D1 Bidovce - Pozdišovce

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod RDVN » 22. Feb 2021 21:30

Tak ale keď nemáme diaľnice v kraji tak celý tranzit ide cez jednotky alebo dvojky a opravujes donekonečna...veď už len koľko miliónov nalial kraj respektíve EU do cesty medzi KE a SO? Budeme zase čakať na štát, ktorý za dvadsať rokov ukázal ako chce stavať? Alebo začneme od seba ako kraj a už to bude mať väčšie slovo. Z toho už nebudú môcť veľmi cúvať ako pominule roky. Hoci keď som počúval na tom zasadnutí poslanca od Rožňavy a povedal, že 6 rokov riešia s ministerstvom diaľnicu a vždy len sľubujú a títo noví tiež, mám mierne obavy.
RDVN
návštevník
 
Príspevky: 39
Založený: 24. Dec 2020 02:05

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod RDVN » 22. Feb 2021 21:59

*Samozrejme, že treba pokračovať v opravách mostov a ciest ale toto treba brať ako investíciu nie ako stratovú položku.
RDVN
návštevník
 
Príspevky: 39
Založený: 24. Dec 2020 02:05

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Vlados » 22. Feb 2021 23:29

medzi KE a SO vedie jednotka. tranzit nemôže na dvojky a kraj opravuje dvojky. len toľko ku kraju a tranzitu ;)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod regiopanter » 23. Feb 2021 01:16

inak to uz bude ina sila ked uz aj taka ukrajina nas dobehne a predbehne ked bude mat po hranicu svoju cast dialnice podobne ako vramci R4 nas uz dobehli a predbehli ci poliaci ci madari a pritom okrem dargovu kratsiemu tunelu tam je defacto sama rovina cize zas az tak nakladne by to byt nemalo ,rozhodne KSK spolu so starostami drzim palce vramci tej iniciativy
regiopanter
diskutujúci
 
Príspevky: 73
Založený: 19. Jan 2021 01:24

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Kisbeban » 23. Feb 2021 07:05

regiopanter napísal:inak to uz bude ina sila ked uz aj taka ukrajina nas dobehne a predbehne ked bude mat po hranicu svoju cast dialnice podobne ako vramci R4 nas uz dobehli a predbehli ci poliaci ci madari a pritom okrem dargovu kratsiemu tunelu tam je defacto sama rovina cize zas az tak nakladne by to byt nemalo ,rozhodne KSK spolu so starostami drzim palce vramci tej iniciativy


tej Ukrajiny by som sa velmi neobaval. Maju svoje problemy a oligarchicky system im tiez znacne podkopava nohy, takze percenta sa ulievaju na spravne konta a termin dostavby sa s vlekou pravdepodobnostou natahovat, takze by sme to mali stihnut napojit, napr. po zore Madarov (od Miscolcu po SK hranicu, co je obdoba useku Dargov bez tunela - Vysne Nemecke).
Kisbeban
návštevník
 
Príspevky: 16
Obrázky: 18
Založený: 17. Jan 2020 10:54

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Pajdoom » 23. Feb 2021 09:58

Možno to je problém že je to po rovine, dva mosty cez rieky, z toho čučí v absolútnych číslach menšia provízia ....
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 116
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod metelesku.blesku » 23. Feb 2021 13:48

Vlados napísal:medzi KE a SO vedie jednotka. tranzit nemôže na dvojky a kraj opravuje dvojky. len toľko ku kraju a tranzitu ;)

Odkedy tranzit nemôže na dvojky?

Hoci keď som počúval na tom zasadnutí poslanca od Rožňavy a povedal, že 6 rokov riešia s ministerstvom diaľnicu a vždy len sľubujú a títo noví tiež, mám mierne obavy.


To bude tým, že reálne o diaľnicu pri Rožňave nebol nikdy skutočný záujem. A je mi záhadou, prečo aj terajší minister miestnym klamal so spustením výstavby Sorošky do roku 2023, keď už vtedy vedel, že je to blbosť a bude rád, ak sa dovtedy začne stavať zvyšok obchvatu KE.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Vlados » 23. Feb 2021 14:21

NA nemôže
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod RDVN » 23. Feb 2021 14:38

Kisbeban napísal:
regiopanter napísal:inak to uz bude ina sila ked uz aj taka ukrajina nas dobehne a predbehne ked bude mat po hranicu svoju cast dialnice podobne ako vramci R4 nas uz dobehli a predbehli ci poliaci ci madari a pritom okrem dargovu kratsiemu tunelu tam je defacto sama rovina cize zas az tak nakladne by to byt nemalo ,rozhodne KSK spolu so starostami drzim palce vramci tej iniciativy


tej Ukrajiny by som sa velmi neobaval. Maju svoje problemy a oligarchicky system im tiez znacne podkopava nohy, takze percenta sa ulievaju na spravne konta a termin dostavby sa s vlekou pravdepodobnostou natahovat.


