D1 Hubová - Ivachnová

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod sergej » 16. Okt 2009 22:53

Ma niekto pristup k tendrovej dokumentacii? V dostupnom stavebnom povoleni sa spominaju aj objekty lavostranneho odpocivadla Ivachnova, ktore sa ale nachadza na nadvaznom uz vybudovanom useku. Zaujimalo by ma, ci toto odpocivadlo je sucastou PPP a teda bude postavene spolu s usekom Hubova - Ivachnova.
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod Pacho » 17. Okt 2009 15:58

sergej napísal:Ma niekto pristup k tendrovej dokumentacii? V dostupnom stavebnom povoleni sa spominaju aj objekty lavostranneho odpocivadla Ivachnova, ktore sa ale nachadza na nadvaznom uz vybudovanom useku. Zaujimalo by ma, ci toto odpocivadlo je sucastou PPP a teda bude postavene spolu s usekom Hubova - Ivachnova.


Ak máš na mysli jestvujúce odpočívadlo, s pumpou na začiatku od Rk, tak to sa mi zdá je pravostranné :?:
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 131
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Odoslaťod sergej » 17. Okt 2009 15:59

No a ja vravim o lavostrannom, ktore zatial neexistuje.
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod sergej » 14. Nov 2009 16:14

Pripravne prace sa uz zacali aj na MUK Likavka...
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod perets » 19. Nov 2009 17:47

Lavostrané je tam podla zbytočné keďže o par km sa nachádza odpočívadlo dechtáre
perets
diskutujúci
 
Príspevky: 174
Založený: 26. Feb 2009 08:20

Odoslaťod sergej » 24. Nov 2009 18:22

sergej napísal:Ma niekto pristup k tendrovej dokumentacii? V dostupnom stavebnom povoleni sa spominaju aj objekty lavostranneho odpocivadla Ivachnova, ktore sa ale nachadza na nadvaznom uz vybudovanom useku. Zaujimalo by ma, ci toto odpocivadlo je sucastou PPP a teda bude postavene spolu s usekom Hubova - Ivachnova.

Odpoviem si sám:
"Na svojom východnom konci zahrna Projekt tiež práce na existujúcej dialnici D1 a zjazdy a výjazdy z odpocívadla, avšak samotné odpocívadlo nebude vybudované v rámci tohto Projektu."
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod Pacho » 24. Nov 2009 20:33

sergej napísal:
sergej napísal:Ma niekto pristup k tendrovej dokumentacii? V dostupnom stavebnom povoleni sa spominaju aj objekty lavostranneho odpocivadla Ivachnova, ktore sa ale nachadza na nadvaznom uz vybudovanom useku. Zaujimalo by ma, ci toto odpocivadlo je sucastou PPP a teda bude postavene spolu s usekom Hubova - Ivachnova.

Odpoviem si sám:
"Na svojom východnom konci zahrna Projekt tiež práce na existujúcej dialnici D1 a zjazdy a výjazdy z odpocívadla, avšak samotné odpocívadlo nebude vybudované v rámci tohto Projektu."


nemaš náhodou link, kde to konkrétne má byť postavené?? ak to bude, na jestvujúcom úseku, tak mi to vychádza oproti pumpe slovnaft, no tam je zasa pomerne málo priestoru, medzi jestvujúcou I/18.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 131
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Odoslaťod sergej » 24. Nov 2009 20:44

http://www.telecom.gov.sk/index/open_fi ... 20mapa.pdf (PDF, 44 MB) (neskor to bude aj tu v galerii)

Tu to krasne vidno, bude to v priestore ohranicenom I/18, D1 a MUK Ivachnova, momentalne je to polnohospodarsky vyuzivana plocha. V podstate oproti existujucemu pravostrannemu odpocitavadlu.
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod Pacho » 24. Nov 2009 22:59

sergej napísal:http://www.telecom.gov.sk/index/open_file.php?file=PPP_projekty/r1_1_balik/mapove_podklady/hubova_ivachnova/b2_ortofoto%20mapa.pdf (PDF, 44 MB) (neskor to bude aj tu v galerii)

Tu to krasne vidno, bude to v priestore ohranicenom I/18, D1 a MUK Ivachnova, momentalne je to polnohospodarsky vyuzivana plocha. V podstate oproti existujucemu pravostrannemu odpocitavadlu.


vďak za link, zaujimavé, trocha ma prekvapilo, že sa nepočíta s odbočko na RBK cez celulózku?? Podľa mňa by to bola pomerne zbytočná križovatka.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 131
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Odoslaťod aquila » 25. Nov 2009 00:46

sergej napísal: (neskor to bude aj tu v galerii)


uz aj je ;)

