D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Levoča

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod pristy27 » 14. Nov 2012 10:30

Andrej napísal:To snad nemyslis vazne - svieckova ma nejake technicke normy? Na rozdiel od auta ci dialnice?


Musim sa ho trochu zastat, lebo aj na svieckovu musis dodrziavat urcite normy, minimalne hygienicke, ale neda sa to porovnavat s technickym dielom ako takym.

Vaclav ja som ti uviedol neseriovy priklad. Ak neuznavas auta, tak mozme zobrat napriklad lietadlo, lod alebo nieco ine napr. zeriav, co nie su moc seriovo vyrabane veci a tiez to musi blnit bezpecnostne normy.
pristy27
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 611
Založený: 02. Sep 2010 08:15
Bydlisko: Bratislava

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod vaclav » 14. Nov 2012 10:33

andrej, nemam patent na rozum, rikam, co jsem zazil na stavbach.
uvidime za 30 let (to snad dam), v jakem stavu budou tyto v dnesni dobe stavene dalnice.
vaclav
diskutujúci
 
Príspevky: 161
Založený: 25. Aug 2010 09:16

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod dunaj » 14. Nov 2012 10:34

Nezasierajte to tu prilis, lebo sa vzdialime od temy.
Vaclav, unikla ti jedna podstatna informacia. Ten most nebol nijak lacny. Stat zanho zaplatil az az. Len tie peniaze sa akosi nedostali az k stavbarom. To uz tak byva v tychto zemepisnych SIRoKyACH.
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod granite01 » 14. Nov 2012 10:50

Vie mi niekto povedať, prečo sa tam teraz odstreľovalo? To sa odstreľovalo čo vlastne? A prečo?

. . . mne to pripadá zvláštne . . . veď most v podstate okrem prvého poľa nie je postavený, tak čo tam odstreľujú?
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod dunaj » 14. Nov 2012 10:59

Zeby Dokazy?

Zo zaberov nie je jasne, ci v odstrelovanej casti uz bol beton. Ak tam bol, tak to snad mali pred odstrelom odsalovat. Ak tam nebol, tak salung mali postupne rozobrat. Ved to padlo pod vahou cerstveho betonu a ten tam teraz nikto neleje.

EDIT: Tak bol to len salung:

Dočasná podperná konštrukcia, ktorá je v kritickom stave, sa podľa neho zrúti riadeným odstrelom.
http://www.topky.sk/cl/10/1330357/Kriti ... -odstrelom

Evidentne az v takom kritickom stave nebola...

A este dalsia perla ministra Pociatka:
„Keď dôjde k úspešnému odstráneniu konštrukcie, bude možné pristúpiť k odstraňovaniu sutiny, samozrejme za podrobného dozoru vyšetrovateľa, aby neboli znehodnotené dôkazy,“ ubezpečil šéf rezortu dopravy.

Akej sutiny, ked sa ma odstrelovat iba samotna konstrukcia???
Naposledy upravil dunaj dňa 14. Nov 2012 11:16, celkovo upravené 5 krát.
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod Zulo » 14. Nov 2012 11:07

dunaj napísal:Vinnik sa nam zacina stracat za hranicami:

Stavebný dozor, ktorý kontroloval výstavbu na diaľničnom úseku Jánovce – Jablonov, spochybnil podperu, ktorá neskôr zlyhala.
„Mali pripomienky, zdalo sa im to príliš štíhle, ale tam im zamávali statickým výpočtom a povedali, že to majú preverené,“ opisuje človek z vyšetrovacieho tímu, ktorý si nepraje byť menovaný.
„Samotná skruž bola dimenzovaná statikom nezávisle od projektanta mosta,“ hovorí vyšetrovateľ. Statika sa počítala v nemeckom Dortmunde.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6602833/dozor ... z2CBEoJuDM

:idea: Ti nedosledni nemci! Vsetko na co siahnu dobabru!
:idea: Treba to dokladne vysetrit? Dame tam bombu!


Dunaj, o tom som tu písal už 6.11.2012, takže nič sa nestráca, je to načrtnuté už veľmi dávno.
Ja len upresním, že reťazec Skruže Weise k.s. - Weise s.r.o. Praha - a Weise z Dortmundu , sú vlastne tie isté osoby, vlastníci a súčasne jednatelia. Jedine oni si mohli objednať statický prepočet , ak ho nerobili sami.
Vyviniť sa môžu rôznymi spôsobmi, ktoré tu rozvádzate , jedným z mnohých je, že podložie nepripravovali oni a teda údajne za ne nezodpovedajú, to je tiež otázne?...Nemali to prebrať, nejaký kontrolný mechanizmus tu musí byť . To sú ale zbytočné špekulácie. Sám som zvedavý, čo sa zistí?

