D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod lamiska » 25. Feb 2021 10:18

tybs napísal:Mozu si tam dat co chcu, polski kamionisti to aj tak nechapu... Dnes som sa prvy raz previezol tymto usekom a troch som predbiehal


Staci aby si tam dali nieco zruzumitelne a lahko pochopitelne bez nutnosti dekodovania slovenciny na dodatkovcyh tabuliach.
lamiska
návštevník
 
Príspevky: 28
Založený: 13. Apr 2015 16:39
Bydlisko: KE -> BA -> Praha, EÚ

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Xisco » 04. Mar 2021 08:25

Inač doteraz stále nie sú dopravné značky - návesti pred začiatkom privádzača od Váhostavu po Metro. Je tam jedná mala značka na oboch stranách.
Xisco
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 337
Obrázky: 21
Založený: 18. Júl 2017 14:34

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod EmBe » 04. Mar 2021 13:08

Včera obnovovali a prekresľovali VDZ na privádzači pri Solinkách.
Obrázok používateľa
EmBe
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2257
Založený: 24. Jan 2010 20:33
Bydlisko: ZA/ZV/ZM

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Loe » 21. Mar 2021 11:40

Loe
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Založený: 24. Apr 2018 21:20

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod zilinak.sk » 08. Apr 2021 15:24

Nemáte niekto vedomosť, čo za výkopové práce to realizujú na stredovom deliacom páse na Rajeckej ceste ?
Mimochodom, realizácia bypassu pri Metre už odštartovala :-)
zilinak.sk
nováčik
 
Príspevky: 4
Založený: 06. Feb 2021 02:36

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod HanoX » 08. Apr 2021 18:42

A zmenila sa nejak situacia pocas ranajsej spicky po otvoreni privadzaca? Stoja auta az v Porubke?
HanoX
návštevník
 
Príspevky: 28
Založený: 11. Jan 2021 08:32

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod zilinak.sk » 08. Apr 2021 22:05

To sa pravdepodobne ukáže až po úplnom skončení lockdownu, teraz je tá premávka výrazne slabšia.
zilinak.sk
nováčik
 
Príspevky: 4
Založený: 06. Feb 2021 02:36

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod EmBe » 13. Apr 2021 07:53

Prebiehajú výkopové práce aj v okolí privádzača. Likvidujú depónie zeminy, osadzovali zvodidlá na preložkách poľných ciest. Videl som nákladné autá jazdiace cez križovatku LL smer Višňové. Vozia to tam?
Obrázok používateľa
EmBe
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2257
Založený: 24. Jan 2010 20:33
Bydlisko: ZA/ZV/ZM

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod ferguson » 13. Apr 2021 20:29

Áno, vozia to do bývalého asfaltového lomu. Tam kde aj predtým. Už asi 1-2 týždne.
ferguson
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 335
Obrázky: 14
Založený: 18. Nov 2015 21:05

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod relix » 14. Apr 2021 14:43

Začali práce aj na samotnom oplotení privádzača.
relix
diskutujúci
 
Príspevky: 157
Obrázky: 88
Založený: 13. Sep 2014 09:15

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Noris » 15. Apr 2021 09:38

Presiel som si poslednych par prispevkov, ale mimo par spomenuti sa to tu vo vacsom zatial neriesilo. Sice sa to temy tyka okrajovo, ale aj tak je to podla mna dolezite. Ide o napojenie cesty I/64 na I/60, teda v smere z privadzaca na Mostnu. Ide o to, ze tu absentuje akykolvek pripajaci pruh, ono VDZ na Mostnej tiez nie je v nejakom ukazkovom stave (nechodim tam casto, tak minimalne koncom januara a vo februari bolo v biednom stave). Podla mna sa v tomto smere trosku zvysila, alebo zvysi intenzita vplyvom dokoncenia casti useku D1 a pytalo by si toto napojenie nejake lepsie riesenie. V podstate mi napadaju dve. Som trochu sklamany, pretoze pri pisani prispevku som zistil, ze pri poslednej uprave DZ (1.4.2020) vznikla len znacka Bezkolizne prepojenie ciest (ale mozno jej varianta umoznuje zobrazit aj "kolizne", ktovie), ale opak, teda "kolizne prepojenie" (jednoznacne urcenie, kam sa pruh pripaja), vo vyhlaske jednoznacne nie je zobrazeny (pouzijem teda vzor z Ceska). Jedno tzv. minimalne riesenie by malo podla mna obsahovat (bohuzial) zrejme neexistujucu znacku, tak davam priestor ostatnym, aby nasli iny ekvivalent tejto znacky. Ide o to, aby v tomto pripajacom pruhu z I/64 na I/60 bola jednoznacna informacia, ze tam nie je ziadny pripajaci pruh a treba zvysit opatrnost.
Druha moznost je zrejme uz diskutovana, a to zuzit cestu od Ronda (ci ako to miestni volaju) do jedneho pruhu (laveho) a umoznit bezkolizne napojenie od privadzaca na Mostnu. Nepoznam vsak presne intenzity, takze by to trebalo posudit. Kazdopadne sucasny stav povazujem za nebezpecny a ked sa zacne plna premavka, tak povazujem to za potencialne kolizne miesto.
Samozrejme som si vedomy, ze som asi objavil teplu vodu, ale prislo mi vhodne na to poukazat a mozno si vypocut nazory ostatnych.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Noris
návštevník
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 15. Apr 2021 08:30

