D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Caesar » 27. Máj 2005 09:53

To je možné, že pravdu nemám, ale mám reálny pohľad na situáciu a ty sa zastávaš PB ako keby teraz sa zistilo, že akí sú tam chudáci, keď štát ich stále obchádza ... to si prehnal, v tom prípade ano, tu sa nezhodneme a ja sa hádať nebudem.

Je tiež totižto zaujímavé, že nevidíš aj to, aké majú samosprávy právomoci a aké občania, len stále tu vidíš štát. Vytváraš problém, ktorý tu nie je.

Čo je to pravda? Je to súhlas so skutočnosťou. A aká je skutočnosť? Bude sa stavať aj v PB, to je hlavné a to ostatné nie je pre mňa podstatné, ale ako pre daňového poplatníka-občana ano a svoje názory sem budem písať naďalej. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Majkl » 27. Máj 2005 11:38

aquila napísal:tak tu je vizualizacia estakady

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=74

myslim, ze mat podobnu estakadu v prievoze, tak su obyvatelia tejto casti BA neskonale vdacny. takze v PB si nemaju na co stazovat, skor to do istej miery moze zatraktivnit mesto. lebo to bude vazne velmi uchvatna stavba. sam sa tesim az to bude hotove

tunak je dalej vyskovy profil ako aj pohlad z hora na estakadu (lokalny asi budu vediet presnejsie si zaradit ako pojde)

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=73


Podľa tej vizualizácie tá estakáda resp. most ponad PB je veľmi podobný na skvost vo Francúzsku Millau Viaduct. Ak to nakoniec tak dopadne, tak si myslím, že v PB budeme mať tiež slovenský skvost, na ktorý sa budú chodiť pozerať mnohí návštevníci nielen od nás.

Uvádzam aj link na stránku, kde je veľa fotografií Millau Viaduct.

http://en.structurae.de/structures/data ... D=s0000351
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Odoslaťod fh » 27. Máj 2005 12:33

Caesar hádať sa nechcem ani ja, nakoniec môj názor vždy bol, že estakáda cez mesto je prijateľné riešenie pre obe strany a zdržovanie procesu ma štvalo. Jediné, čo som tu tým chcel povedať, že za ušami mal aj štát a chýbala tu dobrá vôľa zúčastnených. Žiaľ, verejnosti je podsúvaná jediná pravda a to pravda štátu, t.j. toho,kto je pri moci.
Naposledy upravil fh dňa 30. Aug 2005 14:32, celkovo upravené 1 krát.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Ja viem, že aj štát pochybil, viackrát

Odoslaťod Caesar » 27. Máj 2005 21:08

Pozorovateľ napísal:Caesar hádať sa nechcem ani ja, nakoniec môj názor vždy bol, že estakáda cez mesto je prijateľné riešenie pre obe strany a zdržovanie procesu ma štvalo. Jediné, čo som tu tým chcel povedať, že za ušami mal aj štát a chýbala tu dobrá vôľa zúčastnených. Žiaľ, verejnosti je podsúvaná jediná pravda a to pravda štátu, t.j. toho,kto je pri moci.


Štát spravil viac chýb, ... už je to jedno. Poučili sme sa a "ideme ďalej".

Nie je PB sama, v BA sa investuje 0,5 mld. SKK v Petržalke na výmenu plastových okien panelových domov okolo, ktorých pôjde diaľnica. 8)

Ale estakáda mesto PB nijako neovplyvní, len pomôže doprave, ale už je to jedno. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Re: Treba pozornejšie čítať oficiálne správy

Odoslaťod bystrik » 27. Máj 2005 21:35

Caesar napísal:
bystrik napísal:zaujimalo by ma, ako chcu takuto estakadu stavat v polovicnom profile pri zvolenom type mosta...


Nijako ... otvorí sa len 1/2 profil, lebo ten druhý nebude na otvorenie pripravený. 8)

Avšak pozor, toto malo platiť, no keďže sa úseky okolo PB neotvoria načas, tak sa zrejme plánuje otovriť tieto úseky potom na hneď na plný profil. 8)


V clanku v Zilinskom vecerniku znovu Prokopovic hovoril, ze sa v roku 2007 otvori usek PB-zapad - Vrtizer len v 1/2 profile. Podla mna v zivote nevidel ten navrh estakady, ked moze hovorit take nezmysly.

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=611
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 582
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Re: Treba pozornejšie čítať oficiálne správy

Odoslaťod Caesar » 28. Máj 2005 07:49

bystrik napísal:V clanku v Zilinskom vecerniku znovu Prokopovic hovoril, ze sa v roku 2007 otvori usek PB-zapad - Vrtizer len v 1/2 profile. Podla mna v zivote nevidel ten navrh estakady, ked moze hovorit take nezmysly.