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev
od Zulo » Ut Nov 06, 2012 14:32

Takže keď už neoficiálne tušíme, kde je príčina tragédie, môže sa detailnejšie pozrieť na komanditnú spoločnosť Skruže Weise SK k.s..
Pre objasnenie pojmov komanditná spoločnosť ma komplementára a komandistu, zjednodušene a ľudovo povedané komandista zmluvne presne určí čo, ako kde bude komplementár vykonávať. A komplementár to na jeho účet aj vykoná.
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=95064&SID=8
V tomto prípade to máme jednoduché komandista sú tri fyzické osoby a komplementár je v tomto prípade s.r.o založená práve tými istými osobami a má názov WEISE CZ s.r.o. Praha a je týmito osobami plne kontrolovaná. https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-vypi ... lic=oau46t
To sa robí / asi každí vie prečo/, aby zisk tiekol k fyzickým osobám....
Teraz sa pýtam kde sú naši novinári, už dávno mali byť u Weiseovcov v Dortmunde. Pekne by ich privítal 86-ročný jednateľ spoločnosti s.r.o. Karl Heinz Weise a pozval by ich na kávičku, aby vysvetlil tento lapsus ich firmy ...myslím, že je sa na čo pýtať.
Aj letenku si stihnú novinári ešte dnes objednať..nejako nám zaspali. Je už 5 dní po katastrófe, vážení nespime...
viewtopic.php?f=42&t=225&start=1550#p138632
Naposledy upravil Zulo dňa 14. Nov 2012 11:44, celkovo upravené 3 krát.
Zulo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Obrázky: 4
Založený: 30. Dec 2009 17:07

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod peterle » 14. Nov 2012 11:30

Driver napísal:
stanog napísal:Ak staviam stavbu podľa platných zákonov a technických noriem je jedno či to robím zadarmo alebo na tom mám 200% maržu, musím to robiť technicky správne.



diskutuje sa tu vo velkom, ale toto by som zaramoval



aj ja by som si to zaramoval, ako najvacsiu hovadinu aku som kedy cital

v dnesnej dobe plnej honbe za peniazmi a ziskom je taketo naivne vyjadrenie na smiech
staci si precitat vyjadrenia robotnikov o pomeroch na stavbe...
staci si precitat vyjadrenia zodpovednych, zrazu nikto za nic nemoze a nezodpoveda,nikto neurobil chybu...


Takéto reči od robotníkov aj inžinierov som počúval ako decko pred 30 rokmi ohľadne Gabčíkova. Že to do roka padne a podobne. Nepadlo, stojí.
Čiže takéto reči sa viedli, vedú sa a viesť sa budú, ale stavby viacmenej stoja :-)
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod Zulo » 14. Nov 2012 13:02

dunaj napísal:Zeby Dokazy?

Zo zaberov nie je jasne, ci v odstrelovanej casti uz bol beton. Ak tam bol, tak to snad mali pred odstrelom odsalovat. Ak tam nebol, tak salung mali postupne rozobrat. Ved to padlo pod vahou cerstveho betonu a ten tam teraz nikto neleje.

EDIT: Tak bol to len salung:

Dočasná podperná konštrukcia, ktorá je v kritickom stave, sa podľa neho zrúti riadeným odstrelom.
http://www.topky.sk/cl/10/1330357/Kriti ... -odstrelom

Evidentne az v takom kritickom stave nebola...

A este dalsia perla ministra Pociatka:
„Keď dôjde k úspešnému odstráneniu konštrukcie, bude možné pristúpiť k odstraňovaniu sutiny, samozrejme za podrobného dozoru vyšetrovateľa, aby neboli znehodnotené dôkazy,“ ubezpečil šéf rezortu dopravy.

Akej sutiny, ked sa ma odstrelovat iba samotna konstrukcia???


