D1 Považská Bystrica západ - Považská Bystrica Sever

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod aquila » 07. Nov 2005 15:52

pridal som vizualizaciu krizovatky sverepec a SSUD PB

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=399
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Adaios » 07. Nov 2005 17:06

aquila napísal:pridal som vizualizaciu krizovatky sverepec a SSUD PB

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=399


SSUD PB bude mat na starosti neskor aj R6?
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod expwy » 07. Nov 2005 18:08

Adoas,

už som to raz písal v tejto sekcii:

Okrem toho ze sa vedelo/nevedelo kadial bude viest obchvat PB, dalsi problem je, ze sucastou tejto stavby je aj stredisko spravy a udrzby dialnic (SSUD) Povazska Bystrica. Usek D1 Vrtizer - Hricovske Podhradie bude otvoreny skor ako obchvat PB a tu vznika problem s udrzbou tohto useku. Preto by sa malo vybudovat docasne stredisko Povazska Tepla pri krizovatke Vrtizer*.

Variant 1: Ked uz bude postavene toto stredisko, tak by sa malo postavit aj SSUD Povazska Bystrica odkial by sa udrziavala aj R6. Udrzbu R6 teraz zabezpecuje SSUR Puchov, ktore by potom malo byt delimitovane na Trenciansky samospravny kraj.

Variant 2: SSUD PB sa stavat nebude a udrzbu R6 a D1 po krizovatku Povazska Bystrica-juh bude zabezpecovat SSUR Puchov, ktore bude treba zvaecsit, lebo momentalne je na tuto cinnost poddimenzovane.

Osobne sa priklanam za variant 2.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Adaios » 07. Nov 2005 18:12

MH,

už som to raz písal v tejto sekcii


:oops: :arrow: uz budem pozornejsi. :lol:

Osobne sa priklanam za variant 2.


To by bolo efektivne riesenie. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Adaios » 25. Nov 2005 23:13

Pozorovateľ napísal:
Lenny napísal:Dá se to stihnout, ale bude se stavět o víkendech i v noci a projeví se to na ceně. Taky to záleží na technologii výstavby. Budou se používat dražší materiály. Ale most bude za 1,5 roku. 8)


Aká technológia výstavby je potrebná na rýchlu výstavbu estakády? Je reálne ju použiť? Uvažuje sa o takom riešení?


Da sa pouzivat rozna technologia a v takom pripade sa da vystavba skratit o 20-60% casu - zalezi od podmienok vystavby. Nie som stavbar a nemam prehlad, ale poznam ako sa ktory most/estakada staval dlho, aky bol dlhy a siroky a da sa stavat roznym tempom.

Avsak cim rychlejsie sa stavia (a kvalita musi zostat), tak tym drahsia je vystavba. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 25. Nov 2005 23:56

osobne si nemyslim, ze tento usek bude skorej ako koniec roku 2007 (pri velmi velmi optimistickom nahlade)

btw. ako to vyzera s tou sudnou dohrou, ktorou sa ohanal smatana/dunaj ? ci uz je vydane pravoplatne uzemne rozhodnutie aj stavebne povolenie ? lebo som to nejako nezachytil ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Adaios » 26. Nov 2005 00:02

aquila napísal:osobne si nemyslim, ze tento usek bude skorej ako koniec roku 2007 (pri velmi velmi optimistickom nahlade)


Informacie su tazko dostupne. A je to normalne, kym je tu tato vlada, tak sucasni stavbari/dodavatelia davaju nejasne terminy a nejasne mozne odhady, ... presnejsie, r. 2006 bol realny, ale de facto sa to posuva na r. 2007.

Ja mam potvrdene od dost doveryhodneho zdroja zo SR len toto:

"Drzme sa toho, ze ZA bude napojena na dialnicu D1 v r. 2008".

Uvidime. Ale dalo by sa s tym aj suhlasit. ... Moja analyza tejto vety, ... je to velmi opatrne povedane a je to samozrejme realne ak bude nova vlada dodrziavat dohody a plany. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 26. Nov 2005 00:17

adoas, vsak preto som to napisal, ze to je moj osobny nazor ;) ze proste ak to bude do konca roku 2007, tak klobuk dole. a rok 2008 je daleko daleko realistickejsi a aj to skor jeho koniec ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Adaios » 26. Nov 2005 12:21

Tak ja sa velmi ospravedlnujem, ja som si pomylil temu.

