D1 Turany - Hubová

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Ktorý variant by ste uprednostili v súčasnej situácii na úseku D1 Turany-Hubová?

Tunelový variant s tunelmi Korbeľka/Havran resp. Veľká Fatra
276
90%
Povrchový variant s tunelmi Rojkov/Havran
32
10%
 
Celkový počet hlasov : 308

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod milan_KM » 13. Apr 2020 20:36

A teraz tam vedú poľné cesty a ľudia si svietia petrolejkami. Viem, že si naivný ale toto hraničí s hlúposťou.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod nevo83 » 13. Apr 2020 20:40

tak ako u Vas na lazoch ? :)
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod Pacho » 13. Apr 2020 20:48

pokiaľ som dobre pochopil,tak sa jedná o prekladkovu stanicu ako je čierna?. Veď širokorozchodná funguje až do USS, tak to mohli kľudne spraviť v Haniske, a tam je aj dialnica, len bohu žiaľ chýba úsek pri žiline .
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod Mawerick81 » 13. Apr 2020 22:01

nevo83 napísal:tak ako u Vas na lazoch ? :)


zacinas mat maniere doktora... nie vsetci byvaju na lazoch, si to predstav,.
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod nevo83 » 13. Apr 2020 22:15

Mawerick vies pan Milan a pan Jan maju tiez sem tam svoje ,,maniere,, tak im to vraciam v ich hantirke... ale nemienim sa znizovat na uroven inych diskuterov kt to uz prehanaju v osobnych utokoch a ,,osloveniach,, myslim ze tusis kt su to jedinci :)
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod 110mat110 » 14. Apr 2020 07:12

Pacho napísal:pokiaľ som dobre pochopil,tak sa jedná o prekladkovu stanicu ako je čierna?. Veď širokorozchodná funguje až do USS, tak to mohli kľudne spraviť v Haniske, a tam je aj dialnica, len bohu žiaľ chýba úsek pri žiline .


Nie tak celkom. Sirokorozchodna je aktualne vyuzivana na vyse 80% kapacity (jednokolajka s vyhybnami) a teda nie je tam velmi priestor na dalsie vlaky. A prekladat auta z kamionu na vlak je logisticka blbost. Ked chces vozit na vychod auta vlakom, tak pojdu vlakom uz z tovarne. Ved vsetky automobilky maju vlecky a velku cast exportu riesia vlakmi.
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod devil » 14. Apr 2020 09:50

Pacho ja som sa s ludmi vo VW x-krat bavil aj na tuto temu a ano vozia aj do ciny, totiz nie kazdy zavod vyraba kazdy model a ako vieme v BA sa vxrabaju drahe znacky. ale toto je uz OT staci vsak na vyvratnie nezmyselneho suvisu sidla obchodnych partnerov a dopravnych tokov. ja sa stale pytam aky dolezity uzol mate blizko D1 ? podla tvojich reakcii ziadny len stale obhajujes svoje krajske mesto a E50.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod Pacho » 14. Apr 2020 10:33

110mat110 napísal:
Pacho napísal:pokiaľ som dobre pochopil,tak sa jedná o prekladkovu stanicu ako je čierna?. Veď širokorozchodná funguje až do USS, tak to mohli kľudne spraviť v Haniske, a tam je aj dialnica, len bohu žiaľ chýba úsek pri žiline .


Nie tak celkom. Sirokorozchodna je aktualne vyuzivana na vyse 80% kapacity (jednokolajka s vyhybnami) a teda nie je tam velmi priestor na dalsie vlaky. A prekladat auta z kamionu na vlak je logisticka blbost. Ked chces vozit na vychod auta vlakom, tak pojdu vlakom uz z tovarne. Ved vsetky automobilky maju vlecky a velku cast exportu riesia vlakmi.


voď tymto vlastne popieraš dôležitosť dialnice pre prekládkovu stanicu. On je jedno či to príde autom, alebo vlakom, a jtak sa to musí prekladať, či nie?.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod nevo83 » 14. Apr 2020 10:50

Pacho ale problem je ze k tomu nie je vybudovane ani jedno ani druhe... resp vlakove parametre su slabe
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod Pacho » 14. Apr 2020 12:04

Veď do čiernej vedie elektifikovaná dvojkoľajná trať, tak nechápem v čom je problém. ?? predpokladám, že aj prekládkové kapacity sú relatívne voľné.:?.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod 110mat110 » 14. Apr 2020 15:35

Pacho napísal:
110mat110 napísal:
Pacho napísal:pokiaľ som dobre pochopil,tak sa jedná o prekladkovu stanicu ako je čierna?. Veď širokorozchodná funguje až do USS, tak to mohli kľudne spraviť v Haniske, a tam je aj dialnica, len bohu žiaľ chýba úsek pri žiline .


