D1 Fričovce - Svinia

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod marecko » 02. Jún 2010 16:03

i15 napísal:Skola je na severnej casti cesty? Mne sa zda, ze tam okrem motorestu a zopar domov nie je nic. Domy na juznej strane cesty su dost daleko a maju vlastnu pristupovu cesticku. Podla mna je tam 50 len pre policajtov, aby mali kde vyberat.

skola je na juznej strane, ale autobusova zastavka je na ceste, takze deti vybehnu hore kopcom a hned su na zastavke, ale nie je tam prechod a je tam dost neprehladna zakruta, jedneho chlapca zrazilo auto a ochrnul, minuly rok (alebo 2 uz nepamätam) zomrel, preto sad-ka nasadila autobusy, ktore zachadzaju ku skole, ale tych je minimum a preto deti radsej idu na zastavku na hlavnej ceste... ano tie domy maju vlastnu pristupovu cestu, ale je to tak ci tak blizko cesty...
tu je popis ako to priblizne vyzera http://maps.google.sk/maps?f=d&source=s ... 9&t=h&z=17 bod A je skola, bod B je zastavka, skola ma zadny vychod, ktory pouzivaju deti, aby mali blizsie k zastavke :(
marecko
návštevník
 
Príspevky: 30
Obrázky: 9
Založený: 30. Dec 2009 18:51
Bydlisko: Bertotovce, Prešov

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod i15 » 02. Jún 2010 16:23

Aha jasne... ale potom by stacila 50tka v okoli toho prechodu a len v pracovnych dnoch...
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod Tomas PO » 02. Jún 2010 19:51

i15: Lenze dopravne inspektoraty take dodatkove tabule zjavne nepoznaju...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod Tomas PO » 02. Jún 2010 19:56

Tak o opdostatnenosti useku PO-juh PO-zapad sme sa mohli presvedcit dnes. Trosku vody, vypadok jedneho semaforu a prejazd cez 17 novembra a Skultetyho trval 30 minut.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod Slavomir » 02. Jún 2010 20:12

Snad aj dostaneme odpoved ako to bolo myslene v jednom tu navrhu ze NK, aj ked nou prejde 30 000 aut, kapacitou este postaci. Vraj PO -juh PO-zapad este dlho nebude potrebny.

Bol som sa teraz pozriet na Hornad tu na severe Kosic, obrovska masa vody. Pieskuje sa tiez, aby bocna voda nedorazila aj uplne do centra cez koryto byv. Mlynskeho potoka.
Slavomir
Slavomir
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 18. Nov 2009 22:33
Bydlisko: Kosice

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod i15 » 14. Jún 2010 17:34

vcera som spravil aj fotky na okraji Chminianskej Novej Vsi: gallery/album.php?album_id=160

To je ta stavba o ktorej ste hovorili? Ja tam nevidim nic, ale 50tka samozrejme musi byt
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod Tomas PO » 14. Jún 2010 18:21

Skoda, ze si to neodfotil. Je to tu presne nalavo od miesta fotenia:
gallery/image_page.php?album_id=160&image_id=8804
To "nieco" je most, ktory smeruje cez mini potocik hned vedla cestneho nasypu priamo kolmo na 1/18. Most je to riadny, velke piliere ala priamo pod Spiskym hradom do Studenca. Zda sa mi, ze most bude napojeny na stavebny dvor. Avsak nizsie aj vyssie mosta su dve pristupove cesty pre mechanizmy, ktore sa vyuzivaju v sucasnosti, tak naco sa tento most stavia???
Je to niekde tu, rozlisenie na google maps je velke: http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 9&t=h&z=16
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod i15 » 14. Jún 2010 18:58

Takze na predchadzajucom obrazku s 50tkou je to niekde za krikmi? Vazne som si tam nic nevsmol.. no nic to
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod Tomas PO » 14. Jún 2010 19:57

Ano, niekde tam, zhruba v strede zuzenia
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod marecko » 15. Jún 2010 07:26

ano, je to presne tam... a co sa tyka toho "mini potocika" tak ten sa vylieva z koryta zhruba kazdy druhy rok, a pritom u nas v dedine ma zhruba 2-2,5 metrove koryto (hlboke). a za dedinou sa vylieva na tie polia, takze ten most ma opodstatnenie...
marecko
návštevník
 
Príspevky: 30
Obrázky: 9
Založený: 30. Dec 2009 18:51
Bydlisko: Bertotovce, Prešov

