Napojenie R1 na D1 zrejme v Ivachnovej

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Napojenie R1 na D1 zrejme v Ivachnovej

Odoslaťod Ister » 20. Mar 2019 13:05

Napojenie R1 na D1 zrejme v Ivachnovej

Nedávnom sme písali o problematike napojenia budúcej rýchlostnej cesty R1 z Banskej Bystrice na rozostavanú diaľnicu D1. Situáciu sa po čase opäť o niečo viacej vykryštalizovala.

V súčasnom rozsahu hodnotenia sú navrhnuté varianty V1 a V2 pri Martinčeku a Likavke. Napojenie by tak išlo buď tunelom Mních alebo estakádou ponad závod Mondi SCP. Radnica i okolité obce však ešte v roku 2016 vyvinuli snahu, pretavenú do petície, kde tieto alternatívy navrhnuté NDS odmietli a žiadajú nový variant napojenia v Ivachnovej. Dnes je táto alternatíva opäť o niečo reálnejšia.

„Ak nepodáme Správu o hodnotení úseku R1 Ružomberok juh – Ružomberok napojenie na D1 do 5. augusta, súčasný rozsah hodnotenia, a teda aj predložené alternatívy zaniknú. Predpokladáme, že to do 5. augusta nestihneme. Preto už teraz robíme prípravu zámeru Ružomberok, juh – križovatka s D1, Ivachnová a pripravujeme materiály pre zmenu rozhodnutia ešte nevydanej dokumentácie pre územné rozhodnutie, aby sa vybudovala križovatka Ivachnová,“ vysvetlila celkom jasne Kristína Bátorová z NDS.

Už koncom roka pocítia stavbu diaľnice pri Ružomberku aj vodiči. Združenie Čebrať začne napájať novobudovaný úsek na súčasnú D1 pri Ivachnovej. V 300 metrovom úseku preto postavia obchádzku súčasnej hlavnej cesty I/18, po ktorej bude chodiť doprava. Súčasná I/18 sa v inkriminovanom mieste zmení práve na novú diaľnicu D1.


https://rmagazin.sk/na-dialnici-pri-ruz ... ionov-eur/
Ister
diskutujúci
 
Príspevky: 149
Obrázky: 1
Založený: 10. Feb 2008 12:32

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.