D1 Vrtižer - Hričovské Podhradie

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod aquila » 02. Nov 2006 00:48

inak aj JG to kritizoval, ze tie "protipovodnove" opatrenia su zbytocne, kedze su uz ine davno postavene a len to zbytocne predrazuje stavbu.

ad dokoncenie, osobne si mysli, ze po poslednych problemoch s financiami a celkovym viazanim prostriedkov, najskor jar/leto buduceho roku.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod bobikboobika » 02. Nov 2006 08:14

Jak to vůbec je s dálniční známkou na tyto nové úseky. V ČR musí nejdříve vyjít vyhláška, která zpoplatňuje nově otevřené úseky a do té doby, než nabyde platnosti je jízda bez poplatku (např. nové úseky R48) a vzhledem k bezvládí asi ještě hodně dlouho bude.
bobikboobika
diskutujúci
 
Príspevky: 70
Obrázky: 36
Založený: 13. Sep 2006 08:03
Bydlisko: ČR

Odoslaťod Čumil » 02. Nov 2006 09:05

bobikboobika napísal:Jak to vůbec je s dálniční známkou na tyto nové úseky. V ČR musí nejdříve vyjít vyhláška, která zpoplatňuje nově otevřené úseky a do té doby, než nabyde platnosti je jízda bez poplatku (např. nové úseky R48) a vzhledem k bezvládí asi ještě hodně dlouho bude.

Myslim, ze u nas je to tak, ze znacka dialnica/cesta pre motorove vozidla znamena automaticky povinnost mat dialnicnu znamku, pokial nie je doplnkovou tabulkou povedane inak
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod bobikboobika » 02. Nov 2006 09:28

To je samozřejmě i u nás, ale někdo (vláda) musí říct - vydat novou vyhlášku, že tento úsek se zařazuje do nově zpoplatněných, automatika tady nefunguje a pokud ji nevydá, tak správce komunikace musí osadit pod znčkou dálnice i značku bez poplatku.
bobikboobika
diskutujúci
 
Príspevky: 70
Obrázky: 36
Založený: 13. Sep 2006 08:03
Bydlisko: ČR

Odoslaťod sergej » 12. Nov 2006 22:04

Včera som šiel popri tomto úseku, vyzerá to už celkom dobre, pri Bytči finišovali s pokládkou 2 vrstvy koberca, po celom úseku viditeľnom z terajšej cesty sú na diaľnici už poukladané NJ profily a zvodilá, už len namontovať. Pri Vrtižeri napájali MÚK na starú cestu, asfaltoval sa odbočovací pruh z I/61 na diaľnicu v smere od PB. Vyzerá to, že by sa to mohlo stihnúť naozaj otvoriť ešte tento rok...
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod bystrik » 12. Nov 2006 22:48

Sergej napísal:Včera som šiel popri tomto úseku, vyzerá to už celkom dobre, pri Bytči finišovali s pokládkou 2 vrstvy koberca, po celom úseku viditeľnom z terajšej cesty sú na diaľnici už poukladané NJ profily a zvodilá, už len namontovať. Pri Vrtižeri napájali MÚK na starú cestu, asfaltoval sa odbočovací pruh z I/61 na diaľnicu v smere od PB. Vyzerá to, že by sa to mohlo stihnúť naozaj otvoriť ešte tento rok...


sergej a ako to vyzera s napojenim v hricove?
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 582
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Odoslaťod sergej » 13. Nov 2006 00:12

Neviem, ráno bola akurát v tom úseku hustá hmla a keď som šiel naspäť tma... A popravde ani presne neviem, kde sa to bude napájať na starú cestu v prípade, že nebude otvorená aj časť úseku D3.
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod bystrik » 13. Nov 2006 00:28

Sergej napísal:Neviem, ráno bola akurát v tom úseku hustá hmla a keď som šiel naspäť tma... A popravde ani presne neviem, kde sa to bude napájať na starú cestu v prípade, že nebude otvorená aj časť úseku D3.


tento most medzi dolnym a hornym hricovom uz je hotovy?

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=1771
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 582
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Odoslaťod Jonathan » 13. Nov 2006 10:39

bystrik napísal:
Sergej napísal:Neviem, ráno bola akurát v tom úseku hustá hmla a keď som šiel naspäť tma... A popravde ani presne neviem, kde sa to bude napájať na starú cestu v prípade, že nebude otvorená aj časť úseku D3.


tento most medzi dolnym a hornym hricovom uz je hotovy?

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=1771


Ja som isiel tiez teraz okolo a moje postrehy:

Uvedeny most je takmer hotovy. Videl som ale este nejake debnenia, ale chybaju zabradila, zvodidla a tak.

Na mieste provizorneho pripojenia (bude pred odbockou do horneho hricova) je povrch zhutneny, ale zatial iba kamenie. Ziaden beton, ani asfalt.

Nevsimol som si v akom stave je most pri Slovnafte, ale podla mojho nazoru uz rezignovali na otvorenie tento rok a otvoria to niekedy na jar.
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 646
Obrázky: 32
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Odoslaťod aquila » 13. Nov 2006 10:57

inak potom ak to nestihnu tento rok, tak si mysli, ze to docasne vypojenie je vyhodenie penazi do luftu. sice mozno to sprovoznia za pol roka a do konca roku to dokoncia, tak je tak max 6 mesiacov k dobru. aj ked je fakt, ze ked to zachrani co i len jeden zivot, zmysel to mozno ma ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod sezbrzni » 13. Nov 2006 12:04

asi nemyslis na to, ze ak to docasne pripojenie urobia dostatocne krkolomne, tak sa tam par aut pokrci, ze? :)
btw. mojej dojmy z okoloidenia su, ze maju este prilis vela roboty na to, aby to stihli. ani za slnecneho pocasia do konca roka.... :( :roll:
sezbrzni
sezbrzni
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1
Založený: 23. Feb 2006 18:54
Bydlisko: BA, KE

Odoslaťod Andrej » 13. Nov 2006 15:42

aquila napísal:inak potom ak to nestihnu tento rok, tak si mysli, ze to docasne vypojenie je vyhodenie penazi do luftu. sice mozno to sprovoznia za pol roka a do konca roku to dokoncia, tak je tak max 6 mesiacov k dobru. aj ked je fakt, ze ked to zachrani co i len jeden zivot, zmysel to mozno ma ;)


Neviem, podla mna rozdiel medzi otvorenim prveho a druheho useku bude aj viac ako 6 mesiacov, sudiac podla prac na druhom useku. Navyse, dlzka tohto provizorneho pripojenia je velmi smiesna, par desiatok metrov.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod MarkBA » 13. Nov 2006 22:43

Nedávno som prechádzal okolo stavby diaľnice. No Vrtižer-HP vyzerá byť takmer dokončený ale za ním do Žiliny... no neviem, asi sa otvorí ďalší rok na jar, dosť špina-bordel je tam, ak mám povedať svoj názor.

Off-topic:http://en.wikipedia.org/wiki/Motorway_D1_%28Slovakia%29
Pre anglicky zdatných: Čo by sa dalo vylepšiť na tejto stránke?
MarkBA
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 12. Okt 2006 17:38

Odoslaťod pohodak » 26. Nov 2006 19:12

tento vikend som prechadzal okolo, akurat bola uz oba razy tma...usek po HP vyzera vcelku dobre, pripojenie na dialnicu od PB je uz vyasfaltovane (aspon to tak po tme vyzeralo :lol: ), podla mna do dvoch mesiacov by sa tadial mohlo jazdit...HP-ZA vyzera ovela horsie, tam to otvorene skor ako v aprili podla mna nijako nebude :?
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod sergej » 27. Nov 2006 00:22

Andrej napísal:Neviem, podla mna rozdiel medzi otvorenim prveho a druheho useku bude aj viac ako 6 mesiacov, sudiac podla prac na druhom useku. Navyse, dlzka tohto provizorneho pripojenia je velmi smiesna, par desiatok metrov.

Druhý úsek stavia rovno na plný profil, takže logicky to nemôže vyzerať tak "súvislo" ako prvý :)
Roboty je tam ale požehnane, to áno...

Čiže ak som to správne vytušil, Vrtižer-HP sa bez D3 otvárať nebude?
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod Andrej » 27. Nov 2006 10:30

Sergej napísal:Druhý úsek stavia rovno na plný profil, takže logicky to nemôže vyzerať tak "súvislo" ako prvý :)
Roboty je tam ale požehnane, to áno...

Čiže ak som to správne vytušil, Vrtižer-HP sa bez D3 otvárať nebude?


Aj prvy usek sa stavia rovno na plny profil, piliere, zemne prace... len sustreduju sa na maximum na lavy profil, aby bol co najskor otvoreny :arrow: jedine tak sa da totiz otvorit predchadzajuci usek D1. Mozno by sa dal otvorit aj pri Bytci, ale bola by to zbytocna zachadzka.
Btw, ja uz len cakam, kedy sa na stranke NDS objavi pri tabulke otvaranych dialnic v tomto roku pismeno X aj pri tychto dvoch usekoch :lol:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod devil » 27. Nov 2006 12:02

Mozno by sa dal otvorit aj pri Bytci, ale bola by to zbytocna zachadzka.


preco ?
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Andrej » 27. Nov 2006 13:26

devil napísal:
Mozno by sa dal otvorit aj pri Bytci, ale bola by to zbytocna zachadzka.


preco ?


Nielen dlzkovo by to bola zachadzka, ale musel by si prejst aj na obchvat Bytce a potom na starej ceste davat prednost v jazde smerom na ZA. V opacnom smere by si musel davat prednost pri vjazde na obchvat Bytce.
Cas, ktory usetris rychlejsou jazdou po dialnici stratis na krizovatkach.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod aquila » 27. Nov 2006 14:18

ale aj tych par tisic aut co by preslo predsa len na dialnicu by pomohlo I/18 ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod devil » 27. Nov 2006 14:20

pri predpokladanom znizeni premavky na starej ceste to nemusi byt problem. a napokon ani vymenit tabule hlavna/vedlajsia cesta. alebo mam tomu rozumiet tak ze vacsina premavky by tak ci tak ostala na starej ceste :?:

alebo este jedna verzia : otvoria to na rok, lebo inac by sa otvaral len zvysok do ZA a D2 v BA ( :?: )
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Branco » 27. Nov 2006 22:34

Tak aby sme neboli prekvapení, na stránkach Považskej Bystrice je oznámenie o začatí kolaudačného konania. Text je tu:
http://www.povazska-bystrica.sk/oznamy.phtml?id1=98&id6=oznamy&id_info_m0=5792
Mestský úrad oznámnie prijal s pečiatkou 22.11.

No, vlastne názov dokumentu je Oznámenie o začatí kolaudačného konania a nariadenie ústnehokonania spojeného so zmenou stavby pred dokončením.

Zmena stavby pred dokončením? Máte nietko bližšie info?
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Čumil » 28. Nov 2006 07:32

Branco napísal:
Zmena stavby pred dokončením? Máte nietko bližšie info?


Mne sa zda, ze tie zmeny su tam vymenovane (tych 5 jpg, nascanovane stranky)
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod Jarda » 28. Nov 2006 12:39

Čumil napísal:
Branco napísal:
Zmena stavby pred dokončením? Máte nietko bližšie info?


Mne sa zda, ze tie zmeny su tam vymenovane (tych 5 jpg, nascanovane stranky)


Ano. Jde o změny oproti DSP spočívající v použití jiných konstrukčních prvků a materiálů na některých dílčích stavbách.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

D1 Vrtižer-Hričovské Podhradie otvorená od 15.DECEMBRA 2006

Odoslaťod xmindox » 28. Nov 2006 18:36

Je potvrdené že diaľnica D1 Vrtižer - Hričovské Podhradie má byť čiastočne otvorená od 15. DECEMBRA 2006.


Kedže iba čiastočne, tak ČIASTOČNE v tomto prípade znamená:
1, Diaľnica má byť otvorená na polovičný profil, t.z. otvorený bude iba smer Vrtižer(Považská Bystrica) - Hričovské Podhradie(Žilina). (99%)

2, Diaľnica by mala byť otvorená IBA PO BYTČU( pravdivosť cca.55%. Kedže to zle vypadá od Bytče po Podhradie a pravdepodobne sa to nestihne. Diaľnica po Bytču je TAKMER dokončená. Je namaľované vodorovné značenie, osadené zvodidlá a zábradlia, vybudované rigoly.)

3, Diaľnica by mala byť sprejazdnená už od 13.novembra ale pravdepodobne iba tzv. testovací režim.

Tieto informácie by mali byť pravdivé nakoľko som sa to dozvedel od pracovníkov stavby. Priebeh výstavby sledujem a budem Vás informovať.

FOTO bude k dispozícii v SOBOTU 2.Decembra približne okolo 20:00 hod.
xmindox
diskutujúci
 
Príspevky: 77
Obrázky: 15
Založený: 25. Nov 2006 22:30
Bydlisko: EU,Bytča......

Re: D1 Vrtižer-Hričovské Podhradie otvorená od 15.DECEMBRA 2

Odoslaťod expwy » 28. Nov 2006 18:40

xmindox napísal:Je potvrdené že diaľnica D1 Vrtižer - Hričovské Podhradie má byť čiastočne otvorená od 15. DECEMBRA 2006.


Kedže iba čiastočne, tak ČIASTOČNE v tomto prípade znamená:
1, Diaľnica má byť otvorená na polovičný profil, t.z. otvorený bude iba smer Vrtižer(Považská Bystrica) - Hričovské Podhradie(Žilina). (99%)

2, Diaľnica by mala byť otvorená IBA PO BYTČU( pravdivosť cca.55%. Kedže to zle vypadá od Bytče po Podhradie a pravdepodobne sa to nestihne. Diaľnica po Bytču je TAKMER dokončená. Je namaľované vodorovné značenie, osadené zvodidlá a zábradlia, vybudované rigoly.)

3, Diaľnica by mala byť sprejazdnená už od 13.novembra ale pravdepodobne iba tzv. testovací režim.

Tieto informácie by mali byť pravdivé nakoľko som sa to dozvedel od pracovníkov stavby. Priebeh výstavby sledujem a budem Vás informovať.

FOTO bude k dispozícii v SOBOTU 2.Decembra približne okolo 20:00 hod.


Ak to bude otvorené je to veľmi zle. Absolutne s tým nesúhlasím aby sa to predčasne otváralo, keď to nie je dokončené. Tam budú také skryté závady, že dovi. Videl som tam ako kládli izoláciu za dažďa = katastrofa. Keby bolo na mne ja to neskolaudujem....
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 40 hostí.