D1 Hubová - Ivachnová

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod plš » 03. Feb 2019 09:08

OHL ŽS /tí predovšetkým/ a aj VHS zrejme budú stavať odušu, aby plnili míľniky a mohli fakturovať. Preto odval z tunela je veľmi potrebný, aby mohli dokončiť násypy hlavne tam, kde sú stavebné objekty náročné na pracnosť a čas. Pretože odhadujem, že množstvo materiálu z doteraz povoleného razenia na tuneli celkovo pre celý úsek postačovať nebude. Predlženie tunela bude mať za následok to, že stavitelia budú mať materiálu skoro na presno, viď http://www.stavebne-forum.sk/events2010 ... 18_nad.pdf , str. 13.
Tomu nasvedčuje aj to, že stavebné firmy nenavážajú materiál z okolia...
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod bobris » 03. Feb 2019 09:09

tam toho materialu pojde viacej, ako pozeram je tam SO 219 co je most nad polnou cestou....
bobris
návštevník
 
Príspevky: 26
Obrázky: 13
Založený: 11. Dec 2008 13:18
Bydlisko: PN

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Lorenc » 04. Feb 2019 09:19

NDS aktuálne nemá platné stavebné povolenia na novú trasu diaľnice. „Pre zmenu trasy tunela Čebrať prebieha proces nadobudnutia zmeny územného rozhodnutia a zmeny stavebného povolenia. Zmena stavebného povolenia sa predpokladá koncom roka 2019, resp. v máji 2020, v závislosti od prieťahov v konaní,“ uvádza Michalová. Podľa jej slov práce prebiehajú podľa harmonogramu a NDS predpokladá ukončenie výstavby v júni 2022.

Toto je z clanku z pravdy. Este minuly rok predpokladali vydanie SP v polovici 2019. Uz je z toho koniec roka 2019 az maj 2020. Cele to je cudne ak maju povolene razit este dva tri mesiace na tych 1200m a potom budu cakat dalsi rok na DSP? Lebo ak by teoreticky mohli razit az v 2020 bude ostavat rok na dorazenie a za dalsi rok to nedofinisuju.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Vceliak » 04. Feb 2019 09:25

Dá sa stavať aj na staré stavebné povolenie. Potom pred kolaudáciou požiadať o zmenu :-)
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod ondrejko_t » 04. Feb 2019 09:44

hej, ale len useky medzi ivachnovou a tunelom, nie?
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 783
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod pohodak » 04. Feb 2019 09:54

useky medzi ivachnovou a tunelom sa predsa nemenia, tam sa moze veselo stavat akurat im chyba material z tunela
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod eucitizen » 04. Feb 2019 09:56

Mal by sa dat stavat aj ten most a MUK pri Hubovej, ten sa tiez nemeni, ak sa nemylim.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Vlados » 04. Feb 2019 11:33

ak myslíš most cez Váh, tak ten už stojí, čo je škoda len pridikuje trasovanie D1. na MÚK potrebuješ materiál z tunela... v celej nahote sa ukazuje neschopnosť NDS, reps. politické vplyvy na NDS.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Xisco » 04. Feb 2019 15:48

Jasné, že sa može stavať veselo ... Keď pojdeš okolo Ivachnovej, tak sa pozri smerom na tie mosty. Už tam stoja 3 roky bez pohyby. Teraz na jeseň a začiatkom roka tam behá jedno nákladné auto a jeden buldozér pri Ivachnovej. Na mostoch ani nohy.
Xisco
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 341
Obrázky: 21
Založený: 18. Júl 2017 14:34

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Lorenc » 04. Feb 2019 16:57

Úsek Likavka Ivachnová by mali dokončiť tak, či tak a čím skôr. Rozostavaná stavba neprospieva nikomu. Hlavne obyvateľom okolitých obcí, ktorí musia znášať prach bordel tahajúcej sa stavby. Ten úsek by mali mať hotový do konca roka. Materiál na násypy majú aj mosty aj peniaze- nemajú výhovorku. Sprejazdnený byť nemusí, ale nech je hotový na final.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Vlados » 04. Feb 2019 17:02

nebudú mať dosť materiálu do násypov...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Viktorius » 04. Feb 2019 22:08

Ak sa ta nova trasa so vsetkym co k tomu patri oficialne neschvali, zrejme budu musiet prerusit razenie tunela a nato do par tyzdnov aj nasypy. Materialu dost bude, ale az kym sa zacne razit tunel v novej trase.
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 18:09