To isté môžu povedať Ukrajinci len na začiatku povedia „Toho Slovenska”
RDVN
návštevník
 
Príspevky: 39
Založený: 24. Dec 2020 02:05

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod pa3ck » 23. Feb 2021 14:39

Vlados napísal:NA nemôže

Nemôže, pokiaľ to má zakázané značkou. Všeobecný zákaz platí iba na trojkách

Aj tak si ale myslím, že kraj by sa mal v prvom rade venovať časti dopravy, ktorú má v kompetenciách. Teda cesty 2/3 (aby už ďalšie mosty nepadali) a regionálna hromadná doprava.
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod regiopanter » 23. Feb 2021 21:15

takze cerstva info od R.Trnku predsedu KSK: ŽUPA VYPRACUJE ŠTÚDIU K DIAĽNICI NA ZEMPLÍN, AK TO NESPRAVÍ MINISTERSTVO
Východniari roky počúvajú sľuby o diaľnici na Zemplín a je na čase, aby sa po nej konečne aj previezli. Poslanci krajského zastupiteľstva mi na poslednom zasadnutí dali dôveru a súhlasili, aby som zabezpečil štúdiu realizovateľnosti D1 od ukrajinskej hranice po Bidovce, ak to neurobí ministerstvo dopravy. Poverili ma rokovať s ministerstvom, aby sme tento projekt rozhýbali čo najskôr. Štúdia realizovateľnosti je kľúčovým dokumentom, bez ktorého nie je možné dostavať D1 na Zemplín. Dala si ju v minulosti vypracovať aj Národná diaľničná spoločnosť, no napokon z diaľnice nič nebolo a dnes je už štúdia neaktuálna.
Toto dopravné spojenie zaručene prinesie rozvoj regiónu Zemplín, kde aktuálne nie je ani jeden kilometer diaľnice alebo rýchlostnej cesty. Trasa medzi Košicami a Michalovcami je pritom najvyťaženejším dopravným ťahom v Košickom kraji. Podľa posledného sčítania z roku 2019 úsekom denne prejde približne 15 000 vozidiel, čo je od roku 2011 nárast o 30 percent. Približne 250 000 obyvateľom Zemplína by dostavba diaľnice D1 doslova a do písmena zmenila život.
Po rokovaní s ukrajinskou stranou už teraz vieme, že naši východní susedia majú v pláne spojiť slovensko-ukrajinskú hranicu s mestom Kyjev. Je čas kopnúť do vrtule aj na našej strane.
regiopanter
diskutujúci
 
Príspevky: 73
Založený: 19. Jan 2021 01:24

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod ondrejko_t » 24. Feb 2021 08:33

takých politických kecov, ze kopnut do vrtule a pod. sme už všetci počuli (od komunistov, cez mečiara, prokopoviča a vazneho atd. dialnicu uz mame od 2006 / 2010 / 2015 / 2018 / 2023 / 2030 atd.
osobne, kym neuvidim bagre, alebo aspon pravoplatne dokumenty, stale to budu len politicke kecy. o to viac ked ide o kraj a nie o MD resp. NDS (a to uz tym sa neda verit).
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod RDVN » 24. Feb 2021 18:40

R. Trnka: Partnerov som informoval, že už v najbližšom čase budem iniciovať stretnutie s ministerstvom dopravy týkajúce sa prípravy štúdie uskutočniteľnosti. Touto úlohou ma minulý týždeň poverili krajskí poslanci.
Budem sa zaujímať, či ministerstvo pripraví túto štúdiu, ktorá je nevyhnutná na začatie prác a ak nie, vypracuje ju Košický samosprávny kraj. Ak tento prvý krok neurobí štát, urobíme ho my. Držte nám palce.

