D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod mikee » 02. Jún 2010 21:30

nazivo to osvetlenie vazne az tak neziari, dost skresluje dhsi cas uzavierky...
mikee
nováčik
 
Príspevky: 6
Obrázky: 0
Založený: 17. Máj 2010 20:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod tatranko » 03. Jún 2010 06:54

A ako to vyzera teraz dole v Povazskej? Znizili sa intenzity vyrazne?
tatranko
návštevník
 
Príspevky: 41
Obrázky: 5
Založený: 17. Júl 2005 12:55

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod Jonathan » 03. Jún 2010 07:17

tri dni po otvoreni a stranka http://www.sverepec-vrtizer.sk uz nefunguje
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 627
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod Jacobo » 03. Jún 2010 07:30

i15 napísal:http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=57937679&postcount=3580

Podla fotiek je estakada vysvietena ako vianocny stromcek. Mohli to nasvietit trochu decentnejsie...

ale aj tak nadherná... :P
Obrázok používateľa
Jacobo
diskutujúci
 
Príspevky: 54
Obrázky: 55
Založený: 19. Okt 2009 08:55

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod stanog » 03. Jún 2010 08:05

Presne tak, klasický osud čohokoľvek štátneho na Slovensku. Pri otvorení bombastická show bez ohľadu na rozpočet v kontraste s realitou - rozpočet na údržbu nestačí pomaly ani na plátanie havarijných stavov a v neposlednom rade sa o takéto estetické veci nikto nechce starať - určite si to osvetlenie začnú ako horúci zamiak pohadzovať mesto a NDS. Mesto povie že most nie je ich a že nemá peniaze, NDS povie že osvetlenie nie je pre premávku dôležitéb a tým to bude vybavené. Hold včetko funguje len kým sa o to niekto aktívne stará čo je pre nás ešte stále sci-fi.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod duli » 03. Jún 2010 13:48

tatranko napísal:A ako to vyzera teraz dole v Povazskej? Znizili sa intenzity vyrazne?


tak som rozmyslal ze by mohol niekto z miestnych natocit nejake video, krizovatku v piatok poobede. potom by vsetci mohli vidiet ci sa nieco zmenilo
duli
diskutujúci
 
Príspevky: 226
Obrázky: 5
Založený: 21. Jún 2009 13:19
Bydlisko: Lipt.Mikulas

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod Slavomir » 03. Jún 2010 17:16

stanog napísal:Presne tak, klasický osud čohokoľvek štátneho na Slovensku. Pri otvorení bombastická show bez ohľadu na rozpočet v kontraste s realitou - rozpočet na údržbu nestačí pomaly ani na plátanie havarijných stavov a v neposlednom rade sa o takéto estetické veci nikto nechce starať - určite si to osvetlenie začnú ako horúci zamiak pohadzovať mesto a NDS. Mesto povie že most nie je ich a že nemá peniaze, NDS povie že osvetlenie nie je pre premávku dôležitéb a tým to bude vybavené. Hold včetko funguje len kým sa o to niekto aktívne stará čo je pre nás ešte stále sci-fi.



Aka nevidana starost. Dopredu vieme vsetci ako to bude. Ked to bude financovat stat, bude sa nadavat ake je to drahe. Ved naco, paradu nech si hradi mesto. Mesto, ved mi to nepotrebujeme. Ze inde vo svete je taketo osvetlenie samozrejmost, o tom ani slova. Jednoznacne, je to ozdoba a propagacia nasej krajiny, schopnych ludi a tak to ma financovat stat, financie tu nesmu mat ziadne slovo. A nech skonci o tom hlupa diskusia. Tu sa musi stale o niecom spiritizovat. Mame nieco, tak je to zle, nemame, to iste. Aj keby z pece/ hrnca/ vykypelo.
Slavomir
Slavomir
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 18. Nov 2009 22:33
Bydlisko: Kosice

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod konstrukt » 03. Jún 2010 17:19

Jonathan napísal:tri dni po otvoreni a stranka http://www.sverepec-vrtizer.sk uz nefunguje

Už splnila svoj účel 8)
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod rh22 » 03. Jún 2010 17:28

Zdravím, rád by som sa aj ja s vami podelil o fotografie, ktoré som nafotil počas slávnostného otvorenia na estakáde, a neskôr počas noci na rôznych miestach okolo Mestskej estakády:
http://picasaweb.google.sk/rudolf.hodas/Estakada#

Ohľadom dopravy v centre mesta, na hlavnej križovatke v smere TN-ZA a ZA-TN teraz v čase mimo špičky v priemere stoja tak 2-3 autá, takže je to veľké plus. Škoda je že ulica Ľ. Štúra je pre obyvateľov takmer nevyužiteľná "vďaka" zákazom odbočenia.
Výraznejšie sa zhustila doprava na Orlovskom moste, na križovatke privádzača, avšak nové semafóry dokážu celú križovatku veľmi rýchlo vyčistiť (zaujímalo by ma či aj tam sa vytváral nejaký inteligentný systém, pretože veľmi dobre reaguje na premávku, teda aspoň reagovala vždy keď som tadiaľ prechádzal ja).


Rád by som upozornil aj na to že v rámci projektu Virtuálna Považská Bystrica je k dispozícii aj model estakády na stiahnutie do programu Google Earth:
http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=6c873b090284f8af8dc41e4927e66ef7

_____

Projekt Virtuálna Považská Bystrica | http://www.virtualna.povazska.com

Kontakt | virtualna@povazska.com
rh22
nováčik
 
Príspevky: 4
Obrázky: 5
Založený: 03. Feb 2008 11:41
Bydlisko: PB

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod FANUSIK » 03. Jún 2010 21:46

No ale ked cestujem do chorvatska tam su nove krasne odpocivadla a je normalne ze tam to svieti ....,raz som skoro zrazil spiaceho cecha co spal vonku...na parkovacom mieste vedla fabie.. ,este ze tam bolo to osvetlenie...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod Dialniciar » 03. Jún 2010 23:45

niet nad príhody do HR: človek se dozvie, že slovák objavil cesty :) nič v zlom :)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod Dialniciar » 03. Jún 2010 23:46

Gratulujem PB, také otvorenie nezažívame denne.
Kto platil ten Elán ? :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod LubosG » 04. Jún 2010 00:52

Mestská estakáda nasvietená večer vyzerá naozaj veľmi pekne, skutočne som zvedavý či ju postihne v tomto smere osud mosta Apollo - to vážne nie je tento pekný most v BA osvetlený v súčasnosti? BA ako hl. mesto SR sa teda môže za to hanbiť, mesto sa v posledných rokoch skrášľuje na nábreží Dunaja, tak nechápem prečo takýto krok, stav. OT :oops:

Do tejto témy diaľnic v SR som veľmi rád prispieval (najčastejšie zo všetkých tém) aj ju rád čítal samozrejme, či vaše fotky pozeral - vďaka za ne i príspevky, pomaly ale asi doznejú časté príspevky aj od ostatných užívateľov, len chcem dodať že tento úsek bol tak ostro sledovaný v poslednom čase, počas jeho výstavby, pravdepodobne najmä z dôvodu že to bol posledný chýbajúci medzi BA a ZA a teda máme v SR k dispozícii najdlhší súvislý diaľničný úsek - zatiaľ (tuším necelých 200km?). Ja len pevne dúfam (nič iné mi totiž nezostáva), že na podobnú situáciu, moment nebudeme musieť čakať príliš dlho, t.j. že posledný chýbajúci úsek medzi mestami ZA a RK, či PP a PO na diaľnici D1, sa bude otvárať, budem optimista, povedzme do piatich rokov :wink:. Viem, že realita však môže byť iná, v podstate sa na D1-ke, okrem niekoľkých úsekov pred PO, ktoré sa dokončujú a PPP balíkov (ktoré aj tak "stoja") nič reálne nestavia, takže žiadna sláva to nie je.
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod dusans » 04. Jún 2010 07:09

Takisto blahoželám PB, konečne keď pôjdem cez leto do Blavy, tak pôjdem od ZA po súvislej diaľnici. Len aby ma neprekvapila nejaká uzávierka.
dusans
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 370
Obrázky: 17
Založený: 18. Jún 2009 12:05
Bydlisko: KNM