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod sendvo » 15. Apr 2021 10:45

uz je rozhodnute ze sa to tam zuzi do jedneho pruhu smerom od rondla aby to tam bolo bezkolizne. je to jedna z uprav ktore ziadalo mesto vratane dalsieho pruhu na kruhaci pri metre.

a taku znacku nepotrebujeme, uz predsa mame.. daj prednost v jazde ;) vodic nema co predpokladat ze tam je pripajaci pruh - nie sme na dialnici. ma sledovat znacky a dat prednost ako mu to znacka prikazuje. neviem v akom stave je tam aktualne vodorovne znacenie ale to je dalsi hint ze tam nie je pripajaci pruh
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 505
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod sendvo » 15. Apr 2021 10:50

a co sa tyka tej ceskej znacky to bol zas niekto v anglicku a videl tam toto tak si povedal ze to chce mat aj v cesku z vznikol tam ten paskvil :D v UK je bezne ze sa na dialnicu pripajaju dva pruhy pricom jeden je kolizny, preto maju taku znacku


Obrázok

Obrázok
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 505
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Noris » 15. Apr 2021 15:42

sendvo napísal:uz je rozhodnute ze sa to tam zuzi do jedneho pruhu smerom od rondla aby to tam bolo bezkolizne. je to jedna z uprav ktore ziadalo mesto vratane dalsieho pruhu na kruhaci pri metre.

a taku znacku nepotrebujeme, uz predsa mame.. daj prednost v jazde ;) vodic nema co predpokladat ze tam je pripajaci pruh - nie sme na dialnici. ma sledovat znacky a dat prednost ako mu to znacka prikazuje. neviem v akom stave je tam aktualne vodorovne znacenie ale to je dalsi hint ze tam nie je pripajaci pruh


Tesi ma, ze sa planuje uvedena zmena.
Co sa tyka znacky, tak ano, mame daj prednost v jazde. Ale ked nie tu, tak napada mi usek na CMV okolo Zeleneho dvora (Krematorium KE), kde nie je vobec prijemne, ak autu v pravom pruhu iducemu MPR 130 km/h (ja), ktore predbieha auto iduce cca 140 km/h, vybehne od Krematoria vozidlo, ktoreho sofer netusi, ze na ceste napadne pripominajucu dialnicu nenajde pripajaci pruh (mozno bol este myslou v krematoriu, ktovie...). Je to osobna skusenost, od tej doby mam pocit, ze som sa druhykrat narodil a este ma tam hore nechcu. Od toho okamihu som si v Cesku zacal vsimat uvedene znacky a musim povedat, ze ich vyznam je velmi dolezity, pretoze hlavne pre nemiestnych je lahko odhalitelne, ci ma alebo nema ocakavat pripajaci pruh aj na miestach, kde by mal byt samozrejmostou. Napada mi este miesto na D1 ako sa pripaja I/18 pri obci v Hybe v smere z Certovice na Poprad, kde mierne rozbehnute vozidlo moze velmi rychlo narazit, pretoze sa z nicoho nic ocita v "stupacom" pruhu. Viem si predstavit, ze stupaci pruh tu ma vyznam, ale pride mi, ze keby ten stupaci pruh zacinal o 200 m dalej (teda pripajaci pruh z I/18 by sa plynule zmenil na "stupaci" pruh), bolo by to omnoho bezpecnejsie riesenie. Ten stupaci pruh tam je vlastne znaceny aj tak na dvakrat...
Noris
návštevník
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 15. Apr 2021 08:30

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod mike007 » 15. Apr 2021 15:57

vodic nema co predpokladat ze tam je pripajaci pruh - nie sme na dialnici. ma sledovat znacky a dat prednost ako mu to znacka prikazuje.

