D1 Bratislava Mierová ulica - Senecká cesta

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Flintstone » 04. Mar 2006 14:49

Saget napísal:To je pravda, že to nikam nevedie :wink:

Ale národ bude aj tak čakať, na čo ešte sa budú využívať. :D


Ale nie je to vec národa.
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod Flintstone » 04. Mar 2006 14:55

Raz bude silne zemetrasenie mozno a potom zostanu zvody vody neporusene.
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod Adaios » 04. Mar 2006 15:06

Flintstone napísal:Raz bude silne zemetrasenie mozno a potom zostanu zvody vody neporusene.


Keby bolo take silne zemtrasenie tak by spadli alebo by sa rozpadli aj tie piliere na zvod vody.

A na 100% je vystavba dialnicnej siete aj zalezistostou verejnosti. Nemusi verejnost vediet uplne vsetko (armadne ciele, ...) ale ma pravo poznat ekonomicke pozadie dialnicnej siete. A s tym vyuzitie danych pilierov suvisi, pretoze je to zname - Ladce-Sverepec je krasny dialnicny usek ale motokrosovy areal a aj samotny usek bol rieseny "kralovskym stylom" a naklady boli takmer 1 mld. SKK na 1 km za 10 rokov - bol tam krach atd. - ale keby to nebolo tak naprojektovane tak by sa usetrilo a nebol by tam "boj" o tento usek medzi niektorymi firmami.
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Flintstone » 04. Mar 2006 15:11

Tam nebol žiadny boj.
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod Adaios » 04. Mar 2006 15:11

Flintstone napísal:Tam nebol žiadny boj.


A co tam bolo :?:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Flintstone » 04. Mar 2006 15:12

Adoas napísal:
Flintstone napísal:Tam nebol žiadny boj.


A co tam bolo :?:


Normálne konkurečne prostredie.
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod Adaios » 04. Mar 2006 15:13

Flintstone napísal:
Adoas napísal:
Flintstone napísal:Tam nebol žiadny boj.


A co tam bolo :?:


Normálne konkurečne prostredie.


Dane firmy najali SBS (sukromna bezpecnostna sluzba) a prichadzalo podla rozhodnutia sudov vzdy k "nasadeniu" SBS a odohnania konkurencnych robotnikov a dosadenie vlastnych ... a stavba stala a nestavala sa.
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Flintstone » 04. Mar 2006 15:16

Adoas napísal:
Flintstone napísal:
Adoas napísal:
Flintstone napísal:Tam nebol žiadny boj.


A co tam bolo :?:


Normálne konkurečne prostredie.


Dane firmy najali SBS (sukromna bezpecnostna sluzba) a prichadzalo podla rozhodnutia sudov vzdy k "nasadeniu" SBS a odohnania konkurencnych robotnikov a dosadenie vlastnych ... a stavba stala a nestavala sa.


Ale to je normálne. Keď začala jedna firma, tak druhá sa musela brániť.

Možno to bol "boj" ale legálny. Samozrejme, že to bol zaujímavý diaľničný úsek, plný mostov a estakád, dlhý cca. 10 km a na diaľnici D1. Na druhú stranu zase nebol zaujímavý pre spôsob vládnutia v oblasti diaľnic od r. 1998.
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod mel » 06. Mar 2006 07:49

Mozno trepnem totalnu kravinu, ale keby sa stavalo 3+3, neboli by tie piliere na spravnom mieste?
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Čumil » 06. Mar 2006 08:19

mel napísal:Mozno trepnem totalnu kravinu, ale keby sa stavalo 3+3, neboli by tie piliere na spravnom mieste?


