D1 Dubná Skala - Turany

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Kanky » 17. Aug 2015 21:55

kto si mala nevazi, vela nie je hoden :) ale pravda je taka, ze povrch miestami vyzera ako ked sa deti hraju v pieskovisku a stavaju holymi rukami cestu :) ale 140 uplne s prehladom :) su aj horsie cesty :)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Jonathan » 18. Aug 2015 06:55

Problem je, ked na takuto hrbatu cestu naprsi. Voda spravne neodtecie, vytvoria sa drobne mlacky, na ktorych sa da lahko chytit nejaky smyk. Potom to silno zavysi od kvality auta, pneumatik a schopnosti sofera, ci sa to ustoji, alebo to skonci nehodou. A dialnice a vsetky nove, alebo opravene useky by mali byt stavane tak, aby taketo podmienky nevytvarali.
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 646
Obrázky: 32
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Miro » 18. Aug 2015 09:01

Áno, sú aj horšie cesty... a s tým sa máme uspokojiť? Pred časom som išiel po najnovšom úseku českej D11 pri Hradci Králové a mal som pocit, že nad vozovkou letím. Samozrejme staršie úseky sú oveľa horšie. Dubná skala - Turany mi parametrami pripomína skôr rýchlostnú cestu, než diaľnicu, najmä úzky odstavný pruh robí tento dojem. Alebo že by to bol stiesnený pocit z tých protihlukových stien, ktoré sú takmer na celej dĺžke toho úseku?

Povedzte niekto, kto máte informácie: má odstavný pruh na tomto úseku rovnakú šírku, ako napr. na úseku Bytča - Žilina? Je to naozaj len môj dojem, že je užší?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod 1mmortal2 » 18. Aug 2015 11:02

Dost zalezi na aute. Siel som tento vikend a prislo mi to uplne v pohode. Ale viem si predstavit za na starej Octavii to je asi horsie...
1mmortal2
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 446
Obrázky: 37
Založený: 28. Dec 2007 18:34
Bydlisko: Trencin

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod bzzi » 18. Aug 2015 11:29

Povrch na tejto ceste je príšerný, toto je nová cesta? Šiel som tadiaľ počas dažďa, ktorý nebol nijak veľký, pršalo asi 20-30 minút a cítil som na aute, ako na mnohých miestach prešmykuje, stabilizačný systém bol vyťažený. Sú tam miesta, kde sa drží voda.
bzzi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 557
Obrázky: 30
Založený: 13. Máj 2010 16:35

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod mareks96 » 18. Aug 2015 14:19

Miro napísal:Áno, sú aj horšie cesty... a s tým sa máme uspokojiť? Pred časom som išiel po najnovšom úseku českej D11 pri Hradci Králové a mal som pocit, že nad vozovkou letím. Samozrejme staršie úseky sú oveľa horšie. Dubná skala - Turany mi parametrami pripomína skôr rýchlostnú cestu, než diaľnicu, najmä úzky odstavný pruh robí tento dojem. Alebo že by to bol stiesnený pocit z tých protihlukových stien, ktoré sú takmer na celej dĺžke toho úseku?

Povedzte niekto, kto máte informácie: má odstavný pruh na tomto úseku rovnakú šírku, ako napr. na úseku Bytča - Žilina? Je to naozaj len môj dojem, že je užší?


Sirokove usporiadanie dialnice je take iste ako na vacsine D1
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 507
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod kiri » 18. Aug 2015 16:04

Ten pocit úzkej cesty spôsobujú PHSky. Keď ešte neboli osadené tak to bolo úplné iné zvezenie sa (samozrejme na aute som tade vtedy nešiel). Po osadení PHS a namaľovaní čiar som mal tiež pocit úzkej cesty. Ale je to len pocit, nič viac.
Obrázok používateľa
kiri
diskutujúci
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 15. Okt 2012 17:45

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Mayllo » 19. Aug 2015 19:45

kamarat tiež nadaval že nová dialnica a nerovný povrch, ale ked siel so mnou tak to bolo iné, necitil to tak, čiže zaleži aj na čom sa vozíme ( on Octavia II ja Laguna III )
Mayllo
diskutujúci
 
