D1 Hubová - Ivachnová

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod mtatry » 19. Aug 2021 10:09

Áno, plán je 3450m a zo západu 150m, no nemyslím si, že do mesiaca pripravia podmienky pre vozíky a betonáž sekundáru + ešte im treba navŕtať odvetrávacie vrty... môj skromný odhad...ak v septembri dosiahnu 3450m, tak v priebehu novembra by mohli začať so sekundárom (a to si aj tak myslím, že som opitmista)
mtatry
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 4
Založený: 20. Feb 2019 06:56

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod garip » 19. Aug 2021 13:34

cca o 2-3 tyzdne sa zacne s montazou debniacich vozikov pred vychodnym portalom tunela, aktualne sa pripravuje plocha, na ktorej sa budu tieto voziky skladat dokopy a v tuneli zas betonaz pasov pod kolajnice, po ktorych sa voziky budu pohybovat. Moj odhad na zaciatok betonaze sekundaru je zaciatok oktobra.
garip
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 669
Obrázky: 210
Založený: 05. Nov 2012 10:44

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Phalike » 21. Aug 2021 14:24

metelesku.blesku napísal:
garip napísal:tu by sa mohol vyjadrit niekto, kto vie, ci je mozne zrealizovat 3,6 km sekundarneho ostenia v 2 tunelovych rurach + technologiu tunela za cca 24 mesiacov.


Berúc si príklad v tuneli Prešov, kde 2,2km sekundáru urobili za cca. 12 mesiacov s dvomi debniacimi vozmi, pričom občas dávali aj rekordy (jeden 12m blok/1 deň) v Čebrati by s rovnakým počtom debniacich vozov pracovali cca. 20 mesiacov len na sekundári. Prirátať k tomu betonáž vozovky, montáž technológie, skúšky a ďalšie veci a za 24 mesiacov to nedajú ani keby tam zamestnávali otrokov z Bangladéšu (ako je dobrým zvykom v Ázii).
Urýchliť by to vedeli jedine použitím štyroch debniacich vozov a betónovaním sekundáru z oboch strán tunela naraz. Tak by mohli mať cca. do 1 roka hotový sekundár a rok na technológiu a ostatné je už v pohode.


Pre betonáž sekundárneho ostenia budú nasadené 4 debniace vozy, samozrejme ani to nezaručuje násobnú rýchlosť budovania ostenia keďže sa úmerne zvyšujú nároky na logistiku materiálu a rovnako organizáciu prác tak aby budovanie ostenia mohlo plynule fungovať v oboch rúrach naraz.
Phalike
nováčik
 
Príspevky: 3
Založený: 21. Jún 2018 13:00

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod HanoX » 26. Aug 2021 10:36

Je celkom absurdne usmevne na tomto useku, ze v krizovatke Hubova sa uz asfaltuje a niekde sa este ani poriadne nekoplo bagrom do zeme.
HanoX
návštevník
 
Príspevky: 28
Založený: 11. Jan 2021 08:32

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod metelesku.blesku » 26. Aug 2021 10:42

Zakonzervovať relatívne pripravené časti prvou vrstvou asfaltu je asi lepšie, ako čakať na to, že ich znova obrastie burina.
A je to vcelku bežný jav pri líniových stavbách.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Vlados » 26. Aug 2021 10:56

ale aj voda nevyplaví drobné čiastočky a v zime ešte viac nenaruší zhutnenie
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod crossroad » 26. Aug 2021 23:26

a kde sa este prosim vas na useku este nezakoplo ,podla mna sa uz kope a pracuje na useku vsade.. ci nieco mi uslo? predsa uz aj pred zapadnym portalom tunela sa robi teda aj na usekoch kde sa doteraz nepohlo nic a do leta tam neboli povolenia oficialne schvalene..
crossroad
diskutujúci
 
Príspevky: 61
Založený: 10. Júl 2021 00:00

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod HanoX » 29. Aug 2021 16:38

Napriklad tu ta burina, tu as bager nepresiel : gallery/image_page.php?album_id=125&image_id=47068
HanoX
návštevník
 