Dunaj, najprv si pozri zábery, ktoré sú tu už od 4.11.2012. Potom si polož otázku, odpovedz si na ňu a nemusíš to tu písať. Veď tie fotky už videli všetci okrem teba. Jednu pripnem na názornosť:
http://www.cas.sk/galeria/308564/?foto=5
http://www.cas.sk/clanok/235732/letecke ... lypsy.html
Pre tých ktorí to ešte úplnou náhodou nevideli som zábery zopakoval , aby mali predstavu, čo sa vlastne odstrelovalo, z leteckého pohľadu je to úplne jasné:
viewtopic.php?f=35&t=17580
Zulo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Obrázky: 4
Založený: 30. Dec 2009 17:07

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod Tomas PO » 14. Nov 2012 13:38

vaclav napísal:znovu, myslim, ze je mimo realitu porovnavat seriove vyrabeny produkt se stavebni cinnosti.
ja se zeptam, jestli vam bude lepe chutnat svickova z grandhotelu za 10e nebo z nadrazni knajpy za 2e, nemluve o nasledcich na zazivaci trakt den pote.
neptam se, jak by to melo byt spravne, ale jaka je realita (a to vsude na svete, ne jen v sk nebo cz).

proste cena se projevi na kvalite. to plati uz od dob vynalezu penez.


no ved prave o to ide, ze ani draha svieckova v grandhoteli nemusi byt zarukou kvality. kludne moze majitel kupovat nezmysly z polska...je to len o ludoch
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod granite01 » 14. Nov 2012 14:35

Zulo napísal: Dunaj, najprv si pozri zábery, ktoré sú tu už od 4.11.2012. Potom si polož otázku, odpovedz si na ňu a nemusíš to tu písať. Veď tie fotky už videli všetci okrem teba. Jednu pripnem na názornosť:
http://www.cas.sk/galeria/308564/?foto=5
http://www.cas.sk/clanok/235732/letecke ... lypsy.html
Pre tých ktorí to ešte úplnou náhodou nevideli som zábery zopakoval , aby mali predstavu, čo sa vlastne odstrelovalo, z leteckého pohľadu je to úplne jasné:
viewtopic.php?f=35&t=17580


Túto otázku som kládol ja . . . dunaj na nu len reagoval. . . nie, každý určite nesleduje všetky fotky vo fotogalérii ani nečíta Nový čas.
Teraz keď vidno fotky, tak je jasné, že nespadla celá časť, ktorá sa betónovala . . . čo je určite pre zhotoviteľa len komplikácia.
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod Driver » 14. Nov 2012 15:31

no ved prave o to ide, ze ani draha svieckova v grandhoteli nemusi byt zarukou kvality. kludne moze majitel kupovat nezmysly z polska...je to len o ludoch


pravda,tak sa konečne dostavame k pointe fungovania na Slovensku

musim to vysvetlim normalne , lebo vela ludi to nechape, alebo nechce chapat

stavebna firma vyhra tender s predrazenou cenou, z ktorej sa da pekne uliat balik,vsetko ok ,aj sa to postavi aj zostane na bokovky

stavebna firma vyhra tender s minimalnou cenou,ale bokovky treba uliat , otazka je kde sa zozenu zdroje?

dodatky , setrenie na kvalite, setrenie na mzdach

alebo si myslite ze sukromne firmy pojdu do minusu a budu dotovat stat?
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod Driver » 14. Nov 2012 15:51

este trochu k firme ,ktora stavala most, kedze som z PO, tak trochu poznam suvislosti,
firma Semos stavala najma bytove stavby , hotely atd, nikdy som nepočul zeby stavali cesty, uz vonkoncom nie mosty
a problemy s platenim nielen odvodov ale aj vyplat mali stale
otazka č.1 je , co robi taka firma na stavbe dialnice (zeby z nedostatku inej roboty?)
otazka č.2 je preco to nestavali vahostav popr. bogl sami,ked je vseobecne malo stavieb
Naposledy upravil Driver dňa 14. Nov 2012 15:54, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod Zulo » 14. Nov 2012 15:52

Granite01, ešte pár dobrých leteckých záberov na ozrejmenie, aj pre ostatných, ktorí sa k tomu nedostali hneď 3.11.....
viewtopic.php?f=35&t=17582
dokonca Andrej to dal do galérie ešte 2.11. s leteckým záberom, hneď ako to bolo zverejnené:
viewtopic.php?f=35&t=17527
Zulo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Obrázky: 4
Založený: 30. Dec 2009 17:07

