Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - 2023)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod ondrejko_t » 05. Jan 2021 11:38

Loe napísal:Prajem všetkým diskutujúcim aj návštevníkom šťastný nový rok :)

Osobne to vidím takto (okrem projektu D4/R7):

Podpis zmluvy so zhotoviteľom:
1. D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala, III. / IV. kvartál 2021

Do súťaže by podľa mňa bolo dobré dostať ešte cca. 15 - 20km, s ohľadom na aktuálny stav prípravy ale veľmi nie je kde brať, veľmi teoreticky by mohlo ísť niečo z výberu R1 BB - Slovenská Ľupča, R2 Bátka - Figa, R2 Zacharovce - Bátka či R4 Ladomirová - Hunkovce. Obávam sa ale, že vo výsledku v budúcom roku do súťaže z týchto úsekov nedajú ani jeden.


Šťastný aj Tebe :)

vypichol som z Tvojho príspevku dve časti, čo ma zaujímajú. Prečo si pri podpise zmluvy na D1 taký pesimista? je tam nejaký aj iný problém, ako naša birokracia? ak sa naozaj nikto neodvolá, je nejaký dôvod to nezačať už v Q1?

No a dúfam, že BB - SĽ vôbec nebudú riešiť. tento úsek nič nerieši. celkom by som ale súhlasil s R2.

no a zbožné priania na tento rok?
- stavebné povolenie na ZP HU-IV by nebolo odveci
- R2 - ZV - by sa mohli páni úradníci dohodnúť na konečnej trase
+ súhlasím, že by sa čosi mohlo aj okolo KM rozbehnúť
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 783
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod pa3ck » 05. Jan 2021 13:27

Zachytil som v rádiu, že podľa zásadnej pripomienky Generálnej prokuratúry nie je Holý kompetentný predložiť zákon o VO
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod ampz143 » 05. Jan 2021 19:48

Ahoj,
když už tu řešíte plán výstavby D/R, plánují se na Slovensku ještě nějaké stavby 4-pruhových dálnic kromě:
-Dostavby D1 Bratislava - Košice
-Dostavby D3 Žilina, Brodno - Čadca
-Obchvat Prešova II. (R4) a Lipníky - Kapušany (R4)
-Obchvat Košic I. a II. (R2)
-Obchvat Zvolena (R2)

Četl jsem, že R1 Bánská Bystrica - Ružomberok se pravděpodobně vypustí.
R2 Lučenec - Košice také nebude, pouze 2-pruh
Alespoň D1 k ukrajinským hranicím se bude stavět, nebo to se již také vypustilo...

Protože potom to vypadá, že Slovensko bude mít dálniční síť při té bídě hotovou. Alespoň by pak mohly jít peníze na železnici, která je ale v dezolátním stavu....
ampz143
nováčik
 
Príspevky: 5
Založený: 05. Jan 2021 10:45

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 05. Jan 2021 20:38

ale to takto nefunguje. je definovana siet ale nie je uvedene presne co bude plny a co poloprofil. to sa ani neda lebo to co plati dnes nemusi platit navzdy. btw. aj poloprofil sa robi s rezervou na plny do buducnosti. moze sa vypustit cely tah ale to sa zatial stalo len v pripade R9.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod RDVN » 05. Jan 2021 20:58

Alespoň D1 k ukrajinským hranicím se bude stavět, nebo to se již také vypustilo...


Tam sa to práve len štartuje keďže sa aspoň dosiahlo vložiť úsek od bidoviec po Pozdisovce do top 15 investičných priorít štátu. Ale podnikatelia keď to tak môžem nazvať sa snažia to urýchliť ale tam treba hlavne zmenu vo VO.

Len nerozumiem zaviazaniu Slovenska voči EU že to bude do 2030. Je to nereálne až ku hranici pokiaľ sa niečo nezmení. A vlastne moja otázka je či čaká Slovensko nejaký postih za nedodržanie termínu? Ďakujem
RDVN
návštevník
 
Príspevky: 41
Založený: 24. Dec 2020 02:05

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod Viktorius » 07. Jan 2021 16:42

Po dnešnom videu A.Doležala... good luck stavebny sektor, aspon viem, prečo to naťahovanie vyhlásení VO na nové úseky D a RC resp. harmonogram výstavby.
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 18:09

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod metelesku.blesku » 07. Jan 2021 18:49

