D1 Važec - Mengusovce

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Andrej » 01. Nov 2005 22:02

aquila napísal:caesar: babka povedala asi tak mesiac dozadu ze to budu otvarat 2006 ;) myslim ze na to digitman narazal ;)

tu je ten inkriminovany text .. aj ked je fakt, ze kedze idu volby tak sa slubuje nesplnitelne :lol:

Važec - Mengusovce, dĺžka 12,2 kilometra, úsek sa bude odovzdávať postupne, niektoré časti ešte pred voľbami. Do volieb nedokončia 250-metrový tunel Lučivná. Pôvodne na tomto úseku nemali pracovať tak rýchlo, ale Národná diaľničná spoločnosť tam presunie peniaze z 18-kilometrového úseku Žarnovica - Šášovské Podhradie. Výstavbu medzi Žarnovicou a Šášovským Podhradím zastavil súd.


Aquila, nebol toto nahodou len clanok v SME? Myslim, ze s tym babka nic nema spolocne...
"Niektore casti este pred volbami" - mozno su realne posledne cca 2 km popri sucasnej prelozke cesty. :P
V tom clanku boli riadne kecy :arrow: napr. aj spojazdnenie D3 HP-ZA do volieb - uplne nerealne
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Adaios » 05. Nov 2005 16:08

Andrej napísal:
aquila napísal:caesar: babka povedala asi tak mesiac dozadu ze to budu otvarat 2006 ;) myslim ze na to digitman narazal ;)

tu je ten inkriminovany text .. aj ked je fakt, ze kedze idu volby tak sa slubuje nesplnitelne :lol:

Važec - Mengusovce, dĺžka 12,2 kilometra, úsek sa bude odovzdávať postupne, niektoré časti ešte pred voľbami. Do volieb nedokončia 250-metrový tunel Lučivná. Pôvodne na tomto úseku nemali pracovať tak rýchlo, ale Národná diaľničná spoločnosť tam presunie peniaze z 18-kilometrového úseku Žarnovica - Šášovské Podhradie. Výstavbu medzi Žarnovicou a Šášovským Podhradím zastavil súd.


Aquila, nebol toto nahodou len clanok v SME? Myslim, ze s tym babka nic nema spolocne...
"Niektore casti este pred volbami" - mozno su realne posledne cca 2 km popri sucasnej prelozke cesty. :P
V tom clanku boli riadne kecy :arrow: napr. aj spojazdnenie D3 HP-ZA do volieb - uplne nerealne


Myslim si, ze aj ked idu volby, tak treba sledovat, kto co povie. A kto co niekde napise.

U vas je to vobec taky zvyk pisat 5 rokov po sebe, ze "za 2 roky dame na dialnice 2x tolko, co teraz" - a po 4 rokoch sa zisti, ze sa dava este menej ako predtym po zaratani inflacie.

Podobne aj tieto useky. Ono - OK, niekto veri a doveruje tlaci, ale treba aj povedat, ze tu na tomto forume uz dost dlho niektori informovani pisu, ako sa veci maju - len si to mnohi nevsimaju. A potom zrazu skutocne niekto si vsimne, ze co to vlastne niekto v tych mediach napisal - ze to nie je mozne. ...

Je koniec roka 2005. Takze sa da realne zhodnotit, co sa da postavit za 1 rok - a podla toho sa bude otvarat. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Andrej » 03. Jan 2006 23:08

Na stránke NDS sa objavilo zopár fotiek najdlhšieho mosta z tohoto úseku

http://www.ndsas.sk/index/index.php?ids ... =2&prm2=57
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Adaios » 05. Jan 2006 18:55

Andrej napísal:Na stránke NDS sa objavilo zopár fotiek najdlhšieho mosta z tohoto úseku

http://www.ndsas.sk/index/index.php?ids ... =2&prm2=57


Preco su tie foto take male? :?:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Koksolam » 05. Jan 2006 19:04

