D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod ondrejko_t » 26. Júl 2022 09:11

aj 1/59 je dobrý príklad :)
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod MuelMI » 26. Júl 2022 09:15

IDV napísal:Aktualne kvoli 50€ pokute vacsina aj tak jazdi +30 mimo obce cize 120. Ak idem 95-100 tak ma vacsina obieha, asi dost nejazdite po tychto cestach..

NO neviem, po akých cestách jazdíš ty, asi po I/19 veľmi nie. Áno, občas sa nájde taký expert, čo obieha 130 napríklad niekde okolo Hriadok a v dedine to zadupne na 70. Asi mu to za tú ušetrenú 1,5 sekundu stojí. No ja nemám pocit, že by to bolo superbezpečné a ešte by sme to mali legalizovať a dokoncaa povoloiť ľubovoľnú rýchlosť.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod IDV » 26. Júl 2022 14:12

Na I/19 je menej takych usekov kde sa da bezpecne odbehovat.. ale I/63 BA-KN sa da ist v pohode 120, tak isto z SI po D2 na I/2 je dost rovinata cesta na 120 v pohode a takychto usekov je viac. Nevravim ze cez Dargov je rozumne ist kde moze byt aj zver atd. Kazdopadne daju sa najt useky (a nie malo) kde je 120 (a castokrat aj viac) casty zjav. Najma neobehovat cez horizont a do zakruty a celkovo ak nevidim protismer, resp je blizko a hrozila by kolizia
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod Driver » 26. Júl 2022 15:47

By si už mohol prestať s tými fantazmagoriami o maximalkach
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod ondrejko_t » 26. Júl 2022 15:51

no a keď je to častý zjav predbiehať pri 120 hlavne cez horizont resp. do zákruty a pritom je rýchlosť max 90, čo by asi bolo, keby bola povolená 120tka?
my sme národ dosť hlúpy a hlavne rebelský. ja som napr. zažil limit 0,5 promile za volantom v GER, AUT, SCH a pohoda. tu? je 0 a furt niekto nafúka cez 2promile.
Svojho času, keď bola MPR 60tka sa zvyklo vravievať medzi staršími vodičmi, že 40tka je na to, aby šoféri dodržiavali 60tku.
ale to už sme dosť ďaleko zašli od témy :D
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod Pacho » 26. Júl 2022 16:02

dať 130 na 1/2 profile, alebo na jednotky na SK je obyčajná samovražda. Už 100km je veľa, pri mentálnej výbava niektorých vodičov. Keby dali 130 tak niektorí "letci" by jazdili 160, a to by bol iný masaker.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod Sentilj » 26. Júl 2022 16:17

Driver napísal:By si už mohol prestať s tými fantazmagoriami o maximalkach

Oni sú tie fantazmagórie zjavne na oboch stranách - keď by sme mali toleranciu 0,5 promile, tak ako by to ovplyvnilo človeka, ktorý si je dnes schopný sadnúť za volant s 2 promile? Nijako, akurát by nemali problém tí, ktorí si dali jeden pohárik a keďže hladina do 0,5pr nemá vplyv na schopnostie viesť auto.
Takisto ak niekto jazdí výrazne nad limit bezhlavo teraz, tak nič nezmení, či bude limit mimo obce 90 alebo 110 alebo akýkoľvek, opäť by len neboli sankcionovaní vodiči, ktorí idú 105, čo pri dnešných cestách asi nebude zásadný problém. Zjavne sa vytráca schopnosť zvážiť dôsledky svojho konania + uvažovanie len v extrémoch. Opäť ďalšia téma silno offtopic :oops: :roll:

Na margo rýchlosti, na oboch miestach je limit 50, koľko by ste tadiaľ jazdili vy?

https://goo.gl/maps/4TpSXGWWtZkxiMGx9
vs
https://goo.gl/maps/nmNsQdLdiXrqAaFU8

Držať sa jedného čísla ako fetišu škodí zdravému úsudku.
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod MuelMI » 26. Júl 2022 16:44

