D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Branco » 08. Nov 2005 10:29

Včera v relácii Regióny STV odznelo, že otvorenie úseku je plánované na 26. novembra. Tieto medializované termíny nebývajú vždy spoľahlivé, ale niekdy možno áno.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Adaios » 08. Nov 2005 10:32

Otvorenie bude 3.12.2005 pre ludi a 4.12.2005 o 10.00 pre auta.

Viac tu: http://www.ndsas.sk/index/index.php?ids ... 7ee1c25cd1
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Branco » 08. Nov 2005 10:42

V relácii STV informácie podával pracovík odboru údržby komunikácií hlavného mesta - diskusia bola o pripravenosti na zimnú údržbu ciest v BA.
Informácie od NDS sú zrejme spoľahlivejšie. V ten víkend si čas naplánujem tak, aby som stihol pozrieť maximum.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Adaios » 08. Nov 2005 11:00

Branco napísal:V relácii STV informácie podával pracovík odboru údržby komunikácií hlavného mesta - diskusia bola o pripravenosti na zimnú údržbu ciest v BA.
Informácie od NDS sú zrejme spoľahlivejšie. V ten víkend si čas naplánujem tak, aby som stihol pozrieť maximum.


Aspon uvidime, ci uz "nova" NDS, a.s. bude dodrziavat terminy - lebo za cias SSC to bolo nieco. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 08. Nov 2005 13:30

inak az teraz ma napadlo, ze z tohto useku dialnice sa v smere od rakuska da odbocit len hned pri krizovatke pri inchebe a potom az za pristavnym mostom. a v smere od pristavneho mosta na krizovatke pri dolnozemskej a potom sa napojit na D2 ;) cize je to jednoznacny tranzit ;) snad si na to ludia zvyknu .. a nie ze to bude prazdne
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Nevedko » 08. Nov 2005 13:39

aquila napísal:inak az teraz ma napadlo, ze z tohto useku dialnice sa v smere od rakuska da odbocit len hned pri krizovatke pri inchebe a potom az za pristavnym mostom. a v smere od pristavneho mosta na krizovatke pri dolnozemskej a potom sa napojit na D2 ;) cize je to jednoznacny tranzit ;) snad si na to ludia zvyknu .. a nie ze to bude prazdne

Cim menej vyjazdov, tym lepsie pre tranzitnu dopravu. A pre Petrzalku je jeden vyjazd akurat dost.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Branco » 08. Nov 2005 13:44

aquila napísal:inak az teraz ma napadlo, ze z tohto useku dialnice sa v smere od rakuska da odbocit len hned pri krizovatke pri inchebe a potom az za pristavnym mostom. a v smere od pristavneho mosta na krizovatke pri dolnozemskej a potom sa napojit na D2 ;) cize je to jednoznacny tranzit ;) snad si na to ludia zvyknu .. a nie ze to bude prazdne


Áno, je to jednoznačne tranzitná komunikácia, vedená navyše husto zastavaným územím.
Len dúfam, že čoskoro tiež opravia paralelnú cestu s týmto úsekom D1, dostať sa do Auparku, alebo prejsť touto cestou je dnes niekedy "o život" - samé výtlky a nerovný povrch...

Ale - bude to súvislý štvorpruh od Jaroviec až k Púchovu :)
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod aquila » 08. Nov 2005 14:55

jasne, ze je dobre ze je tam neni na kazdom kroku krizovatka .. vsak je to docela kratky usek ;)

len dufam, ze bude patricne urobene znacenie. hlavne kvoli inostrancom .. a snad si aj lokalny zvyknu prehodit sa na dialnicu a nie ze budu zo zvyku frcat po starej einsteinovej ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Branco » 08. Nov 2005 15:44

Po výjazde z Auparku a napojení sa na starú cestu mám niekedy problémy so zaradením sa na most Lafranconi. Po prejdení podjazdom pri Inchebe sú síce na nadjazde smerové tabule, ale ďalej už len vodorovné dopravné značenie. Raz som obočil doľava a dostal som sa až do Jaroviec...
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Adaios » 08. Nov 2005 19:05

Bude mat nejaky vplyv otvorenie tohto useku na dopravne zatazenie mostov Pristavny alebo Apollo? :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Branco » 08. Nov 2005 19:17

Adoas napísal:Bude mat nejaky vplyv otvorenie tohto useku na dopravne zatazenie mostov Pristavny alebo Apollo? :wink:


Adoas, odpoviem za seba, podľa mňa zaťaženie Apolla takmer vôbec, pretože Apollo je mestská komunikácia, i keď štvorpruhová. Apollo mal podľa mňa vplyv na odľahčenie Prístavného mosta.