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod marecko » 19. Jún 2010 17:42

vsetko docasne dopravne znacenie (50-tky, zakaz predbiehania, vystrazne znacky o vyjazde vozidiel zo stavieb), ktore bolo na ceste medzi Fricovcami az po Chmin. N. Ves, v priebehu tohto tyzdna pozakryvali bielymi plachtami a stroje su prec... robi sa akurat iba na tom spominanom moste... cize mozem kupovat dalsie stuple do usi do zasoby, dialnica tak skoro nebude... :(
marecko
návštevník
 
Príspevky: 30
Obrázky: 9
Založený: 30. Dec 2009 18:51
Bydlisko: Bertotovce, Prešov

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod i15 » 19. Jún 2010 18:19

no ale uznaj, ze Bertotovce su na tom v porovnani s inymi dedinami na hlavnych tahoch dost dobre, ved mate aj kusok protihlukovej steny :)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod marecko » 19. Jún 2010 18:49

:) no ved hej, ja si myslim ze sme na tom vyborne, ved ta nasa cesta je vybudovana akoby obchvat, chybaju iba odbocovacie pruhy... ibaze akurat ja byvam tam, kde ta protihlukova stena nie je :( :P
marecko
návštevník
 
Príspevky: 30
Obrázky: 9
Založený: 30. Dec 2009 18:51
Bydlisko: Bertotovce, Prešov

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod ELZ » 05. Júl 2010 22:48

Tomas PO napísal:Skoda, ze si to neodfotil. Je to tu presne nalavo od miesta fotenia:
gallery/image_page.php?album_id=160&image_id=8804
To "nieco" je most, ktory smeruje cez mini potocik hned vedla cestneho nasypu priamo kolmo na 1/18. Most je to riadny, velke piliere ala priamo pod Spiskym hradom do Studenca. Zda sa mi, ze most bude napojeny na stavebny dvor. Avsak nizsie aj vyssie mosta su dve pristupove cesty pre mechanizmy, ktore sa vyuzivaju v sucasnosti, tak naco sa tento most stavia???
Je to niekde tu, rozlisenie na google maps je velke: http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 9&t=h&z=16


Dnes som po ceste ten most kukol, pripadalo mi to ako sucast stavby dialnice - pristupova cesta k stavbe dialnice. Okolie nepoznam, ale nezdalo sa mi, ze v blizkosti sa niekde da ten potok prebrodit (bolo to tusim mimo obce).
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod Tomas PO » 06. Júl 2010 13:30

Je to urcite most prepajajuci 1/18 a stavebny dvor. Potok v okoli bol pocas zaplav velmi dravy, takze tento most vyznam ma.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod Martin.HE » 27. Aug 2010 21:05

neviete ci sa daco pohlo s ppp1 lebo dneska som siel oklo .,.. a vsade sa prevazaju nadrozmerne naklady s mechnizmami stavebnymi , materialom . na stavebných . dvoroch je opäť vidno tatrovky , bagre a ost. mechanizni
Martin.HE
diskutujúci
 
Príspevky: 67
Založený: 08. Feb 2010 19:55

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod FANUSIK » 28. Aug 2010 12:28

No veru dajte nejake nove info o tomto useku ako budealebo nebude napredovat....
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod marecko » 29. Aug 2010 12:00

Tak ten stavebny dvor - betonarka - to je asi jediny objekt na ktorom sa v celom useku pracuje.. Ale rychlo to tam napreduje. Most uz je hotovy, ale bez napojenia na cestu, ale neviem ako to tam chcu vyriesit. Pravdepodobne spravia odbocovaci pruh, pretoze zboku robia nasyp, takze cesta sa asi bude rozsirovat. No a v tom areali sa to tiez celkom rozrasta o dalsie objekty, ale nemam sajnu co to robia, nemam take vedomosti... A co sa tyka useku - dost bieda. Vsetko stihlo zarast travou, cize uplne zbytocne to rozrypali... :(
marecko
návštevník
 
Príspevky: 30
Obrázky: 9
Založený: 30. Dec 2009 18:51
Bydlisko: Bertotovce, Prešov