Samozrejme, ze usek cez PB je realny na r. 2008, ved to je prave jediny problematicky usek, kde problemom je ze sa este ani nestavia. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Koksolam » 05. Dec 2005 02:21

Adoas napísal:Tak ja sa velmi ospravedlnujem, ja som si pomylil temu.

Samozrejme, ze usek cez PB je realny na r. 2008, ved to je prave jediny problematicky usek, kde problemom je ze sa este ani nestavia. :wink:


Hmmm, dufam, ze mas pravdu,fakt pomoze, cim skor. Len skoda, ze si Bystricania uz neuziju zasluzeny zapach a hluk. Mohli by tam snad im dat nejaku velku chemicku, za odmenu :P
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod magnus » 05. Dec 2005 07:27

koksolam: To si sa prejavil naozaj ako inteligent :-) "zasluzeny zapach a hluk" A co si potom zasluzi NDS a Minsterstvo dopravy?
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Odoslaťod Koksolam » 05. Dec 2005 12:12

magnus napísal:koksolam: To si sa prejavil naozaj ako inteligent :-) "zasluzeny zapach a hluk" A co si potom zasluzi NDS a Minsterstvo dopravy?


Magnus, asi si ma nepochopil :( Ja som to myslel ironicky, ale sa m musis uznat, ze Bystricania si zasluzia aspon na holu, ved co sakovali pri vystavbe dialnice,to bol snad vrchol. Asi im bude luto za tranzitom cez mesto, ked tak bojovali proti dialnici :lol: Ja som len navrhoval kompenzacne opatrenia :arrow:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod aquila » 05. Dec 2005 14:08

Koksolam: konkretne v PB je to docela komplexny problem a tam je tych stran co by "zasluzila na holu" docela dost :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod magnus » 05. Dec 2005 15:16

kokso: Oki. beriem.
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Odoslaťod Koksolam » 05. Dec 2005 20:09

aquila napísal:Koksolam: konkretne v PB je to docela komplexny problem a tam je tych stran co by "zasluzila na holu" docela dost :)


To ano, ale to by Fucktor nesedel na zadku vobec, prokopovic by si musel otvorit cukraren , Bystricania (teda iba zly a nezbedny) by mali vsetko v style "na stojaka" . No a my ??? Nas cestou dviha zo sedadla ked si to frcime zapchou v Povazskej :)
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Adaios » 06. Dec 2005 20:33

Pri vystavbe D1 cez PB malo samotne mesto cas len 3 roky na svoje riesenie, potom uz to nebola realne zalezitost tohto mesta bez ohladu na to ako vnimaju obyvatelia SR.

Nijako sa neda mesto "potrestat" - trest dostanu nakoniec politici a odbornici pretoze dopravne problemy sposobuju zhorsenie ZP a ochrany zdravia atd. a da sa to spravit len ako jeden priklad pre celu krajinu.

Samotne hodnotenie mesta nie je spravne. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Maximo » 07. Dec 2005 19:45

V každom prípade sa doba temna (relatívne) skoro skončí a budeme mať krááááásnu estakádu... 8)

PS: Pán Smatana ma učil a bol fajn, ale čo je moc-to je moc :roll:
Maximo
návštevník
 
Príspevky: 17
Obrázky: 2
Založený: 07. Dec 2005 19:42
Bydlisko: (dialnicou zabudnutá)Považská Bystrica

Odoslaťod Maximo » 07. Dec 2005 20:44

V každom prípade sa to už hádam začne staviať na začiatku roku 2006, lebo ďaľšie komplikácie by ma už asi odrovnali :lol:
Maximo
návštevník
 
Príspevky: 17
Obrázky: 2
Založený: 07. Dec 2005 19:42
Bydlisko: (dialnicou zabudnutá)Považská Bystrica

Mr.Dunaj

Odoslaťod rbarat » 07. Dec 2005 21:28

Ja by som ohľadne začatia výstavby nebol taký optimista. Mr. Dunaj ešte nepovedal posledné slovo. Prejdite si monitoring tlače tak tri týždne dozadu. V jednom článku sa mr. Dunaj rozpisuje o tom, že tunelový variant ešte nie je stratený a že vraj vykoná všetky právne kroky, aby zamedzil estakáde.
Slovenská obmedzenosť v jeho prípade je asi bezhraničná....
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

Re: Mr.Dunaj

Odoslaťod Adaios » 07. Dec 2005 21:40

rbarat napísal:Ja by som ohľadne začatia výstavby nebol taký optimista. Mr. Dunaj ešte nepovedal posledné slovo. Prejdite si monitoring tlače tak tri týždne dozadu. V jednom článku sa mr. Dunaj rozpisuje o tom, že tunelový variant ešte nie je stratený a že vraj vykoná všetky právne kroky, aby zamedzil estakáde.
Slovenská obmedzenosť v jeho prípade je asi bezhraničná....


