D1 Ladce - Sverepec

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod aquila » 09. Dec 2005 22:49

devil, hej je to sposobene presne tym. a aj preto sa to tak divno napaja, aby to nespadalo pod UR v PB, kde nechceli schvalit ani krizovatku sverepec, lebo uz to bolo na ich piesocku ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Adaios » 10. Dec 2005 20:13

aquila napísal:ja len dufam, ze na rady poradcu budu ozaj skrtane zbytocne veci ...


Ktoreho poradcu? :roll: ... a hlavne ked prichadza PPP, ktore dialnicu predrazi, ... to mozete "skrtat", co len chete ...

Ja si myslim, ze napojenie na PB je dobre, lebo inak by nebolo vobec. Zdrava kritika takymto sposobom pri tomto useku? Nesuhlasim, to je zaujatost voci vystavbe vseobecne. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Maximo » 11. Dec 2005 13:02

aquila napísal:maximo, tak nevahaj, zober fotak a pridaj do galerie ;)

Tak a je to:
http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=537

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=536
Maximo
návštevník
 
Príspevky: 17
Obrázky: 2
Založený: 07. Dec 2005 19:42
Bydlisko: (dialnicou zabudnutá)Považská Bystrica

Odoslaťod JG » 12. Dec 2005 11:11

Dy napísal:Ale nie Adoas má totálnu pravdu, úsek D1 Ladce-Sverepec nemá nič spoločné s PB. PB má iné úseky na riešenie jej dopravy.

A JG ty si bol 1., ktorý pochyboval aj o tom, že sa to stihne otvoriť a ako jeden z veľkých problémov si udával fakt, že sa to nebude dať nijako napojiť. Tebe sa jednoducho nepáči nič, čo sa na D1 stavia. To je fakt. To je tá pravda, veď ty už dosť dlhú dobu podkopávaš význam D1 týmito svojimi názormi. :lol:


Ak som upozornoval, ze bude nieco problem napojit, tak mohlo ist jedine o severny koniec useku D1 Vrtizer - Hr.Podhradie a jeho pripadne prepojenie s cestou I/18. A tento problem este vyrieseny rozhodne nie je.

Takze si musime opat obcerstvit co som kedysi tvrdil:
1. Po rozhodnuti postavit dialnicu po Zilinu do septembra 2006 (nie novembra) som tvrdil, ze sa to technicky stihnut da.
2. Neustale oddialovanie zacatia vystavby usekov Vrtizer - Zilina, Strazov ukazovali, ze SSC nema snahu ani tieto useky dokoncit do slubeneho terminu.
3.Zrejme sa dokonci usek Vrtizer - HP, ale s usekom D3 moze byt problem, napriek tomu, ze pri skutocnej snahe stavat, nebol ziadny problem zacat stavat do 1 roka od rozhodnutia vlady, najneskor na jar 2005. Preto som vyslovil obavy, ze moze byt tlak spojazdnit usek Ladce-Sverepec az v roku 2006, aby sa nejaky rozumny usek otvoril.
4. Otvorenie useku D3 HP-ZA,Strazov zavisi teraz do znacnej miery aka bude zima. Ak bude vela snehu a bude do konca aprila, tak sa to zrejme nestihne ani v polovicnom profile alebo sa nedodrzi technologia. A zaplatime si rychlostny priplatok, lebo by to bolo treba postavit zhruba za rok.
5. Povazska Bystrica.
Podla stranky mesta PB:
"Národná diaľničná spoločnosť listom požiadala mesto Považskú Bystricu a jemu príslušný stavebný úrad o vydanie súhlasu s projektovou dokumentáciou pre stavebné povolenie na diaľnicu D1 Sverepec-Vrtižer. Predložená projektová dokumentácia však len v minimálnom rozsahu naznačuje plán organizácie výstavby, čím nie sú splnené podmienky právoplatného územného rozhodnutia vydaného 11. januára 2005. Podľa vyhlášky rezortu životného prostredia, ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia stavebného zákona - ak ide o stavby s osobitnými nárokmi na jej uskutočňovanie súčasťou projektovej dokumentácie musí byť aj projekt organizácie výstavby. "

Teda pravoplatne uzemne rozhodnutie vydane mestom PB je z 11.1.2005. NDS sa tvari, ze robi vsetko preto, aby sa vystavba zacala, ale realita je uplne ina. NDS mohla ihned poziadat o ciastocne stavebne povolenie na cast krizovatky Sverepec, mozno aj celu krizovatku, ale neurobila tak. Problem organizacie dopravy sa totiz tyka len priamo dopravy v meste.

