I/50 Holubice (exit D1) - Starý Hrozenkov (Drietoma)

sekce věnovaná silnicím

Moderátor: Moderátori

I/50 Holubice (exit D1) - Starý Hrozenkov (Drietoma)

Odoslaťod Branco » 19. Sep 2006 15:09

Táto cesta prešla rozsiahlou rekonštrukciou. Niektoré jej časti sú dokonca stavané v parametroch rýchlostnej komunikácie /polprofil R11,5/, napr. obchvat Uherského Hradišťa, Kunovice-Věsky, Vésky-Veletíny, Veletíny-Uherský Brod a Uherský Brod obchvat.

Tieto informácie pochádzajú zo stránky www.dalnice-silnice.cz.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Jarda » 19. Sep 2006 16:33

Ano, v současnosti jde o pěknou moderní silnici 1. třídy. Už chybí pouze modernizace v úseku obchvat Uh. Brodu - hranice SR, zejména obchvaty Bánova a St. Hrozenkova. V příhraničním úseku silnice prochází CHKO Bílé Karpaty. Nyní po ní vede evropský tranzitní tah E50, ten by ale v budoucnu měl být převeden na D1 Vyškov - Hulín a na R49 (pokračování v SR po R6), proto se zatím neuvažuje o dostavbě druhého jízdního pásu a převedení do kategorie R.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Most přes řeku Moravu v Uh. Hradišti (nebo ve St. Městě?)

Odoslaťod mmc » 20. Sep 2006 08:25

Výše zmiňovaný most je de-facto v havarijním stavu (je tam myslím omezená rychlost na 50), ikdyž se o tom moc nepíše. Je zde několik problémů, které se musí vyřešit (co a kdo to způsobil psát nebudu). Takže nám to za chvíli na několik týdnů zavřou a bude se jezdit po staré silnici přes St. Město a Uh. Hradiště.
mmc
 

Re: Most přes řeku Moravu v Uh. Hradišti (nebo ve St. Městě?

Odoslaťod Lermik » 20. Sep 2006 16:21

mmc napísal:Výše zmiňovaný most je de-facto v havarijním stavu (je tam myslím omezená rychlost na 50), ikdyž se o tom moc nepíše. Je zde několik problémů, které se musí vyřešit (co a kdo to způsobil psát nebudu). Takže nám to za chvíli na několik týdnů zavřou a bude se jezdit po staré silnici přes St. Město a Uh. Hradiště.


Vždyť je nový co je tam za problém?
Lermik
diskutujúci
 
Príspevky: 172
Obrázky: 2
Založený: 23. Sep 2005 18:50
Bydlisko: Praha

Most přes řeku Moravu v Uh. Hradišti (nebo ve St. Městě?)

Odoslaťod mmc » 20. Sep 2006 19:14

mj. trochu víc se smršťuje - jde z ložisek, mostní závěry se víc otevřely, proto ta snížená rychlost. Musí se vyměnit závěry a měly by se upravit i ložiska.
mmc
 

Re: Most přes řeku Moravu v Uh. Hradišti (nebo ve St. Městě?

Odoslaťod Ondra O.K. » 21. Sep 2006 08:46

mmc napísal:Výše zmiňovaný most je de-facto v havarijním stavu (je tam myslím omezená rychlost na 50), ikdyž se o tom moc nepíše. Je zde několik problémů, které se musí vyřešit (co a kdo to způsobil psát nebudu). Takže nám to za chvíli na několik týdnů zavřou a bude se jezdit po staré silnici přes St. Město a Uh. Hradiště.


Podle nejnovejsich zprav je ta rekonstrukce odlozena na jaro 2007, kvuli tomu ze mistni urady neodsouhlasily realizatorem navrhovane objizdky...

S timto mostem se mi poji humorna vzpominka, kdyz tam jeste bylo omezeni jen 70 Km/h, tak nekde na zacatku UH se za nas pripojila Octavia s radarem, takze jsem se mirnil...pred mostem brzdim...a nekdo za Octavii to nevydrzel, predjizdi nas oba a BLICK :idea: a mel to spocitane...jojo, dodrzovat rychlost se vyplaci...:D
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod Lenny » 22. Sep 2006 20:18

Mostní zavěry odešly, prostě a jednoduše ruply, stejné problemy jsou na R48 FM - Dobrá a na dálších 3 nových úsecích. Všechny od rakouského výrobce a úplně stejné problémy, věděl jsem i jeho jméno i ty 3 další úseky, ale teď si nevzpomenu. ŘSD už jejich používání zakázalo.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Lenny » 13. Okt 2006 07:56

