Horský priechod Pezinská Baba úplne sprejazdnia v decembri

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Horský priechod Pezinská Baba úplne sprejazdnia v decembri

Odoslaťod Majkl » 05. Nov 2013 18:16

Na dopravne vyťaženom horskom priechode Pezinská Baba pokračujú stavebné práce na rekonštrukcii vozovky. Mali by byť hotové do konca novembra. Tri opravované úseky cesty budú sprejazdnené po kolaudácii, pravdepodobne v decembri.

Obrázok

V tomto roku ide o najnákladnejšiu investíciu Bratislavského samosprávneho kraja, predpokladané náklady sú 2,3 milióna eur.

"Naším zámerom bolo, aby sa napriek kritickému stavu v žiadnom prípade neuzavrela cesta cez Pezinskú Babu. Podarilo sa nám to, sme pred finále bez toho, aby cesta cez Babu bola uzavretá," povedal na dnešnom kontrolnom dni predseda BSK Pavol Frešo.

Rekonštrukcia cesty na Pezinskej Babe pokračuje podľa harmonogramu, s obmedzením dopravy v kritických úsekoch v jednom jazdnom pruhu. V súčasnosti sa rekonštruujú tri havarijné úseky, doprava je riadená svetelnou signalizáciou. Ak by Bratislavský kraj k rekonštrukcii nepristúpil, hrozil by úplný zosuv časti cestného telesa. S rekonštrukciou havarijných úsekov na ceste II/503 z Pezinka do Perneka začal Bratislavský kraj začiatkom júla. Všetky tri úseky sa opravujú naraz v rámci jednej stavby, prostredníctvom dcérskej spoločnosti BSK Bratislavské regionálne cesty, a. s.

Na Pezinskej Babe bola porušená stabilita, vytvárali sa pozdĺžne trhliny a zosúvali sa časti vozovky. Havarijný stav na Pezinskej Babe spôsobili vek cesty, vlhkosť a nerešpektovanie zákazu prejazdu ťažkých nákladných áut s hmotnosťou často nad 40 ton. Neoprávnenú premávku kamiónov na horskom priechode pravidelne monitoruje polícia.

(TASR)

http://www.bratislavskenoviny.sk/najnov ... n=20131102
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Naspäť na 2013

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.