D1 Budimír - Bidovce

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod mapman » 17. Dec 2019 08:35

Úsek je s úhradou vtedy, ak je tak označený, internetové stránky NDS nie sú podstatné, viď:
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2013-488 - § 2
a ten vykonáva:
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2016-19 - § 1

Na Slovensku je iný systém ako v Česku, kde musia byť splnené dve podmienky, prvou je označenie na mieste a druhou uvedenie úseku v príslušnej prílohy vyhlášky.

Podľa dostupných snímkov je úsek označený ako diaľnica bez tabuľky "Koniec úhrady diaľničnou známkou", takže je spoplatnený.
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod Vlados » 17. Dec 2019 08:38

už dávno mal stáť obchvať KNV a mal byť 2+2. mesto umožnilo výstavbu v trase tak teraz nech každý nadáva.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod yo3hi » 17. Dec 2019 14:41

Môžte sa pozrieť ako vyzerá skoro celý úsek https://youtu.be/qlrFUxbMF4Y
yo3hi
diskutujúci
 
Príspevky: 155
Obrázky: 4
Založený: 03. Jún 2015 13:43

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod DrX » 17. Dec 2019 15:34

Super video, dik. Akurat nerozumiem, preco pri Bidovciach nepostavili ten kus dialnice az za kruhak (tak jak urobili pri Olsanoch). To potom budu musiet uzavriet ten posledny kus dialnice, ked budu budovat pokraovanie (v roku 2155 :-) )???
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod orator » 17. Dec 2019 16:12

yo3hi napísal:Môžte sa pozrieť ako vyzerá skoro celý úsek https://youtu.be/qlrFUxbMF4Y


Dnes som sa bol pozriet na tu novu dialnicu a asi polhodku som stal na jednom z mostov ponad D1 a sledoval dopravu (14:30 - 15:00). Premavka uz bola podstatne hustejsia oproti tomu co je vidiet na videu a popravde som si myslel ze tam bude len minimum vozidiel. Zhruba kazde piate vozidlo bol kamion. Skoro vsetka doprava smerovala od PO smeru na smer MI a opacne. Uplne minimum vozidiel odbocilo zo smeru PO na smer KE - vychod. na smer od MI na KE - vychod som nevidel takze neviem posudit. To boli take moje prve postrehy. Samozrejme kopec vozidiel tam mohlo byt "umelych" ktorych soferi si chceli odskusat tento novy usek.

DrX ... ten most na konci useku pri Bidovciach urobia za plnej prevadzky presne tak ako urobili ten most pri MUK Hrasovik. Nebude tam treba nic uzatvorit, max. tak nejake obmedzenie priamo na kruhaci.
orator
diskutujúci
 
Príspevky: 220
Obrázky: 178
Založený: 30. Júl 2017 11:26

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod Jano1 » 17. Dec 2019 18:16

DrX napísal:Super video, dik. Akurat nerozumiem, preco pri Bidovciach nepostavili ten kus dialnice az za kruhak (tak jak urobili pri Olsanoch). To potom budu musiet uzavriet ten posledny kus dialnice, ked budu budovat pokraovanie (v roku 2155 :-) )???


Nic nebudu musiet dlhodobo uzavriet, staci niekolko kratkodobych uzavierok v rozsahu maximalne 20-30 minut. Pri intenzitach niekolko tisic v/24h to nie je problem niekolkokrat aj na cely den presmerovat na staru cestu. Inde to zvladaju pri niekolkonasobnych intenzitach. Strecno zavreli na cele dni, a to nebola obchadzka po ceste tesne vedla uzavretej cesty.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod i15 » 17. Dec 2019 18:32

Vlados napísal:už dávno mal stáť obchvať KNV a mal byť 2+2. mesto umožnilo výstavbu v trase tak teraz nech každý nadáva.


privádzač je v územnom pláne zakreslený severne od projektu Panoráma, takže miesto tam je

https://static.kosice.sk/files/manual/u ... 13_V-3.htm

ale príprava je na bode mrazu, nepoznám ani len technickú štúdiu a ktorvie či by sa to veľké prevýšenie dalo prekonať bez hĺbeného tunela. Taktiež nato nie sú peniaze, štát dáva ruky preč a pre mesto je dôležitejšia Slanecká/Krásna
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod metelesku.blesku » 17. Dec 2019 20:10

mapman napísal:Na Slovensku je iný systém ako v Česku, kde musia byť splnené dve podmienky, prvou je označenie na mieste a druhou uvedenie úseku v príslušnej prílohy vyhlášky.