Príspevky: 212
Obrázky: 47
Založený: 19. Aug 2012 15:57

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod ANDi » 19. Aug 2015 20:09

To ze mas auto s lepsim tlmenim, neznamena ze je aj cesta rovnejsia :) Myslim, ze sa tu vsetci zhodneme, ze tento usek je odflaknuty a pozliepany kadejako a kadekym, kedze velmi dobre vieme aky bol postup vystavby... Teraz to take zle nie je, ale pockajme 5-10 rokov ked sa prejavi "kvalita" oproti inym usekom.
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Mayllo » 20. Aug 2015 19:49

to mas pravdu, ale nevieš na čom išli ostatný čo šomrú že je to hrbolate, ked som siel na bicykli tak sa mi to tiež zdalo že to bude zlé a ked som šiel autom tak som bol milo prekvapený
Mayllo
diskutujúci
 
Príspevky: 212
Obrázky: 47
Založený: 19. Aug 2012 15:57

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod slafko1 » 20. Aug 2015 21:08

Nechápem čo riešite že kto išiel na akom aute. Ak raz idem tým istým autom po rôznych dialniciach doma aj vo svete tak viem rozlíšiť a porovnať či to niekde je hrbolaté alebo nie je. Mám zato, že všade sa stavia podľa rovnakého štandardu, keď ma trasie na novej diaľnici horšie ako niekde na starej diaľnici tak neni o čom. Môj Subaru Forester je rozhodne dosť dobré auto aby som to vedel vyhodnotiť. Načo tu ťaháte bicykle a podobné blbosti... :roll:
Obrázok používateľa
slafko1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 356
Obrázky: 378
Založený: 06. Feb 2010 19:22

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod medima » 20. Aug 2015 22:08

Ešte raz a posledný raz. Po tomto úseku som išiel v oboch smeroch 15. augusta a že to tam trasie, že je tam nekvalitný povrch, citeľný rozdiel v kladení jednotlivých vrstiev asfaltu apod. považujem za nezmysel. Asi je reč o D1 na Liptove, lebo ak je niekde trasľavý povrch, tak rozhodne tam. Podľa toho, čo tu bolo opisované o tomto úseku, som fakt čakal niečo podobné, o čom sa tu tak vehementne bavíme ešte aj teraz, avšak nič z toho som nezažil. Šoféroval som ja, nebol to žiaden tank, žiadne špeciálne tlmiče alebo neviem čo, obyčajná Škoda Fabia 1.9 TDI pri rýchlosti 135 - 140 km/h a diskomfort som tam nenašiel. Nedávno som menil na aute čapy riadenia a robil geometriu, ja neviem čím to je, ale fakt to netriaslo. Koniec. Bodka.
medima
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 18
Založený: 05. Jan 2013 21:23

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod topfield » 21. Aug 2015 06:06

este raz a potom kolkokrat chces.... X ludi tvrdi ze je tam nekvalitny povrch tak tu nepovysuj bohorovne svoj subjektivny nazor na jedinu pravdu.
topfield
diskutujúci
 
Príspevky: 166
Obrázky: 2
Založený: 28. Aug 2014 07:56

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Xenon » 21. Aug 2015 06:24

Tiež mi to občas pripadá, že u niektorých ľudí musí byť tento úsek zlý/odfláknutý len preto, že ho staval Váhostav. Niekedy antipatie asi aj zatemnia myseľ. Otvorili tento úsek a hneď sa tu objavili správy, že povrch je nekvalitný. Šiel som ním týždeň po otvorení a nič hrozné, netriaslo...Takže každý má asi inú skúsenosť.
Xenon
diskutujúci
 
Príspevky: 161
Založený: 03. Jan 2007 14:17

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Kanky » 21. Aug 2015 08:27

asi tam vysleme niekoho s fotakom, nech odfoti detail povrchu, najhorsie je to hned za vjazdom na dialnicu za MUK Turany
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Miro » 21. Aug 2015 11:13