Príspevky: 28
Založený: 11. Jan 2021 08:32

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod crossroad » 30. Aug 2021 02:32

a kde je problem ze na tom mieste stale ani po vyse 5 rokoch nebagruju? chyba aj tu stavebne povolenie? kks..sila takze nielen zapadny portal tunela bol problemovy bod..
crossroad
diskutujúci
 
Príspevky: 61
Založený: 10. Júl 2021 00:00

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod ondrejko_t » 30. Aug 2021 06:43

toto by som ako problém nevidel. je logické, že nie každý úsek sa stavia rovnako rýchlo a jednoduché časti môžu začať stavať neskôr.
(čím ale neobhajujem bleskovú rýchlosť váhostavu - aj blesky vidno len raz za cas :D)
no a som zvedavý, ako sa na stavbe (a či vôbec) prejaví to, že Váhostav má nového majiteľa.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod pristy27 » 30. Aug 2021 07:44

HanoX napísal:Napriklad tu ta burina, tu as bager nepresiel : gallery/image_page.php?album_id=125&image_id=47068


Ved ale si to tu precitajte par stran do zadu, to je to miesto kde sa zosuval kopec a cakalo sa az doteraz na stavebne povolenie. Odvodnoval sa, robili sa merania ale nedopadlo to. Preto sa predlzi sa most a piliere by mali byt zalozene v tych studniach ako to tu bolo spominane a aj znazornovane, par stran do zadu.
pristy27
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 610
Založený: 02. Sep 2010 08:15
Bydlisko: Bratislava

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Lorenc » 18. Sep 2021 10:38

Veľmi zaujímavé ako poliaci monitorujú progres výstavby. http://www.s7-lubien-rabka.pl/b-schematy.html
Pri rovnakých cenách koľko stoja úseky by takýto monitoring netvoril ani desatinu promile ceny zákazky. Dáta, grafika, čas, schémy.
Takéto monitorovanie by mohlo vytvoriť veľkú databanku údajov, ktoré NDS môže použiť na ďalšie monitorovanie a kontrolu stavieb.
Ale my máme dobrovoľníkov a iných, ktorý priebežné info zavesia na diaľnice.info :-) Takže o progrese tohto úseku sme dobre a nahodilo informovaný :-)
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod 110mat110 » 18. Sep 2021 11:42

Dokonca pri EU fondoch je iste percento sumy, ktore musi byt vyclenene na marketing. Uplne si viem predstavit taketo nieco miesto reklamnych spotoch v TV
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 399
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Pacho » 18. Sep 2021 17:36

Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod crossroad » 18. Sep 2021 23:31

no neviem mne tie zabery z toho zostrihaneho videa pridu stale take iste ako mesiace dozadu..nepohlo sa tam skoro nic, teda mimo tunela.. stale tie iste pohlady uz vidim aj rok dva dozadu ba aj viac rokov predtym co stala cely cas dianica a nic sa na useku nerobilo..azda jediny rozdiel je teraz po vydanom SP, co bol neskutocne dlhy porod cisarskym rezom s velkymi bolestami a teda co zacali robit cast nad Hrboltovou na zapadnom portali tunela, inak nic nove, aj tam sa len hrabajku rychlostou chrusta ci slimaka.. ostuda a megahanba cele konzorcium co to vyhralo, mal minister prve spravit to co s visnovym - sutazny dialog a odobrat dialnicu tymto skorumpovanym nemohucim neschopakom z vahostavu a dat to napr skanskej ci strabagu, eurovii a pod este aj doprastav by bol lespia volba -vid vystavba obchvatu dialnice v PO
crossroad
diskutujúci
 
Príspevky: 61
Založený: 10. Júl 2021 00:00

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod jarino » 19. Sep 2021 08:38

1) A v tuneli nemáš tie isté zábery?
2) Majú dve stavebné sezóny. Na úsekoch mimo tunela, Hrboltovej a Liskovej je to fúra času. Nemajú sa kde náhliť. K ničomu by to neviedlo.
3) Toto porovnávať s D1 PO nie je korektné.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Xisco » 19. Sep 2021 09:29

Ja týmto úsekom chodím stále, ale nejaký veľký progres tam teda nevidím. Keď pridá niekto (FB, NDS) nejaké fotky, ja tam nevidím rozdiel. Tie letecké zábery hovoria za všetko, pozrieš rok natočenia videa a zistíš, že žiadny rozdiel.