Na Prístavný most to bude mať vplyv určite, otázka však znie, ako sa navýši tranzit. Už teraz najmä v letných mesiacoch prechádzajú Nemci, Poliaci, Rakúšania cez Petržalku v trase D1. Podľa mňa to okamžitý efekt nebude mať, vyšší nárast očakávam v budúcich rokoch, najmä po otvorení A6 a po dobudovaní D3, resp. jej sprejazdneniu pre kamióny nad 7,5t. :wink:
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Adaios » 08. Nov 2005 19:22

Na Prístavný most to bude mať vplyv určite...


Avsak cokolvek co bude mat vplyv na Pristavny most, to bude mat vplyv aj na Apollo - domaci "len" Bratislavcania budu viac zatazovat Apollo a potom bude skutocne citit, ze most Apollo funguje. Presnejsie - motoristi nebudu citit nic a to je vyhra - ze sa situacia nezhorsi. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 08. Nov 2005 19:41

problem apolla je, ze je v podstate prazdne .. ludia stale chodia cez pristavny. jedine pozitivum, ze cez pristavny uz chodi menej MHD ... inak apollo este je silne silne nevyuzivane .
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Adaios » 08. Nov 2005 19:48

aquila napísal:problem apolla je, ze je v podstate prazdne .. ludia stale chodia cez pristavny. jedine pozitivum, ze cez pristavny uz chodi menej MHD ... inak apollo este je silne silne nevyuzivane .


No a to je dalsi problem. Vy-Slovaci (a to ste skutocne takmer sami v celej EU) neviete vobec cestovat/jazdit. Stale 10 rokov ta ista trasa, aj keby bolo vedla 5 inych tras. ... Tradicie, zotrvacnost a nedovera voci novemu. To nie je ani v Madarsku, ani v CR ani v Polsku.

To je to iste ako ta D3 - vsetci na fore (okrem Pozorovatela) si myslite, ze tadial nebude jazdit nikdy ani 20 000 aut za 24h - tak ak to bude ako Apollo, tak mozno - ale "zaplat Panu Bohu", ze na D3 bude tranzit. V celom svete to funguje a bude to aj na Slovensku. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod devil » 13. Nov 2005 12:40

Myslim ze tento usek bude univerzalny, a bude sa dat vyuzit aj na cestovanie z Ruzinova do zapadnych casti BA.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod mel » 13. Nov 2005 13:08

Adoas,

tu ti budem protirecit trochu ... Ludia si Apollo vyskusaju, ale stale je pre mnohych vyhodnejsi pristavny... ale zmeni sa to, lebo sa meni aj Bratislava ... este stale je jedna stavba v ramci Apolla nedokoncena (nezacata pomaly) - krizovatka Kosicka - Mileticova - Zahradnicka ... takisto, je na trase prilis vela semaforov (na strane Kosickej ul), ktore nie su nastavene idealne, pristavna ulica sa bude rozsirovat, dokonci sa usek o ktorom je tato tema a zmenia sa parametre vjazdu a vyjazdu na pristavny most na petrzalskej strane ... to vsetko su dovody, pre ktore ludia este nevedia vytazit Apollo ... ale vytazia ho ... okrem toho Ballymore stavia "nove centrum", J&T opravuje Presscentrum na TOWER 115, Zona Bottova sa blizi realite, Narodne divadlo tiez ... to vsetkov priamom susedstve Apolla, cize v jeho okoli sa bude pohybovat v buducnosti o niekolko tisic ludi/aut viac ako doteraz. Pripravuje sa podobna vystavba na petrzalskej strane, cize to bude realne v horizonte 10 rokov este viac.

Slovaci/Bratislavcania vyuzivaju najlepsie spojenie, co je zatial stale pre mnoho smerov Pristavny most ... ale vyznam apolla vzrastie a tento most je velmi potrebny ... ale pre vnutromestsku dopravu a spojenie dvoch "brehov" bratislavy ... Ja napriklad chodim do 19.00 zasadne cez Apollo, po 19.00 uz zapchy nie su vacsinou na pristavnom, tak potom tadial, lebo je to jednoduchsie a rychlejsie na trase ktoru robim...
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Caesar » 14. Nov 2005 21:14

V decembri tohto roka sa otvoria 2 úseky diaľnice D1. Jeden v hlavnom meste BA, ktorým sa spojí diaľničné prepojenie na ČR a Maďarsko a druhý 10 km úsek na D1 BA-ZA.