Adoas napísal:
Andrej napísal:Na stránke NDS sa objavilo zopár fotiek najdlhšieho mosta z tohoto úseku

http://www.ndsas.sk/index/index.php?ids ... =2&prm2=57


Preco su tie foto take male? :?:


Keby boli len fotky male, ono to je aj male celkovo, oni tam stavaju polprofil??? To hadam nie :x
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Adaios » 05. Jan 2006 19:19

Koksolam napísal:Keby boli len fotky male, ono to je aj male celkovo, oni tam stavaju polprofil??? To hadam nie :x


Tento usek ma zamer byt otvoreny skor aj za cenu 1/2 profilu a jeho celkove otvorenie by malo byt v r. 2008. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Koksolam » 05. Jan 2006 19:24

Adoas napísal:
Koksolam napísal:Keby boli len fotky male, ono to je aj male celkovo, oni tam stavaju polprofil??? To hadam nie :x


Tento usek ma zamer byt otvoreny skor aj za cenu 1/2 profilu a jeho celkove otvorenie by malo byt v r. 2008. :wink:


Takze tomu rozumiem tak, ze sa postavi rovno ako polprofil :!: :?: Hm, polovicne riesenia slubovali az za PP, ale oni uz zacinaju pred...trosku ma to mrzi
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod aquila » 05. Jan 2006 19:31

koksoklam, rozumej ze sa sa bude stavat na plny profil s preferenciou otvorenie aspon jedenj polovicky cim skor ;) to bolo napriklad za meciara, ked sa dialnice otvarali v polprofile tesne pred volbami a druhy profil v X kilometroch dobudovali v priebehu 1-2 rokov :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Koksolam » 05. Jan 2006 19:35

aquila napísal:koksoklam, rozumej ze sa sa bude stavat na plny profil s preferenciou otvorenie aspon jedenj polovicky cim skor ;) to bolo napriklad za meciara, ked sa dialnice otvarali v polprofile tesne pred volbami a druhy profil v X kilometroch dobudovali v priebehu 1-2 rokov :)


Ja rozumiem, len ma stve to zbytocne presuvanie strojov hore dole . Myslim, ze uz by sme prezili par mesiacov bez plneho profilu, keby ho stavali suvisle a nie len predvolebne, aby sa bolo mozne ohanat kilometramy :wink:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Uspora prispevkov ...

Odoslaťod Adaios » 05. Jan 2006 19:52

Koksolam napísal:
aquila napísal:koksoklam, rozumej ze sa sa bude stavat na plny profil s preferenciou otvorenie aspon jedenj polovicky cim skor ;) to bolo napriklad za meciara, ked sa dialnice otvarali v polprofile tesne pred volbami a druhy profil v X kilometroch dobudovali v priebehu 1-2 rokov :)


Ja rozumiem, len ma stve to zbytocne presuvanie strojov hore dole . Myslim, ze uz by sme prezili par mesiacov bez plneho profilu, keby ho stavali suvisle a nie len predvolebne, aby sa bolo mozne ohanat kilometramy :wink:


aquila - mas pravdu.

Koksolam - to nie je zbytocne presuvanie strojov, pretoze tu sa hlavne presuvaju uz velmi dlho peniaze a nic v tomto zmysle nehrozi, naviac su tu zmluvy a pripadne aj dodatky. Napriklad kto stavia tento usek - a stavia tento hrac aj ine useky? Takze stroje sa vzdy "hodia" a stat ma ine priority - chce financovat hlavne BA-ZA, co aj robi hlavne cez peniaze NDS, a.s. cez jej 10 mld. SKK uver s moznym narastom na 15 mld. SKK a zaroven tento usek chce vlada postavit v tomto r. ciastocne na 1/2 profil co aj keby nevyslo, tak by to mohlo byt v r. 2007 a v r. 2008 sa dostavia a otvori cely profil - ide predsa len o rychlejsie otvorenie a zlepsenie dopravy. A nejake presuvanie strojov nie je na mieste - stavebne firmy sa musia statu prisposobit, pretoze inak nemusia dostat dalsiu zakazku atd. To je vsade vo svete.
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Koksolam » 05. Jan 2006 19:57