Most na začiatku úseku pri Hubovej robia tempom 1 pole / rok.
Malý most pred Ivachnovou pre potreby urbáru - už ho robia rok. Išiel som okolo, a vravím, že most už bude stáť, a furt tam trčia roxory do neba :)
Od Liskovej po Ivachnovú nikto.

Áno, kde tu niečo aj vidno, dali prvú vrstvu asfaltu pri Hubovej, križovatka už ako tak vypadá, šalujú ďalší diel mostu pri Hubovej, robia západný portál.
Keď som bol na bajku v lete okolo RK - Likavka - Bešeňová, tak 90% stavebných objektov bolo úplne opustených (ani človek, žiaden stroj). Vidno to aj na fotkách, že mosty stoja, nie sú dorobené a nikde nikoho.

Je pravda, že majú čas dosť do 2023, len keď stojím v tej kolóne od Ivachnovej do RK a mám času dosť pozerať na rýchlosť stavby úseku, tak si myslím svoje.
Nemám nič proti chlapom, čo tam makajú. Chyba je v tej "x" ročnej príprave stavby.
Xisco
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 337
Obrázky: 21
Založený: 18. Júl 2017 14:34

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod plš » 19. Sep 2021 11:58

Nevieme, čo sa vedúcim českých firiem motá po hlavách, ale vieme niečo o informáciách zo slovenskej strany. Ceny stavebných materiálov išli hore, to je po prvé. Dobré je to, že na čele MDaV je Doležal, ktorý prácu berie seriózne. Dnes idú zlé správy. Matovičov najlepší kamarát Kollár sa môže dostať do nemilosti kvôli prístupu k vyčisteniu OČvTK. Kollárova Sme rodina môže sa dostať mimo koalíciu. Dúfam, že sa to nenaplní. Ak preberie Doležalovu agendu niektorý blb z OĹANO sme hotoví.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Kvík » 19. Sep 2021 12:29

Hm... asi som divný, ale odstavenie Kollárovej rodiny z koalície by som videl ako najvyššie požehnanie. Aj keby to znamenalo, že OĽaNO za ministerku dosadí Romanu Tabak a tento úsek diaľnice nebude hotový ani v roku 2050.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 264
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod traverza42 » 19. Sep 2021 14:47

Kvík napísal:Hm... asi som divný, ale odstavenie Kollárovej rodiny z koalície by som videl ako najvyššie požehnanie. Aj keby to znamenalo, že OĽaNO za ministerku dosadí Romanu Tabak a tento úsek diaľnice nebude hotový ani v roku 2050.

Keby bývaš v okoli Ružomberku tak by si si to asi nemyslel.
traverza42
diskutujúci
 
Príspevky: 74
Založený: 01. Feb 2021 21:25

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod nevo83 » 19. Sep 2021 15:03

lenze stavby v behu uz nik nezastavi, jedine ze dojde fakt k megapruseru... hlavne nie RK, resp Visnove...

povedz mi aka je skoda ministra ktory za 1,5r nedokaze pustit ani jedno VO vacsieho rozsahu co sa tyka dialnic...a stale ma neaku vyhovorku...
tak nech bud povie NDS nema nic nachystane alebo nemame ziadne peniaze...

Co mu brani pustit R4 PO2, alebo R2 RS-Figa...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod jarino » 19. Sep 2021 20:26

Xisco napísal:Ja týmto úsekom chodím stále, ale nejaký veľký progres tam teda nevidím. Keď pridá niekto (FB, NDS) nejaké fotky, ja tam nevidím rozdiel. Tie letecké zábery hovoria za všetko, pozrieš rok natočenia videa a zistíš, že žiadny rozdiel.