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=7037

mame sice aj starsiu ortofoto .. ale su tam mierne zmeny a je lepsie vidno ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

prac na úseku

Odoslaťod Pacho » 25. Nov 2009 17:22

môžem potvrdiť, že pri západnom portály tunela čebrať je čulý ruch. Taktiež pred Hubovou sa už kopia vyrúbane stromi
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 131
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Odoslaťod Tomas PO » 26. Nov 2009 16:42

naco sa bude robit dalsia MUK, ked jedna tam uz je?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod sergej » 26. Nov 2009 17:40

Ktora dalsia?
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod Tomas PO » 26. Nov 2009 18:06

ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod rado » 26. Nov 2009 18:08

Mňa prekvapilo riešenie MUK Likavka pre smer Orava -> PP, keď treba zísť skoro až do Likavky, a potom následne z kruhového objazdu sa vracať do kopca naspäť až ku diaľnici. Ale neviem či by sa to v tom teréne vôbec dalo riešiť ináč. Predpokladám že napojenie smer PP bude v tejto MUK využívať iba doprava z Oravy, keďže z RK pre smer východ bude jednoduchšie (a hlavne kratšie a bez prevýšenia) prejsť tých pár km ku MUK Ivachnová.
Obrázok používateľa
rado
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 27. Feb 2008 20:25
Bydlisko: Dolný Kubín

Odoslaťod sergej » 26. Nov 2009 18:18

Tomas PO napísal:no ved tu, vpravo http://www.dialnice.info/images/big/D1_hub_ivach.jpg

Myslis ten jeden pripajaci pruh z I/18 na dialnicu smer RK->LM? Zvysok je prelozka I/18 na most ponad dialnicu a prelozka polnej cesty.
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod Tomas PO » 26. Nov 2009 18:51

sergej napísal:
Tomas PO napísal:no ved tu, vpravo http://www.dialnice.info/images/big/D1_hub_ivach.jpg

Myslis ten jeden pripajaci pruh z I/18 na dialnicu smer RK->LM? Zvysok je prelozka I/18 na most ponad dialnicu a prelozka polnej cesty.

ana, jasne..
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Vykupujú pozemky od dialnicu v úseku Hubová -Ivachnová?

Odoslaťod hombre63 » 08. Dec 2009 17:37

Dobrý večer,Zdravím.Chcel by som sa spýtať.Nevie dakto,či už začali s výkupom pozemkov pod dialnicu v úseku Hubová-Ivachnová?Konkrétne v Ivachnovej je veĺa vlastníkov pody už na pravde božej,žijúci dedičia sa k pozemkom kvoli dedičským prieťahom k pode dostať nemožu,tak neviem či v tom nie je aj zámer...Pretože ak vlastník nežije,tak pozemky sú v správe SPF,takže NDS paradoxne vyvlastňuje podu od štátu...Teda štát od štátu....Bol by to bomba kšeft....Výkup pozemkov by NDS nestál nič a žijúcim dedičom by stali oči pre plač a nekonečné súdne spory o vyvlastnený majetok....možno sa mýlim,ale že už buldozéry brázdia Ivachnovú viem,ale neviem,či dakto dostal aspon cent za tu podu pod budúcu dialničku....Pekný večer...

Pozn.: Presunute do spravnej temy; Andrej
hombre63
nováčik
 
Príspevky: 1
Založený: 04. Dec 2009 12:46
Bydlisko: Cadca

RE:Vykupujú pozemky pod dialnicu v úseku Hubová -Ivachnová?

Odoslaťod Jaro » 08. Dec 2009 21:55

Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť že vykupujú. Aj keď tam nežijem, začiatkom leta som len z internetu zistil, že tam môžeme mať nejaké pozemky po starých rodičoch, ktorí zomreli pred desiatkami rokov a boli vedení ako neznmámi vlastníci. Ale nebol problém vybaviť obnovené dedičské konanie, previesť pozemky v katastri, uzavrieť zmluvu s NDS a peniaze už boli vyplatené. Takže myslím, že tí čo v danej oblasti žijú a majú záujem to vysporiadať tak peniažky majú.
Jaro
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 420
Obrázky: 3010
Založený: 04. Máj 2006 13:42

diaľničná križovatka Likavka

Odoslaťod juraj toth » 22. Dec 2009 13:28

chcel by som sa poradiť. Bývame spolu šesť rodín uprostred križovatky nad Likavkou. je už tu čulý ruch. napriek tomu ,že som bol niekoľko krát za starostom v Likavke nebolo nám dostatočne vysvetlené ako blízko pôjde viadukt a hlavne , že križovatka Likavka nás obkolesí betonovými múrmi. Les na strane Choča sa vyrubuje v širokom pásme cca 100 m do vzdialenosti 800 m. Je to hrôza. Bol som sa na to opýtať aj na stavebnom úrade v Ružomberku, kde konštatovali, že je dosť pravdepodobná varianta križovatky medzi Martinčekom a Liskovou. Nechápem ale ,prečo sa potom rúbe úplne zdravý les a ničí sa krajina. Okrem toho nikde nie je uvedený vplyv emisií, hluku a hlavne vibrácií na našich šesť domov uprostred križovatky. Neviete poradiť ,či je možné s týmto ešte niečo robiť a na koho sa obrátiť,[/b]
Juraj
juraj toth
nováčik
 
Príspevky: 6
Založený: 22. Dec 2009 13:07
Bydlisko: likavka 249

Odoslaťod Dialniciar » 22. Dec 2009 15:36

juraj toth: s čím chceš vlastne niečo robiť ? Čo presne chceš ešte riešiť ? (trasa, hluk, emisie, ... varianta spôsobu výstavby, .. výrub lesa)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod juraj toth » 22. Dec 2009 16:58

Dialniciar napísal:juraj toth: s čím chceš vlastne niečo robiť ? Čo presne chceš ešte riešiť ? (trasa, hluk, emisie, ... varianta spôsobu výstavby, .. výrub lesa)


je možné niečo podniknúť ak stred dialnice je cca 35 až 38 m od domu? Je niečo možné robiť s tým , že som sa nikde nedočítal o vplyve hluku, emisií a hlavne vibrácií na naše domy?Predsa nie je možné aby štúdia riešila vplyv na domy , ktoré sú vzdialené 200 až 250 m od dialnice a nás ani nespomenula. A prečo je možné , že sa tak náhlia s výrobom lesa keď sa , na pravdepodobne informovaných miestach ,hovorí o prekládke križovatky do inej oblasti. Veď potom výrub nemá zmysel. Alebo áno?
Možno , že to píšem príliš emotívne ale vlastne som pracoval pár rokov v zahraniči a domov chodil len málo,aj to len na sobotu, takže som pomerne prekvapený.
Juraj
juraj toth
nováčik
 
Príspevky: 6
Založený: 22. Dec 2009 13:07
Bydlisko: likavka 249

Odoslaťod Dialniciar » 22. Dec 2009 20:36

V tomto štádie už nie je možné nič, ak teda váš dom nebol vybraný na zbúranie, tak sa diaľnica postaví. Ak sa aj vyrúbal les (nepoznám presné podmienky), postaví sa zrejme PHS. To, že ste prekvapený z toho, že sa diaľnica stavia vo vašom susedstve, tak to je len vaša chyba. Nedali ste námietky, nečudujte sa. :)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod juraj toth » 23. Dec 2009 10:47

Dialniciar napísal:V tomto štádie už nie je možné nič, ak teda váš dom nebol vybraný na zbúranie, tak sa diaľnica postaví. Ak sa aj vyrúbal les (nepoznám presné podmienky), postaví sa zrejme PHS. To, že ste prekvapený z toho, že sa diaľnica stavia vo vašom susedstve, tak to je len vaša chyba. Nedali ste námietky, nečudujte sa. :)


Čakal som takúto odpoveď. Nie som prekvapený z toho , že sa stavia dialnica ale z arogancie a s nezáujmu ,s ktorým sa stretávam na každom kroku. Vážený pane , neviem kto ste,ale len pre Vašu informáciu , / i keď je to asi naozaj jedno /mnoho krát som bol za starostom ohľadne informácií o dialnici, písal som hovorcovi Národnej dialničnej spoločnosti, bol som na úradoch životného prostredia a na stavebných úradoch ale výsledok je vlastne výsmechom obyčajných ľudí .
Juraj
juraj toth
nováčik
 
Príspevky: 6
Založený: 22. Dec 2009 13:07
Bydlisko: likavka 249

Odoslaťod Dialniciar » 23. Dec 2009 11:02

Nie som predstaviteľ štátu, takže sa môžem vyjadriť v takom rozsahu, v akom si myslím. Je to môj názor - netvrdím, že je správny voči Vám, ale takto to v tomto štáte funguje. Príliš neskoro ste sa začali zaujímať ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 40 hostí.