Diaľnice v ČR - všeobecne

diskuze o D & RS v ČR ve všeobecné rovině, plány, návrhy a samozřejmě flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Diaľnice v ČR - všeobecne

Odoslaťod devil » 13. Mar 2023 10:10

isteze to poznas lepsie, ale je uhol pohladu co povazujes za existencny problem. ja vykreslujem CR v lepsom svetle lebo som otom presvedceny. pre teba je BA-TT funkcny pruh a pre mna urcite nie. ked sa ti v pravom pruhu zrazu objavi stojace auto a jeproblem sa preradit do stredneho pruhu tak je to dost existencny problem ?? podla mna ano. nohovoriac o neexistujucej krizovatke D1xD4. ono to aztaky zazrak nie nie. mame 2 PPP projekty co je vyse 100 km, najtazsie useky D1sa nechali nakoniec. k dialniciam zapocitame aj to co nie je dialnica a este sa roky stavalo na ukor beznych ciest. skutocne zaostavanie prichadza az posledne roky a bude pokracovat. ale to si tiez napisal, takze aj v tomto sa zhodneme.

ale aby som nezabudol, my mame 500k ludi bez dostupnosti k dialnici na vychod od PO/KE a to nepocitam inde mensie regiony. kde ma raz take cesko 1milion ludi takto na periferii bez dialnice alebo bez slusnej cesty ???
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Diaľnice v ČR - všeobecne

Odoslaťod badger-FB » 14. Mar 2023 13:18

Ty to opisuješ ako keby na západe bolo toto cestovanie nejaké super lepšie, a pritom to tak zďaleka nie je. Ťažko by sa ti cestovalo v UK aj v ITA. V tom prvom prípade tiež majú v odstavnom už premávku, aj keď to vyhodnocujú ako to funguje, ale majú. V Taliansku je úplne normálne, neskutočne krátky pripájací pruh, ale automaticky ti uhýbajú vľavo, aby si sa ty zaradil. To je všetko o sledovaní premávky a byť ohľaduplný. To samozrejme Slovák na Slovensku nedokáže a očakáva luxusnú infraštruktúru, na ktorú ale nemá... je na zamyslenie, že o dosť bohatšie štáty nemajú problém mať nižšie normy v tomto druhu kritiky. To už nehovorím o 2+1 cestách na severe alebo pomerne rozšírených polprofiloch v nových trasách s MÚK, vrátane Swiss, kde počítajú stovky kilometrov do diaľničnej siete a žijú. (vyše 400 kilometrov má 2 pruhy, ale počítajú to do diaľnic)
Všetko ostatné je nekonečné slovíčkarenie, ktoré tu ako mám možnosť čítať, riešiš naprieč fórum a na to ja naozaj nemám čas. Nehovoriac o tom, že moje korene siahajú na východ, takže vyvolávaš hádky zbytočne. Neviem o tom, že by niektorý kraj nemal diaľničné napojenie na európsku diaľničnú sieť. Mesto BA nerátam, lebo je totálne excentricky umiestnené, prakticky doslova na hraniciach dvoch štátov a je zbytočné ho porovnávať s Prahou, aby bolo nejakým meradlom v napojení všetkých krajov SR.
Ako však sám uvádzaš, je to vec pohľadu - teda čo je pre koho dôležitejšie.
Česi (a Moravania) by mali z teba radosť, ale rýchlo by ťa vyviedli z omylu, že by na tom boli neviem ako lepšie. Majú rovnaký pohľad na nás, práve pre tie tunely a už len také drobnosti ako to, že niektoré naše tunely majú vyššiu rýchlosť než ich. Pozorujú náš úpadok hlavne na severnej D1 (reko mostov) a stav povrchov (D1, D2), aj to že sa obmedzuje výstavba, ale kilometrovo a pohľadom do mapy tiež hovoria, že sme na tom luxusne oproti tomu, kde sme začali pri rozpade federácie. Žiadny Čech predsa nečakal, že to sami zvládneme a vonkoncom nie, že z nás bude druhé Rakúsko.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Diaľnice v ČR - všeobecne