Mňa netrasie, ale prechody medzi úsekmi kladenými asi v rôznych dňoch či technologických krokoch sú v niektorých miestach cítiť. Toto som si napr. na diaľnici BA-ZA nikde nevšimol, nech zostaneme na Slovensku. Ale nechajme to tak, tento úsek v každom prípade pomohol najmä Vrútočanom a Sučancom a nám prechádzajúcim spríjemnil prejazd. Mňa by skôr zaujímalo, kedy bude otvorené odpočívadlo, nejako som si nevšimol, že by tam vládol pracovný ruch.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod plš » 21. Aug 2015 11:29

Toto je otázka na ľudí z NDS resp. SSC. Pri kolaudácii ciest sa do dokumentácie nepridáva protokol o meraní pozdĺžneho a priečneho zvlnenia cesty?
Totiž ako tínidžer som /okolo r. 1975/ som v časopise "ABC pionierov" resp. VTM /Věda a technika mládeži/ zachytil jeden zaujímavý článok. Vtedajšia organizácia na výstavbu a správu dialnic zakúpila merací voz JEEP so zabudovaným zariadením /zrejme z USA/ na meranie spomenutého zvlnenia. Zaujímavý bol komentár o výsledkoch meraní. Asfaltový povrch kladený čs. stavebnými organizáciami na území ČSSR často nesplňal predpísané hodnoty, ale cesty budované v Iraku, kde sa čs. organizáciami pred konfliktom Irak-Irán veľa stavalo, predpísané hodnoty boli s rezervou splnené.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Rasto » 21. Aug 2015 18:33

Miro napísal:Mňa netrasie, ale prechody medzi úsekmi kladenými asi v rôznych dňoch či technologických krokoch sú v niektorých miestach cítiť. Toto som si napr. na diaľnici BA-ZA nikde nevšimol, nech zostaneme na Slovensku. Ale nechajme to tak, tento úsek v každom prípade pomohol najmä Vrútočanom a Sučancom a nám prechádzajúcim spríjemnil prejazd. Mňa by skôr zaujímalo, kedy bude otvorené odpočívadlo, nejako som si nevšimol, že by tam vládol pracovný ruch.


Miro, dnes som šiel po tejto časti D1 a niečo ešte betónovali na odpočívadle. Pred týždňom - dvomi tam pribudli detské preliezačky. Na stránke NDS je vypísaná súťaž o prenájom objektov na odpočívadlo (WC na jednej strane a bufet na druhej) Prihlásiť do súťaže sa dá do konca augusta 2015. Čiže potom bude súťaž vyhodnotená a priestory niekomu prenajaté. Odhadujem, že plná prevádzka odpočívadla bude možná niekedy od 11/2015. Samotné parkovisko ale môže byť otvorené skôr, nakoľko VHS musí dokončiť celú túto časť D1 do 9/2015. Záleží len na NDS, ako to urobí.
Rasto
diskutujúci
 
Príspevky: 85
Obrázky: 20
Založený: 28. Máj 2015 11:39

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Rio13.zm » 21. Aug 2015 21:41

Rasto napísal:
Miro, dnes som šiel po tejto časti D1 a niečo ešte betónovali na odpočívadle. Pred týždňom - dvomi tam pribudli detské preliezačky. Na stránke NDS je vypísaná súťaž o prenájom objektov na odpočívadlo (WC na jednej strane a bufet na druhej) Prihlásiť do súťaže sa dá do konca augusta 2015. Čiže potom bude súťaž vyhodnotená a priestory niekomu prenajaté. Odhadujem, že plná prevádzka odpočívadla bude možná niekedy od 11/2015. Samotné parkovisko ale môže byť otvorené skôr, nakoľko VHS musí dokončiť celú túto časť D1 do 9/2015. Záleží len na NDS, ako to urobí.


prenajimat sa bude odpocivadlo smer Turany-Dubna Skala (to je to s tou velkou budovou), v smere Dubna Skala-Turany sa nic prenajimat nebude
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Pacho » 22. Aug 2015 19:42

Xenon napísal:Tiež mi to občas pripadá, že u niektorých ľudí musí byť tento úsek zlý/odfláknutý len preto, že ho staval Váhostav. Niekedy antipatie asi aj zatemnia myseľ. Otvorili tento úsek a hneď sa tu objavili správy, že povrch je nekvalitný. Šiel som ním týždeň po otvorení a nič hrozné, netriaslo...Takže každý má asi inú skúsenosť.