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod magnus » 04. Jún 2010 07:56

Počul som, že zjazdy z dialnice do mesta su riadna katastrofa, nieco podobne ako v Bytci. Vraj sa to da horko tazko prejst 40tkou. Viete o tom nieco?
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod mikee » 04. Jún 2010 16:28

Dnes som bol pri hlavnej krizovatke a ta premavka je jednoducho neporovnatelna:
http://www.youtube.com/watch?v=7M0SAiokUUU

a na facebooku je uz zalozena skupina :) :
http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=132625126751982&ref=ts
mikee
nováčik
 
Príspevky: 6
Obrázky: 0
Založený: 17. Máj 2010 20:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod dusans » 04. Jún 2010 17:49

mikee napísal:Dnes som bol pri hlavnej krizovatke a ta premavka je jednoducho neporovnatelna:
http://www.youtube.com/watch?v=7M0SAiokUUU

a na facebooku je uz zalozena skupina :) :
http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=132625126751982&ref=ts


Pozeral som to video a je to fakt poznať.
dusans
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 370
Obrázky: 17
Založený: 18. Jún 2009 12:05
Bydlisko: KNM

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod duli » 05. Jún 2010 21:30

zacali sa uz nejake stavebne prace na 2. etape?
duli
diskutujúci
 
Príspevky: 226
Obrázky: 5
Založený: 21. Jún 2009 13:19
Bydlisko: Lipt.Mikulas

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod slafko1 » 05. Jún 2010 22:20

zatial nic nebadat , ziadne aktivity na KO , ani na MUK Pov.Bystrica Juh
Obrázok používateľa
slafko1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 356
Obrázky: 378
Založený: 06. Feb 2010 19:22

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod slafko1 » 05. Jún 2010 22:24

Koro napísal:Nocne fotky dost skresluju osvetlenie, nazivo to mozno nie je az take strasne.


Osvetlenie je naozaj decentne, vobec to nerusi... (nastastie)
Obrázok používateľa
slafko1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 356
Obrázky: 378
Založený: 06. Feb 2010 19:22

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod rh22 » 06. Jún 2010 11:37

Pre tých ktorí nie sú z PB, takto vyzerá osvetlenie estakády po polnoci:
Obrázok Obrázok Obrázok

A pridám ešte jeden letecký záber z 8.5.2010:
Obrázok
Projekt Virtuálna Považská Bystrica | www.virtualna.povazska.com

Kontakt | virtualna@povazska.com
rh22
nováčik
 
Príspevky: 4
Obrázky: 5
Založený: 03. Feb 2008 11:41
Bydlisko: PB

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod sergej » 08. Jún 2010 09:39

Oznámenie o výsledku verejného obstarávania

NÁZOV, ADRESY A KONTAKTNÉ MIESTO (MIESTA)
Národná diaľničná spoločnosť, a.s.

NÁZOV PRIDELENÝ ZÁKAZKE
Diaľnica D1 Sverepec-Vrtižer, 1. úsek, II. etapa.

STRUČNÝ OPIS ZÁKAZKY ALEBO NÁKUPU (NÁKUPOV)
Predmetom výstavby sú časti stavby diaľnice D1 Sverepec - Vrtižer, ktoré neboli predmetom realizácie 1. úseku diaľnice D1 Sverepec-Vrtižer. Rozsah prác zahŕňa križovatku Sverepec, preložku cesty I/61 v križovatke Sverepec a medzi križovatkou Sverepec a preložkou cesty II/517, veľkú okružnú križovatku s úpravou Štefánikovej ulice v Považskej Bystrici a súvisiace objekty. Stavba obsahuje aj vybudovanie SSÚD Považská Bystrica v blízkosti výhľadovej križovatky Sverepec, ktorého význam presahuje rámec tejto stavby, nakoľko bude slúžiť aj pre nadväzujúce úseky diaľnice od Nemšovej po Hričovské Podhradie. Súčasťou stavby sú vyvolané preložky ciest, inžinierskych sietí, mostné objekty na diaľnici ako aj na prekladaných cestách pri diaľnici a úpravy tokov.

