D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Kedy je podľa vás potrebné začať so stavbou tunela Višňové ?

Anketa bola ukončená dňa 11. Jún 2014 12:34

Ihneď - t.j. vyhlásiť tender ešte tento rok
132
92%
Postačí neskôr, do r. 2020
4
3%
V ďalekej budúcnosti, t.j. po r. 2020
1
1%
Nikdy - tento úsek by sa nikdy nemal stavať
7
5%
 
Celkový počet hlasov : 144

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod michaelse » 12. Jún 2014 20:19

ANDi napísal:Vsetci sa tu radujete... A to len ja som nasraty, ze sa uz mohlo 2 roky stavat??!

s tym uz sa nic neurobi,a podstatne je teraz podpisanie zmluvy takze preco byt stale nasraty ?
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod michaelse » 12. Jún 2014 20:23

Pekos napísal:
Miro napísal:Každý má iný uhol pohľadu... môj kolega, ktorý býva vo Višňovom, že zase nasratý, že sa už začne stavať, pretože mu diaľnica pôjde poza dom.

3 miliony soferov sa teraz poseru v zapche kvoli dedkovi? a pod.

ono ten dedko je nastvany,a pravom,,aj ja by som bol,,ale samozrejme je tu vyssi zaujem prospesny pre celu spolocnost a jedine co sa moze urobit je ze sa urobia maximalne opatrenia aby bol negativny vplyv co najmensi
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod ecce » 12. Jún 2014 20:35

OT: A z coho ste vlastne usudili, ze je dedko? Mladi ludia nemaju domy? Ci mladi ludia nie su nastvani, ked im dialnica za domom?
ecce
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 660
Obrázky: 6
Založený: 10. Dec 2013 19:52

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod majo-majo » 13. Jún 2014 08:01

Mladi ludia si snad nebudu kupovat / stavat chalupy tam, kde ma ist dialnica, pokial im to prekaza. A hlavne ked pri tejto konkretnej sa to uz da ratat na 10-tky rokov, kedy je znama trasa.
Obrázok používateľa
majo-majo
diskutujúci
 
Príspevky: 135
Obrázky: 25
Založený: 14. Dec 2010 12:39

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod KN.SK » 13. Jún 2014 10:05

Toto je asi OT: Azda ani starší (kúpa/stavba), ak vedia o možnosti tej výstavby. Aj mladí/mladší môžu i dediť/zdediť. I keď v tomto prípade ide o hluk a nie o búranie. Každí sme nejakí. Najprv krik, že prečo nie je už tu nejaká D alebo R. Neskôr sú sťažnosti počas jej výstavby a následnej prevádzky na prach a hluk... Atď. (Aspoň majú naši "novinári" ďalšie témy, o čom písať/nakrúcať.)
No sú i vypočítaví ľudia, a to rôzneho veku, čo chcú "zarobiť", t. j. mať zisk, práve pre možnosť výstavby D/R, či inej stavby. Len treba mať dobré a včasné informácie a potom správne konexie, aby to vyšlo. (Pozri príklad v Prešove, ale i inde.)
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod michaelse » 13. Jún 2014 12:27

ecce napísal:OT: A z coho ste vlastne usudili, ze je dedko? Mladi ludia nemaju domy? Ci mladi ludia nie su nastvani, ked im dialnica za domom?

to ej jedno ci dedko alebo mlady ludia,pomenoval som to tak lebo to niekto predomnou tak napisal,ale je to nepodstatne v akom veku je ten clovek
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod Miro » 13. Jún 2014 13:06

To som netušil, že tu moja poznámka, že každý sa na rovnakú skutočnosť pozerá zo svojho uhla pohľadu, vyvolá takú veľkú OT debatu :(

A koho to tak veľmi zaujíma, ten spomínaný "dedko" je vo veku tesne pod 40 a ten dom zdedil a rekonštruoval a zase tú diaľnicu nemá tak blízko, aby sa kvôli tomu išiel vešať, býva sa mu tam dobre, len raz utrúsil takú poznámku, viacmenej aby reč nestála, že by bol radšej, keby sa stavba tunela ešte pozdržala.

Dúfam, že tieto informácie budú stačiť na to, aby sme sa k tejto téme už nemuseli vracať :-/

Ja osobne sa už teším, kedy tu niekto prinesie informáciu, že sa tam objavil prvý bager ;-)
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod ANDi » 13. Jún 2014 21:10

michaelse napísal:
ANDi napísal:Vsetci sa tu radujete... A to len ja som nasraty, ze sa uz mohlo 2 roky stavat??!

s tym uz sa nic neurobi,a podstatne je teraz podpisanie zmluvy takze preco byt stale nasraty ?