Takže aj toto: https://ndsas.sk/press/press-narodna-dialnicna-spolocnost-press-spravy/r3-na-orave-zakratko-podpiseme-zmluvu-na-jej-vystavbu si môžu Oravci tiež strčiť za klobúk. Víťaz VO bude určite celý bez seba s radosťou čakať na podpis zmluvy do druhej polovice decembra 2022 :roll:
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod Peter_CA » 07. Jan 2021 19:05

Vít Bárta reloaded? :-D
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod pohodak » 07. Jan 2021 21:33

Viktorius napísal:Po dnešnom videu A.Doležala... good luck stavebny sektor, aspon viem, prečo to naťahovanie vyhlásení VO na nové úseky D a RC resp. harmonogram výstavby.


neviete niekto co na to hovori ministrov fejsbukovy kamos? :lol:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod zvR7 » 07. Jan 2021 23:28

Je to pochopiteľné keď dochádzajú vlastné peniaze v kase, bolo tu obdobie brutal zlého hospodárenia...ktoré ešte navyše pokračuje...plus prichádza obdobie bez nápadov a kreativity, neviem ako vyčerpáme EU fondy. Jedno je isté, ak nechceme aby sa rozpadla dopravná infraštruktúra a niekde kolabovala skoro každý deň, treba zabudnúť na dlhší čas (10 rokov) na výstavbu nových dialnic (dokončiť iba rozrobené) a radšej sa sústrediť na jednotky (obchvaty, rekonštrukcie), alebo osekať parametre D na ekonomické riešenia (a bez debaty), netreba sa hrať na Švajčiarsko keď na to nemáme, ale mnohí tomu stále veria (je to pekne vidieť na megalomanskom plánovaní, ktoré väčšinou končí iba na papieri ale dobre sa dá na tom nabaliť a ktoré treba neustále prerábať a dorábať a furt je to drahé na SK pomery)
SK sa zadlžuje...nikde to nevidieť...všetko sa roztopí a výsledok žiadny.
Radšej aj za cenu úverov naplánovať jasnú víziu jednotiek a rozložiť výstavbu spravodlivo a rovnomerne po celom SK (potiahne to ekonomiku, udrží stavebný sektor a udrží voličov).
Ináč sa ešte 30 rokov budeme točiť okolo D1 a D3
zvR7
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 323
Obrázky: 0
Založený: 05. Máj 2013 15:13

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod jarino » 09. Jan 2021 14:10

pa3ck napísal:Zachytil som v rádiu, že podľa zásadnej pripomienky Generálnej prokuratúry nie je Holý kompetentný predložiť zákon o VO

Ten nie je kompetentný vôbec. Už len kvôli tej výnimke od hygienika by mal ísť okamžite do prdele!
Od celého Slovenska vyžadujú, aby sedelo doma na zadku a tu sa nejaký škriatok presúva do Anglicka a späť akoby sa nechumelilo...

RDVN napísal:Len nerozumiem zaviazaniu Slovenska voči EU že to bude do 2030. Je to nereálne až ku hranici pokiaľ sa niečo nezmení. A vlastne moja otázka je či čaká Slovensko nejaký postih za nedodržanie termínu? Ďakujem

Teoreticky by sankcie mali byť. Na druhú stranu niektoré projekty nie sú významne naliehavé, aby boli do roku 2030 nejako potrebné a určite ich v potrebnosti prevyšujú projekty comprehensive network.
Avšak by som povedal, že nejaké sankcie budú niekoho trápiť až v roku 2029...


K EU fondom.
Ja vôbec netuším, aké projekty chcú ŽSR realizovať z Fondu obnovy. Tam sú tie termíny trošku iné a nemyslím si, žeby ŽSR mali hocičo dostatočne pripravené. Už nehovorím o tom, že malo by to mať aj nejaký prínos do budúcnosti.
Či zalepia to tak, že projekty typu elektrifikácia do HE presunú z OPII 2014 - 2020 a pôjde cez Fond obnovy? Tu hneď prichádza namiesto otázka, koľko peňazí nám prepadne... Aj keď vieme, že lepiť to má ZSSK.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod Peter_CA » 09. Jan 2021 14:23

Z vyjadrení ministra vyplýva, že on asi nechápe, že z Fondu obnovy sa nedá financovať bežná údržba a opravy. Myslí si, že tými peniazmi zalepí dieru v rozpočtu.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 09. Jan 2021 17:47

a kto povedal ze sa nedaju financovat opravy ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod Peter_CA » 09. Jan 2021 17:58

