Společnost EUROVIA CS představila nový méně hlučný povrch

re-print článků souvisejících s problematikou dálnic, rychlostních komunikací a silnic

Moderátor: Moderátori

Společnost EUROVIA CS představila nový méně hlučný povrch

Odoslaťod Dialniciar » 27. Jún 2010 16:08

Společnost EUROVIA CS představila odborníkům nový povrch vozovek pro snížení hlučnosti - VIAPHONE®

Publikováno: 25.6.2010
Rubrika: 2010

Nové asfaltové směsi VIAPHONE® umí snížit hluk z pneumatik a mají vynikající protismykové vlastnosti. Tuto technologii v České republice představila společnost EUROVIA CS na své odborné prezentaci. VIAPHONE® dokáže snížit dopravní hluk na úroveň odpovídající 50% snížení intenzity dopravy.

Asfaltová směs s nízkou hlučností VIAPHONE®, kterou vyvinula společnost Eurovia ve Francii, splňuje všechny požadavky pro snížení hluku poblíž silnic. VIAPHONE® účinně a trvale snižuje emise valivého hluku. Zároveň je, oproti drenážnímu asfaltu, méně náchylný k zanesení. Svými vlastnostmi je vhodnou volbou pro výstavbu městských a příměstských komunikací a údržbu městských ulic, průtahů a kruhových křižovatek či příměstských a příjezdových komunikací.

„Jemnozrnnost směsi VIAPHONE® snižuje hluk způsobený pneumatikami vozidel na hrubém povrchu vozovky. Vlákna napuštěná asfaltem totiž působí jako „tlumič hluku“,“ vyzdvihuje přednosti této technologie Ing. Michal Sýkora, technický ředitel EUROVIA CS, a. s.

VIAPHONE® je asfaltová směs zrnitosti 0/8 mm a vysokým obsahem hrubého kameniva. Obecně se jako pojivo používá silniční asfalt s přídavkem organických vláken. V závislosti na velikosti dopravního zatížení lze vybrat také některý polymery modifikovaný asfalt. Relativně vysoký obsah pojiva zlepšuje zpracovatelnost směsi VIAPHONE® a usnadňuje pokládku. Kromě podstatného snížení hluku od pneumatik také výrazně zvyšuje bezpečnost jízdy. „Složení, zejména přetržitá křivka zrnitosti, zajišťuje směsi VIAPHONE® velice dobré protismykové vlastnosti,“ doplňuje výhody Ing. Michal Sýkora.

Asfaltový beton VIAPHONE® je určen pro velmi tenké vrstvy a pokládá se v tloušťce 20 – 30 mm. Pokud je podklad příliš nerovný, nejprve se musí provést jeho vyrovnání. VIAPHONE® má velmi zajímavou, homogenní strukturu povrchu. Jeho malá tloušťka eliminuje potřebu výškových úprav prvků inženýrských sítí ve vozovce a omezuje problémy s napojeními.

http://www.silnice-zeleznice.cz/clanek/ ... -viaphone/
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 20:16

Naspäť na Monitoring tisku

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.