Adoas

Mas pravdu, ale co sa tyka ze uz by dana firma nedostala zakazku.... to tazko, nezabudaj, na Slovensku je to tak (hnusny nazov z hnusnej televizie) :wink:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod aquila » 05. Jan 2006 20:07

koksoklam, konkretne ten usek dialnice aj v polovicnom profile by vyriesil docela dlhy usek docela komplikovanej cesty, takze tu by skorsie otvorenie aspon polovicneho profilu velmi pomohlo.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Adaios » 05. Jan 2006 20:15

Koksolam napísal:Adoas

Mas pravdu, ale co sa tyka ze uz by dana firma nedostala zakazku.... to tazko, nezabudaj, na Slovensku je to tak (hnusny nazov z hnusnej televizie) :wink:


Nie som si isty tymto vyvojom.

SR je v EU. Pred 10 rokami by nikto nikdy nepovedal, ze budu na Slovensku take firmy ako Strabag alebo Skanska. Stalo sa a niekolko povodnych slovenskych stavebnych firiem uplne skrachovalo alebo ich kupili nejake zahranicne firmy.

Dalej - firma dostane zakazku, ale napriklad nedostane zaplatene prve 3 mesiace atd. - standard a nie len v SR, len je velmi dolezite ze sa to tak nedeje pri kazdej zakazke, ... to uz by bol problem.

Dalej - co SR ziskava tym, ze nejaka aj slovenska firma nestavia nejaky usek za cenu ze nikto nebude stavat?

Ak tu nebudu uprimne snahy toto zmenit (nie len cez TV vas premier a minister stale nieco prezentovat) ale realne zmeny, tak su moznosti v EU take, ze v SR sa bude stavat bud draho alebo sa stavat nebude a EU usetri - presnejsie zarobi niekto iny tymto systemom, ale SR to nebude.

Mimochodom - bol to prave stat/SR ktora neplatila Vahostavu, ... co z toho ze firma ma zakazku ked nedostava peniaze? A taky Hydrostav, to ani nekomentujem.

Preto aj na tomto useku - nejaky presun strojov to nic nie je oproti dalsim a realnym rizikam. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Koksolam » 05. Jan 2006 20:32

Ok, Skanska alebo Strabag mozno ano, ale aj oni maju svoje limity vystavby, zatial je dost zakaziek pre kazdu vecsiu slovensku firmu a neviem ci prave Skanska ma prave volne kapacity
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Adaios » 05. Jan 2006 20:43

Koksolam napísal:Ok, Skanska alebo Strabag mozno ano, ale aj oni maju svoje limity vystavby, zatial je dost zakaziek pre kazdu vecsiu slovensku firmu a neviem ci prave Skanska ma prave volne kapacity


Kazda velka stavebna firma ma volne kapacity.

Napriklad aj stroje starsie nez 10 rokov su "v zalohe" pre taketo pripady. A dalej je tu hlavne neuveritelne velka a silna spolupraca tycho obrov - v Europe je priblizne 50 skutocne obrovskych stavebnych firiem rozne prepojenych, ale aj samostatnych. A "x" malych. A tieto velke spolupracuju.

Su to firmy, ktore maju rast, ktore su velke, ale maju stale volne kapacity - prihlasia sa aj do "x" tendrov, lebo uz vopred vedia aka bude priblizne uspesnost a keby aj nemali kapacity - tak to za nich postavi ina firma a dostanu nejake peniaze atd.

A na Slovensku su aj ceske a francuzske stavebne firmy. A je tu snaha o prienik na tento trh aj z dalsich oblasti Europy. A je to len otazka casu.