Takže skutočne D1 je prioritou aj čo sa otvárania a rozostavanosti úsekov týka aj čo sa potrebnosti týka. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod romanca » 22. Nov 2005 23:41

co vlastne bude z tohto useku dane do predcasnej prevadzky? ako tadial chodim tak sa mi zda ze este nebude otvoreny najazd od dolnozemskej a zrejme sa bude este pouzivat tak ako je to teraz. alebo to vari stihnu?
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod Caesar » 30. Nov 2005 17:56

Tento úsek D1 bude túto nedeľu otvorený. Ja však ponúkam rôzne odkazy na momentálne problémy, ohľadom lávok ponad diaľnicu, ktorém nebudú dokončené, pretože tento úsek sa otvorí o pol roka skôr. :arrow:

Viac:

Nedokončené lávky preveruje ministerstvo - http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2113

O výstavbe nadchodov k diaľnici v Petržalke - http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2118
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Adaios » 30. Nov 2005 20:50

Caesar napísal:Tento úsek D1 bude túto nedeľu otvorený. Ja však ponúkam rôzne odkazy na momentálne problémy, ohľadom lávok ponad diaľnicu, ktorém nebudú dokončené, pretože tento úsek sa otvorí o pol roka skôr. :arrow:

Viac:

Nedokončené lávky preveruje ministerstvo - http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2113

O výstavbe nadchodov k diaľnici v Petržalke - http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2118


Nie je to zase ziadna katastrofa - 2 lavky pre chodcov z 5 budu hotove po otvoreni a dalsie 2 kratko po. Jedna sa bude stavat dlhsie kvoli problemom s vykupom pozemkov - mozu byt motoristi v BA este spokojni, ze to je takto spravene, lebo su pripady, ze by sa kvoli jednej takejto lavke nedal vobec otvorit cely usek. Tento usek sa otvara skor a je to kvoli doprave v meste - chodci maju mensiu smolu - budu musiet nejaku dobu dlhsie chodit. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod wazari » 01. Dec 2005 00:27

Adoas napísal:Nie je to zase ziadna katastrofa - 2 lavky pre chodcov z 5 budu hotove po otvoreni a dalsie 2 kratko po. Jedna sa bude stavat dlhsie kvoli problemom s vykupom pozemkov - mozu byt motoristi v BA este spokojni, ze to je takto spravene, lebo su pripady, ze by sa kvoli jednej takejto lavke nedal vobec otvorit cely usek. Tento usek sa otvara skor a je to kvoli doprave v meste - chodci maju mensiu smolu - budu musiet nejaku dobu dlhsie chodit. :wink:


ako casty pouzivatel prechodu (uz byvaleho) pri Starom moste som rad, ze to aspon takto dopadlo
v zime tam mozno nie je taka frekvencia ludi ako v lete, ale bez tych lavok je to ako odrezane
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Iny pohlad na vec

Odoslaťod Nevedko » 01. Dec 2005 09:08

wazari napísal:ako casty pouzivatel prechodu (uz byvaleho) pri Starom moste som rad, ze to aspon takto dopadlo
v zime tam mozno nie je taka frekvencia ludi ako v lete, ale bez tych lavok je to ako odrezane


Suhlasim, ze je to voci chodcom sproste, ze sa im skomplikuje prechod na druhu stranu, ale stale sa mozeme na ten problem divat aj z tej lepsej stranky - vysvetlim:

Vzhladom na velke intenzity dopravy na Einsteinovej bol prechod cez nu rizikovy uz dlhsi cas. Teoreticky sa cez cestu prejst dalo, ale casto bolo treba cakat dlhe minuty na vhodny okamih, alebo riskovat sprint popred brzdiace auta. Vyslekom bolo, ze ludia si cez cestu chodili, kade sa im hodilo a stalo sa tam zopar skaredych nehod. Nadchody nikto neriesil, nebolo ich treba.

Odteraz bude fyzicky takmer nemozne prejst po ceste preso, cize chodci budu nuteni pouzit nadchod. Suhlasim, ze je hanba, ze este stale nestoja vsetky ako boli slubovane, ale je pre mesto lepsia dialnica docasne bez nadchodov, ako docasne ziadna dialnica bez nadchodov.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Re: Iny pohlad na vec

Odoslaťod B; » 01. Dec 2005 10:09

Nevedko napísal: Suhlasim, ze je hanba, ze este stale nestoja vsetky ako boli slubovane, ale je pre mesto lepsia dialnica docasne bez nadchodov, ako docasne ziadna dialnica bez nadchodov.


V tom je smutna pointa :?
Niekto ma v pecku a povie v maji, potom si najdu cas, sadnu si 4-5 ludia spolu a sup je z toho 21.decembra.
Keby si sadli pred 3 tyzdnami, mohli to otvorit sucasne s dialnicou. 8)
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod johhan » 01. Dec 2005 12:08

Tak či tak, je to jeden zo "zmrvených" úsekov mal sa stavať podľa pôvodného projektu teda po úrovňou terénu.
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod B; » 01. Dec 2005 12:10

A co bolo naplanovane v stredovom pase?
Opat trava? Alebo parkovisko?
dik
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 45 hostí.