A preto sa naši bratia do konca roku môžu voziť zadarmenko z Přerova do Lipníka nad Bečvou aj po D3 pred Budějicami.
Pár exotov, vrátane poľského kamionistu si to po tom novom úseku D1 strihli už v noci pred oficiálnym otvorením :D
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod Vlados » 17. Dec 2019 22:23

i15 napísal:
Vlados napísal:už dávno mal stáť obchvať KNV a mal byť 2+2. mesto umožnilo výstavbu v trase tak teraz nech každý nadáva.


privádzač je v územnom pláne zakreslený severne od projektu Panoráma, takže miesto tam je

https://static.kosice.sk/files/manual/u ... 13_V-3.htm

ale príprava je na bode mrazu, nepoznám ani len technickú štúdiu a ktorvie či by sa to veľké prevýšenie dalo prekonať bez hĺbeného tunela. Taktiež nato nie sú peniaze, štát dáva ruky preč a pre mesto je dôležitejšia Slanecká/Krásna

o tej zmene som nevedel.
smutné, že namiesto skapacitnenia vstupov do krajského mesta kde v meste sú +- primerané cesty najskôr staviame diaľnice až až až potom ideme zvažovať čo s tými vstupmi, pritom tými vstupmi prejde ďaleko viac vozokm ako po diaľniciach. rovnako sa to týka aj Šebastoviec a Krásnej.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod tomenmen » 17. Dec 2019 23:05

Problémom je, že toto trasovanie daného privádzača je absolútne nereálne, finančne veľmi náročné, a vzhľadom na to, že štát nebol schopný vyriešiť Slaneckú a Krásnu (treba si uvedomiť že aj ked sa vyrieši Slanecká tak súčasťou riešenia nie je obchvat Krásnej tak ako je uvedené v UZ MK) tak určite nebude schopný niekoľko desiatok rokov riešiť túto cestu .. za čias komunistov bolo reálnejším riešením a preferovaným riešením rozšírenie Herlianskej na 2+2.. na Herlianskej bola stavebná uzávera, moja prastará mama tam bývala, ich dom v tom čase teda nemal hodnotu a mal ho odkúpiť štát .. nakoniec sa z nejakého dôvodu od tohto pomerne realistického a aspoň na niekoľko desiatok rokov (20?) dostačujucého riešenia ustúpilo. Teraz tu máme riešenie ktoré je síce lepšie, ale 3 krát nereálnejšie oproti tomu koľko násobne je lepšie..
tomenmen
diskutujúci
 
Príspevky: 96
Založený: 26. Apr 2016 14:51

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod Vlados » 17. Dec 2019 23:13

ale stíhačky a iné čerešničky je...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod Vceliak » 18. Dec 2019 10:32

i15 napísal:ktorvie či by sa to veľké prevýšenie dalo prekonať bez hĺbeného tunela.

Takto je to zakreslené, ako keby to malo prekonať kopec Heringeš v najvyššom mieste, tam kde bola za komunistov rušička. Podľa mňa to vyzerá na tunel v nestabilnom svahu. Nerealizovateľné.
PS: Ja by som si byt v panoráme nekúpil, je otázka času, kedy sa kopec "rozbehne".
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 489
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod i15 » 18. Dec 2019 17:49

nakoniec sa to uhrá do stratena, žiaden privádzač nebude. časť vozidiel bude KNV obchádzať cez MUK Budimír a keď bude 2+2 od Krásnej po VSS, tak ďalšia časť sa presunie tam
inak v tom územnom pláne (časť 19 a 20) je ešte viac scifi privádzač od Zdoby po Jantárovu
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod tomenmen » 18. Dec 2019 17:57

na tomto fóre som to už pár krát spomínal a asi aj v tejto téme, ale i ked je privádzač zo Zdoby nezmysel, tak ten prepoj medzi Jantárovou by bol veľmi užitočný.. znížil by sa problém pri prejazde z východnej časti na západnú, kedy dnes k tomu máme iba 3 body a to - VSS, Palackého, Mier .. ak na jednom z nich vznikne vážny problém tak dnes to znamená že stojí doprava v celom meste ..
tomenmen
diskutujúci
 
Príspevky: 96
Založený: 26. Apr 2016 14:51

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod Rio13.zm » 18. Dec 2019 18:17

