Chystá sa druhá fáza opravy mosta Lamač na D2. Také utrpenie

Moderátor: Moderátori

Chystá sa druhá fáza opravy mosta Lamač na D2. Také utrpenie

Odoslaťod Čavo » 16. Máj 2022 05:02

Chystá sa druhá fáza opravy mosta Lamač na D2. Také utrpenie ako vlani to nebude, sľubujú diaľničiari

  • Chystá sa druhá etapa opravy mosta na D2 medzi tunelom Sitina a križovatkou Lamač, v opačnom smere ako minulý rok.
  • Prípravy sa začnú už v sobotu 21. mája, samotná oprava mosta sa spustí 20. júna a ukončí sa v posledný augustový deň.


Národná diaľničná spoločnosť (NDS) chystá veľkú opravu v hlavnom meste Slovenska. Pôjde o druhú etapu opravy mosta medzi križovatkou Lamač a tunelom Sitina, tentokrát v smere von z Bratislavy.

Prvú časť opráv v smere do mesta urobila minulý rok v lete a šoféri si ju dobre pamätajú pre rozsiahle kolóny. Situácia bola taká vážna, že sa sťažovali aj v bratislavskom Volkswagene a celú vec preberali v parlamentnom výbore pre hospodárstvo.

Diaľničiari sľubujú, že oprava v druhom smere umožňuje o čosi lepšie riešenie, ktoré bude pre dopravu menej bolestivé. Zatiaľ čo vlani museli dopravu v jednom smere zužovať do jedného pruhu, tentokrát nechajú pruhy dva, len užšie.

„Nebude obmedzenie, čo sa týka pruhov, ale samozrejme bude obmedzenie rýchlostné,“ vysvetlil Peter Peťko, člen predstavenstva NDS a prevádzkový riaditeľ firmy.

Inak povedané: Komplikácie nemajú byť také vážne ako minulý rok, ale na určité nepohodlie a spomalenie sa treba pripraviť.

Prípravy sa začnú v sobotu 21. mája. Ten májový víkend bude vyhradený na prípravu dopravného značenia a presmerovanie jednotlivých dopravných prúdov.

Potom sa začne rozširovať časť krajnice za mostom po oprave. Toto rozšírenie umožní zrealizovať lepšie riešenie dopravy než minulý rok. To podľa predstaviteľov NDS vlani nebolo možné pre dispozície na opravovanom moste.

Samotná oprava mosta sa spustí 20. júna a má byť ukončená posledný augustový deň.

https://e.dennikn.sk/2846852/chysta-sa- ... 3931e5d2f9
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Naspäť na 2022

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.