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod frostbite » 05. Feb 2019 02:29

kym to realne schvalia a potvrdia dovtedy mosty sprachniveju, poprskaju a mozu sa robit celkom nanovo, totalne stratene roky doteraz.. to ze mosty stoja bez nicoho absolutne situaciu neriesi a nepohyna vpred.. ersek by mal na to pritlacit a okamzite pohrozit ak sa to neschvali velkymi sankciami a pokuty by mali byt realitou ,nech si to naplno zlizne ten kto to "oficialne" schvalenie natahuje a ma ho vydat a je za to plne zodpovedny!!!
frostbite
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 347
Založený: 16. Jan 2019 14:39

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod ondrejko_t » 05. Feb 2019 08:05

potlacit na co? pohrozit komu?
sak je to prave MDSR a statne institucie, na ktorych to vsetko (ZAS) stoji. nieco je neschopnost, nieco birokracia a nieco su stanovene lehoty.
ci cakas ze minister vezme papiere a pojde behat po uradoch a hned mu daju vsetky peciatky?
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 783
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod frostbite » 05. Feb 2019 15:08

dobre ok by to bolo kebyze sa caka mesiac dva alebo do cca pol roka ale na oficialne schvalenie tu uz cakame takmer rok kamarade a toto ozaj normalne nie je ani u nas uz!!! nieco tu smrdi
frostbite
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 347
Založený: 16. Jan 2019 14:39

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Lorenc » 05. Feb 2019 15:15

Ako stavebné povolenie malo byť v polovici tohto roka hovorili ešte minulé leto. Dnes sa už hovorí o konci roka 2019 ak nie 2020 tak toto si mal minister postrážiť. Alebo sa Michaela sekla? O ďaľší rok sa projekt posuva a ďaľší rok bude čakať?
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod ondrejko_t » 05. Feb 2019 15:20

ja sa s tym nestotoznujem. len viem, ze je to na svk standard. ja som cakal na stavebne povolenie na prerabku bytu len skrz cakacie oficialne doby 3 mesiace. a to sa nikto neodvolal a nepotreboval som okrem statickeho posudku nic.
na rodinne domy sa caka zhruba rok, kym dodas vsetko k spokojnosti.
co sa tyka info ze do polky tohto roka atd., tak tie ja uz vypustam.
Dialnica bude hotova do...
EIA bude hotova najneskor do...
Sutaz bude vyhlasena do...
sutaz bude vyhodnotena este tento rok...
vysledky komisie budu do...

proste akykolvek datum povie MDSR, vzdy je to krok vedla. vid EIA PO, EIA RK, VO na R3TS, obchvat PO bude 1+1 / 2+2... vzdy boli povedane minimalne 3-4 datumy.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 783
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Lorenc » 05. Feb 2019 15:25

Update projektu sa riešil už v 2015! aj územný plán aj DÚR potom to po nejakych politickomachinacnych hrach zabudli dorobiť a bolo. To je to politikarčenie a nominacie idiotskych politikov. Potom sa necudujme preco to tu ovladaju financne skupiny. Narozdiel od politikov si vedia spocitat 2+2.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod frostbite » 05. Feb 2019 15:36

tak treba robit a pokracovat v pracach aj bez stavebnych povoleni a basta. toto je nonsens dalsie zdrzanie si tato stavba nemoze uz jednoducho dovolit nakolko tlaci aj termin kedze sa to stavia z eurofondov podobna situacia hrozi aj na visnovom ak sa to nepopozenie fondy prepadnu a nik nam to uz nepreplati! musi sa staviat a razit aj nadalej, resp musi sa najst alternativna cesta! jednoducho uz sa nesmie zastavit vystavba ,musia makat dalej ci je nejake povolenie ci nie. presov na obchvate takisto makal aj bez povoleni a slo to.. a pozrite kde su uz teraz.. keby mali cakat na tie blbe povolenia tak by nespravili nic..
frostbite
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 347
Založený: 16. Jan 2019 14:39

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Addman » 05. Feb 2019 15:41

Často chodievam okolo Ivachnovej. Je pravda niekdy tam nevidno ani jedno auto ani bager. Zas viac krat sa mi stalo ze som videl asi 15 nakladiakov OHL + dalsia stavebna tehnika (hlavne juzne od I/18).

Predpokladam, ze stale plati to, ze jednej tunelovej vyrazia 4-5 m/den vo vypocte budem uvazovat 4. Predpokladam ze priemer jednej tunelovej rury (holej to co sa vykope) je priblizne 10m. To znamena ze jeden den vytazia priblizne 300 kubíkov v jednej tunelovej rure. Rubu prilizne pol roka to znamena ze z oboch tunelovych rur maju daco viac 100 000 kubikov. Ja nie som stavbar, netusim kolko sute sa da pouzit na teleso dialnice a kolko si samotne teleso vyzaduje, ani ci vytazena sut ma ten isty objem ako nevytazena. Rovnako ten priemer je odhad ktory som vytiahol z niektorej z EIÍ, teda polomer kruhu s rovnakym obsahom ako je priecny prerez jednej tunelovej rury.