Tak ono to ide rychlejšie ako som si predstavoval a to som veľky optimista. Snáď ich už nič/nichto nezastaví v priprave ako pominule roky.
RDVN
návštevník
 
Príspevky: 39
Založený: 24. Dec 2020 02:05

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod jarino » 24. Feb 2021 19:16

Štúdia realizovateľnosti je len začiatok.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod RDVN » 24. Feb 2021 19:44

To ano, ale bez nej nemožeš nič.
RDVN
návštevník
 
Príspevky: 39
Založený: 24. Dec 2020 02:05

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Pajdoom » 25. Feb 2021 10:28

Tak v tomto som pesimista ... uvidíme kto ho sfúkne, ale rád by som sa mýlil. Dúfam že to nie je len príprava na volebný rok ...
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 116
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod KN.SK » 25. Feb 2021 11:57

Pajdoom napísal:...Dúfam že to nie je len príprava na volebný rok...
Možno zrušia voľby z dôvodu výnimočnej situácie, možno. 1557
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod MuelMI » 01. Mar 2021 16:21

viewtopic.php?f=35&t=25366
Pripúšťa aj kompromis a medzi Košicami, presnejšie Košickým Klečenovom a Svinicou si vie predstaviť rozšírenú rýchlostnú cestu

„Rozumiem, že v tejto náročnej ekonomickej situácie treba šetriť, preto sme pripravení momentálne zľaviť zo svojich nárokov a navrhujeme takéto riešenie. Aj tento variant by pomohol rozvoju Zemplína,“ konštatoval.

:x :lol: Teraz neviem, bud je "odbornik" ten novinar alebo Bathory alebo obaja
Dostať sa z Košíc do Kyjeva trvá autom až 12 hodín, navyše v súčasnosti na tejto trase neexistuje žiadne priame vlakové spojenie,“ povedal Marek Antal, štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie.

Toto je mierne zavadzanie, vlakove spojenie bolo pred koronou.
„Diaľnicu začínajú stavať Ukrajinci od Kyjeva po hranicu so Slovenskom. Predpoklad je, že vybudovaná až po Vyšné Nemecké by mala byť v roku 2024 alebo 2025. Zostaneme potom v hanbe,“ povedal.

Je k tomu nejaky zdroj/blizsie info? Ukrajina ma v plane, pokial viem M06 do H, z ktorej ma viest odbocka M08 ku nasim hraniciam. Navyse prechod je u nas planovany pri obci Zahor, nie pri Vysnom Nemeckom.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod zvR7 » 01. Mar 2021 23:17

jasné na Ukrajine do 2025...to bude ako v Rumunsku...nekonečný príbeh a to majú fondy EU...ale zase je možné, že na Ukrajine sa s tým nebudú toľko piplať ako na SK :)
Dargov je v pohode prechod, ten sa dá rozšíriť elegantne na 2x2 a vydrží takto aj 15 rokov...v zahraničí bežná vec trocha stúpania a klesania len my chceme všade rovnú dialnicu
Za tú cene čo by stál tunel Dargov v pohode postavia časť za Dargovom a ideálne až po Zemplínsku Šíravu (nech to tam trocha ožije) ten región si to zaslúži...
zvR7
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 321
Obrázky: 0
Založený: 05. Máj 2013 15:13

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod regiopanter » 02. Mar 2021 01:58

tunel dargov co ma sotva kilometer budeme tahat cez kopec a rozsirovat, fakt, tlieskam, lol vacsiu idiotinu som ozaj nepocul.. jednoznacne tunel bez debat tam nema vyznam par drobnych setrit..
regiopanter
diskutujúci
 
Príspevky: 73
Založený: 19. Jan 2021 01:24

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Pacho » 02. Mar 2021 07:17

zvR7 napísal:jasné na Ukrajine do 2025...to bude ako v Rumunsku...nekonečný príbeh a to majú fondy EU...ale zase je možné, že na Ukrajine sa s tým nebudú toľko piplať ako na SK :)
Dargov je v pohode prechod, ten sa dá rozšíriť elegantne na 2x2 a vydrží takto aj 15 rokov...v zahraničí bežná vec trocha stúpania a klesania len my chceme všade rovnú dialnicu
Za tú cene čo by stál tunel Dargov v pohode postavia časť za Dargovom a ideálne až po Zemplínsku Šíravu (nech to tam trocha ožije) ten región si to zaslúži...


čo sa týka šíravy, tak tam nie je problém dialnica. Jak rozmýšlam tak rozmýšlam, neviem čo by ma malo pritiahnúť na dovolenku na šíravu?. špinavá voda mizerné a predražené služby??:
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod nevo83 » 02. Mar 2021 08:07

zvR7 napísal:jasné na Ukrajine do 2025...to bude ako v Rumunsku...nekonečný príbeh a to majú fondy EU...ale zase je možné, že na Ukrajine sa s tým nebudú toľko piplať ako na SK :)
Dargov je v pohode prechod, ten sa dá rozšíriť elegantne na 2x2 a vydrží takto aj 15 rokov...v zahraničí bežná vec trocha stúpania a klesania len my chceme všade rovnú dialnicu
Za tú cene čo by stál tunel Dargov v pohode postavia časť za Dargovom a ideálne až po Zemplínsku Šíravu (nech to tam trocha ožije) ten región si to zaslúži...