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=611


To sa mu to hovorí, ... keď on už tu nebude ako minister. To je skoro neisté. Je to možné, že sa otvorí v r. 2007, ale celá estakáda a ja si skôr myslím, že to bude v r. 2008. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Re: Treba pozornejšie čítať oficiálne správy

Odoslaťod Hosť » 02. Jún 2005 01:43

Caesar napísal:To sa mu to hovorí, ... keď on už tu nebude ako minister. To je skoro neisté. Je to možné, že sa otvorí v r. 2007, ale celá estakáda a ja si skôr myslím, že to bude v r. 2008. 8)


No on Tie nezmysli kecal asi preto, že videl len pôvodné plány premostenia cez PB, to by sa dalo riešiť aj v 1/2 profile len to bol návrh z pred 8 rokov :-) Medzitým si mesto povedalo, že preloží hlavnú cestu pod dialnicu a preto sa mosel aj trochu upraviť ten varian na takúto estakádu....
Hosť
 

Re: Treba pozornejšie čítať oficiálne správy

Odoslaťod Caesar » 02. Jún 2005 09:10

Anonymous napísal:
Caesar napísal:To sa mu to hovorí, ... keď on už tu nebude ako minister. To je skoro neisté. Je to možné, že sa otvorí v r. 2007, ale celá estakáda a ja si skôr myslím, že to bude v r. 2008. 8)


No on Tie nezmysli kecal asi preto, že videl len pôvodné plány premostenia cez PB, to by sa dalo riešiť aj v 1/2 profile len to bol návrh z pred 8 rokov :-) Medzitým si mesto povedalo, že preloží hlavnú cestu pod dialnicu a preto sa mosel aj trochu upraviť ten varian na takúto estakádu....


Tam ani tak nejde o to, aký je variant estakády, ale o ten čas. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

to All

Odoslaťod Tomas » 07. Jún 2005 09:02

a teraz je tam aka situacia? mesto blokuje uzemko ? , kedy dojde tym ... na PB samosprave dych a pochopia ze vyhodit miliardy kvoli, tomu aby dialnica nesla ponad 4 domy a jednu hlavnu cestu, je proste nezmysel? Kedy by sa mohla nastartovat vystavba, kto si odvazi tipnut ? :-)

upravené: Caesar, dôvodom úpravy bolo vymazanie jedného vulgárneho slova a to miesto, kde sa nachádzalo je riešené tromi bodkami
Obrázok používateľa
Tomas
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 3
Založený: 30. Mar 2005 14:33

Re: to All

Odoslaťod Caesar » 08. Jún 2005 08:58

Tomas napísal:a teraz je tam aka situacia? mesto blokuje uzemko ? , kedy dojde tym ... na PB samosprave dych a pochopia ze vyhodit miliardy kvoli, tomu aby dialnica nesla ponad 4 domy a jednu hlavnu cestu, je proste nezmysel? Kedy by sa mohla nastartovat vystavba, kto si odvazi tipnut ? :-)

upravené: Caesar, dôvodom úpravy bolo vymazanie jedného vulgárneho slova a to miesto, kde sa nachádzalo je riešené tromi bodkami


Podľa mojich informácií už tu nie je blokované nič. Pokračuje sa podľa plánu tak, aby sa mohlo najneskôr v r. 2006 reálne začať stavať. Predpokladané dokončenie a otvorenie stavby je v r. 2007/08. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

D1 Sverepec - Považská Bystrica, západ

Odoslaťod aquila » 13. Jún 2005 18:01

podrobnosti na

http://www.highways.sk/highways/Sverepec-PBzapad.html

resp

http://www.ssc.sk/user/view_page.php?page_id=429

podla SSC by sa malo zacat tento rok s vystavbou, vie niekto ako to napreduje ?
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod ELZ » 14. Jún 2005 07:53

Pokial viem, tak bez tohto useku konci Ladce - Sverepec v poli - cize to vidim tak, ze ked chcu odovdat Ladce - Sverepec, bez casti tohto useku to nepojde.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod johhan » 14. Jún 2005 08:04

ELZ napísal:Pokial viem, tak bez tohto useku konci Ladce - Sverepec v poli - cize to vidim tak, ze ked chcu odovdat Ladce - Sverepec, bez casti tohto useku to nepojde.

Bude spravené dočasné napojenie na I/61 pred PB
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Caesar » 14. Jún 2005 08:53

ELZ napísal:Pokial viem, tak bez tohto useku konci Ladce - Sverepec v poli - cize to vidim tak, ze ked chcu odovdat Ladce - Sverepec, bez casti tohto useku to nepojde.


Spraví sa dočasné napojenie približne ako píše Johhan, je to bežným javom na diaľniciach. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod B; » 14. Jún 2005 10:04

Pozna niekto argument, preco sa useky nestavaju od jedneho pripojenia -MUK - po dalsiu. Preco vznikol tento smiesny 1/2 km usek?

Ja ako moznost vidim, ze sa nevedelo, kde sa zacne stavat dalej, ale to
sa uz vie a tento usek by mal byt uz v stavbe a hotovy s Belusa-Sverepec.
Potom sa musi robit docasne pripojenie a to tiez nieco stoji?
Zial, je to u nas beznym javom, je to tak aj inde?
dik
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Ludo » 14. Jún 2005 10:35

Citujem zo stránky SSC:



D1 Sverepec – Považská Bystrica západ

Dĺžka úseku: 0,560 km, kategória: D 26,5 / 100

Diaľničný úsek nadväzuje na D-1 Ladce - Sverepec, t.č. vo výstavbe a umožňuje jeho spojazdnenie bez provizórneho napojenia na cestu č. I/61.