Nie tak celkom. Sirokorozchodna je aktualne vyuzivana na vyse 80% kapacity (jednokolajka s vyhybnami) a teda nie je tam velmi priestor na dalsie vlaky. A prekladat auta z kamionu na vlak je logisticka blbost. Ked chces vozit na vychod auta vlakom, tak pojdu vlakom uz z tovarne. Ved vsetky automobilky maju vlecky a velku cast exportu riesia vlakmi.


voď tymto vlastne popieraš dôležitosť dialnice pre prekládkovu stanicu. On je jedno či to príde autom, alebo vlakom, a jtak sa to musí prekladať, či nie?.


Nie, tym popieram dolezitost dialnice pre export aut na vychod s prekladanim v KE.
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod Pacho » 14. Apr 2020 18:16

110mat110, tak to si už riadne dokrútil, zrejme si ani nečítal to čo je napísane predtým ale nejdem to
ďalej riešiť lebo sme mimo tému.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod Dendik » 15. Apr 2020 19:49

Zaujimave že okolo Presova chceli chlapci s kalkulackami tahať D1 ako polprofil. Prečo su teraz ticho? Z 0,9Giga už nechu setriť? Prečo?
Nemohol by sa tento usek postavit v profile 17,5 s dvojpruhom na striedacku ako pod strečnom?
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod metelesku.blesku » 15. Apr 2020 20:44

Nie chlapci zlatí. Musíte si začať opakovať číslo 1,2 miliardy. 900 miliónov je príliš málo.
A nezabudnite to napísať do každého príspevku.
A samozrejme, že to UHP nebude pozerať. 1,2 miliardy predsa nie je milión. UHP bude pozerať len projekty nad milión. A to vie každé malé dieťa, že milión je najviac.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod pohodak » 16. Apr 2020 10:25

Dendik napísal:Zaujimave že okolo Presova chceli chlapci s kalkulackami tahať D1 ako polprofil. Prečo su teraz ticho? Z 0,9Giga už nechu setriť? Prečo?
Nemohol by sa tento usek postavit v profile 17,5 s dvojpruhom na striedacku ako pod strečnom?


teraz neviem ci chces upravovat aktualnu cestu alebo takto stavat dialnicny usek...takato uprava existujucej cesty by bola podla mna okej, akurat na ten usek klesania k priehrade podla mna 3 pruhy nedostanes a dobudovanie by bolo hodne komplikovane (zeleznica)...stavat dialnicu 1+1 na tomto useku neprinesie ziadne zlepsenie situacie pri nizkom setreni nakladov a stavat 1+2 v tuneli je nezmysel
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod Kvík » 16. Apr 2020 14:33

Dendik napísal:Zaujimave že okolo Presova chceli chlapci s kalkulackami tahať D1 ako polprofil. Prečo su teraz ticho? Z 0,9Giga už nechu setriť? Prečo?
Nemohol by sa tento usek postavit v profile 17,5 s dvojpruhom na striedacku ako pod strečnom?


Samozrejme nemohol. A mali by sa hanbiť, že im to vôbec napadlo tam, tu by to bolo ešte horšie bláznovstvo. Na druhej strane 900 miliónov je šialená cena a nechce sa mi veriť, že by to toľko malo stáť; ba ani keby sa staval deväťkilometrový tunel Veľká Fatra spolu s železnicou.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 269
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod jarino » 16. Apr 2020 15:20

V CBA železnice bol uvažovaný variant spoločného trasovania tunela Korbeľka.
Úsek od Turian po Švošov (čiže aj so železničným tunelom Havran) má odhadované náklady 335 miliónov eur (osobne som čakal ďaleko viac).
Obrázok
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod masterplan » 17. Apr 2020 03:27

to by bolo skvele ak by to minister Dolezal rozbehol a spojil takto.. vela by sa usetrilo nakladov aj do buducna ,vyrazne by sa zefektivnila a skratila aj zeleznica ,prip staru trat v povodnom telese mimo tunelov by mohli nechat pre osobaky
masterplan
diskutujúci
 
Príspevky: 174
Založený: 27. Mar 2020 00:46

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod Vlados » 18. Apr 2020 11:57

masterplan, a tým tunelom by chodilo cargo?
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod Kvík » 18. Apr 2020 12:45

Snáď Os po starej a R/IC/EC + nákladné tunelom, prípadne by orávky začínali už vo Vrútkach alebo Ružomberku. Teda, ja nie som žiadny expert a železnice a diaľnice som staval najviac tak v OpenTTD, ale skúšal som hľadať dôvod, prečo nakoniec nechcú preraziť Fatru trojtunelom, a nenašiel som.