Presne tak Dargov ma cas, nie je to nic hrozne, skor by som siel do useku Dargov-MI-UA, bude to mat vacsi vyznam. a ,,usetrenych,, 400mil pouzit na niekt useku R2 resp R4.

Pacho napísal:
zvR7 napísal:jasné na Ukrajine do 2025...to bude ako v Rumunsku...nekonečný príbeh a to majú fondy EU...ale zase je možné, že na Ukrajine sa s tým nebudú toľko piplať ako na SK :)
Dargov je v pohode prechod, ten sa dá rozšíriť elegantne na 2x2 a vydrží takto aj 15 rokov...v zahraničí bežná vec trocha stúpania a klesania len my chceme všade rovnú dialnicu
Za tú cene čo by stál tunel Dargov v pohode postavia časť za Dargovom a ideálne až po Zemplínsku Šíravu (nech to tam trocha ožije) ten región si to zaslúži...


čo sa týka šíravy, tak tam nie je problém dialnica. Jak rozmýšlam tak rozmýšlam, neviem čo by ma malo pritiahnúť na dovolenku na šíravu?. špinavá voda mizerné a predražené služby??:


to je taky isty argument ako co ma prinuti ist k Liptovskej Mare...?? studena a spinava voda... ziadne sluzby...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod MuelMI » 02. Mar 2021 08:16

zvR7 napísal:Dargov je v pohode prechod, ten sa dá rozšíriť elegantne na 2x2 a vydrží takto aj 15 rokov...v zahraničí bežná vec trocha stúpania a klesania len my chceme všade rovnú dialnicu

To ma fakt zaujima, ako tam chces napchat 2+2. Ci to chces na styl D3 KM-Oscadnica :) ?
Pacho napísal:čo sa týka šíravy, tak tam nie je problém dialnica. Jak rozmýšlam tak rozmýšlam, neviem čo by ma malo pritiahnúť na dovolenku na šíravu?. špinavá voda mizerné a predražené služby??:

A keby ti bolo malo, tak aj "retro" sovietska architektura z 80-tych rokov, otras kvalita sluzieb a ako bonus zamorenie PCB. :mrgreen:
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod RDVN » 02. Mar 2021 09:36

OT ale nedá mi sa vyjadriť k tomu. Čo je na vode v šírave špinavé? Sú tam raky, bobry čo sa ti v špinavej vode nebudú zdržiavať(bol som ráno v lete na mole, ktoré bolo cca 2 metre vo vode a videl som zreteľne dno) . A tie PCB to je príbeh sám o sebe. V šírave nesmieš chytať ryby ale keď prejdú zázračným vypustom tak sú zdravé. Veď to by sme mali aké žaloby od Maďarov, že im kontaminované ryby posielame. Preto je aj zaujímavé chcenie štátu to vyčistiť keďže prišli už dve zahraničné dotácie v miliónoch, ktoré boli len a len určené na tento problém no v BA niekto na úrade vždy povedal nie a nikto to z EU nechapal čo vystrajaju. Na šírave sa reálne niečo deje od roku 2015 a za 5 rokov nevybudujes čo sa stávalo 10 a chatralo 30 rokov. Nepopieram že PCB tam nie sú, ale je to posledná vec, ktorá ľuďom môže prekážať a vyhovárať sa, že kvôli tomu tam nejdú.
RDVN
návštevník
 
Príspevky: 39
Založený: 24. Dec 2020 02:05

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Pacho » 02. Mar 2021 11:22

čo sa týka šíravy, tak tam nie je problém dialnica. Jak rozmýšlam tak rozmýšlam, neviem čo by ma malo pritiahnúť na dovolenku na šíravu?. špinavá voda mizerné a predražené služby??:[/quote]

to je taky isty argument ako co ma prinuti ist k Liptovskej Mare...?? studena a spinava voda... ziadne sluzby...[/quote]

ale no.... k šírave mám nostalgiké spomienky , ale to je trocha málo. Čo sa týka Lipt. Mary, tak tam si nebol vôbec, alebo veľmi dávno. Okrem špinavej a studenej vody ponúka podstatne viac atrakcii, a predražené služby,jasné ale trocha na inej úrovni. Pozri sa keď sú turisti ochotný zaplatiť za vyprážaný syr 12€ pivo 2-2,5€.......a ide to na odbyt, tak prečo nie? fakt niekey človek až žasne aké prachy sú ľudia ochotný minúť . Ja osobne idem radšej do HR. sorry za OT
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 26 hostí.