Dobré,že ? Už je to tam minimálne 2 roky... :D
Praktická ukážka, ako zbytočne minúť finančné prostriedky.
Ludo
diskutujúci
 
Príspevky: 156
Založený: 16. Apr 2005 19:20

Odoslaťod johhan » 14. Jún 2005 11:38

Ludo napísal:Dobré,že ? Už je to tam minimálne 2 roky... :D
Praktická ukážka, ako zbytočne minúť finančné prostriedky.


Praktická ukážka "odbornosti" a "hospodárnosti" by som povedal. Čo tak dať zosobniť to dočasné napojenie niekomu ?
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod aquila » 14. Jún 2005 13:10

bohuzial to u nas neni mozne ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Bližšie vysvetlenia

Odoslaťod Caesar » 14. Jún 2005 16:24

Pre nedostatočné finančné zabezpečenie rôznych stavieb na Slovensku, najmä však v oblasti výstavby diaľnic a kvôli nedostatočnému novému naplánovaniu výstavby podľa diaľničného plánu z r. 2001 prichádza k tomu, že niektoré stavby sa jednoducho nedajú napojiť priamo na ďalšie, resp. napájajú sa neskôr.

Nevidel by som v tom problém, pretože dôležité je, že úsek diaľnice bude spojazdnený. Naviac, ďalší úsek (ktorý je dlhý toho 0,5 km) sa otvorí o niekoľko mesiacov a vlastne takýmto spôsobom sa bude pokračovať až do r. 2008, kedy bude D1 v ZA.

Okrem toho, ano je to bežné aj v zahraničí v hornatých či inak problematických úsekoch diaľnic. Väčšinou je tu však rozdiel v porovnaní so SR v tom, že v iných krajinách to dopredu vedia a dokážu si to aj naplánovať včas narozdiel od SR, aj keď problémy sú všade vo svete v nejakej oblasti. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Dialniciar » 23. Jún 2005 19:48

Od r. 1996 sú tu problémy. Vinu nesie mesto na 80% a na 20% aj štát, najmä prostredníctvom SSC, ktorá problémy dlho ignorovala, čo viedlo dokonca k rozpolteniu protestujúcich na niekoľko silných táborov a výsledok sa stále odkladal. Až teraz, konečne dobré riešenie, estakáda, ktorá povedie priamo cez stred mesta, aj keď vlastne pôjde nad mestom.

Ušetria sa 3 mld. SKK aj keď vlastne sa táto suma už dávno stratila. Keby mal štát rozum, tak staval od r. 2002 za PB a dnes by D1 bola v ZA a stavali by sa chýbajúce úseky Ladce-Sverepec a PB.

Lenže u nás je to tak ... sú problémy na aktuálnych stavbách ... tak počkáme, veď načo stavať ďalej ... času máme dosť. To je politika vlády od r. 1998. A teraz nevie čo skôr a chýba jej 150 mld. SKK na jej sľuby ohľadom D1, D3 a R1.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 26. Jún 2005 23:55

Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod aquila » 26. Jún 2005 23:56

esteze na sme.sk pisu ze nad PB pojde dlhyyyy most :)

http://dialnice.info/viewtopic.php?t=826&highlight=
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Caesar » 27. Jún 2005 18:24

aquila napísal:esteze na sme.sk pisu ze nad PB pojde dlhyyyy most :)

http://dialnice.info/viewtopic.php?t=826&highlight=


Tak svojím spôsobom to bude dlhý most. Vôbec, médiá nemajú nejaký odborný prehľad vo svojej terminológii. Pravda či Sme sú na tomto dosť zle. Lepšie je to s Trendom a HN. A často ani TV či rozhlasové stanice. "Raz platí to a raz zase niečo druhé".

Konkrétne redaktori často nevedia aký je rozdiel medzi mostom, viaduktom a estakádou, pričom na internete sa toto dá nájsť za 5 minút. A potom, keď niečo píšu, tak to tak aj vyzerá.

Ale toto sú ešte základy, horšie je, keď si novinár pomýli rýchl. komunikáciu so 4-prúdovou cestou.

Ja viem, že pre bežného občana je najdôležitejšia suma a doba výstavby/otvorenia pri všetkých diaľniciach, ale mali by vedieť aj to, prečo je niečo most a prečo je niečo už estakáda. A kto iný by im to mal vysvetliť, než médiá?

No nič, ... to už nie je moja "parketa". 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod random » 27. Jún 2005 21:05

mozno by bolo dobre tu na dialnice.info zalozit slovnik :) ... co ty na to aquila? kazdy by pridal nieco a to by bolo super
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod aquila » 27. Jún 2005 21:08

vsetko bude :) teraz nejako nestiiiham :) nebojte tak behom dvoch tyzdnov budu zase nejake zmeny :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 32 hostí.