Odoslaťod devil » 14. Mar 2023 14:22

sa len pytam ze kde mas v cesku milion obyvatelov nenapojenych na dialnicu. kraje nechaj, vieme ze nie su rovnake a vieme kde su najvacsiee....to je vsetko, namiesto toho aby si napisal ze je/nie je tak zase napises balast. tazko porovnat kvalitu ciest lebo vsade najdes dobre aj zle priklady ale uz len na priklade ze 2x2 do liberca na urovni nasich RC si zhodil zato si pochvalil otrasnu dialnicu BA-TT je velavravne.

este par poznamok, nase predimenzovane planovanie je znama vec, v tom je tu velka zhoda.... len netreba to neustale stavat do roviny ze kvoli tomu nie su cesty lebo vsade chceme dialnice. lebo mame x tahov kde sa dialnica neplanuje ale ani obchvaty nie su ani 2+1 sa nerobi. minule uz tajomnik povedal že To, čo reálne je, že poďme sa baviť o I/9 a I/64, o šírkových pomeroch, o kvalite asfaltového krytu uz sa nebavime o ochvatoch uz len o asfaltovani alebo rekonstrukcii sucasnej cesty.

ze niekde maju stovky km 2 pruhovych dialnic je OK len u nas je bezne skoro na kazdom hlavnom tahu alebo dolezitejsej jednotke cca 60 km/h priemerna rychlost. ale tu este par ludi veri ze ake su to kvalitne cesty lebo maju C11,5 a teda 1,5 metrovu krajnicu. :lol:
Naposledy upravil devil dňa 14. Mar 2023 14:45, celkovo upravené 1 krát.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Diaľnice v ČR - všeobecne

Odoslaťod devil » 14. Mar 2023 14:36

pri rozpade federacie bolo podla webu historiedialnic asi 250 km a teraz je okolo 800 km, 30 rokov a 18 km rocne. fakt luxus : D
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Diaľnice v ČR - všeobecne

Odoslaťod badger-FB » 14. Mar 2023 15:27

ano, devil, pretože si to porovnaj s ČR - veď ty stále porovnávaš a vydzvihuješ ČR OPROTI NÁM - takže? :D
k 1.1.2023 mali 1363 km - my 850 - ok aj tvojich 800 je viac pre Slovensko - HDP, počet obyvateľov (aspoň 1600 km keby teda mali - budú za pár rokov, ale stále nemajú)
rok 1993 nenachádzam, ale nachádzam 1998 kedy mali 467 kilometrov a ty ako píšeš 250 kilometrov ... čiže stavajú tempom 36 kilometrov, čo odpovedá našim 18 kilometrom - a možno nájdeš dátum 1993, ja som našiel len českú wiki
výsledok je, že rovnaký luxus aký máme my majú aj oni... lebo asi tu nebudeme písať o tom ako Čína postaví 8000 km ročne :D keby sme teda chceli byť len v číslach dĺžky dôležitý :D
a nič iné som na začiatku ja nenapísal, ty sa to snažíš silou mocou pretočiť, ale teraz si si to potvrdil sám, akurát, že sú na tom vo všetkom lepšie, tak by mali byť aj v tomto a nie sú a nie že sú

jednoducho povedané, ČR má v diaľniciach rovnako slabé miesto ako SR, hold bratia sa nezaprú
sú lepšie postavené štáty, než my... SLO, HR, tam sa nehrabeme ani sa nikdy nebudeme, ale ČR tam nepatrí ani omylom, ale ak udržia tie dopravné výdavky, tak za 3-4 roky nás dobehnú a predbehnú, ale nie je to tak, že už tomu tak je dnes a že by tomu tak bolo odjakživa