Vlados napísal:úsek nie je spoplatený https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elekt ... cna-znamka :) pravdepodobne do konca roku.


dialniciari to uz opravili, ale R4 ten kusok tam nedoplnili, nie je tam ani R3 pri Martine.
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod i15 » 18. Dec 2019 18:20

tomenmen napísal:na tomto fóre som to už pár krát spomínal a asi aj v tejto téme, ale i ked je privádzač zo Zdoby nezmysel, tak ten prepoj medzi Jantárovou by bol veľmi užitočný.. znížil by sa problém pri prejazde z východnej časti na západnú, kedy dnes k tomu máme iba 3 body a to - VSS, Palackého, Mier .. ak na jednom z nich vznikne vážny problém tak dnes to znamená že stojí doprava v celom meste ..


Rastislavova a Gemerská nie je vôbec pripravená na ten nápor áut, ktoré by ten privádzač priniesol... a radšej ani nekomentujem náklady a technickú náročnosť
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod nevo83 » 18. Dec 2019 18:25

Nestabilna cast je inde tj presne oproti Panorame pokracujuc sidlisko a neaka cast je nad Vysnym Opatskym.

Privadzac o kt sa bavime NIKDY nebude kedze by ho malo financovat mesto. Mesto ma problem rozsisit cestu na Jazere kde je to rovina a par stromov...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod DrX » 18. Dec 2019 20:52

Mesto by to financovat nemuselo, pokial by sa to dalo pod NDS, tak ak aktualne privadzace. A presne tento vyjazd, ako aj obchvat Sebastoviec, by boli ovela uzitocnejsie nez cela R2 Saca-Olsany. To uz je ale dnes pase...

BTW, zabava pri zjazde z noveho useku D1 viewtopic.php?f=35&t=24587 :-)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod pa3ck » 18. Dec 2019 21:29

Načo tam je vôbec ten bypass? Úprimne by ma zaujímalo, koľko áut pôjde za jeden deň z diaľnice na Hrašovík
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 954
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod Vlados » 19. Dec 2019 01:21

Rio13.zm napísal:
Vlados napísal:úsek nie je spoplatený https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elekt ... cna-znamka :) pravdepodobne do konca roku.

dialniciari to uz opravili, ale R4 ten kusok tam nedoplnili, nie je tam ani R3 pri Martine.

oni len poctivo čítajú toto fórum :)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod Vlados » 19. Dec 2019 01:25

nevo83 napísal:Privadzac o kt sa bavime NIKDY nebude kedze by ho malo financovat mesto. Mesto ma problem rozsisit cestu na Jazere kde je to rovina a par stromov...

Nehovorme o privádzači ale o preložke cesty I/19, čo je v správe SSC. SSC by na takéto stavby mala mať peniaze.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod JaNY » 19. Dec 2019 02:22

DrX napísal:Mesto by to financovat nemuselo, pokial by sa to dalo pod NDS, tak ak aktualne privadzace. A presne tento vyjazd, ako aj obchvat Sebastoviec, by boli ovela uzitocnejsie nez cela R2 Saca-Olsany. To uz je ale dnes pase...

BTW, zabava pri zjazde z noveho useku D1 viewtopic.php?f=35&t=24587 :-)

Ti dopravaci to nemaju jasne z tym znacenim. Najprv je na velkej tabuli, kilometer pred zjazdom, ze KE doprava. Na zjazde uz je zobrazeny kruhac z detailom, trochu maly rozmer podla mna. Ten kruhac uz Poliak ocami prebehne len tak letmo, lebo uz ma v hlave ze KE dole doprava. Preto nech sa starostka obrati na dopravakov o vymahanie skody v dedine. A nakoniec to zabyli z tou malickou znackou narichlo zbuchanou a osadenou ze: Kosice rovno. Sipka pred kruhovym objazdom Kosice rovno. Nenachadzam slov.
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod Vlados » 19. Dec 2019 07:06

značky s kruháčmi na oboch MÚK je riadny fail. určite s tým prišli zelenáči. tie značky patria niekde "dolu"
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod expwy » 19. Dec 2019 07:36

V prvom rade tam nemal byt takýto debilný kruháč. V druhom rade zle navrhnuté dopravné značky.
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod Vlados » 19. Dec 2019 08:29

Myslíš debilný lebo je dvojpruhový? Všetky nepokračujúce diaľnice/RC sú debilne označené. Čo výjazd to iný experiment.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 34 hostí.