Tretí diaľničný privádzač odbremení centrum mesta

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Tretí diaľničný privádzač odbremení centrum mesta

Odoslaťod duro_z_dediny » 20. Dec 2011 12:04

Vo štvrtok 22. decembra otvoria pri obci Sverepec v Považskobystrickom okrese tretí diaľničný privádzač na deväťkilometrovom úseku diaľnice D1 v Považskej Bystrici.

Obrázok

Považská Bystrica 19. decembra (TASR) – Vo štvrtok 22. decembra otvoria pri obci Sverepec v Považskobystrickom okrese tretí diaľničný privádzač na deväťkilometrovom úseku diaľnice D1 v Považskej Bystrici.

Ako dnes TASR informoval hovorca Národnej diaľničnej spoločnosti Marcel Jánošík, križovatkové vetvy Považská Bystrica - juh sú druhou etapou stavby úseku diaľnice D1 Sverepec – Vrtižer. Jej prvý úsek tvoria okrem privádzača vo Sverepci už sprejazdnená kruhová križovatka Centrum, stredisko správy a údržby diaľnic, prevádzková budova polície, preložka cesty I/61 (viac ako 1,6 kilometra z celkovej dĺžky 2,7 kilometra je už v prevádzke), rovnako ako úpravy dočasných komunikácii, obchádzky, chodníky a inžinierske siete.

Výstavba II. etapy prvého úseku diaľnice D1 Sverepec – Vrtižer sa začala v máji roku 2010, ukončenie výstavby je naplánované na máj budúceho roku. Zmluvná cena projektu je podľa Jánošíka takmer 18,2 milióna eur. Spolufinancovanie je z 85 percent zabezpečené z rozpočtu Európskych spoločenstiev (Kohézny fond – Operačný program doprava 2007 – 2013, prioritná os 2, cestná infraštruktúra) a 15 percent štátny rozpočet a rozpočet obstarávateľa. Zhotoviteľom je združenie Hastra – Diaľničné stredisko, ktorú tvoria spoločnosti Hastra, s. r. o. Žilina a M – Silnice, a. s. Pardubice.

Privádzač vo Sverepci by mal odbremeniť najmä preťaženú dopravu v centre mesta na ceste II/57 Rajec – Púchov. "Stiahnuť" na diaľnicu by mal predovšetkým automobily jazdiace od Rajca, ako aj zo sídlisk SNP, Hliny, Rozkvet, ktoré sa na diaľnicu dostanú cez juhozápadný obchvat mesta.

Zdroj: TASR, portál http://openiazoch.zoznam.sk
http://openiazoch.zoznam.sk/cl/115783/T ... trum-mesta
Obrázok používateľa
duro_z_dediny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 206
Založený: 18. Jún 2009 11:46

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.