S tym sa da aj neda suhlasit. Policajti (a najma zilinsky KDI) casto "predimenzovavaju" dopravne znacenie, pretoze predpokladaju "hlupost" vodicov. Ono to je aj celkom pravda, nehovorme si, ze nie :D
K tomu este aj prave v tomto odboceni su dost zle rozhladove pomery a naozaj vodic az na poslednych metroch zisti, ze ziadny pripajaci pruh tam nie je.
Tato stena by o tom vedela rozpravat...

Inac, uz dost dlho premyslam nad tym, co tymto myslel projektant dopravneho znacenia, ked sa rozsirovala I/18 pod Dubnou skalou.
To Norisom navrhovane znacenie je pouzite, ale totalne opacne, zle a zmatocne, pretoze zo zjazdu D1 vznika pravy jazdny pruh, a to bezkolizne... Este aj je to tam oddelene klemmfixami. Presne tuto znacku by som chytil, odmontoval a umiestnil ju (uz davno) na tuto riesenu odbocku za Rondlom. Alebo aspon zatrel modrou farbou ten "chvostik" pravej sipky.
mike007
diskutujúci
 
Príspevky: 197
Obrázky: 9
Založený: 10. Apr 2020 11:10

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Peter_CA » 15. Apr 2021 16:39

sendvo napísal:a taku znacku nepotrebujeme, uz predsa mame.. daj prednost v jazde ;) vodic nema co predpokladat ze tam je pripajaci pruh - nie sme na dialnici. ma sledovat znacky a dat prednost ako mu to znacka prikazuje. neviem v akom stave je tam aktualne vodorovne znacenie ale to je dalsi hint ze tam nie je pripajaci pruh

V krajine, kde sa "daj prednosť v jazde" bežne dáva na začiatok pripájacieho pruhu, je to trošku problém :wink:
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod ferguson » 15. Apr 2021 21:05

mike007 napísal:Inac, uz dost dlho premyslam nad tym, co tymto myslel projektant dopravneho znacenia, ked sa rozsirovala I/18 pod Dubnou skalou.
To Norisom navrhovane znacenie je pouzite, ale totalne opacne, zle a zmatocne, pretoze zo zjazdu D1 vznika pravy jazdny pruh, a to bezkolizne... Este aj je to tam oddelene klemmfixami. Presne tuto znacku by som chytil, odmontoval a umiestnil ju (uz davno) na tuto riesenu odbocku za Rondlom. Alebo aspon zatrel modrou farbou ten "chvostik" pravej sipky.

Vzdy ked tade idem tak rozmyslam, ci som ja dement, alebo tomu len nerozumiem. Aspon ze niesom sam.

Inak to napojenie na Mostnu je problem, podla mna by tam mala byt STOP. Cez zvodila nie je vidiet v ktorom pruhu prichadzaju auta. A ked zoberieme, ze kusok predtym v smere od Rondla sa musia rovnako pripajat auta, tak sa na kratkom useku zbiehaju vlastne 3 pruhy (teda ak sa zuzenie bude realizovat). Celkovo mi pri pride take "prvoplanove" riesenie. Ked si k tomu priratam standardnych Zilinskych 70km/h na hlavnych tahoch...
ferguson
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 335
Obrázky: 14
Založený: 18. Nov 2015 21:05

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod metelesku.blesku » 16. Apr 2021 08:01

Dlhú dobu tam svieti v zákrute 40 km/h za dažďa, kvôli tomu, že tam "padali trakaře". Stačí odstrániť dodatkovú tabuľku. Aj tak by si celý ten preplet zaslúžil len jednoduché zrušenie 70 ešte pred prepletom a potom tam ani citrónové 40-tky nebudú potrebné.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Matt » 16. Apr 2021 08:33