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod eucitizen » 14. Nov 2012 17:14

Ako som pisal pred par dnami tato tragedia moze byt zamienkou na blokovanie 2 tendrov na D1 kde sa caka len na vyber zhotovitela. Na druhej strane ak by NDS predsa len podpisala zmluvy na tie 2 tendre, tak obe strany si budu davat velky pozor, tak ako NDS s prisnejsimi kontrolami, tak aj zhotovitel bude viac opatrny na dodrzavanie postupov prac. Obavam sa ale ze sa tie 2 tendre zrusia. No uvidime.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod peterle » 14. Nov 2012 18:26

Driver napísal:este trochu k firme ,ktora stavala most, kedze som z PO, tak trochu poznam suvislosti,
firma Semos stavala najma bytove stavby , hotely atd, nikdy som nepočul zeby stavali cesty, uz vonkoncom nie mosty
a problemy s platenim nielen odvodov ale aj vyplat mali stale
otazka č.1 je , co robi taka firma na stavbe dialnice (zeby z nedostatku inej roboty?)
otazka č.2 je preco to nestavali vahostav popr. bogl sami,ked je vseobecne malo stavieb



Stačila minúta hľadania a ...... http://www.semos.sk/index.php?option=co ... =3&lang=sk
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod Driver » 14. Nov 2012 20:31

pekná stránka , už tam chýba iba most pri Levoči
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod peterle » 14. Nov 2012 22:47

Stránka dokazuje že firma už stavala mosty a opovedá na tvoju prvú otázku.
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod vaclav » 15. Nov 2012 08:48

teda ja tam vidim napr. dve fotky estakady z prazskeho okruhu, zadny popis. zajimalo by me, co tam cemos presne delal? ve videopresentaci rikaji, ze staveli mosty v dansku a svedsku - to by docela chtelo prozkoumat. ale to je OT.
vaclav
diskutujúci
 
Príspevky: 161
Založený: 25. Aug 2010 09:16

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod jozin z bazin » 15. Nov 2012 09:46

peterle napísal:
Driver napísal:este trochu k firme ,ktora stavala most, kedze som z PO, tak trochu poznam suvislosti,
firma Semos stavala najma bytove stavby , hotely atd, nikdy som nepočul zeby stavali cesty, uz vonkoncom nie mosty
a problemy s platenim nielen odvodov ale aj vyplat mali stale
otazka č.1 je , co robi taka firma na stavbe dialnice (zeby z nedostatku inej roboty?)
otazka č.2 je preco to nestavali vahostav popr. bogl sami,ked je vseobecne malo stavieb



Stačila minúta hľadania a ...... http://www.semos.sk/index.php?option=co ... =3&lang=sk


Tych par peknych obrazkov este nic neznamena.
Kludne sa mohli na tych stavbach zucastnit, napriklad stavbou unimobuniek pre robotnikov :-)

Ako uz bolo spomenute, kedze na tej stranke nie je ziadny popis reliazovanych prac, tak to nie je velmo doveryhodne. Ak by sa mali cim pochvalit, tak sa urcite pochvalia.

A este jedna poznamka na podporu Drivera - na tej stranke su v pravom stlpci vyjadrenia ich zakaznikov. Vyjadruju sa 3 firmy z Presova, jedna z Popradu, jedna z Bardejova. Zo Svedska, Nemecka a do konca ani z Prahy nikto.

PS : nesnazim sa na nich hadzat spinu, len sa chem na to pozeram racionalne, s chladnou hlavou.
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 30
Založený: 14. Dec 2009 14:57

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod dunaj » 15. Nov 2012 10:05

Mna stale zaraza ta pouzita "technologia". Nech pozeram akekolvek obrazky, napr. tento od pana Günther Weise:
http://www.strassenkatalog.de/panoramio ... 61961.html
vsade vidim priehradove nosniky a podpery postavene na zakladoch pilonov.
Myslim si, ze presne s touto fotkou koresponduje aj ten schematicky vykres, co bol sucastou projektu.
Stale nechapem, ako to mohol niekto postavit na ocelovych Ickach a podopriet stojkami opretymi o nejake docasne upravene podlozie.
Ved to je v rozpore nielen s tym projektom, ale aj so zdravym rozumom. A na to nejaky projektant vyhlasi, ze sa postupovalo podla projektu...
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod dunaj » 15. Nov 2012 14:28

