Váhostav získal už tretiu zákazku v tomto roku

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Váhostav získal už tretiu zákazku v tomto roku

Odoslaťod Andrej » 13. Nov 2013 23:23

Váhostav získal už tretiu zákazku v tomto roku
(13.11.2013; Hospodárske noviny; s. 4; Poracký Marek)

Je najúspešnejšou stavebnou firmou v tomto roku. Spoločnosť Váhostav, ktorej jedným z majiteľov je Juraj Široký, totiž získala tretiu veľkú cestnú zákazku v tomto roku. Uspel iba týždeň po tom, čo spoločne s OHL ŽS podpísal zmluvu na výstavbu ružomberskej diaľnice. Podľa zistení HN včera definitívne získal viac ako 10-kilometrový úsek rýchlostnej cesty R2 neďaleko Zvolena - Pstruša-Kriváň.

Cestu za 180 miliónov eur postaví spolu s Doprastavom a so Strabagom, ktorý je zároveň lídrom združenia. "Dnes (včera, pozn. HN) bola podpísaná zmluva," potvrdila hovorkyňa spoločnosti Edita Novotná. Na jej výstavbu chce štát použiť eurofondy.

Pomôže viacerým
Rýchlostnú cestu pritom majú začať budovať ešte tento rok. Dokončiť ju chcú do roku 2015. Aj preto ministerstvo dopravy pod vedením Jána Počiatka (Smer-SD) začiatok
výstavby úseku víta. A nielen oni. Tešiť sa môže aj samotná Detva. Spomínaná rýchlocesta totiž obíde aj toto mesto. "Samozrejme, že to vítame, celý región. Od R2 očakávame prílev nových investorov," konštatoval primátor mesta Ján Šufliarsky.
Stavebný sektor je pritom dlhodobo v problémoch. A spolu s ním aj samotné stavebné firmy. Napríklad Široký v priebehu roka požičal svojej firme milióny eur. Práve takéto zákazky stavebným firmám môžu podľa odborníkov pomôcť. "Vyťaží to ich kapacity," vraví prezident Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska Zsolt Lukáč.

Ďalšie zákazky
Päť veľkých cestných zákaziek vypísal štát za viac ako miliardu eur začiatkom roka. No počas leta sa súťaže pre námietky zablokovali. Následne sa na jeseň po rozhodnutiach Úradu pre verejné obstarávanie odblokovali. Jediným dlhotrvajúcim tendrom tak ostala stavba najdlhšieho tunela - Višňové. Oň súperí Doprastav so Skanskou, ktorú tendrový úrad pred dvoma týždňami vrátil späť do hry.

http://www.vud.sk/news/1113vud.pdf
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 17:57

Naspäť na 2013

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.