Ale to je tunelovy variant pre riesenie MUK - ktora by mala ist pod zemou. Aspon podla mna. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Re: Mr.Dunaj

Odoslaťod Maximo » 07. Dec 2005 21:52

rbarat napísal:Ja by som ohľadne začatia výstavby nebol taký optimista. Mr. Dunaj ešte nepovedal posledné slovo. Prejdite si monitoring tlače tak tri týždne dozadu. V jednom článku sa mr. Dunaj rozpisuje o tom, že tunelový variant ešte nie je stratený a že vraj vykoná všetky právne kroky, aby zamedzil estakáde.
Slovenská obmedzenosť v jeho prípade je asi bezhraničná....

Kto si so mnou založí občianske združenie za estakádu? :roll:
Maximo
návštevník
 
Príspevky: 17
Obrázky: 2
Založený: 07. Dec 2005 19:42
Bydlisko: (dialnicou zabudnutá)Považská Bystrica

Odoslaťod eucitizen » 08. Dec 2005 01:34

Maximo, ked si z PB tak mozes mat najlepsie zdroje co tam vystrajaju tvoji spoluobcania, ktori su proti estakade. Mozes nam aj povedat ako to mysli vacsina obyvatelov PB. A myslim si ze vsetci budeme vytat ked nam budes davat niake nove info a fotecky :lol:
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod magnus » 08. Dec 2005 07:27

Hehe,
co sa estakady tyka, tak to mame asi kazdy rozdielny vkus. Ja napriklad nepovazujem taky most nad mestom za nic zvlast pekne a posobive. osobne si myslim, ze tranzitna doprava by nemala zatazovat a zaberat miesto na povrchu, ale mala by byt co najviac tlacena pod zem. Nuz ale na take planovanie Slovensko asi este nedorastlo.
Tiez si myslim, ze keby sa pred tym temer desatrocim schvalil ten tunelovy variant (nemyslim si na rozdiel o inych ze je nezmyselny), uz by sa dnes po nom jazdilo a stal by presne tolko, kolko bude dnes stat estakada.
Dufam, ze sa teda co najskor postavi to co sa postavit da a ten tranzit uz konecne pojde aspon PONAD mesto :-)
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Odoslaťod mel » 08. Dec 2005 08:20

magnus,

treba brat realitu ... stavia sa teraz (vlastne ani to este nie) a keby aj bol vybrany tunelovy variant, nestaval by sa skor ... okrem toho tazko by mohol minister slubit KIA, ze bude tunel do 2006, pri estakade to aspon skusil :)

Cize realne by tunel bol drahsi, lebo by sa nestaval vtedy ale teraz.
Naposledy upravil mel dňa 08. Dec 2005 09:17, celkovo upravené 1 krát.
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Čumil » 08. Dec 2005 09:03

magnus napísal:Hehe,
co sa estakady tyka, tak to mame asi kazdy rozdielny vkus. Ja napriklad nepovazujem taky most nad mestom za nic zvlast pekne a posobive. osobne si myslim, ze tranzitna doprava by nemala zatazovat a zaberat miesto na povrchu, ale mala by byt co najviac tlacena pod zem. Nuz ale na take planovanie Slovensko asi este nedorastlo.


Ja nie som odbornik v tejto oblasti, napriek tomu si dovolim mat nazor. Je taky, ze tunel len v nevyhnutnom pripade. Tunel ma zlozitejsiu udrzbu, alebo nie? Napr. Branisko musia dost casto odstavovat kvoli kontrolam technologii na dva tyzdne. Okrem toho - klaustrofobia :-)


magnus napísal:... a stal by presne tolko ...


Nie som si isty, ci ma zmysel robit porovnania tohoto typu - dnes bude toto stat tolko co by tamto stalo pred 10 rokmi - ked pripocitas uroky za 10 rokov.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 45 hostí.