Do Nitry prichádzajú historicky najväčšie obmedzenia

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Do Nitry prichádzajú historicky najväčšie obmedzenia

Odoslaťod devil » 31. Aug 2019 15:01

Nitrania, pozor: Do Nitry prichádzajú historicky najväčšie obmedzenia v doprave, cez týždeň uzavrú Univerzitný most

V meste budú mať tak isto obmedzenú dopravu aj nákladné autá nad 3,5 tony.

Univerzitný most po dlhých prípravách skutočne uzatvoria a to na pol roka. V stredu 28. augusta bude uzatvorená polovica mosta s tým, že na štvrť roka uzavrú najskôr polovicu mosta zo strany UKF a potom na rovnaký čas druhú polovicu mosta zo strany SPU. V pondelok však začnú chystať zmeny svetelnej signalizácie a budú sa búrať cestné ostrovčeky.

Celá rekonštrukcia mosta spadá pod Slovenskú správu ciest, tá je tiež majiteľom mosta aj investorom. „Rekonštrukcia mosta prinesie masívne dopravné obmedzenia nielen v meste, ale aj v blízkom okolí. Obyvatelia aj návštevníci Nitry sa budú musieť vyzbrojiť mimoriadnou dávkou trpezlivosti a ohľaduplnosti,“ informoval hovorca Nitry Tomáš Holúbek. V meste budú mať tak isto obmedzenú dopravu aj nákladné autá nad 3,5 tony, ktoré budú mať zákaz.

Viacero ciest bude pre obchádzku upravená, ako informoval hovorca mesta: „Vybúrajú sa napríklad ostrovčeky oproti obchodnému domu Centro Nitra. Pri jazde od okružnej križovatky medzi Mostnou a Napervillskou smerom k Chrenovskému mostu autá nebudú môcť pokračovať rovno k Mlynom, dopravné značenie ich pri Chrenovskom moste nasmeruje na Kmeťkovu, kadiaľ sa do centra môžu dostať buď po Fraňa Mojtu alebo po Mostnej. Z jednosmerky medzi Chrenovským mostom a Univerzitným mostom na ulici Nábrežie mládeže sa logicky nebude dať dostať na Univerzitný most, prikázaný smer jazdy sa tu zmení doľava, teda na Chrenovú.“

V meste tak vznikne obchádzka cez Univerzitný most, Slančíkovej ulicu, Chrenovský most, Wilsonovo nábrežie. Pre vodičov je dôležité, aby pozorne sledovali dočasné dopravné značenia a sa riadili pokynmi policajtov. Podľa slov hovorcu by mali tiež obyvatelia Nitry použiť alternatívne spôsoby prepravy. Mali by ste sa teda pohybovať pešo, prípadne použiť bicykle, kolobežky či inú alternatívnu formu dopravy.

Obrázok

https://nitraden.sk/nitrania-pozor-do-n ... itny-most/
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 110
Založený: 04. Feb 2005 08:32

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.