SR ma stavebny BOOM - priemyselne oblasti, vystavba a rekonstrukcia bytov, investicie do oprav ciest, zeleznic a vystavba dialnic a ciest, ... to su vsetko velke firmy s nejakymi dodavatelmi - a potom pracu maju aj male firmy na Slovensku - bytove jadra, modernizacia samotnych bytov, plastove okna, oprava striech, fasad atd. a dalej budu aj investicie do vodarni a kanalizaci - a toto su vsetko mld. EUR.

Nie stavebne firmy ale stat ma pravo "diktovat" podmienky vo vela oblastiach - hlavne na Slovensku, ale je to zase "svet", ktory urcuje nieco ine ako sa bude stavat v ktorej oblasti. Komu sa nepaci, musi najprv zmenit ten svoj system, ktory zatial ovlada. Citaj medzi riadkami. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Koksolam » 05. Jan 2006 20:52

Cuitam citam, nie je to pekne citanie, je pravda, vela sa toho este musi zmenit, hlavne na Hlavnej cukrarni v bratislave
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Adaios » 05. Jan 2006 21:17

Koksolam napísal:Cuitam citam, nie je to pekne citanie, je pravda, vela sa toho este musi zmenit, hlavne na Hlavnej cukrarni v bratislave


Napriklad ja stale aj na tomto forume pisem len jedno jedine a aj to je takmer nedosiahnutelne na Slovensku a dovtedy kym to nebude tak nebude ani vyrazne lepsi vyvoj. :arrow:

To nie je len o MDPT SR. Tento rezort je "zivym" a "lukrativnym" lebo udeluje aj rozne licencie atd. A de facto dava pracu velmi vela ludom, ktori sa staraju o cesty a zeleznice a posty atd. Tu moze byt oddany politik a nemusi byt on sam odbornik a ani sa to neda zastupit takuto siroku skalu vedomosti - len musi mat okolo seba timy odbornikov za kazdu oblast, tychto treba zaplatit a treba vediet presadit tento rezort do priorit. Toto nefunguje.

Ide uz aj o NDS, a.s. a jej pravomoci. Chyba tu stanovenie pravomoci a kompetenci medzi NDS, a.s. a UVO (Urad pre Verejne obstaravanie), aby ked niekto rozhodne tak aby za zle rozhodnutie niesol niekto konkretny zodpovednost - ako priklad uvadzam stavbu D1 Mengusovce-Janovce.

Tu su problemy - spolupraca, zodpovednost a system. MDPT, NDS, UVO.

A mozeme ist dalej. Legislativne problemy a prilis velka byrokracia: pri tendroch a sutaziach. Tender - nefunguje v SR tak ako vo vyspelych statoch a s tym suvisia problemy pri cerpani fondov z EU.

Toto sa musi zmenit a dokial sa toto nezmeni, tento system, tak sa nedaju realne menit dalsie procesy a SR bude tam, kde je teraz - de facto kazdy usek ma nejaky problem. Tam 18 km pre chybu v NDS, tam 25 km spomalenie vystavby a dnes 8 km sa stale nestavia pre spor NDS a UVO.

A potom pri tejto "spolupraci" vznika chaos napriklad pri pravomociach vykupu pozemkov a jednania s ludmi a starostami atd.