Rad by som bol aby sa nejaky stavbar vyjadril jedna k mojim cislam ci davaju zmysel a kolko kubikov treba na celu stavbu a ci je tempo adekvatne tempu rubania tunela. Hlavne k tomu polomeru rury lebo on skaluje cely vypocet kvadraticky.

Naposledy ked som tadial isiel (asi 2 tyzden dozadu) boli tam uz viditelne zmeny. Narazam hlavne pri Ivachnovej, kde sa chysta prekladka I/18. Najblizsie pojdem tadial 14.2. mozem dat update.
Addman
návštevník
 
Príspevky: 13
Založený: 06. Nov 2017 14:21

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Lorenc » 05. Feb 2019 15:54

http://www.s7-lubien-rabka.pl
Takýto neustále aktualizovaný web by mal byť štandard každej zákazky nad 100mil v diaľničnej aj železničnej infraštruktúre. Ak by došlo k odchýlke od harmonogramu mal by to nezávislý tím pripomienkovať a chcieť argumentovať od NDS.
Súčasný stav je totiž niečím, čo treba meniť a nieje to udržateľné. Riadenie projektov by mali mať na starosti kvalifikovaní ľudia, ktorí tam majú riadne zaplatené a systematizujú všetky procesy ohľadom obstarávania a kontrolingu a informovať verejnosť ! NDS funguje ako nejaká koliba plná bačov. Tam oštiepok tam valaška a poďme zapec bo sa nám nechce. Veď 10 rokov na výstavbu času habadej. A nový bača každý rok a už to celé dobačovali. 2013 tender 2014 výstavba 2017 otvorenie úseku. No s min. 5 ročným meškaním. To je výsledok práce a teraz opäť na Višňovom. A to isté na novej zákazke na železnici pri PB. Zas len politici došli v kvadrach na stavbu vysmiaty ako lečo v plnej vaznosti ako nejake osobnosti mna zvolili som tu, urobia tam divadlo že klep klep. To je chamrad obycajna. Povinne by tam mali nabehnut v monterkach a mesiac študovať projekt a chodiť po stavbe a to ze sa tam vobec ukazali by mali az do kolaudacie mat na zodpovednost.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod ondrejko_t » 06. Feb 2019 08:08

frostbite napísal:tak treba robit a pokracovat v pracach aj bez stavebnych povoleni a basta. toto je nonsens dalsie zdrzanie si tato stavba nemoze uz jednoducho dovolit nakolko tlaci aj termin kedze sa to stavia z eurofondov podobna situacia hrozi aj na visnovom ak sa to nepopozenie fondy prepadnu a nik nam to uz nepreplati! musi sa staviat a razit aj nadalej, resp musi sa najst alternativna cesta! jednoducho uz sa nesmie zastavit vystavba ,musia makat dalej ci je nejake povolenie ci nie. presov na obchvate takisto makal aj bez povoleni a slo to.. a pozrite kde su uz teraz.. keby mali cakat na tie blbe povolenia tak by nespravili nic..


pocuj, ty si dobry extremista. ako mozes obhajovat nieco mimo zakon? nechces rovno stavat aj bez projektov? sak naco, aj tak mala byt dialnica v 2010.
a druha vec je ze stavat bez povoleni by sposobilo asi to iste - EU by nam nedala ani euro.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 783
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod LubosG » 11. Feb 2019 21:26

Vlados napísal:ak myslíš most cez Váh, tak ten už stojí, čo je škoda len pridikuje trasovanie D1. na MÚK potrebuješ materiál z tunela... v celej nahote sa ukazuje neschopnosť NDS, reps. politické vplyvy na NDS.


Vlados, píšeš, že most za MÚK Hubová už stojí, znamená to, že most je už hotový (hrubá stavba), pre obidva smery, pravý aj ľavý?
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Vlados » 11. Feb 2019 21:28

videl som len jeden smer, ale nepredpokladám že by druhý za 2 roky nepostavili. zadanie pre tunel jasne požadovalo most zachovať.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod LubosG » 11. Feb 2019 21:40

Dík za info, fotky z tejto časti sa objavia málokedy, čo som videl posledné tie boli z 04/18 kde pravý most mal zabetónovaný, ak som teda dobre videl, len jeden diel-segment. http://www.dialnica.info/dialnice/D1_Hu ... hnova.html
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.