Lenny napísal:Mostní zavěry odešly, prostě a jednoduše ruply, stejné problemy jsou na R48 FM - Dobrá a na dálších 3 nových úsecích. Všechny od rakouského výrobce a úplně stejné problémy, věděl jsem i jeho jméno i ty 3 další úseky, ale teď si nevzpomenu. ŘSD už jejich používání zakázalo.


tak jsem si vzpomněl kde jsem o tom četl:

http://www.silnice-zeleznice.cz/index.php?clanek=526
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Po „padesátce“ teď padesátkou

Odoslaťod Marty » 12. Máj 2008 12:37

Dnes se u Slavkova uzavřela I/50. Čtyřiašedesátikilometrovou objížďku ve vesnicích hlídají policisté

...
Velmi frekventovanou mezinárodní silnici I/50 - denně jí projede až dvacet tisíc vozidel - zablokovala oprava kanalizace v Bučovicích. Na tu pak naváže rekonstrukce silnice. „Komunikace se tady proto musí uzavřít,“ vysvětlil vedoucí bučovického odboru dopravy Zdeněk Kolaja, proč šestapůltisícové město odklání veškerou tranzitní dopravu.

Do normálu se vše vrátí až za rok a půl, v listopadu 2009.
...

Celý článek viz: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=110 ... a&c=970550

Jen mi není jasné kdo tohle organizuje - není v plánu náhodou po této opravě take průtah Bučovicemi, nebo se jedná o jednu a tu samou věc ?
Obrázok používateľa
Marty
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 718
Založený: 17. Okt 2006 21:19
Bydlisko: CZ, Troubsko

Odoslaťod mapman » 12. Máj 2008 16:39

Stavba "I/50 Bučovice, přeložka" nezačne dřív než 2010, navíc bývá pravidlem, že ŘSD předtím, než stavby převede na "samosprávu", tyto komunikace uvede do dobrého stavu, což dnes v Bučovicích není. No, hlavně aby to pomohlo lidem ve městě...
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Bánovu uleví obchvat. Zatím chybí povolení

Odoslaťod Marty » 13. Máj 2008 12:13

Díky za Info MapMane, tak snad tranzitní dopravu během stavby průtahu zase nepustí na Kyjov... Byla by to škoda, I/50 do dokončení R49 bude dlouho nejpohodlnějším spojením na střední Slovensko...

Teď se objevil článek o druhém konci I/50:

Bánovu uleví obchvat. Zatím chybí povolení

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=70926#70926
Obrázok používateľa
Marty
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 718
Založený: 17. Okt 2006 21:19
Bydlisko: CZ, Troubsko

Odoslaťod Branco » 20. Okt 2008 21:22

Podľa Lennyho stránky sa obchvat Bánova už začal stavať. Je to, myslím, jedna z posledných obcí na I/50, ktorej obchvat chýbal.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Thomas » 20. Okt 2008 21:26

tak tak, jediné průjezdní obce jsou Bučovice a asi 3 další malé za nimi směr SK
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod Ondra O.K. » 21. Okt 2008 11:54

No tech prujezdovych obci je vic, tak doplnim

Obchvat Bucovic je taky v planu, nejvetsi problem je ale spojeny se spojenou prelozkou vodniho toku (tusim nejaky potok) a strach pamatkaru, kteri se boji ze by od toho mohl zamoknout mistni zamek...takze trasovani odmitli a jsou tam v patove situaci...mimochodem Bucovice jsou ta obec na cca 1.5 roku zavrena hlavni cesta, takze se jezdi po objizdkach pres Vyskov ci Kyjov...

Ty tri male obce jsou Brankovice, Malinky a Kozusice, obce vzdy tak 1.5 km od sebe...planuje se jeden velky obchvat vsech tri najednou, narazili na problem uz pri trasovani, kde (doufam ze to reknu spravne) jedna obec chce obchvat severem, druha jihem a treti je to jedno...takze se nemuzou dohodnout...

Dalsi obci jsou Nesovice, tam to docela jde, dluhy vyjezd z obce ma limit 70 km/h.

Uhersky Brod - prujezd je docela kratky, ale je na nem bohuzel i jeden semafor..o zadnem obchvatu jsem neslysel...