Vela nedostatkov. Aj preto vysoke ceny dialnic.
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Koksolam » 05. Jan 2006 21:27

Podla mna by tu pomohlo stanovit kompetencie pre jednotlive useky menovite, NDS da manazera s pravomocamy a zodpovednostou na kazdy usek, kvalitny stavebny dozor a UVO by malo odzaciatku mat pravomoc schvalit podmienky tendra.
Vidim to tak, ze ministerstvo da viziu, plan, NDS realizuje a jednostlivy manazery daju tomu dohlad a stupen zodpovednosti. Bohuzial aj ked uz nieco take pocitam existuje, nejako to nefunguje, vsetko ide hlava nehlava, nikto si neplni to co ma s davkou osobnej zodpovednosti a sefcukrar uz vobec, budd ma "kvalitnych "poradcov , alebo je "bystrejsi" ako vyzera, to myslim bez urazky :wink:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Adaios » 05. Jan 2006 21:32

Koksolam napísal:Podla mna by tu pomohlo stanovit kompetencie pre jednotlive useky menovite, NDS da manazera s pravomocamy a zodpovednostou na kazdy usek, kvalitny stavebny dozor a UVO by malo odzaciatku mat pravomoc schvalit podmienky tendra.
Vidim to tak, ze ministerstvo da viziu, plan, NDS realizuje a jednostlivy manazery daju tomu dohlad a stupen zodpovednosti. Bohuzial aj ked uz nieco take pocitam existuje, nejako to nefunguje, vsetko ide hlava nehlava, nikto si neplni to co ma s davkou osobnej zodpovednosti a sefcukrar uz vobec, budd ma "kvalitnych "poradcov , alebo je "bystrejsi" ako vyzera, to myslim bez urazky :wink:


A teraz - ako toto priamo suvisi s tymto usekom v tejto teme?

Lebo to ze je tu snaha MDPT otvorit 1/2 profil useku skor je by som povedal skor velka vyhoda a NDS, a.s. tento zamer plni. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Koksolam » 05. Jan 2006 21:49

Adoas napísal:
Koksolam napísal:Podla mna by tu pomohlo stanovit kompetencie pre jednotlive useky menovite, NDS da manazera s pravomocamy a zodpovednostou na kazdy usek, kvalitny stavebny dozor a UVO by malo odzaciatku mat pravomoc schvalit podmienky tendra.
Vidim to tak, ze ministerstvo da viziu, plan, NDS realizuje a jednostlivy manazery daju tomu dohlad a stupen zodpovednosti. Bohuzial aj ked uz nieco take pocitam existuje, nejako to nefunguje, vsetko ide hlava nehlava, nikto si neplni to co ma s davkou osobnej zodpovednosti a sefcukrar uz vobec, budd ma "kvalitnych "poradcov , alebo je "bystrejsi" ako vyzera, to myslim bez urazky :wink:


A teraz - ako toto priamo suvisi s tymto usekom v tejto teme?

Lebo to ze je tu snaha MDPT otvorit 1/2 profil useku skor je by som povedal skor velka vyhoda a NDS, a.s. tento zamer plni. :wink:


No, suvisi, keby sa drzali toho co som spomenul od zaciatku, ten usek uz je postaveny bol by klud :wink:

Prechadzam okolo tohoto useku dost casto a az na par poslednych mesiacov tam bolo dlho mrtvo, aj ked uz noli zmluvy a nijako sa nestavalo. MDPT by som za to nechvalil, ani NDS, oni uz hasia, nie stavaju Adoas, nie je co chvalit. Chvalili by sme to, ze stavaju neskor, sice usilovne, ale toto vobec nemuselo byt. O tom bol moj prispevok :wink:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Adaios » 05. Jan 2006 23:01

Koksolam napísal:No, suvisi, keby sa drzali toho co som spomenul od zaciatku, ten usek uz je postaveny bol by klud :wink:

Prechadzam okolo tohoto useku dost casto a az na par poslednych mesiacov tam bolo dlho mrtvo, aj ked uz noli zmluvy a nijako sa nestavalo. MDPT by som za to nechvalil, ani NDS, oni uz hasia, nie stavaju Adoas, nie je co chvalit. Chvalili by sme to, ze stavaju neskor, sice usilovne, ale toto vobec nemuselo byt. O tom bol moj prispevok :wink:


Ale to suvisi so zastavenim dialnicnej vystavby - a tak sa tento usek neda posudzovat samostatne. To sa neda spajat so ziadnymi problemami a tam kde nie su peniaze, tak tam nie je ani ina cesta ako nestavanie.

