Prokurátor korupciu nenašiel, Brusel zrejme uvoľní peniaze

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Prokurátor korupciu nenašiel, Brusel zrejme uvoľní peniaze

Odoslaťod aquila » 27. Máj 2013 20:46

Eva Bullová | 27.05.2013 20:00

Podozrenia z korupcie a kartelu v dôležitých železničných tendroch na Považí sa vyšetrovaním na prokuratúre nepotvrdili. Železničné projekty sa preverovali viac ako rok na podnet Európskeho úradu pre boj proti podvodom, pretože nám na ne má finančne prispieť únia. Správu polície a dozorujúcej prokuratúry už majú podľa informácií denníka Pravda v rukách úradníci v Bruseli.
železnica, tender, korupcia, Brusel
Podozrenia z korupcie a kartelu v železničných tendroch na Považí sa vyšetrovaním nepotvrdili. Brusel by aj na základe toho mohol začať uvoľňovať v súčasnosti pozastavené eurofondy v rezorte dopravy.
Autor: Ľuboš Pilc, Pravda

Aj na základe výsledkov vyšetrovania sa očakáva, že Slovensko by mohlo od leta opäť čerpať eurofondy na dopravné projekty. Eurofondy máme od februára pozastavené. „Môžeme potvrdiť, že sme dostali informáciu o rozhodnutí Prezídia Policajného zboru SR uzavrieť svoje vyšetrovanie,“ potvrdila pre Pravdu Alina Burea, hovorkyňa Európskeho úradu pre boj proti podvodom. Burea však podotkla, že úrad ešte oficiálne prípad neukončil.

Väčšina podozrení pri tendroch sa týkala korupcie. Pri modernizácie trate Žilina – Krásno nad Kysucou prokuratúra preverovala zase podozrenia z kartelu. „Trestné stíhanie vo veci bolo vyšetrovateľom zastavené, pretože skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci. Toto rozhodnutie a príslušný spisový materiál prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry preskúmal a skonštatoval, že uznesenie je zákonné a dôvodné,“ povedala Andrea Predajňová, hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry.

Ministerstvo dopravy je zatiaľ pri hodnotení vyšetrovania tendrov opatrné. „Ministerstvo dopravy je súčinné pri poskytovaní podkladov, ktoré sú od nás vyžadované zo strany Európskeho úradu pre boj proti podvodom, nie sme však účastníkmi konania, preto nemôžeme toto vyšetrovanie nijakým spôsobom komentovať a čakáme na oficiálne vyjadrenie z Bruselu,“ povedal hovorca ministra dopravy Martin Kóňa.

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clano ... i-peniaze/
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 496
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Naspäť na 2013

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.