Alebo 4+4 :-)
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Stlpy

Odoslaťod mapman » 06. Mar 2006 11:56

Tak opäť pridám svoj príspevok. Bavil som sa s jedným stavárom a tvrdil, že je to sice dosť neštadartné ale ide podla neho prave o stlpy pre ten zvod vody. Kolko stál, záleži na tom, na ako hlbokych je pilotach v zemi a tvrdil že ten stlp nie je lacna záležitosť. Ale potvrdil to, že výhodou je, že takých stĺpov je tam naprojektovaných veľa a tým pádom sa nemusí robiť sólo projekt na iný "užší" stĺp. Sice to neušetrí peniaze (ten stľp mohol stáť aj pol milonu) ale ma to určitú architektonickú hodnotu. ľuďom ktorým som to ukazoval, sa to páči, aj keď nad tým krútia hlavou. Má niekto z vás presnú predtavu, na kolko to može výjsť? cena?
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod Čumil » 05. Máj 2006 08:01

Vcera som si vsimol, ze tabule premenliveho dopravneho znacenia na toto useku pri zlatych pieskoch su preskrtnute oranzovou paskou. V oboch smeroch. Vie niekto, co sa deje?
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod Nevedko » 05. Máj 2006 08:16

Čumil napísal:Vcera som si vsimol, ze tabule premenliveho dopravneho znacenia na toto useku pri zlatych pieskoch su preskrtnute oranzovou paskou. V oboch smeroch. Vie niekto, co sa deje?


Vraj sa testuje elektronicky signalizacny system. Vid http://drahovsky.blog.sme.sk/c/43821/Di ... ckach.html
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Čumil » 05. Máj 2006 08:29

Dik, tak to je dobre, ten clanok je z 6. aprila, to mam ale reakcny cas :-)
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod romanca » 17. Máj 2006 16:59

neviete, co sa momentalne opravuje - realizuje na tomto useku v smere do petrzalky, asi kilometrovy usek pred pristavnym mostom? nejak mi to uniklo, ze sa nieco take bude robit a tak ma to zo zvedavosti zaujima, ked ma to uz zdrzi 5 minut na ceste do prace. je tam betonovymi blokmi odhradeny odstavny pruh, protihlukova stena je kompletne vybrakovana. tipujem ze alebo rekonstruuju tu protihlukovu stenu alebo nieco robia s tym zablokovanym vyjazdom z dialnice na prievoz. inak ked tadial teraz chodim napadlo ma, ze ten usek vyzera ako s katastrofickeho filmu. pomaly je tam cesta suvisle pokreslena znackami, ktore si zaznacili policajti pri dokumentacii dopravnych nehod. je to fakt sila.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod legal » 22. Máj 2006 12:42

romanca napísal:neviete, co sa momentalne opravuje - realizuje na tomto useku v smere do petrzalky, asi kilometrovy usek pred pristavnym mostom? nejak mi to uniklo, ze sa nieco take bude robit a tak ma to zo zvedavosti zaujima, ked ma to uz zdrzi 5 minut na ceste do prace. je tam betonovymi blokmi odhradeny odstavny pruh, protihlukova stena je kompletne vybrakovana. tipujem ze alebo rekonstruuju tu protihlukovu stenu alebo nieco robia s tym zablokovanym vyjazdom z dialnice na prievoz. inak ked tadial teraz chodim napadlo ma, ze ten usek vyzera ako s katastrofickeho filmu. pomaly je tam cesta suvisle pokreslena znackami, ktore si zaznacili policajti pri dokumentacii dopravnych nehod. je to fakt sila.


Je to niekde medzi km 11,5 - 10,5 tesne pred dialnicnym oddelenim na Domkarskej. Na tej odbocke sa nieco deje - videl som tam vcera mechanizmy valcovat ci co...
legal
diskutujúci
 
Príspevky: 117
Obrázky: 5
Založený: 11. Máj 2006 19:59

Odoslaťod expwy » 23. Máj 2006 13:08

Stavia sa tam výjazd na Domkársku ulicu k SSÚD 2 Bratislava, lebo v smere na Petrzalku neexistuje ziadny vyjazd/najazd a udrzbove mechanizmy musia chodit po MK aby sa dostali na D1 zo strediska.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

výjazd na Domkárskej

Odoslaťod juraj1 » 23. Máj 2006 22:52

Nebolo by vhodné, keby tento výjazd otvorili aj pre verejnosť? Stačilo by pre osobné autá. Dosť by to pomohlo obslužnosti Prievozu...
juraj1
diskutujúci
 
Príspevky: 205
Obrázky: 2
Založený: 09. Sep 2005 14:44
Bydlisko: BA (TN)

Re: výjazd na Domkárskej

Odoslaťod Nevedko » 24. Máj 2006 11:39

juraj1 napísal:Nebolo by vhodné, keby tento výjazd otvorili aj pre verejnosť? Stačilo by pre osobné autá. Dosť by to pomohlo obslužnosti Prievozu...