Trebalo by poupratovať príspevky...
Aby sme neboli až tak OT, tak spomeniem, že I/19 od Bidoviec po hranicu má tuším okolo 60% trasy v intravilánoch obci + HP Dargov. Nie sú tam nejaké veľké medzery medzi obcami, Max. tak 5km. Neusporis ani čas ani palivo. Čiže v tomto konkrétnom prípade fakt neviem, ako by pomohla zvýšená maximálka.
A ako si to predstavuješ v obciach, keď mimo chodíš 120?
120 možno na polprofile alebo skôr smerovo oddelením trojpruh by sa dalo pochopiť, ale na klasickej jednotke...
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod Pacho » 26. Júl 2022 16:53

pokiaľ nie je cesta smerovo rozdelená, tak viac ako 100km je sebevražda.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod Vlados » 26. Júl 2022 16:58

MuelMI napísal:120 možno na polprofile alebo skôr smerovo oddelením trojpruh by sa dalo pochopiť, ale na klasickej jednotke...

120 na polprofile? tá biela čiara, či plná alebo prerušovaná nič, nezachráni
nejaký príklad na smerovo rozdelený trojpruh by sa nenašiel? (no nie počas rekonštrukcie)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod DrX » 26. Júl 2022 17:18

No, kedze na existujucich polprofiloch R2 je 100kmh, tak je 120-130 na jednotkach tazky optimizmus. 110ku by to ale podla mna znieslo na R2, aj na nejakych tych usekoch 1tiek, ktore by sa na rovnaku autostradu mohli rovno preklasifikovat. Len historicka pripomienka, ze tak to niekedy byvalo na madarskej ceste c 3 od SK/HU hranice po Encs, ktoru madari aj brali ako polprofilovu dialnicu.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod MuelMI » 26. Júl 2022 18:44

Vlados napísal:
MuelMI napísal:120 možno na polprofile alebo skôr smerovo oddelením trojpruh by sa dalo pochopiť, ale na klasickej jednotke...

120 na polprofile? tá biela čiara, či plná alebo prerušovaná nič, nezachráni
nejaký príklad na smerovo rozdelený trojpruh by sa nenašiel? (no nie počas rekonštrukcie)

Vo Švédsku sú striedavé trojpruhy so stredovou bariérou bežné viz. Diaľničiarov post na tejto strane cca. v strede (nedá sa to presnejšie linknúť): http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?p=225878
Ale aj tam je max. len 110.
A čo sa týka toho polprofilu, tak ja som to myslel tak, že pochopiteľnejšie je dať 120 na R11,5 ako na jednotke, ktoré nie všetky sú vôbec C11,5
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod metelesku.blesku » 26. Júl 2022 20:14

IDV napísal: tak isto z SI po D2 na I/2 je dost rovinata cesta na 120 v pohode a takychto usekov je viac.


Ak máš rád strety so zverou, tak nech sa páči. Ak ti je život milý, tak tam určite šťastie nebudeš pokúšať. Ale takí hrdinovia neznalý situácie, ako ty, sa tam vždy nájdu a potom gumujú asfalt o 106.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod MuelMI » 26. Júl 2022 20:52

MuelMI napísal:
Vlados napísal:
MuelMI napísal:120 možno na polprofile alebo skôr smerovo oddelením trojpruh by sa dalo pochopiť, ale na klasickej jednotke...

120 na polprofile? tá biela čiara, či plná alebo prerušovaná nič, nezachráni
nejaký príklad na smerovo rozdelený trojpruh by sa nenašiel? (no nie počas rekonštrukcie)

Vo Švédsku sú striedavé trojpruhy so stredovou bariérou bežné viz. Diaľničiarov post na tejto strane cca. v strede (nedá sa to presnejšie linknúť): http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?p=225878
Ale aj tam je max. len 110.
A čo sa týka toho polprofilu, tak ja som to myslel tak, že pochopiteľnejšie je dať 120 na R11,5 ako na jednotke, ktoré nie všetky sú vôbec C11,5

A ešte som si tam všimol, že existujú tam aj smerovo rozdelené 1+1, kde je tiež max. 110. Takže možno v takýchto variáciách by sa dala zvýšiť MPR, ale súhlasím, že určite nie na obyčajnej jednotke.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod IDV » 26. Júl 2022 21:04