Keby od Švošova išla trať aj diaľnica po pravom brehu až po úzke miesto medzi Hubovou a Ľubochňou, tam oboje mostom ponad Váh do tunela južne od Ľubochne a potom zhruba v trase VN až ku Krpeľanom? Dlhé by to bolo nejakých 6 km, čiže menej, než Korbeľka + Havran; a železnicu aj diaľnicu to vyrieši v tomto úseku navždy (resp. kým niekto nevynájde teleport). Železnicu by to skrátilo o 3 km, diaľnicu o niečo menej, ale časová úspora by bola hlavne na trati značná.

Ešte aj raziť by sa snáď dalo zo štyroch čelieb, dno Ľubochnianskej doliny je zhruba v strede a iba o pár metrov vyššie. Možno drístam, ale ako laikovi mi toto príde optimálne. Viete to niekto vyvrátiť?
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 269
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod mike007 » 19. Apr 2020 11:40

Kvík napísal:Ešte aj raziť by sa snáď dalo zo štyroch čelieb, dno Ľubochnianskej doliny je zhruba v strede a iba o pár metrov vyššie. Možno drístam, ale ako laikovi mi toto príde optimálne. Viete to niekto vyvrátiť?


myslim, ze sa to tu uz raz rozoberalo, ze prerazit dialnicu do lubochnianskej doliny (a to zrejme co i len stavebnou cinnostou) by bol prilis silny zasah do narodneho parku (resp.ochranneho pasma), a to by cez EIA asi nepreslo
mike007
diskutujúci
 
Príspevky: 197
Obrázky: 9
Založený: 10. Apr 2020 11:10

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod babar » 04. Jún 2020 23:25

NDS súčasne podľa ministra zabezpečovala vypracovanie dokumentácie pre územné rozhodnutia pre úsek D1 Turany - Hubová. Predpokladaný termín vyhlásenia verejného obstarávania na výber zhotoviteľa stavby podľa aktuálneho harmonogramu a za predpokladu zabezpečenia finančného krytia projektu je v treťom štvrťroku 2021. "Realizácia sa predpokladá v termíne prvý štvrťrok 2022 až prvý štvrťrok 2029 v závislosti od priebehu procesu verejného obstarávania," dodal Doležal.

Nie je 7 rokov na výstavbu pridlho?
Taliani maju viac tunelov okolo jedneho jazera ako mi na celom slovensku! https://youtu.be/cQb5CPNFOio
Obrázok používateľa
babar
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 260
Obrázky: 22
Založený: 03. Máj 2014 15:39

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod masterplan » 05. Jún 2020 02:05

ta to dajak vela rokov chcu staviat... to musia mat do 5 rokov aj keby nechceli.. 2026 az 2027 aj s rezervou, jedine zeby Korbelku chceli a planovali riesit ako zdruzeny tunel spolu so zeleznicou, to by davalo logiku.. kazdopadne zda sa ze Dolezal nam sliapol na plynovy pedal definitivne, treba mu silno drzat palce v nelahkom boji aj aby co najviac financii vyloboval v EU vramci korona balika ,este v septembri/oktobri uz avizovany planovany novy stavebny zakon a zakon o VO a mozme zacat oslavovat..
masterplan
diskutujúci
 
Príspevky: 174
Založený: 27. Mar 2020 00:46

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod pohodak » 05. Jún 2020 09:30

mozno rataju s dvojrocnou pauzou po vzore susedneho useku alebo visnoveho :D kazdopadne neverim ze toto pojde do vystavby Q1/2022
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod Mayllo » 15. Jún 2020 20:40

alebo ma menej ružové okuliare ako jeho predchodcovia
Mayllo
diskutujúci
 
Príspevky: 212
Obrázky: 47
Založený: 19. Aug 2012 15:57

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.