D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Kedy je podľa vás potrebné začať so stavbou tunela Višňové ?

Anketa bola ukončená dňa 11. Jún 2014 12:34

Ihneď - t.j. vyhlásiť tender ešte tento rok
132
92%
Postačí neskôr, do r. 2020
4
3%
V ďalekej budúcnosti, t.j. po r. 2020
1
1%
Nikdy - tento úsek by sa nikdy nemal stavať
7
5%
 
Celkový počet hlasov : 144

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Xisco » 08. Máj 2022 12:16

Neťahajme tu politiku :) Nemyslím si, či ten, či ten, že by tu urobil zázraky. Tých vlád sa tu vymenilo už dosť, roky letia, podľa mňa to bude už len horšie (komplikovanejšie, drahšie, časovo náročnejšie, ...).

Ale teraz k téme skupiny: Je iba jediná vec na svete, kedy si som chcel byť starší o par rokov: Kedy sa preveziem do nejakom novom úseky D alebo R na Slovenku :)
Xisco
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 337
Obrázky: 21
Založený: 18. Júl 2017 14:34

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod igor211 » 09. Máj 2022 15:51

luboslavko napísal:
igor211 napísal:
DrX napísal:Pokracovanie:
„Podpis zmluvy na dostavbu tunela Višňové je veľká vec pre NDS a ministerstvo dopravy. Som presvedčený, že sme vybrali kvalitného zhotoviteľa a poznajúc jeho kvality, termín 2023 je reálny.“
Andrej Doležal
Minister dopravy a výstavby SR
Juraj Tlapa
Predseda predstavenstva Národnej dialničnej spoločnosti, a. s.
„Môj cieľ je jasný – v decembri 2023 musí byť stavba hotová a sprejazdnená. S riaditeľom spoločnosti Skanska ani nepripúšťame žiadny iný termín. V decembri 2023 sa tu bude jazdiť.“



Ano, ale predsa ked po skenoch zistili ze namiesto 30 cm hrubky betonu je tam 5cm hrubka, tak s tym samozrejme budu mat ovela viac prace. Toto je inak podla mna aj trestny cin co spravili Duha,Salini - ze im nepovedali pravdu a nechali to vyslovene zivotu nebezpecne.



A prečo to niekto zaplatil? Či to nekontrolovali? Ja by som najprv asi hľadal chybu u tých čo kontrolujú čo a ako sa urobilo... Lebo, až keď je všetko správne, až potom zaplatím... či? Veď aj doma keď mi niekto betónuje základy na dome, tak ich zaplatím až vtedy, keď ich skontrolujem či sú pol metra hrubé a meter hlboké podľa projektu, ak nie, tak ich asi nezaplatím...


Ano suhlasim. Stavebny dozor , NDS a pod - podla mna to uz aj policia toto riesi. Zase ale neviem ci tam ma byt dozor non stop v tuneli, pokial niekto reportoval ze je tam 30 cm tak to na zaklade toho schvalili, urcite dozor zrejme neschvaloval 5 cm hrubku. Preto to vyzera ako cisty podvod...A realne sa skeny nerobia, ani ty keby si nebol na dome tak nevies ci ti nedali namiesto 15cm hrubky zateplenia napr. 10 cm - ano , ked tam stojis a pozeras sa tak ano, ale realne toto dozor nema sancu robit na kazdej polozke na stavbe a kontroluje sa projekt skutocneho vyhotovenia.
igor211
návštevník
 
Príspevky: 22
Založený: 07. Mar 2019 11:40

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod atlan » 09. Máj 2022 16:25

Podpisal papier kde je uvedene ze tam ma byt 30cm. Podpisal
Za tie peniaze tam mal byt 30h denne.
atlan
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 263
Založený: 11. Apr 2015 23:41

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod ondrejko_t » 10. Máj 2022 07:53

mne to rozum neberie, poprosím stavbárov o objasnenie, ak sa mýlim.
doteraz som bol na tom, že sa prerazí rúra s nejakým priemerom. daný priemer sa zmenší o primárne ostenie. potom sa pripraví debniaci vozík, ktorý má tiež nejaký vonkajší priemer. a rozdiel medzi priemerom debniaceho vozíka a diery by mal byt min tých 30cm. prídem, osadím vozík, drbnem tam betón, spravím 1 blok, betón stuhne, vozík posuniem na ďalší blok. či?
ako je možné, že je niekde len 15? nastriekali tam veľa betónu počas výroby prim. ostenia? alebo vysekali malý priemer rúry na niektorých miestach? veď to by tých defektných miest muselo byť ďaleko viac. to predsa nie je jak na dome že namiesto 50cm jamy vykopem len 45, šak to stačí a nikto si to nevšimne...
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod pohodak » 10. Máj 2022 10:56

skor plati, ze vysekali maly priemer resp. im kleslo nadlozie
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod metelesku.blesku » 10. Máj 2022 13:24