Vetva krizovatky Sverepec a prepojenie s I/61 sa dali postavit za 3 mesiace. Teda bolo dostatok casu vybavit vsetky potrebne formality na zacatie stavby. Ale to by NDS musela fungovat na inych principoch a nie stavat cim drahsie tym lepsie. Neustale blokovanie otvorenia noveho hranicneho priechodu Skalite-Zwardon je len dalsim dokazom principov na ktorych pracuju ludia v NDS, ktori sa predtym realizovali vo vedeni SSC.


Maximo, dobre fotky, vcelku komplexny pohlad na prepojku.
JG
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Obrázky: 1
Založený: 10. Mar 2005 12:47

Odoslaťod JG » 12. Dec 2005 13:57

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2216

"Podľa pôvodného plánu mala byť diaľnica D1 Ladce-Sverepec postavená v rokoch 1997 až 2000 za 4,5 miliardy Sk. Vznikli však problémy s dodávateľskou firmou Hydrostav, ktorá sa dostala do konkurzu a výstavbu dokončil Doprastav. "

Bezhranicny hyenizmus je tvrdit, ze sa to nedostavalo do roku 2000 kvoli Hydrostavu, pritom zamlcat "Koncepciu rozvoja dialnicnej infrastruktury" Dzurindovej vlady z februara 1999.

http://www.highways.sk/highways/year1999.html
JG
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Obrázky: 1
Založený: 10. Mar 2005 12:47

Odoslaťod Adaios » 13. Dec 2005 19:04

Ponukam clanok:

Diaľnicou sa už jazdí až po Sverepec - http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2235

Tu sa da docitat, aj to ze D1 inou trasou nez aka je planovana uz cez PB nebude.
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Koksolam » 04. Jan 2006 20:52

To je dobre, pretoze kazda dalsia varianta by len zdrziavala. To by jazdili cez PB este na dochodku :wink:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Adaios » 05. Jan 2006 18:57

Koksolam napísal:To je dobre, pretoze kazda dalsia varianta by len zdrziavala. To by jazdili cez PB este na dochodku :wink:


Ak reagujes na clanok tak OK, ale inak: v PB sa este nestavia a ani sa tak skoro D1 na tomto useku na plny profil nedostavia. Idealny rok je 2008, ale dobre bude aj to ak to bude do r. 2010. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Koksolam » 05. Jan 2006 18:59

Adoas napísal:
Koksolam napísal:To je dobre, pretoze kazda dalsia varianta by len zdrziavala. To by jazdili cez PB este na dochodku :wink:


Ak reagujes na clanok tak OK, ale inak: v PB sa este nestavia a ani sa tak skoro D1 na tomto useku na plny profil nedostavia. Idealny rok je 2008, ale dobre bude aj to ak to bude do r. 2010. :wink:


Reagoval som na clon, samozrejme. To nevadi, ze sa zacne jazdit zo zacoatku na polprofil, hlavne je, ze uz nebude PB so svojimi zapchamy. :wink:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Adaios » 05. Jan 2006 19:14

Koksolam napísal:Reagoval som na clon, samozrejme. To nevadi, ze sa zacne jazdit zo zacoatku na polprofil, hlavne je, ze uz nebude PB so svojimi zapchamy. :wink:


Koksolam,

usek cez PB este nepresiel ani tendrom, takze ja by som sa prilis neradoval.

Toto je dost specificky usek so specifickymi problemami. Toto nie je nejaky usek Presov-Svinia, kde ma problem len stat s nejakymi vlastnikmi, ... toto nie je usek na PPP, ... toto je D1 cez PB.