A dnes sa to zlepsilo - ja praveze tu nevidim problemy ked to porovnavam s celou dialnicnou vystavbou. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Koksolam » 05. Jan 2006 23:08

Adoas napísal:
Koksolam napísal:No, suvisi, keby sa drzali toho co som spomenul od zaciatku, ten usek uz je postaveny bol by klud :wink:

Prechadzam okolo tohoto useku dost casto a az na par poslednych mesiacov tam bolo dlho mrtvo, aj ked uz noli zmluvy a nijako sa nestavalo. MDPT by som za to nechvalil, ani NDS, oni uz hasia, nie stavaju Adoas, nie je co chvalit. Chvalili by sme to, ze stavaju neskor, sice usilovne, ale toto vobec nemuselo byt. O tom bol moj prispevok :wink:


Ale to suvisi so zastavenim dialnicnej vystavby - a tak sa tento usek neda posudzovat samostatne. To sa neda spajat so ziadnymi problemami a tam kde nie su peniaze, tak tam nie je ani ina cesta ako nestavanie.

A dnes sa to zlepsilo - ja praveze tu nevidim problemy ked to porovnavam s celou dialnicnou vystavbou. :wink:


Ono mozno su problemy ale je ticho, nikto nevie. je pravda, ze inde su podstatnejsie problemy. :wink:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Moj nazor

Odoslaťod Adaios » 05. Jan 2006 23:17

Koksolam napísal:Ono mozno su problemy ale je ticho, nikto nevie. je pravda, ze inde su podstatnejsie problemy. :wink:


Koksolam,

ale ani tu nie su vazne problemy. Problem moze nastat kdekolvek ale zalezi na sposobe jeho riesenia a chcenia to zverejnit.

Problemy boli, ale teraz tu bolo aj dost penazi. Tu sa stavia relativne bez problemov a plan je tento usek otvorit v r. 2008 takze akekolvek skorsie otvorenie na 1/2 profil bude len pozitivnym javom.

Otvorena dialnica neznamena ze je dokoncena. A to ze sa neplatilo - firma niekedy nemusi dostat zaplatene, ale moze dostat napriklad nejaky usek dopredu 40 rokov. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Re: Moj nazor

Odoslaťod Koksolam » 05. Jan 2006 23:28

Adoas napísal:
Koksolam napísal:Ono mozno su problemy ale je ticho, nikto nevie. je pravda, ze inde su podstatnejsie problemy. :wink:


Koksolam,

ale ani tu nie su vazne problemy. Problem moze nastat kdekolvek ale zalezi na sposobe jeho riesenia a chcenia to zverejnit.

Problemy boli, ale teraz tu bolo aj dost penazi. Tu sa stavia relativne bez problemov a plan je tento usek otvorit v r. 2008 takze akekolvek skorsie otvorenie na 1/2 profil bude len pozitivnym javom.

Otvorena dialnica neznamena ze je dokoncena. A to ze sa neplatilo - firma niekedy nemusi dostat zaplatene, ale moze dostat napriklad nejaky usek dopredu 40 rokov. :wink:


Neostava nic ine len dufat v co najskorsie otvorenie, ale musim uznat, ze ked pocujem polovicny profil, chytam alergiu, nikto nech sa zato namna nehneva... :wink:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Re: Moj nazor

Odoslaťod Adaios » 05. Jan 2006 23:49

Koksolam napísal:Neostava nic ine len dufat v co najskorsie otvorenie, ale musim uznat, ze ked pocujem polovicny profil, chytam alergiu, nikto nech sa zato namna nehneva... :wink:


Tak je to take zvlastne otvarat na dialnici 1/2 profil, ... ale na Slovensku je to uspech a hlavne ak to bude skor oproti planu. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 28 hostí.

cron