A takisto platí, že to celé pokašlali zvolenou tunelovacou metódou, nakoľko mali raziť prostredníctvom NRTM, ale zvolili si nie práve najvhodnejšie ADECO.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod ondrejko_t » 10. Máj 2022 14:10

tak som si dobre myslel.
inak to znamená, že ak by neboli náhodou vylúčení zo stavby, tak sa na to príde tak o 10 rokov, keď im to tam začne praskať. paráda :D
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod jozin z bazin » 10. Máj 2022 16:52

tak sa na to príde tak o 10 rokov, keď im to tam začne praskať

Dovolim si malu opravu - nie IM ale NAM.
Toto nebol PPP, takze po 10 rokoch by sa o opravu musel postarat stat. Mozno by sa to dalo reklamovat, ale vieme, ako to chodi ...
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 470
Obrázky: 30
Založený: 14. Dec 2009 14:57

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod IDV » 10. Máj 2022 17:05

Preto su lepsie PPP projekty, stara sa o to zhotovitel
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod paldo » 10. Máj 2022 18:12

ondrejko_t napísal:....... prídem, osadím vozík, drbnem tam betón, spravím 1 blok, betón stuhne, vozík posuniem na ďalší blok. či?.............


.... osadí sa debniaci voz, uzavrie sa! a čerpadlami sa doň tlačí betón. Na bokoch vozíka bývajú (môžu byť) "okienka" ktoré sa dajú otvárať a tým kontrolovať v akej úrovni je betón počas betonáže. ALE v hornej časti (nad hlavou) takáto kontrola (logicky) možná nie je. Takže je iba na skúsenostiach ľudí (a výkonnosti čerpadiel) aby posúdili, či je forma plná betónu až po strop.
Preto s hrúbkou betónu nie je problém na stenách (betón zatečie kam má) ale v najvrchnejšej časti bloku (strop) kde nebol dotlačený dostatok betónu.
Osobne si myslím, že keby sa preskenovali všetky tunely na Slovensku, boli by sme prekvapení......

Čo sa týka "klesnutého nadložia".... v tuneli podľa stanovených intervalov prebiehajú geodetické merania konvergencíí (počas výstavby aj keď je tunel v prevádzke), práve preto, aby bolo odsledované ako a či vôbec tunel "pracuje". A to nehovorím o rôznych snímačoch a meračoch, ktoré tam majú osadené geotechnici a geológovia. Rovnako počas výstavby prebieha pravidelná kontrola a revízia (v stanovených intervaloch) geodetickej vytyčovacej siete, aby sa predišlo chybám aj z tohto hľadiska.

A čo sa týka "vysekaného malého priemeru".... keď sa počas razenia vyrazí (odstrelí) ďalší záber, tak príde na čelbu geodet / banský merač, aby zameral a skontroloval vyrazený profil. Priamo na mieste vie ukázať a vyznačiť miesta kde nie je vyrazený dostatočný profil. Väčšinou je tam tunelbager, ktorý to vyrieši operatívne. Keď sa ide pracovať na primárnom ostení tak je tam znovu geodet, ktorý kontroluje a osádza nosníky (hajcmany), výstuže alebo kari siete a vyznačí koľko striekaného betónu majú striekať. Keď je primár hotový, zas tam príde geodet, ktorý urobí tzv. profiláciu - zameria požadovanú časť tunela. Podľa tohto zamerania sa vyhodnotí, ako bol nastriekaný betón a určia sa miesta kde je nutné betón ešte dostriekať alebo sfrézovať. No a pred betonážou sekundárneho ostenia sa geodetické zameranie primáru v jednotlivých blokoch robí ešte raz a postup sa opakuje. Surové dáta zo všetkých geodetických meraní sa archivujú, aby bolo možné dohľadať prípadné nezrovnalosti, pochybenia atď..... No a keď primárne ostenie má svoju finálnu podobu a tvar a na daný blok dôjde rada, tak pred finálnou betonážou ešte nabehnú izolatéri a po nich železiari, ktorí viažu výstuž v sekundárnom ostení. Potom sa osadí forma a postup betonáže som písal vyššie....
Snažil som sa to skrátiť a zjednodušiť ale nič podstatné som hádam nevynechal..... nejaký tunelár, ak to tu číta, by ma mohol ešte doplniť / opraviť....
Obrázok používateľa
paldo
diskutujúci
 
Príspevky: 145
Obrázky: 58
Založený: 29. Júl 2012 17:40
Bydlisko: Kubíková - okolie Žiliny

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod IDV » 10. Máj 2022 21:37

A ked je to hotove tak este 3-4 mesiace cakaju na nieco ako pri tuneli PO :D
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod ondrejko_t » 11. Máj 2022 07:38

paldo napísal:Snažil som sa to skrátiť a zjednodušiť ale nič podstatné som hádam nevynechal..... nejaký tunelár, ak to tu číta, by ma mohol ešte doplniť / opraviť....