Z principu.
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod bzzi » 13. Jún 2014 23:39

ANDi, som s tebou, zdielam tvoje pocity. Z celého tendru mi je na zvracanie. Ale zároveň mám i radosť, že sa to pohlo ...
bzzi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 549
Obrázky: 30
Založený: 13. Máj 2010 16:35

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod michaelse » 14. Jún 2014 10:06

no mna to hneva rovnako ako vas oboch,ale konkretne s tymto pripadom nic nikto uz nevyriesi tak keby som sa donekonecna nervoval z toho co uz je rozhodnute bez moznosti napravi tak by som sa asi musel obesit uz davno ,alebo minimalne by som mal zaludocne vredy

tender tunela visnove ja hadzem za hlavu,neresim to co sa uz neda riesit
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod devil » 14. Jún 2014 13:28

Pre vsetkych odporcov tunelov, prepocitane ceny tunela Visnove zo zmluvy:
Razenie tunela: 80 mil e, 5,3 mil. / 1 km tun.rury
Spolu so sek.ostenim: 120 mil. e, 8 mil e / 1 km

Cena za cely tunel aj s vybavenim a technologiou: cca 218 mil. e, cca 14,5 mil e / 1 km. Opravnene mozno pridat do 15 mil e za pripravne prace na portaloch tunela.


kde je ta zmluva zverejnena ?

netreba vsak zabudnut na prieskumnu stolnu ta sa podla podporovatelov tunelov asi vyhlbila sama...cena sa udava niekde 1, inde 2 mld. byvalych korun.

http://www.cas.sk/clanok/212127/ministe ... -2017.html
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/0 ... vlada.html
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod ecce » 14. Jún 2014 17:27

ecce
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 660
Obrázky: 6
Založený: 10. Dec 2013 19:52

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod devil » 14. Jún 2014 20:12

dakujem pekne, tak ja tam vidim toho viac a nielen razenie ci ostenie, min. od polozky c. 175 ide najma o tie tunelove. kludne 70-80 mil. eur navyse teda spolu s razenim a ostenim 300 mil. nevieme kolko presne stala prieskumna stolna ale aj ked to bolo blizsie k miliarde ako ku dvom tak cely tunel stoji okolo 45 mil eur/km cize ako borik. takze ani era lacnych dialnic nepriniesla lacny tunel.

po svr-ska, str-bro a hp-ll mame dalsi usek na megalomanskom blackliste...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod rempo » 15. Jún 2014 09:22

rozhodnutie o námietke je už na webe UVO,keď to veľmi zjednoduším UVO sa námietkou ani nezaoberal-teda ani nevieme k čomu smerovala, ale ju zastavil lebo námietku podali dvaja z troch členov združenia ten tretí na nej netrval a tak UVO iba skúmal či môže podávať námietku iba časť združenia čo vyhodnotil ako neprípustne. Teda musia všetci členovia združenia spoločne podávať námietku a nie ako v tomto prípade osve.UVO sa opieralo o nejaké tie rozsudky súdneho dvora.
História a súčasnosť výstavby diaľničnej siete na Slovensku na stránke http://www.historiadialnic.sk/
Obrázok používateľa
rempo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 744
Obrázky: 2319
Založený: 22. Feb 2010 00:25

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod Andrej » 15. Jún 2014 10:02

devil napísal:dakujem pekne, tak ja tam vidim toho viac a nielen razenie ci ostenie, min. od polozky c. 175 ide najma o tie tunelove. kludne 70-80 mil. eur navyse teda spolu s razenim a ostenim 300 mil. nevieme kolko presne stala prieskumna stolna ale aj ked to bolo blizsie k miliarde ako ku dvom tak cely tunel stoji okolo 45 mil eur/km cize ako borik. takze ani era lacnych dialnic nepriniesla lacny tunel.

VSETKY polozky za samotny tunel v ponuke vyrazne nepresahuju 220 mil. e. Zvysok ceny su polozky na dialnicu, SSUD a vseobecne polozky. Cena za tunel sa v prepocte na 1 km ani zdaleka nepriblizuje k vynikajucej cene za tunel Borik a to aj po zapocitani nakladov na stolnu.

A zaujimal by ma nazor odbornika, ci cca 35 mil. e na prieskumnu stolnu (prerobenu neskor zbytocne na unikovu) nie je privela.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod ecce » 15. Jún 2014 10:45

rempo napísal:rozhodnutie o námietke je už na webe UVO,keď to veľmi zjednoduším UVO sa námietkou ani nezaoberal-teda ani nevieme k čomu smerovala, ale ju zastavil lebo námietku podali dvaja z troch členov združenia ten tretí na nej netrval a tak UVO iba skúmal či môže podávať námietku iba časť združenia čo vyhodnotil ako neprípustne. Teda musia všetci členovia združenia spoločne podávať námietku a nie ako v tomto prípade osve.UVO sa opieralo o nejaké tie rozsudky súdneho dvora.


