Česko, země s dálničním obchvatem

re-print článků souvisejících s problematikou dálnic, rychlostních komunikací a silnic

Moderátor: Moderátori

Česko, země s dálničním obchvatem

Odoslaťod bzzi » 23. Aug 2022 18:32

Česko, země s dálničním obchvatem

https://denikn.cz/945035/pointa-n-svedectvi-o-ruske-armade-a-cesko-jako-zeme-s-obchvatem/

Kdo v posledních týdnech cestoval v Česku vlakem a nenabral při tom zpoždění, ten měl štěstí srovnatelné s výhrou v loterii. O situaci na českých železnicích a silnicích mluvil dnes premiér Petr Fiala s ministrem dopravy Martinem Kupkou (oba ODS). Premiér tak zahájil spanilé kolečko mezi svými kolegy z kabinetu – příští týden se chystá na ministerstvo školství.

Návštěva „na dopravě“ s sebou přinesla spoustu slibů: závažnost situace na železnici si prý vláda uvědomuje, k výraznému zlepšení by prý ale mělo dojít na konci září – hlavně v koridoru z Prahy na Moravu, kde by měla být dokončena modernizace trati Velim–Kolín.

Sliby pokračovaly i v tématu dálnic. Letos prý stát otevře víc než 25 kilometrů, příští rok dokončí dalších víc než 40. Mimochodem, roční průměr od roku 1971, kdy se začaly v Česku dálnice stavět, je 27 kilometrů.

Celkem 150 kilometrů je podle premiéra rozestavěno „na zelené louce“. Pokud má Kupka splnit, co si předsevzal po nástupu do funkce, má co dělat. V následujících letech chce postavit až 200 kilometrů nových dálnic. Celou situaci ale kromě řady jiných věcí komplikuje růst cen stavebních prací, materiálů i energií.

Ani v posledních letech ale dálnice nerostly závratnou rychlostí – předloni 21 a loni 46 kilometrů. Při pohledu na evropskou dálniční síť tak Česko stále působí jako země s vlastním obchvatem, D1 a hvězdicí kolem Prahy.
bzzi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 543
Obrázky: 28
Založený: 13. Máj 2010 16:35

Naspäť na Monitoring tisku

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.