Stary Hrozenkov - obchvat je tusim v nejakem planu, ale myslim ze jeste neni ani trasovani...
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod Thomas » 21. Okt 2008 13:21

průjezd UB je už součástí obchvatu, dřív byl průjezd přímo centrem, proto jsem jen nepočítal. Na Hrozenkov jsem zapomněl, ale jsi si jistý, že v Nesovicích je vůbec cedule, že jsi v obci?
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod Ondra O.K. » 21. Okt 2008 14:26

Thomas napísal:průjezd UB je už součástí obchvatu, dřív byl průjezd přímo centrem, proto jsem jen nepočítal. Na Hrozenkov jsem zapomněl, ale jsi si jistý, že v Nesovicích je vůbec cedule, že jsi v obci?


Aha, s UB me to nenapadlo, nikdy jsem uz pres centrum nejel 8)

V Nesovicich verim ze cedule je, jsou tam i dva prechody, ale jak jsem zminil od zhruba poloviny (od krizovatky do Vyskova) je 70 km/h, takze to neni tak hrozny...
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

obchvat Brankovic

Odoslaťod Marty » 09. Feb 2009 13:50

Obrázok používateľa
Marty
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 718
Založený: 17. Okt 2006 21:19
Bydlisko: CZ, Troubsko

Odoslaťod Ondra O.K. » 09. Feb 2009 14:37

No slava, uz jsem si myslel ze ty varianty jsou tajne...psal jsem si rpo ne i do obcanskeho sdruzeni Branek i na obecni urad a nikdo se mi neozval :( super :D
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Re: I/50 Holubice (exit D1) - Starý Hrozenkov (Drietoma)

Odoslaťod 1mmortal2 » 28. Nov 2010 21:43

Dalsie zlepsenie na tomto useku, otvorili obchvat Banova.
1mmortal2
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 443
Obrázky: 37
Založený: 28. Dec 2007 18:34
Bydlisko: Trencin

Re: I/50 Holubice (exit D1) - Starý Hrozenkov (Drietoma)

Odoslaťod tondiego » 30. Nov 2010 08:45

A na slovenskej strane stale tankodrom stredom obci.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: I/50 Holubice (exit D1) - Starý Hrozenkov (Drietoma)

Odoslaťod 1mmortal2 » 30. Nov 2010 16:28

Od hranic po trencin je to celku ok, akurat by to chcelo obchvat Drietomy. Potom je to uz horsie, ale my zasa mame R2 na papiery :)
1mmortal2
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 443
Obrázky: 37
Založený: 28. Dec 2007 18:34
Bydlisko: Trencin

Re: I/50 Holubice (exit D1) - Starý Hrozenkov (Drietoma)

Odoslaťod Tomas PO » 24. Jan 2011 00:06

ja holt neviem, mne sa osvedcila trasa ZA-Belusa-Puchov-Vizovice-Zlin. Dalej uz D1 az po Prahu.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: I/50 Holubice (exit D1) - Starý Hrozenkov (Drietoma)

Odoslaťod horo100 » 25. Máj 2012 15:43

1mmortal2 napísal:Od hranic po trencin je to celku ok, akurat by to chcelo obchvat Drietomy. Potom je to uz horsie, ale my zasa mame R2 na papiery :)



Jo jo, rodičia bývajú v Drietome a je to tam otrasné.
behá tam snáď 100 nákladiakov za hodinu a na niektorých domoch sú už praskliny z tých otrasov. Najlepšie je, že tam každé dva roky natiahnu nový koberec a preťažené nakladaky ho uplne rozbiju.

Aj teraz je o dva baráky vyššie taká diera v ceste, že otec zbiera dve puklice denne, asi si otvorí obchod :-)))
verím že sa raz odveziem elektromobilom krížom cez celé slovensko po dialnici a na jedno nabitie.
Obrázok používateľa
horo100
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Založený: 20. Máj 2012 01:21

Re: I/50 Holubice (exit D1) - Starý Hrozenkov (Drietoma)

Odoslaťod simonsson75 » 09. Jún 2013 20:57

V sobotu 8.6.2013 ma okolo 10:30 predpoludním na obchvate Uherského Hradiště smerom na Drietomu predbiehala Toyota Yaris, strieborná metalíza. Razila si to "v prostrednom pruhu", teda po stredovej deliacej čiare, rýchlosťou asi 150 km/h, bez ohľadu na protiidúce vozidlá. Cesta je tam široká, dá sa... Keď som ju predbehol na obchvate Bánova (cez odbočovací pruh :D ), všimol som si, že v nej sedia dvaja mladí chlápci a majú nainštalovanú kameru. Zavesili sa za mňa a pokračovali v tesnom závese až na hranice. Za hraničným priechodom to otočili a vracali sa späť.
Obrázok používateľa
simonsson75
diskutujúci
 
Príspevky: 249
Obrázky: 16
Založený: 16. Máj 2012 07:17


Naspäť na Silniční síť v ČR

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.