Jazdit sa tu raz po dialnici bude, ale nebude to tak skoro. A este sa spusti KIA, takze to bude realne cca. 300 kamionov za den viac, takze samotne mesto PB bude musiet prezivat velke dopravne problemy ale tak, ze hlavny tah BA-ZA bude mat prednost. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Adaios » 05. Jan 2006 19:17

Nakoniec ja by som len rad pripomenul, ze aj samotne napojenie D1 pred PB malo dost velky problem a aj toto napojenie stalo dost vela penazi a nie je prave kratke, pricom povodne to mala riesit extra krizovatka - tu nastal dost velky problem.

Len velmi dolezite je to, ze konecne SR zacala stavat aj za PB, aj ked v samotnej PB su problemy s vytavbou. A pozitivne je aj to, ze uz SR sa snazi aj zrealnit usek za ZA atd. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod mapman » 18. Júl 2006 09:05

Andrej napísal:Nove fotky z usekov Ladce-Sverepec a Sverepec-PB zapad
http://www.highways.sk/highways/Ladce-Sverepec.html


Krásne fotky pridal JG... Najviac za pozornosť ale asi stojí ta posledná tesne pred PB, veľmi hustá premávka, v podstate kolabujúca doprava. A vobec na všetkých fotkách je vidieť veľmi veľa áut... Nedával som tomu až takú váhu ale PB bude vážne na zabitie kým dostavajú úsek cez PB.
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod Andrej » 18. Júl 2006 16:53

Ja neviem, ci mam iba taky pocit, ale na fotkach JG-ho na severnej vetve je vzdy velmi husta premavka (je to vidiet aj na ostatnych usekoch) a na juznej vetve skor prazdne cesty :wink:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod devil » 18. Júl 2006 17:10

hm, je fakt udivujuce ze je prazdna cesta npr. na neodovzdanom useku.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Andrej » 18. Júl 2006 17:40

devil napísal:hm, je fakt udivujuce ze je prazdna cesta npr. na neodovzdanom useku.


podla teba su R1 Hronský Beňadik - Nová Baňa - predĺženie trasy stavby alebo Budca-Kovacova neodovdzane useky? A na JG-ho fotkach na nich nie su temer ziadne auta. A myslel som napr. aj taketo fotky http://www.highways.sk/express/img/Torn ... nala18.jpg
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod fh » 18. Júl 2006 21:43

mapman napísal:
Andrej napísal:Nove fotky z usekov Ladce-Sverepec a Sverepec-PB zapad
http://www.highways.sk/highways/Ladce-Sverepec.html


Krásne fotky pridal JG... Najviac za pozornosť ale asi stojí ta posledná tesne pred PB, veľmi hustá premávka, v podstate kolabujúca doprava. A vobec na všetkých fotkách je vidieť veľmi veľa áut... Nedával som tomu až takú váhu ale PB bude vážne na zabitie kým dostavajú úsek cez PB.


Ten zjazd z diaľnice pred PB plný áut je každodenná realita. A doprava tam zhustne ešte viac, pretože otvorenie nových úsekov na ZA sa blíži.
Potom to bude celkom drsné. Som skeptik, čo sa týka pripravovaných zmien dopravy v PB.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod fh » 18. Júl 2006 21:43

mapman napísal:
Andrej napísal:Nove fotky z usekov Ladce-Sverepec a Sverepec-PB zapad
http://www.highways.sk/highways/Ladce-Sverepec.html


Krásne fotky pridal JG... Najviac za pozornosť ale asi stojí ta posledná tesne pred PB, veľmi hustá premávka, v podstate kolabujúca doprava. A vobec na všetkých fotkách je vidieť veľmi veľa áut... Nedával som tomu až takú váhu ale PB bude vážne na zabitie kým dostavajú úsek cez PB.