Ty si určite agent širokého Je to nový úsek, zaplatili ho drobní živnostníci a my daňoví poplatníci, tak by mal by OK. No bohu žiaľ tak to nie je. Že je úsek OK to môže napísať len ten čo na inej dialnici nešiel.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 129
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod jarino » 22. Aug 2015 20:57

Hovorí sa, že po položení asfaltu v Sučanoch sa diaľnica uzavrie a prebehnú opravy. Vraj to malo byť aj v nejakých správach v televízií, ja to neviem nájsť.
Mne sa zdal úsek ešte na začiatku v pohode, nič som necítil, ale nešiel som ani rýchlo, max. 90-tkou. Nuž ale tiež som sa teraz stretol s hlasmi, že to moc v dobrom stave nie je. Odvtedy som nemal potrebu po tom úseku ísť, takže sa tu vadiť o tom ako chorá vrana nebudem. Ak to treba opraviť, tak nech sa to opraví a hotovo.
Inak potvrdzujem Mirove slová, tie prechody cítiť medzi úsekmi kladenými v iných dňoch. Oni sú aj viditeľné.
Na ceste 1/18 položili asfalt na krátkom úseku pri Dubnej Skale, pri Martine pri Slovnaftke a krátky pás pred kruhovým objazdom na VW. Na poslednom menovanom úseku v piatok bol asfalt položený a 30-tka, 50-tka aj 70-tka neboli ani otočené. Načo?
Kládli asfalt na preložke cesty spájajúcej kruhový objazd a most ponad privádzač. V Sučanoch cestári dvíhajú šachty, takže tam to ešte potrvá.
Škoda, že sa nevymenil povrch aj na moste v Sučanoch ponad Váh a diaľnicu a najmä na moste pri Slovnaftke pri Martine. Ale tam tie mosty asi čakajú na rekonštrukciu, lebo nielen povrch nevyzerá dobre, no takých mostov je po Slovensku...
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod veronax1 » 23. Aug 2015 10:01

Pacho napísal:
Xenon napísal:Tiež mi to občas pripadá, že u niektorých ľudí musí byť tento úsek zlý/odfláknutý len preto, že ho staval Váhostav. Niekedy antipatie asi aj zatemnia myseľ. Otvorili tento úsek a hneď sa tu objavili správy, že povrch je nekvalitný. Šiel som ním týždeň po otvorení a nič hrozné, netriaslo...Takže každý má asi inú skúsenosť.



Ty si určite agent širokého Je to nový úsek, zaplatili ho drobní živnostníci a my daňoví poplatníci, tak by mal by OK. No bohu žiaľ tak to nie je. Že je úsek OK to môže napísať len ten čo na inej dialnici nešiel.

a co d1 čr
veronax1
nováčik
 
Príspevky: 9
Založený: 28. Feb 2015 17:35

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Pacho » 23. Aug 2015 16:38

presne tak treba si preisť D1 od Zlína (privadzač) p o Brno, tak tá je v exelentom stave, tak si predstavujem kvalitnú dialnicu, alebo Zagreb Split, tá ma tiež vysokú kvalitu.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 129
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod mareks96 » 23. Aug 2015 17:16

Alebo madarska M1, M7 ziadny krbol, dokonca ani dilatacky nehazdu
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 507
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Odoslaťod Pacho » 23. Aug 2015 17:42

Tak teraz neviem či si robíš sranudu, ale M1 z BA do BP, je otrasná, ale treba povedať aj b, že koľko rokov má. Bavíme sa o novom úseku, a ten by mal byť TOP, aspoň za nova.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 129
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 32 hostí.