Paldo, vďaka! :)
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod cepheus » 11. Máj 2022 18:17

cepheus
diskutujúci
 
Príspevky: 163
Obrázky: 7
Založený: 30. Dec 2021 23:31

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod djlaco » 11. Máj 2022 19:21

Pekne pokračujú. Škoda tých klenieb ktoré pôvodný zhotoviteľ neurobil poriadne. Je to čudne keď to prešlo stavebným dozorom ako to mohli dopustiť.
djlaco
návštevník
 
Príspevky: 27
Založený: 05. Jún 2009 11:57

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod metelesku.blesku » 11. Máj 2022 21:21

djlaco napísal:Je to čudne keď to prešlo stavebným dozorom ako to mohli dopustiť.


Myslím, že paldo tu včera napísal dostatočne dlhý traktát zodpovedajúci na tvoje počudovanie. Určite si ho nečítal, inak by si sa nečudoval.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod mauutinko » 12. Máj 2022 05:51

[quote="paldo"][quote="ondrejko_t"].......
Snažil som sa to skrátiť a zjednodušiť ale nič podstatné som hádam nevynechal..... nejaký tunelár, ak to tu číta, by ma mohol ešte doplniť / opraviť....[/quote]

Ja len doplním info... Šalovacie vozíky majú v najvyššom bode otvori pre "špión" tzv. dutá oceľová trúbka ktorá sa do danej dieri zastrčí až na doraz k izolácii... Takže pri betonáži v najvyššom bode klemby ti cez ne začne tiesť betón /cementové mlieko a tým pádom si si istý že je to full.... Nasledne po dokončení sekundára sa tieto dieri ešte injektujú(tzv. Tlači sa do nich pod tlakm cementové mlieko aby vyplnili všetky microdutiny medzi izoláciou a sekundarom....Čo sa týka zbabraného primáru.... áno pred izolatermi ide ešte jedna partia ktorá tunel bagrom frezuje alebo naopak dostrekuje betón tam kde to je potrebne.Chcem len zdôrazniť slovo zodpovednosť.... Či sa betonuje blok klenby alebo spodok tunela alebo prestupové(únikov) tunely alebo sa robí drenáž alebo sa betonuje podlaha všetko sa zapisuje do preberácich protokolov a stavebný dozor si to príde pozrieť nafotiť podpisať/podpisuje sa aj majster daného úseku a všetko je archivované!!! .... Preberací protokol izolácie,/Preberáci protokol armaturi/Preberaci protokol šalungu pred betonážou a Preberaci protokol po Betonáži. Toť rakúska metóda pri výstavbe Koralmtunnel (34km).
mauutinko
návštevník
 
Príspevky: 37
Založený: 18. Jún 2009 18:19
Bydlisko: KNM

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod ferguson » 12. Máj 2022 11:25

Vsetko to stoji a pada na papieroch. A papiere sa daju generovat a podpisovat aj bez toho, aby niekto niekde bol a nieco videl, alebo meral.
ferguson
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 335
Obrázky: 14
Založený: 18. Nov 2015 21:05

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Driver » 12. Máj 2022 12:24

Ešte ani tunel na diaľnici nedokončili a ujo Palčák už špekuluje nad tunelom na osemnástke omg riadna nenažratosť
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Vlados » 12. Máj 2022 13:02

Je možné že v živote nebol ďalej ako 50km od Žiliny ;)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod sendvo » 12. Máj 2022 13:08

to by bolo super mat aj dialnicny tunel aj tunely na I/18. niektorym jedincom tu na fore by z toho odstrelilo dekel :D
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 505
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod RudoLM » 12. Máj 2022 13:17

A v Doležavom harmonograme je to?
RudoLM
diskutujúci
 
Príspevky: 212
Obrázky: 70
Založený: 09. Máj 2016 07:35

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod KN.SK » 12. Máj 2022 13:25

Vlados napísal:Je možné že v živote nebol ďalej ako 50km od Žiliny ;)
Neviem teraz nikde nájsť jeho "rodisko", ale je niekde od Prešova alebo od Košíc. Vihodňar. :D
Môj komentár nie je namierený proti východniarom, lebo Slovensko je malé a dosť premiešané, takmer nik nemôže povedať o sebe, že "čistý" xxyyzz... Aj ja som "miešanec" východu a stredu žijúci na juhojuhozápade. :wink: 1764
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod KN.SK » 12. Máj 2022 13:35

KN.SK napísal:Neviem teraz nikde nájsť jeho "rodisko", ale je niekde od Prešova alebo od Košíc. Vihodňar. :D
...
Našiel som cez ten FB:
Rodné mesto: Humenné; Gymnázium Humenné; VŠDS Žilina... 1765
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod jarino » 12. Máj 2022 14:25

RudoLM napísal:A v Doležavom harmonograme je to?

Nie.
V Harmongrame to bude až sa spraví CBA.
Ak sa teda spraví...

Povedzme si pravdu, keď bude Višňové, tak štát bude mať iné kritické úseky, ktoré bude nutné riešiť.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Vlados » 12. Máj 2022 15:05

Kritické úseky (mosty) máme kde kade. už je 12:05 a stále to nikto akčne nerieši... a to do toho nepočítam požiadavky armády keď máme situáciu na východe akú máme.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 23 hostí.