DÁTUM ROZHODNUTIA O ZADANÍ ZÁKAZKY:
3. 5. 2010

POČET DORUČENÝCH PONÚK:
8

NÁZOV A ADRESA HOSPODÁRSKEHO SUBJEKTU, V PROSPECH KTORÉHO SA ROZHODLO O ZADANÍ ZÁKAZKY
ZDRUŽENIE „HASTRA - Diaľničné stredisko" zastupené vedúcim členom združenia HASTRA s.r.o. a členom združenia M - SILNICE a.s.

INFORMÁCIE O HODNOTE ZMLUVY
Začiatočná predpokladaná celková hodnota zákazky: 24 000 000,0000 EUR bez DPH.
Celková konečná hodnota zákazky: 18 196 596,2100 EUR bez DPH.

Počet mesiacov: 24

Dátum odoslania tohto oznámenia
3. 6. 2010

--------------------------------------------------------------------------------

Oznámenie o výsledku verejného obstarávania

I.1) NÁZOV, ADRESY A KONTAKTNÉ MIESTO (MIESTA)
Národná diaľničná spoločnosť, a.s.

Názov pridelený zákazke
Činnosť stavebného dozoru pre stavbu diaľnice D1 Sverepec - Vrtižer, 1. úsek, II. etapa

STRUČNÝ OPIS ZÁKAZKY ALEBO NÁKUPU (NÁKUPOV)
Výkon činnosti stavebného dozoru na stavbe podľa činností uvedených v súťažných podkladoch a v súlade s dokumentáciou na ponuku. Všeobecné ciele služieb sú tieto: 1. Administratívna, riadiaca a technická správa zmluvy o dielo, kontrola stavebných prác v mene Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s., okrem činností, resp. častí činností, na ktoré si vyhradil právo verejný obstarávateľ, počas obdobia, ktoré predchádza výstavbe, počas výstavby, ako aj počas obdobia po výstavbe. 2. Počas administratívnej, riadiacej a technickej správy zmluvy o dielo priebežné odovzdanie technických, ekonomických a právnych poznatkov a skúseností s riadením podobných stavieb formou odporúčaní, komentárov a analýz zainteresovaných pracovníkov Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s.

DÁTUM ROZHODNUTIA O ZADANÍ ZÁKAZKY:
3. 5. 2010

POČET DORUČENÝCH PONÚK:
3

NÁZOV A ADRESA HOSPODÁRSKEHO SUBJEKTU, V PROSPECH KTORÉHO SA ROZHODLO O ZADANÍ ZÁKAZKY
Amberg Engineering Slovakia, s.r.o.

INFORMÁCIE O HODNOTE ZMLUVY
Začiatočná predpokladaná celková hodnota zákazky: 816000,0000 EUR bez DPH.
Celková konečná hodnota zákazky: 388800,0000 EUR bez DPH.

Dátum odoslania tohto oznámenia
3. 6. 2010
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod aquila » 08. Jún 2010 10:05

mno skoda, ze tu MUK sverepec nakoniec nezrusili.. vooobec nic by sa nestalo keby ju zrusili a nove stredisko udrzby by urobili v priemyselnom parku v orlovom ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod fh » 08. Jún 2010 10:41

MUK pri Sverepci je určite potrebnejšia ako MUK PB Sever. Keď už je postavená preložka cesty na Rajec , tak má význam s MUK Sverepec, lebo teraz vodiči chodia na MUK centrum, či už idú na rajec, alebo časti mesta, kde je najviac sídlisk a mesto je zas len prepchaté aj keď z iného smeru . A v Orlovom už ťažko niečo nové postavíš, priemyselný park je plný, to by si musel stavať až v Šebešťanovej, rovnako aj pre diaľničnú políciu a to už je naozaj ďaleko.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Odoslaťod Tomas PO » 08. Jún 2010 19:26

Tak situacia v PB vyzera byt z videa uplne dokonala. Piatok poobede a jedno auto :). Intervaly pre ostatne smery su uz upravene, ci to dynamicka krizovatka zvlada sama?
A co sa osvetlenia tyka, dnesne LED technologie su tak nenarocne, ze ich pouzite je jednak nenakladne, jednak dlhodobe a jednak esteticke. Chcelo by to vediet, ci svetla su LEDky alebo nie.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 34 hostí.