Tak sa to na 2. pokus podarilo:
http://www.cas.sk/clanok/236516/podaril ... abery.html

Z diskusie vyberam zaujimavy prispevok:

Ono je to tím, že podpěrné skruže byly kvalitní a chyba je jinde. Firma Skruže Weise SK se velmi bránila proti odstřelení stojících skruží, dokonce žádala o vydání předběžného opatření soudu, ale nestihnula to. Nabízela, že stojící skruž rozebere na vlastní náklady do 3 dnů. Ale všechny ostatní zúčastněné strany to chtěli rychle honem odstřelit a výsledek jste viděli.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/user_profile.php?id_u ... z2CIW5pu11

Preco sa vysetrovatelia s tym odstrelom vlastne tak ponahlali?
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod Zulo » 15. Nov 2012 16:38

Je už 13. deň po tragédii a ak neodstránia sutiny a príde náhodou ochladenie so snežením, tak sa k tomu podložiu a jeho preskúmaniu dostanú až na jar... :|
Samozrejme trochu to preháňam , ale času nazvyš nemajú.
Zulo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Obrázky: 4
Založený: 30. Dec 2009 17:07

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod st09 » 15. Nov 2012 19:45

dunaj napísal:Mna stale zaraza ta pouzita "technologia". Nech pozeram akekolvek obrazky, napr. tento od pana Günther Weise:
http://www.strassenkatalog.de/panoramio ... 61961.html
vsade vidim priehradove nosniky a podpery postavene na zakladoch pilonov.
Myslim si, ze presne s touto fotkou koresponduje aj ten schematicky vykres, co bol sucastou projektu.
Stale nechapem, ako to mohol niekto postavit na ocelovych Ickach a podopriet stojkami opretymi o nejake docasne upravene podlozie.
Ved to je v rozpore nielen s tym projektom, ale aj so zdravym rozumom. A na to nejaky projektant vyhlasi, ze sa postupovalo podla projektu...

Na obrazku su uplne ine typy podpier. Stale si myslim, ze nielen typ podier mohol byt pricinou zbortenia systemu, ale aj podcenena technologia samotnej vystavby. Pri liati betonu sa nejedna o staticke zatazenie, ale o zlozity dynamicky proces, ktory v tomto pripade nebol zohladneny. Ak bude zaujem, mozem to prezentovat schematickym vykresom. Otazkou je, kto je za trechnologicky postup liatia betonu zodpovedny - stavebny dozor - stavbyvedúci - alebo kto?
st09
diskutujúci
 
Príspevky: 217
Obrázky: 2099
Založený: 23. Nov 2009 21:33
Bydlisko: DK

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod dunaj » 15. Nov 2012 20:04

st09: Tu je kazda nova informacia dobra! Ide predsa o ludske zivoty a tych zosnulych sa uz nikto okrem nas nezastane!
Ja viem akurat to, ze ked som s Putzmeister-om betonoval deku, tak beton vlastne padal az zo sameho vrchu ramena pumpy. Tlak bol taky velky, ze beton bol po vytvrdnuti uplne vodotesny bez nejakeho zhutnovania vibratorom. Co som dobetonovaval takym istym betonom rucne a zhutnoval ponornym vibratorom, tak to bolo ako reseto - porovite. Odvtedy viem, ze vzhladom na mernu hmotnost betonu a vysku volneho padu dochadza k velkym dynamickym silam, ktore posobia na debnenie. Ale s tym snad mali pocitat, ci?
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

Re: D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Lev

Odoslaťod st09 » 15. Nov 2012 20:57

Suhlasim! Ta cast mosta mala tri nosniky, pricom dva krajne boli mimo podpier. Tlak tekuteho betonu liateho do krajneho nosnika vyvola silne staticke aj dynamicke zatazenie sposobujuce krutiaci moment bednenia (salungu) a podpera je namahana nielen na tlak ale aj na ohyb. Otazka je, ci na to boli pocitane! Na prvy pohlad mali byt dve podpery vedla seba po celej dlzke mosta, nielen pri pilieroch. Mozno pri betonovani pravej casti vozovky s dvoma nosnikmi (v smere stanicenia) by to v pohode vydrzalo!
st09
diskutujúci
 
Príspevky: 217
Obrázky: 2099
Založený: 23. Nov 2009 21:33
Bydlisko: DK

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 59 hostí.