To by ma zaujimalo, ako si clenovia zdruzenia rozdelia naklady za namietku ;)
ecce
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 660
Obrázky: 6
Založený: 10. Dec 2013 19:52

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod mark6000 » 16. Jún 2014 10:44

Ako to vlastne má byť so štôlňou? Pokiaľ viem, tak plán bol, že sa zväčší a bude slúžiť ako jedna z tunelových rúr. Minulý týždeň p. Gajdoš na Exprese hovoril, že štôlňa bude slúžiť na odvodnenie tunela aj počas prevádzky. Znamená to, že štôlňa zostane zachovaná a vedľa nej sa budú raziť nové 2 tunelové rúry?
Obrázok používateľa
mark6000
diskutujúci
 
Príspevky: 158
Obrázky: 8
Založený: 29. Aug 2009 15:01

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod atlantis » 16. Jún 2014 13:17

Pokiaľ ma pamäť neklame, raz dávnejšie sa to tu už rozoberalo. Od portálov by sa mali raziť obe tunelové rúry tak, že jedna pôjde samostatne a druhá v osi prieskumnej štôlne. Tá druhá sa potom v určitej vzdialenosti od portálov od prieskumnej odseparuje a bude vedená taktiež samostatne.
Obrázok používateľa
atlantis
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 288
Obrázky: 762
Založený: 29. Okt 2008 19:44

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod ecce » 17. Jún 2014 13:52

Dnesne SME pise, ze namietku proti vylúčeniu dával Metrostav a Marti Contractors, Doprastav vsak nie, preto ju UVO zamietol.
ecce
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 660
Obrázky: 6
Založený: 10. Dec 2013 19:52

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod LubosG » 17. Jún 2014 20:32

Pokiaľ som dobre počul v TV, dnes pri príležitosti poklopania základného kameňa tohto úseku, bol uvedený približný termín začiatku razenia tunela Višňové a to koncom tohto roka. Myslel som, že to bude aj skôr, možno druhá polovica leta či jeseň, ale v podmienkach žltého FIDIC-u to aj vychádza tak nejak na koniec roka.
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod MaN » 18. Jún 2014 15:50

Je to tak ako píšeš, tj koncom roka
http://www.rtvs.sk/televizia/program/detail/24/spravy-a-komentare/archiv?date=17.06.2014
začína to od šiestej minúty
+ je tam info o spôsobe razenia
MaN
návštevník
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 18. Jún 2014 15:44

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod michaelse » 18. Jún 2014 17:03

caka ich velmi vela pripravnych prac pred razenim,aktualiczacia stav. povoleni, prekladky sieti atd. ,atd. az bude toto hotove mozu ist kopat
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod bgoldberg » 18. Jún 2014 21:46

Zdravím všetkých, dnes bol Počiatek na TA3, opäť bola reč o D1 a D3, pridávam odkaz na reláciu http://www.ta3.com/clanok/1042214/nove- ... -a-d3.html
bgoldberg
návštevník
 
Príspevky: 41
Obrázky: 114
Založený: 12. Nov 2013 23:19

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod devil » 19. Jún 2014 07:07

VSETKY polozky za samotny tunel v ponuke vyrazne nepresahuju 220 mil. e. Zvysok ceny su polozky na dialnicu, SSUD a vseobecne polozky. Cena za tunel sa v prepocte na 1 km ani zdaleka nepriblizuje k vynikajucej cene za tunel Borik a to aj po zapocitani nakladov na stolnu.


to je tvoje zbozne prianie, hodil si sem dve polozky a vyvodil zaver. sudruh palcak by ma z teba radost. kludne si tie dalsie polozky mozeme prejst, je ich kopa hned v suvislosti s portalmi a keby sme vseobecne polozky prepocitali na pomer dlzky (tunel-zvysok useku) tak 220 mil. je mimo realitu....no a prieskumna stolna....bola razena uz davno teda za ceny z konca 90-ich rokov...ze ake problemy tam boli s vodou vsetci vieme...

ked je cena za 45 mil. borik vynikajuca tak potom je vynikajuca kazda cena do 20 mil./km za hocijaku D aj RC v plnom profile. :)
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod Andrej » 19. Jún 2014 08:58

Ved kludne si to spocitaj, vsetky polozky, nielen razenie a sekundarne ostenie, tie stoja "len" 120 mil. e :-)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: stavbar_po a 19 hostí.