Myslím bežné opravy, ktoré vznikli hlavne zanedbanou údržbou. Proste nie je to určené na bežnú prevádzku.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod lolo » 10. Jan 2021 13:30

Tak na ŽSR teoreticky elektrifikacia Humenné, modernizácia LM, rekonštrukcia Trnovec nad Váhom -Tvrdosovce a Palárikovo-Nove Zámky. Otázne či tie KR prejdú, aj keď zvyšuje sa tam Traťová rýchlosť (140km/h)a smerovo malo by to byť nachystané na 160 km/h. Plus rekonstrukcia stanicnych budov. Myslím že tieto projekty by mali byť v takom štádiu že by išli súťažiť, otázne je či by sa stihli aj zrealizovať. Minimálne ten LM je pase.
lolo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 374
Založený: 29. Mar 2018 18:39

D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod FANUSIK » 11. Jan 2021 06:09

chlapci ti čo volili OLANO zase sa pekne ošuškali Sluby sluby sluby a njbližšie 2 roky sa nic nove nezačne stavať...ideme dolu kopcom....Nastava obdobie Temna...SR.,,
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod ondrejko_t » 11. Jan 2021 06:37

co s tym ma OLANO? nie ze by som ich chcel obhajovat, ale MD ma na starosti Sme Rodina.
okrem toho, myslis ze smer s hlasom a dokonca s kotlebovcami by stavali viac, rychlejsie a lacnejsie?
napada mi hlaska z jedneho sitcomu - ale bratranec, nebud smiesny...
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 783
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod HanoX » 11. Jan 2021 08:35

FANUSIK napísal:chlapci ti čo volili OLANO zase sa pekne ošuškali Sluby sluby sluby a njbližšie 2 roky sa nic nove nezačne stavať...ideme dolu kopcom....Nastava obdobie Temna...SR.,,

A co s tym ma OLANO?
https://ndsas.sk/stavby/priprava-stavieb
Priprava trva 10 rokov, kym sa kopne do zeme. Tak za to, ze nic nie je pripravene pre nasledovne 2 roky asi mozu predchadzajuce vladne garnitury, nie?
HanoX
návštevník
 
Príspevky: 28
Založený: 11. Jan 2021 08:32

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod nevo83 » 11. Jan 2021 09:26

no ono to skor vidim na PENIAZE ako na pripravu, lebo niekolko usekov by mohlo ist do sutaze do roka...
- Prijmy statu 2020 a 2021 budu slabe...
- VO len ked ma financne krytie
- splatky za PPP projekty
- dofinancovanie rozostavanych projektov
- skrty z fondov resp ich ,,vlastne preplatenie,,

MD nie je len SSC a NDS...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod devil » 11. Jan 2021 10:03

A co s tym ma OLANO?
ministerstvo financii. ked neda peniaze mindop moze suchat nohami.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod Pacho » 11. Jan 2021 10:15

jednoducho nie sú peniaze, stavať sa nebude, všetky peniaze zožerie PPP R1 a PPP D4/R7, a na ostatok nezostane.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod pohodak » 11. Jan 2021 10:28

ono je to kombinacia viacerych faktorov - pravda je, ze keby chceli velmi stavat tak par veci sa koncom roka vyhlasit da, ale ako sme tu viaceri predpovedali rozpocet je na franforce a setri sa kde sa da a presne toto su situacie kedy ta dobehnu splatky megapredrazeneho PPP ala nasa slavna R1...PPP D4/R7 zozerie zatial minimum penazi, tam bude realna zataz na rozpocet od 2022/3
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod devil » 11. Jan 2021 12:38

ale to je smiesne, zober si len 2 velke polozky, armada dostane 1,75 mld. (viac ako predtym), k tomu 13. dochodky a mame 2 miliardy. armadu ani dochodky nezatiahnu eurofondy....tak pls. prestante s tym sebaklamom ze doprava zruinuje rozpocet. jednoducho nie je vola.

a na splatky dlhopisov idu stamiliony tak ci tak. statny dlh je 54 mld. eur.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod ondrejko_t » 11. Jan 2021 12:39

to sa vsetci zhodneme, ze peniaze a min fin.
ale opat - co s tym ma OLANO? ked poslednych 12rokov vladol niekto iny?
(opakujem, tym nechcem olano nejako propagovat a ani ich obhajovat)
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 783
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka + privádzač LL

Odoslaťod devil » 11. Jan 2021 12:44

je rok 2021 ked uz niekto iny nevladne.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.