Podla mna vyjazd na Mierovu ulicu zabezpecuje slusnu obsluznost Prievozu. Hoci tu D1 ide cez mesto, stale je to dialnica. A na nej nema vyznam stavat dva vyjazdy s odstupom necelych 700 metrov.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Re: výjazd na Domkárskej

Odoslaťod juraj1 » 26. Máj 2006 11:13

Nevedko napísal:Podla mna vyjazd na Mierovu ulicu zabezpecuje slusnu obsluznost Prievozu. Hoci tu D1 ide cez mesto, stale je to dialnica. A na nej nema vyznam stavat dva vyjazdy s odstupom necelych 700 metrov.


Práveže výjazd na Mierovú neexistuje. Je len výjazd na Gagarinovu a keď sa chcem dostať do Prievozu, musím sa vrátiť až po Tomášikovu. Alebo by pomohlo prepojiť Gagarinovu s Mierovou v priestore pod estakádou...
juraj1
diskutujúci
 
Príspevky: 205
Obrázky: 2
Založený: 09. Sep 2005 14:44
Bydlisko: BA (TN)

Re: výjazd na Domkárskej

Odoslaťod Nevedko » 26. Máj 2006 12:19

juraj1 napísal:
Nevedko napísal:Podla mna vyjazd na Mierovu ulicu zabezpecuje slusnu obsluznost Prievozu. Hoci tu D1 ide cez mesto, stale je to dialnica. A na nej nema vyznam stavat dva vyjazdy s odstupom necelych 700 metrov.


Práveže výjazd na Mierovú neexistuje. Je len výjazd na Gagarinovu a keď sa chcem dostať do Prievozu, musím sa vrátiť až po Tomášikovu. Alebo by pomohlo prepojiť Gagarinovu s Mierovou v priestore pod estakádou...


Dobre, ja som myslel Gagarinovu, napisal som Mierovu, moja chyba.
A pri Mlynskych luhoch sa z Gagarinovej odbocit neda?
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod juraj1 » 30. Máj 2006 12:56

Pri Mlynských Luhoch sa odbočiť bohužiaľ nedá. Ako som písal, až na Tomášikovej. A smerom do centra sa z Mierovej nedá odbočiť ani pri cintoríne. Tam by pritom stačilo urobiť pár metrov cesty s napojením na Gagarinovu - a problém by bol vyriešený.
juraj1
diskutujúci
 
Príspevky: 205
Obrázky: 2
Založený: 09. Sep 2005 14:44
Bydlisko: BA (TN)

Odoslaťod Nevedko » 30. Máj 2006 15:51

juraj1 napísal:Pri Mlynských Luhoch sa odbočiť bohužiaľ nedá. Ako som písal, až na Tomášikovej. A smerom do centra sa z Mierovej nedá odbočiť ani pri cintoríne. Tam by pritom stačilo urobiť pár metrov cesty s napojením na Gagarinovu - a problém by bol vyriešený.


Ja som toho nazoru, ze je lepsie upravovat krizovatky v meste, ako pridavat dialnicne vyjazdy. Kazdy dalsi vyjazd spomaluje prejazd mestom pre tranzit.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod kstano » 21. Aug 2006 14:16

Odporucam clanok a aj diskusiu za clankom:
http://drahovsky.blog.sme.sk/c/59138/Zi ... o-NDS.html

Celkovo drahovsky.blog.sme.sk sa naozaj oplati citat.
kstano
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 263
Obrázky: 14
Založený: 09. Nov 2005 17:34

Odoslaťod romanca » 11. Sep 2006 18:41

existuje nejaky termin dokedy ma byt hotovy ten výjazd na Domkársku ulicu k SSÚD 2 Bratislava? uz to tam robia 4 mesiace a este to zdaleka nevyzera byt dokoncene. tiez som tam v poslednom case uz moc nevidal niekoho pracovat. cez leto to este slo ale teraz to uz prestava byt unosne. ak to nedorobia do zimy tak to vidim cierne.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 70 hostí.

cron