Ten zjazd z diaľnice pred PB plný áut je každodenná realita. A doprava tam zhustne ešte viac, pretože otvorenie nových úsekov na ZA sa blíži.
Potom to bude celkom drsné. Som skeptik, čo sa týka pripravovaných zmien dopravy v PB.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod jano.z » 19. Júl 2006 02:50

Najkrajšie to bude po začatí výstavby diaľnice, kedy bude vyradená križovatka Štefánikova - Kukučínova - Hviezdoslavova, obmedzená hlavná svetelná križovatka a celá vnútromestská doprava bude smerovať po ose Kukučínova - Jánska - Okružná (Jánska /nie Lánska/ ulica je veľmi úzka a jej rozšírenie je nemožné (blízkosť domov, hypermarketu a cintorína) a takisto je na jednom jej konci tá najneprehľadnejšia križovatka akú som kedy videl.To bude ten pravý KOLAPS ... minulú nedeľu som videl kolónu osobných (!, žiadny kamión) tiahnucu sa od križovatky až k Moyzesovej ulici (popravde, koniec som ani nevidel). Je to chvalabohu len v súvislosti s dovolenkami, ale aj tak. Keby mohli v nedeľu jazdiť kamióny, zdržania by šli do hodín.
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod devil » 19. Júl 2006 07:28

Andrej, ak niekto chce tak urobi fotku kde je plno aut/nijake auto a to na tom istom istom mieste. Ver mi. Iba tolko som chcel povedat.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Dialniciar » 19. Júl 2006 11:04

Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 19. Júl 2006 17:47

devil napísal:Andrej, ak niekto chce tak urobi fotku kde je plno aut/nijake auto a to na tom istom istom mieste. Ver mi. Iba tolko som chcel povedat.


Ja som tym chcel povedat to iste. A kedze pozname dopravnu situaciu na oboch dopravnych tahoch, myslim, ze je vidiet, o co sa JG snazi.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod johhan » 19. Júl 2006 18:55

Devil, Andrej ... a o čom to má byť akože ? :-) Nepochopil som to, osvetlite mi to.
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Dialniciar » 19. Júl 2006 22:18

johhan napísal:Devil, Andrej ... a o čom to má byť akože ? :-) Nepochopil som to, osvetlite mi to.


Andrej sa snaží vysvetliť devilovi, že severná trasa je na fotkách na stránke www.highways.sk pravidelne ukazovaná ako stav, že cesta je plná áut, kým na južnej trase sú tie fotky skôr také, že cesty sú prázdne.

Devil sa snažil Andrejovi vysvetliť, že R1 je fotená tak, že úseky ešte neboli otvorené a Andrej to vie, takže - aký je zámer autora stránky www.highways.sk :?:

Mimochodom, aj mňa zaujalo, že D1 L-S je de facto plná áut a z praktickej skúsenosti viem, že to nie je celodenným pravidlom, avšak osobne si myslím, že nikoho nezaujíma počet áut na fotke, ale realita, keď cestuje a mali by ste JG-eho nechať na pokoji. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 20. Júl 2006 08:14

Dy napísal:Devil sa snažil Andrejovi vysvetliť, že R1 je fotená tak, že úseky ešte neboli otvorené a Andrej to vie, takže - aký je zámer autora stránky www.highways.sk :?:


Vsak v inej teme som to vysvetlil - myslel som samozrejme otvorene useky R1.

Dy napísal:Mimochodom, aj mňa zaujalo, že D1 L-S je de facto plná áut a z praktickej skúsenosti viem, že to nie je celodenným pravidlom, avšak osobne si myslím, že nikoho nezaujíma počet áut na fotke, ale realita, keď cestuje a mali by ste JG-eho nechať na pokoji. :idea:


Ja tu nechcem kritizovat JG-ho, len zdoraznit realitu, lebo na jeho fotkach to vyzera trocha inak. Inak su tie fotky skvele.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod johhan » 21. Júl 2006 09:28

No neviem v doobednej špičke chodievam severom a poobednajšiu chodím juhom ale môžem povedať že práveže stretávam takú realitu ako je vyfotená.

Ale podstatné je že vôbec nie je pre nikoho problém isť pofotiť úsek a poslať fotky JG ( ktorý ich rád hodí na stránku ) - ak sa mu doterajšie nepáčia - pochybujem že je JG cieľom presedieť na severe deň a čakať kedy bude plná dialnica a potom na juhu tiež sedeť deň a čakať kedy bude prázdna :-) - Treba si prestať domýšľať HOWG
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 30 hostí.