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod FANUSIK » 30. Aug 2010 21:58

no tak nech sa to akoze zakonzervuje ako to urobil dzurinda a spol na dlhe roky ich vlady....
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod dragon » 31. Aug 2010 07:08

no ved sa konzervuje
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod marecko » 31. Aug 2010 08:49

tak ci tak som nestastny z tej dialnice... jasne, ze by som bol najradsej ak by nejaka bola, ale ked sa vybuduje, tak bude mat pre nas - obyvatelov dotknutych obci bezvyznamna.. MUK Fricovce a Svinia su navrhnute katastrofalne... neviem preco by nemohli dobudovat po jednej vetve na kazdej z nich a hned by boli efektivnejsie.. Vysvetlim. Napr. obyvatelia Lipoviec, Sindliara a turisti, ktori navstevuju (skutocne navstevuju) Lacnovysky kanon, Jaskynu Zla diera, Chaty v Lipovciach..., ak cestuju od Presova, tak ak pojdu z Presova po dialnici, D1 musia opustit uz na krizovatke Svinia, a odtial po povodnej ceste az do Lipoviec, t.j. 15 km, napriek tomu, ze krizovatka Fricovce je odtial 5 kilometrov. Cize pojdu v podstate po aktualnej trase, ako sa jazdi teraz... http://maps.google.sk/maps?f=d&source=s ... 3&t=h&z=11 Krizovatka Fricovce bude vyzerat tak ako teraz, cize len v smere Poprad-Hendrichovce, a nie Fricovce-Presov. Je tam sice aj krizovatka Siroke, ktora je vybudovana uplne, v kazdom smere, avsak ak by chceli ist do Presova cez Siroke, museli by spravit 3 km naviac (to len ku krizovatke, nepocitam este cestu spät na v podstate to iste miesto) cez Fricovce, kde plati 50, cize celkova cesta sa predlzi o x minut... http://maps.google.sk/maps?f=d&source=s ... 8&t=h&z=13 To je len jeden z prikladov. To, ze z Bertotoviec vedie cesta do Sabinova, kadial ma ist privadzac na D1, a to ze tuna nebude ziadna MUK, tak k tomu sa nevyjadrujem uz vobec. Zbytocne najazdene dalsie kilometre. Cize tato dialnica bude mat efekt iba pre tranzit, cize to bude asi najprazdnejsi usek D1 na Slovensku (po Kosice).
marecko
návštevník
 
Príspevky: 30
Obrázky: 9
Založený: 30. Dec 2009 18:51
Bydlisko: Bertotovce, Prešov

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod dragon » 31. Aug 2010 09:05

Marecko, tak sa mi zda ze ty si asi no... nenormalny... Ja byvam v Presove a vzdialenosti, ktore ty tu popisujes, ze vodic bude musiet prejst z dovodu ze nie je v kazdej obci MUK na kazde 3 km su smiesne. K privadzacu na dialnicu ci uz na Poprad alebo Kosice to mam asi 3 - 5 km + semafory na kazdej krizovatke t.j. moze sa stat ze k zapadnemu privadzacu pridem aj za 20 min. A to mam teraz ziadat privadzac az do garaze a stazovat sa???
P.S: kym sa bude stavat nejaky privadzac do Sabinova uz mozno zit nebudeme a keby nahodou tak nie je problem napojit ho potom vo Fricovciach....
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod marecko » 31. Aug 2010 10:06

:D ja netvrdim, ze je problem, ze MUK nie je kazde 3 km... len je podla mna nezmyselne, ze do 3 km mam MUK na ktorej nemozem vyjst na dialnicu a budem musiet kvoli tomu najazdit dalsich 12 km... hovorim o vetvach - na MUK Fricovce treba 2 vetvy a na MUK Svinia 1 vetvu... o tom som hovoril...... asi si to trochu zle pochopil...
Aby si ma pochopil.. dajme tomu, ze krizovatka Presov-juh by bola vybudvana iba na smer Kosice, t.j. ze na tejto krizovatke by si sa nemohol pripojit na smer Poprad (takato fiktivna situacia po dobudovani D1). No a dajme tomu, ze by si byval na Solivare, a chcel by si ist do Aqua-City do Popradu. Logicky mas blizsie ku krizovatke Po-juh, ale kvoli tomu, zeby si tam nemohol vyjst smerom na Poprad, musel by si prejst cele mesto az ku krizovatke Po-zapad. My to budeme mat takto... Uz chapes?
marecko
návštevník
 
Príspevky: 30
Obrázky: 9
Založený: 30. Dec 2009 18:51
Bydlisko: Bertotovce, Prešov

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod dragon » 31. Aug 2010 10:18

No ja neviem ale zase asi nerozumiem ved z Bertotoviec sa bez problemov da aj bude dat napojit na zapad pri Fricovciach a na vychod pri Chminianskej tak co
Naposledy upravil dragon dňa 31. Aug 2010 10:22, celkovo upravené 1 krát.
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: D1 Fričovce - Svinia

Odoslaťod Tomas PO » 31. Aug 2010 10:21

Vo fricovciach nema MUK vobec co robit. Kludne stacia MUK Siroke a Chminianska (Svinia).
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 55 hostí.