Drviva vacsina vychodniarov co poznam jazdi +20 v meste a +30 mimo mesto tj mesto 70 (tam kde to je bezpecne), mimo 120 a dialnica 160 (alebo aj viac), tak aby platili len 50e ak ich nameraju, co vacsinou ani nezastavuju pri tychto rychlostiach, len vynimocne. Samozrejme je rozdiel ist 50 na Masiarskej a Kovacskej v KE kde mas dost uzku cestu v centre mesta a je tam 50tka! a rozdiel 50 na Hlinkovej kde nemas ani jeden prechod od Mieru az po Furcu. O bezpecnosti viem svoje, mam najazdenu celu Europu statisice km, neobehujem rizikovo a nesposobil som ziadnu dopravnu nehodu za X rokov. Ked niekto obehuje cez horizont a sposobu nehodu - pokuta 50 000€ a na 3 mes vazenie. Hned by ste videli ako by kazdy pekne jazdil ako v Nemecku Svajciarsku a podobne.
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod JozefM77 » 27. Júl 2022 21:37

2 tyzdne som teraz jazdil po vychode MI VT HE. Mal som dojem ze len ja tam dodrziavam ako tak rychlost. O kamionoch ani nehovorim. 70-80 cez dediny. Tie obiehacky cez plne je tam asi sport.
JozefM77
návštevník
 
Príspevky: 17
Obrázky: 2
Založený: 10. Okt 2021 21:53

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod JaNY » 28. Júl 2022 02:06

Kde su dopravaci. Aku cinnost oni vlastne maju? Hadam to je ich lajdackost a vyzitka ze takto narod jazdi. Bol som nedavno na SVK a presunom z Piestan do Presova som nevidel ziadnych policajtov. Pre mna dost divne.
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod Hank » 28. Júl 2022 08:15

MuelMI napísal:
Vlados napísal:
MuelMI napísal:120 možno na polprofile alebo skôr smerovo oddelením trojpruh by sa dalo pochopiť, ale na klasickej jednotke...

120 na polprofile? tá biela čiara, či plná alebo prerušovaná nič, nezachráni
nejaký príklad na smerovo rozdelený trojpruh by sa nenašiel? (no nie počas rekonštrukcie)

Vo Švédsku sú striedavé trojpruhy so stredovou bariérou bežné viz. Diaľničiarov post na tejto strane cca. v strede (nedá sa to presnejšie linknúť): http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?p=225878
Ale aj tam je max. len 110.
A čo sa týka toho polprofilu, tak ja som to myslel tak, že pochopiteľnejšie je dať 120 na R11,5 ako na jednotke, ktoré nie všetky sú vôbec C11,5


Inak - presne popisujes preco je 11,5 nebezpecna kategoria a preco take cesty v rozumnejsich statoch uz nestavaju. Siroke pruhy a siroke krajnice zvadzaju k rychlej jazde aj bez toho, aby ta cesta mala primerane bezpecnostne opatrenia.
Poloodborný portál najmä o dopravnom značení
http://www.ocestnejpremavke.sk
Obrázok používateľa
Hank
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 418
Obrázky: 20
Založený: 10. Nov 2016 19:18

O. T.: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod KN.SK » 28. Júl 2022 09:21

JaNY napísal:Kde su dopravaci. Aku cinnost oni vlastne maju? Hadam to je ich lajdackost a vyzitka ze takto narod jazdi. Bol som nedavno na SVK a presunom z Piestan do Presova som nevidel ziadnych policajtov. Pre mna dost divne.
Tento týždeň, asi v pondelok, na I/63 mali odstaveného vodiča, asi ho kasírovali. Možno majú teraz pridelené iné úlohy. Áno, teraz poriedko dohliadajú na dopravu.

Možno u niektorých dám a fičúrov nezodpovedné jazdenie závisí od "šírky" cesty" v priamej úmere", ale tieto/títo to s bravúrou predvedú i na úzkych dvojkách (a tzv. jednotkách) i trojkách. Aj v obciach, či s úzkymi, či so širšími jazdnými pruhmi (nedodržiavanie MaxPR, myšičkovanie alebo jazdenie v protismere). Kakajú na ZDZ i VDZ, a hlavne na druhých účastníkov cestnej premávky. Buď majú plné buksle alebo sa spoliehajú na "známosti". Robia to naši i cudzí vodiči, nielen u nás, ale i u niektorých našich susedov. Mentálna výbava... 1782
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod metelesku.blesku » 28. Júl 2022 10:01

KN.SK napísal:Buď majú plné buksle alebo sa spoliehajú na "známosti". Robia to naši i cudzí vodiči, nielen u nás, ale i u niektorých našich susedov. Mentálna výbava...