STOPka zbytocne spomali premavku v smere od LL. jednoduche a lacne riesenie je stiahnut dopravu na ul. Mostna (I/60) do jedneho pruhu tesne pred krizovanim a nasledne vznikne bezkolizne pripojenie - dva rovnocenne jazdne pruhy pre I64 aj I60. V kosiciach minuly rok takto poriesili pripojenie presovska / hlinkova v smere na sidl. Dargovskych hrdinov.
Matt
diskutujúci
 
Príspevky: 66
Založený: 01. Nov 2010 08:15
Bydlisko: Košice

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Miro » 16. Apr 2021 09:02

Ale tie dva pruhy by sa museli oddeliť klemmfixom, lebo inak by to bolo ešte horšie než teraz.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Hank » 16. Apr 2021 14:11

ferguson napísal:
mike007 napísal:Inac, uz dost dlho premyslam nad tym, co tymto myslel projektant dopravneho znacenia, ked sa rozsirovala I/18 pod Dubnou skalou.
To Norisom navrhovane znacenie je pouzite, ale totalne opacne, zle a zmatocne, pretoze zo zjazdu D1 vznika pravy jazdny pruh, a to bezkolizne... Este aj je to tam oddelene klemmfixami. Presne tuto znacku by som chytil, odmontoval a umiestnil ju (uz davno) na tuto riesenu odbocku za Rondlom. Alebo aspon zatrel modrou farbou ten "chvostik" pravej sipky.

Vzdy ked tade idem tak rozmyslam, ci som ja dement, alebo tomu len nerozumiem. Aspon ze niesom sam.


Po otvoreni D1 to tam tak aj zhruba bolo (teda nebolo to uplne tvrde napojenie, ale pripajaci pruh bol velmi kratky), ale po prvych nehodach dorabali pripojovaci pruh a na uz neaktualnu zvislu znacku zjavne zabudli.

Inak, tie znacky o tvrdom napojeni u nas boli, ale uz nie su. Je to totiz dost zhovadilost presuvat zodpovednost za na hovno stavebne riesenie na vodica. Bud ma byt pripojenie cez pripajaci pruh alebo ma byt daj prednost a to pripojenie ma tak aj vyzerat. Len u nas sa stavaju take pripojenia, ake sa stavaju... Vyzera to na pripajaci pruh a zrazu si pred/pod kamionom.
Poloodborný portál najmä o dopravnom značení
http://www.ocestnejpremavke.sk
Obrázok používateľa
Hank
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 418
Obrázky: 20
Založený: 10. Nov 2016 19:18

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod metelesku.blesku » 17. Apr 2021 09:19

Hank napísal:po prvych nehodach dorabali pripojovaci pruh

Nedorábali pripojovací pruh, ale prekreslili čiary od napojenia z diaľnice a mierne rozšírili cestu od križovatky do lomu Dubná Skala až po pôvodné rozšírenie cesty, t.j. v dĺžke nejakých 400 metrov.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod 110mat110 » 17. Apr 2021 21:54

Miro napísal:Ale tie dva pruhy by sa museli oddeliť klemmfixom, lebo inak by to bolo ešte horšie než teraz.

Myslim, ze namontovat tam par plastovych ceduliek je viac adminiatrativny ako fyzicky problem
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 399
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod MeteoR@j » 21. Apr 2021 17:07

Keď sa tu spomína problémová zákruta pri Salezianoch, tam mňa by zaujimalo čo s frekventovanym chodníkom, ktorý spája Lichardovu ul. s Rajeckou (nadchodom podnad Mostnú). V dávnej minulosti tam bol normálne vyznačený prechod pre chodcov. Posledných cca 15 rokov SSC nechce o tomto prechode pre chodcov ani počuť.
Viem, že ďalší priechod by ešte viac skomplikoval tento úsek pred Saleziánmi, ale SSC by to mohla aspoň nejak vyriešiť,a nie robiť mŕtveho chrobáka.
Načo je tam potom nadchod, keď nemôžete normálne prejsť na druhú stranu.

https://www.odkazprestarostu.sk/zilina/ ... -chybajuci
MeteoR@j
diskutujúci
 
Príspevky: 76
Obrázky: 81
Založený: 08. Mar 2016 20:03

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Miro » 21. Apr 2021 18:31

Vyznačiť len miesto na prechádzanie.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 32 hostí.