Most na začiatku úseku pri Hubovej robia tempom 1 pole / rok.
Malý most pred Ivachnovou pre potreby urbáru - už ho robia rok. Išiel som okolo, a vravím, že most už bude stáť, a furt tam trčia roxory do neba :)
Od Liskovej po Ivachnovú nikto.

Áno, kde tu niečo aj vidno, dali prvú vrstvu asfaltu pri Hubovej, križovatka už ako tak vypadá, šalujú ďalší diel mostu pri Hubovej, robia západný portál.
Keď som bol na bajku v lete okolo RK - Likavka - Bešeňová, tak 90% stavebných objektov bolo úplne opustených (ani človek, žiaden stroj). Vidno to aj na fotkách, že mosty stoja, nie sú dorobené a nikde nikoho.

Je pravda, že majú čas dosť do 2023, len keď stojím v tej kolóne od Ivachnovej do RK a mám času dosť pozerať na rýchlosť stavby úseku, tak si myslím svoje.
Nemám nič proti chlapom, čo tam makajú. Chyba je v tej "x" ročnej príprave stavby.

Áno, rýchlosť výstavby nie je závratná.
Zas na druhú stranu tvrdiť, že nevidno na fotkách postup je slušná hyperbola.
Podľa mňa najväčší časový problém predstavujú tunel a zosuv pri Liskovej.
Čo sa týka mostov, od Likavky po zosuv pri Liskovej by už mali mať všetky mosty zhotovené rímsy, To je vynikajúci stav vzhľadom k tomu, že zostávajú dve stavebné sezóny.

Problematické je, že stále prebiehajú zmeny stavby pred dokončením. Najaktuálnejšie:
https://www.mindop.sk/transparentnost/v ... -ivachnova
Okrem iného sú tam aj galéria pri Ivachnovej a zrejme aj spomínaný most ponad poľnú cestu v Ivachnovej (ktorý musí byť kvôli dodatočnej stavbe PHS od Ivachnovej konštrukčne upravený)
Vtipné je, že pri Likavke budú musieť preložiť vodovod DN250 o dĺžke 500 metrov, ktorý už bol preložený v rámci príprav PPP. Akurát vtedy nepočítali, že bude zavadzať pri stabilizačných opatreniach.
Predpokladám že konanie na zmenu stavby ešte prebieha, keďže nikde nie je zverejnené rozhodnutie.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod jarino » 22. Sep 2021 15:46

Bol uzavretý ďalší pokyn, ktorým za zrušili objekty pôvodného trasovania problémového úseku západne od tunela za cca 15 mil. eur.
Za tieto peniaze Zhotoviteľ zrealizuje tieto objekty:
Diaľnica D1 -> zmeny príslušných noriem ohľadom úpravy podložia pod zemným telesom; v celej dĺžke; 4,8 mil. eur
Stabilitné opatrenia časť A -> km 6,875 - 7,200; 4,2 mil. eur
Stabilitné opatrenia časť F -> km 11,000 - 12,350; 4,1 mil. eur
Dočasná prístupová komunikácia -> prístup k západnému portálu
Zárubný múr -> km 1,5 - 1,653
Zaistenie zárezového svahu -> km 1,691 - 1,840
Týmto sa investičné náklady za pokyn 109 zvýšili o 0 eur.
Aktuálna suma za projekt so všetkými doteraz schválenými pokynmi je 307,9 mil. eur.
Pôvodná ponuka Zhotoviteľa bola 206 mil. eur bez 10% rezervy na nepredvídateľné náklady.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod Viktorius » 22. Sep 2021 19:01

Ak sa MD nedohodne so zhotoviteľom, bude to druhé Višňové.
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 18:09

Re: D1 Hubová - Ivachnová

Odoslaťod jarino » 23. Sep 2021 13:07

Práve ten pokyn naznačuje, že sa dohodli...
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.

cron