A to ty nevieš, že od Popradu na východ už neplatí právny poriadok SR, ale "známostné/rodinkárske právo"? Z toho potom plynú aj tendencie dodržiavania akýchkoľvek predpisov.
Veď keď sa svojho času robili dopravné akcie, tak cajti ráno vyrážali z BA, či BB (lebo nikoho na východe nepoznajú), rozmiestnili sa od Braniska až po Humenné a večer sa stretli na Hot-Pote v Levoči a rozišli sa naspäť do svojich základní západne od PP. :)
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

O. T.: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod KN.SK » 28. Júl 2022 11:03

metelesku.blesku napísal:A to ty nevieš, že od Popradu na východ už neplatí právny poriadok SR, ale "známostné/rodinkárske právo"? Z toho potom plynú aj tendencie dodržiavania akýchkoľvek predpisov.
Veď keď sa svojho času robili dopravné akcie, tak cajti ráno vyrážali z BA, či BB (lebo nikoho na východe nepoznajú), rozmiestnili sa od Braniska až po Humenné a večer sa stretli na Hot-Pote v Levoči a rozišli sa naspäť do svojich základní západne od PP. :)
K nám na akcie chodili napríklad autami s NR, TO na tabuľkách. Odkiaľ boli naozaj, naozaj neviem. :?
Jedna príhoda:
Zrána po istej "diskotéke" pred pár rokmi šiel priveľmi vratkým krokom k väčšiemu autu "šofér", cajt sa ho inojazyčne pýtal, či pil, on, že nem, cajt, tak môžte ísť, a bolo po dychovej a inej skúške... A sankcii.
Tak nielen Východ. 1784
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod MuelMI » 28. Júl 2022 11:10

IDV napísal:Drviva vacsina vychodniarov co poznam jazdi +20 v meste a +30 mimo mesto tj mesto 70 (tam kde to je bezpecne), mimo 120 a dialnica 160 (alebo aj viac), tak aby platili len 50e ak ich nameraju, co vacsinou ani nezastavuju pri tychto rychlostiach, len vynimocne. Samozrejme je rozdiel ist 50 na Masiarskej a Kovacskej v KE kde mas dost uzku cestu v centre mesta a je tam 50tka! a rozdiel 50 na Hlinkovej kde nemas ani jeden prechod od Mieru az po Furcu. O bezpecnosti viem svoje, mam najazdenu celu Europu statisice km, neobehujem rizikovo a nesposobil som ziadnu dopravnu nehodu za X rokov. Ked niekto obehuje cez horizont a sposobu nehodu - pokuta 50 000€ a na 3 mes vazenie. Hned by ste videli ako by kazdy pekne jazdil ako v Nemecku Svajciarsku a podobne.

Tá tvoja argumentácia je logicky nesprávna. Uvediem prirovnanie:

"Alkohol by mal byť povolený aj pre mladistvých. Veď čo už, aj tak ho každý pije. O alkohole viem svoje, pil som od x rokov a pila aj drvivá väčšina mojich spolužiakov a nič zlé sa nestalo, lebo sme to robili s rozumom. Samozrejme, keď niekto spôsobí škodu na majetku pod vplyvom, tak okamžite pokuta a väzenie. A samozrejme je rozdiel, piť víno a rum. Síce k tomu neviem uviesť žiadny vedecký fakt, alebo uviesť inú krajinu, kde je alkohol pre deti povolený, ale mne sa nič nestalo a pijem stále a budem piť, lebo ja si myslím, že určite to je bezpečné. "
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod JozefM77 » 28. Júl 2022 18:28

Ale zas na Sirave ked bolo pekne boli stale. Na tom 7km useku kde je 50ka. Samozrejme odstavovane auta ZA BT NR co som videl.
JozefM77
návštevník
 
