Južný obchvat Trnavy nezačnú stavať skôr než o dva roky

Moderátor: Moderátori

Južný obchvat Trnavy nezačnú stavať skôr než o dva roky

Odoslaťod rybana1 » 25. Jan 2016 09:38

Južný obchvat Trnavy nezačnú stavať skôr než o dva roky
http://nasatrnava.sme.sk/c/20078968/juzny-obchvat-trnavy-nezacnu-stavat-skor-nez-o-dva-roky.html

Obyvatelia sídliska Linčianska budú musieť najmenej ďalšie štyri roky strpieť nákladnú dopravu pod oknami.

Obrázok
Južný obchvat Trnavy sa skloňoval aj na slávnostnom 
otvorení severného. To bolo ešte v júni 2012. (Zdroj: (PB))

TRNAVA. Radnica sa už roky snaží obkolesiť Trnavu súvislým obchvatom. Severný sa osvedčil, odklon kamiónov smerujúcich na Záhorie v meste cítiť. Najviac odľahčil Trstínsku, Rybníkovú a Bučiansku. Trnave chýba južný obchvat, tranzitná doprava je už dlhšie presmerovaná cez okraj sídliska Linčianska.
Domáci si zvykli
Kamióny odkláňa dopravná značka z Bratislavskej na Golianovu a Nerudovu. Domáci si už na ruch z ulice zvykli. Mesto už dávnejšie opravilo problémové úseky, hrmot kamiónov už nie je taký evidentný. Navyše je zima, okná majú ľudia zatvorené, hluk až tak nepočuť.
Premávka hustne pravidelne počas pracovného týždňa po druhej popoludní. Vtedy sa končí zmena v niektorých veľkých fabrikách na periférii. „Zápchy siahajú od kruhového objazdu na Bratislavskej až po kruháč na Zelenečskej,“ napísal nám v maile Marián z Linčianskej. To je viac ako kilometer. Tranzitnú dopravu dostane zo sídliska až južný obchvat. O náhradnom spojení, ktoré by viedlo mimo sídliska do jeho otvorenia, mesto neuvažuje.
V štádiu prípravy
„Cesta I/61 Trnava – južný obchvat je v štádiu prípravy. Zatiaľ je vypracovaná dokumentácia pre stavebné povolenie a začiatkom roka bude predložená na prerokovanie s dotknutými orgánmi a organizáciami,“ informovala Zuzana Hromcová, hovorkyňa Slovenskej správy ciest (SSC). Stavbu zaradili do zoznamu projektov, ktorú chcú financovať z eurofondov.
Nevyhnutnou podmienkou získania peňazí z Únie je tak-zvaná štúdia realizovateľnosti. Tú posúdi Európska komisia. Štúdiu chcú vypracovať v priebehu tohto roka. „Po preukázaní opodstatnenosti stavby a po pridelení finančných prostriedkov bude príprava stavby pokračovať štandardným postupom. Výkupmi pozemkov, zabezpečovaním potrebných rozhodnutí a povolení,“ zhrnula Hromcová.
Najskôr o dva roky
Predbežný termín začiatku výstavby stanovila na rok 2018, samozrejme, po splnení vyššie uvedených predpokladov.
Južný obchvat by mohli stihnúť postaviť v priebehu dvoch rokov. Na rozdiel od severného ide o kratšiu trasu a jednoduchšie technické riešenie vzhľadom na profil terénu. V rámci jeho výstavby bolo potrebné prerobiť križovatku Bratislavská – Strojárenská na okružnú. Ďalej sa bude musieť premostiť krajská cesta do Zelenča a takisto aj Trnávka. Problematickým sa javí aj prepojenie Bulharskej ulice s Modrankou.
rybana1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 313
Obrázky: 17
Založený: 23. Apr 2014 10:00
Bydlisko: TT

Naspäť na 2016

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron