Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje silnici R6 Lubenec -

re-print článků souvisejících s problematikou dálnic, rychlostních komunikací a silnic

Moderátor: Moderátori

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje silnici R6 Lubenec -

Odoslaťod Majkl » 10. Nov 2015 13:28

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje silnici R6 Lubenec - Bošov

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje v úterý 10. listopadu za účastí generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy silnici R6 Lubenec - Bošov. Hlavní náplní stavby bylo zkapacitnění a úprava stávající dvoupruhové silnice I/6 v úseku západně od Lubence mezi obcemi Lubenec a Bošov.


Současná silnice I/6, zařazená do sítě mezinárodních silnic jako tah E48, spojuje hlavní město Prahu s karlovarsko-chebskou průmyslovou aglomerací a s lázněmi mezinárodního významu – Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Jáchymov a Františkovy Lázně. Je vedena z hlavního města Prahy ve směru Krušovice – Karlovy Vary – Sokolov – Cheb až na hranice se Spolkovou republikou Německo. Je zde silná doprava vnitrostátní stejně jako mezinárodní, provozovaná všemi druhy dopravních prostředků.

„Vybudování rychlostní silnice R6 výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy, ke zkrácení přepravní doby směrem k našim západním hranicím a umožní lepší spojení mezi ČR a SRN. Rychlostní komunikace R6 odvede tranzitní dopravu mimo zastavěná území obcí, čímž se podstatně zlepší životní podmínky jejich obyvatel, sníží se riziko nehod chodců a cyklistů, dojde k poklesu imisní zátěže v obytných zástavbách, sníží se míra hlukového zatížení v obytných zónách, zlepší se možnost využití stávající silnice I/6 pro místní dopravu a zlepší se celková dostupnost regionu, což zvýší jeho atraktivitu pro investory i občany,“ vysvětlil důležitost rychlostní komunikace R6 generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií z prostředků Fondu soudržnosti, v rámci Operačního programu Doprava. O nenávratný příspěvek Evropské unie je požádáno v rámci Priority 2 v oblasti podpory „Výstavba a modernizace dálniční a silniční sítě TEN-T“.

Rychlostní silnice R6 Lubenec - Bošov

Hlavní trasa:
délka: 4120 metrů
kategorie: R 25,5/100
plocha vozovek: 99 580 m2
počet stavebních objektů: 76

objednatel: ŘSD ČR
zhotovitel: Sdružení Lubenec–Bošov (EUROVIA CS, a.s., Geosan group, a.s., AZ Sanace, a.s.)

cena stavby dle smlouvy: 1 647 780 583,- bez DPH

Zdroj: https://www.rsd.cz/wps/portal/!ut/p/a0/ ... 0v-lHQUA!/
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Naspäť na Monitoring tisku

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.