Príspevky: 17
Obrázky: 2
Založený: 10. Okt 2021 21:53

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod IDV » 29. Júl 2022 09:21

MuelMI napísal:
IDV napísal:Drviva vacsina vychodniarov co poznam jazdi +20 v meste a +30 mimo mesto tj mesto 70 (tam kde to je bezpecne), mimo 120 a dialnica 160 (alebo aj viac), tak aby platili len 50e ak ich nameraju, co vacsinou ani nezastavuju pri tychto rychlostiach, len vynimocne. Samozrejme je rozdiel ist 50 na Masiarskej a Kovacskej v KE kde mas dost uzku cestu v centre mesta a je tam 50tka! a rozdiel 50 na Hlinkovej kde nemas ani jeden prechod od Mieru az po Furcu. O bezpecnosti viem svoje, mam najazdenu celu Europu statisice km, neobehujem rizikovo a nesposobil som ziadnu dopravnu nehodu za X rokov. Ked niekto obehuje cez horizont a sposobu nehodu - pokuta 50 000€ a na 3 mes vazenie. Hned by ste videli ako by kazdy pekne jazdil ako v Nemecku Svajciarsku a podobne.

Tá tvoja argumentácia je logicky nesprávna. Uvediem prirovnanie:

"Alkohol by mal byť povolený aj pre mladistvých. Veď čo už, aj tak ho každý pije. O alkohole viem svoje, pil som od x rokov a pila aj drvivá väčšina mojich spolužiakov a nič zlé sa nestalo, lebo sme to robili s rozumom. Samozrejme, keď niekto spôsobí škodu na majetku pod vplyvom, tak okamžite pokuta a väzenie. A samozrejme je rozdiel, piť víno a rum. Síce k tomu neviem uviesť žiadny vedecký fakt, alebo uviesť inú krajinu, kde je alkohol pre deti povolený, ale mne sa nič nestalo a pijem stále a budem piť, lebo ja si myslím, že určite to je bezpečné. "


Tak dosadit si tam mozes kadeco. Ja som nikdy s alkoholom nesoferoval, a nesuhlasim s tym. Rychlost nie je problem skus to pochopit. Dnes ma skoro kazdy mobil v ruke a pozera sa do neho pocas jazdy. Preco? Lebo sa nudia. Ak by jazdili rychlejsie tak by to nedokazali. Skus tukat do mobilu pri 160 alebo 180tke. Pri 130-140 to ludia ale dokazu este. A ziadny zakon to nezmeni kym nebudu extremne pokuty. Lebo z XY vodicov ktori tukaju do mobilu chytia mozno 0,0001%. Tym sa to neeliminuje. Mobil v ruke je najnebezpecnejsia vec v dnesnej dobe na cestach. Nie rychlost.
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod MuelMI » 29. Júl 2022 10:49

IDV napísal:Tak dosadit si tam mozes kadeco.

Áno, cigarety, drogy, prostituciu... A stále to bude vyzerať rovnako smiešne ako tvoj argument.
IDV napísal:Ja som nikdy s alkoholom nesoferoval, a nesuhlasim s tym

Ja taktiež a verím, žýe žiadny normálny človek. Ale nič v tom zmysle som nikde nenapísal.
IDV napísal:Rychlost nie je problem skus to pochopit. Dnes ma skoro kazdy mobil v ruke a pozera sa do neho pocas jazdy. Preco? Lebo sa nudia. Ak by jazdili rychlejsie tak by to nedokazali. Skus tukat do mobilu pri 160 alebo 180tke. Pri 130-140 to ludia ale dokazu este

Rychlost celkom určite je problém. Teda konkrétne vysoká rýchlosť.Ja a dovolím si tvrdiť, že ani väčšina fóra nesúhlasí s rýchlosťou typu 120 a viac na 1+1 ceste, to je čisté šialenstvo. Dovolím si otázku, že ako by potom jazdili vodiči ako ty, ktorý už teraz chodia "+30"? Chodil by si "+30" aj keby bola MPR 120?
Môžem súhlasíť, že mobil za volantom je tiež zásadný problém. Len to riešenie, že zvýšime MPR a tým znížime používanie mobilu mi príde ako vtip.
IDV napísal:Mobil v ruke je najnebezpecnejsia vec v dnesnej dobe na cestach. Nie rychlost.

A ty chceš aby najnebezpečnejšou bola rýchlosť? Keď ju chceš zvyšovať?
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 38 hostí.