a zbytočne už sa zamotávaš do tých krajníc a polprofilov, už keď nevieš kudy kam tak odbiehaš na všetky strany. s polprofilmi aj krajmi si začal sám. a to je ďalšia tvoja vlastnosť, odbiehaš a keď nevieš kudy kam tak útočíš vo forme, že nechajme to, je to mimo etc. ale ja nemám problém nechať kľudne tak, čo ti už nesedí do tvojich kariet vrátane umelého zníženia našej siete a akože zdvihnutia sietí iných len aby to vyšlo ako si želáš. ale nejak ti to nevychádza a ja mimochodom odmietam neustále odpovedať na tvoje stále nové a nové otázky, len aby si sa vzdialil z blbostí, které sám napíšeš a nevieš podložiť. nesadli ti ani nebezpečné diaľnice lebo zrazu nevidíš nepočuješ, keď to je aj inde tak, zrazu to nechaj a nie je to dôležité. veď ok. :wink:

mne osobne neprekáža tempo 20 km ročne, mne prekáža cena, kvalita a stav celej cestnej siete - povrchy, chýbajúce obchvaty, ja nesnívam o tom, že tu budeme mať 1800 nakreslených kilometrov diaľnic, čo tu niektorí presadzujete, aj keď sa len hádate čo treba postaviť skôr, lebo je vám jasné, že to tu nebude ani v 2100 :D a neprekáža mi to aj preto, že by sa mi nepáčilo platiť denné mýto vo výške toho čo platia v Taliansku, Chorvátsku, Francúzsku, kde sa tomu domáci na krátke vzdialenosti vyslovene vyhýbajú!
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Diaľnice v ČR - všeobecne

Odoslaťod devil » 14. Mar 2023 16:23

isteze odmietas odpovedat na jednu a tu istu otazku lebo ta odpoved je jasna a to je pointa ktora dokazuje ze cesko je na tom lepsie. ako som uz spomenul mame v pomere cca. rovnake kilometre len oni maju lepsie pokryte uzemie a este im pomaha ze maju nie 2x take uzemia ale len asi 1,6x. cize im aj stacilo mat podobne tempo ale nam to nestaci. takze ten tvoj argument ze vsak dialnicu dotiahneme na zaciatok kraja a prehlasime ze je to v poriadku stoji na vode. obzvlast ak sa bavime o krajoch s 800k obyvatelmi tak ta dostupnost je mizerna, na zapade mame TN a TT s menej ako 600k obyvatelmi tak to je uz rozdiel.

potom prides s tym ze vsak netreba vsade dialnice a ja napisem ze OK ale potom majme jednotky na urovni a uvediem ze ich vlastne na par vynimiek nemame, tak sa urazis.

k 1.1.2023 mali 1363 km - my 850 - ok aj tvojich 800 je viac pre Slovensko - HDP, počet obyvateľov (aspoň 1600 km keby teda mali - budú za pár rokov, ale stále nemajú)
este raz, oni maju aj cesty co su na urovni nasich RC vid liberec, vid I/11 a nie su to RC lebo pred rokmi zrusili kategoriu RC a niekolko ciest "padlo" medzi bezne cesty.

rok 1993 nenachádzam, ale nachádzam 1998 kedy mali 467 kilometrov a ty ako píšeš 250 kilometrov ... čiže stavajú tempom 36 kilometrov, čo odpovedá našim 18 kilometrom - a možno nájdeš dátum 1993, ja som našiel len českú wiki
ved pisem ze podla webu historiedialnic koncom 1992 Diaľnice:197,434 km
Rýchlostné cesty:55,003 km z toho 7,638 km iba polovičný profil
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Diaľnice v ČR - všeobecne

Odoslaťod badger-FB » 14. Mar 2023 16:33

Odpovedal som na všetko. To v čom pokračuješ sa volá detinské slovíčkarenie, možno urazeného ex moderátora, že už ním nie je.
Stačí si prečítať tých pár príspevkov spätne.
Pekný deň.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Diaľnice v ČR - všeobecne

Odoslaťod milan_KM » 14. Mar 2023 16:42

Iba by som poukázal na fakt, že v ČR majú momentálne vo výstavbe 260 km a v súťaži 90,5 km - Dialnice + Silnice I. triedy. Môžem sa spýtať ako sme na tom my? Lebo je naozaj úplne jedno čo bolo v 90tych rokoch. Dôležitý je aktuálny stav. Lebo
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: Diaľnice v ČR - všeobecne

Odoslaťod badger-FB » 14. Mar 2023 17:00

Ak to je na mňa, tak ja som napísal a už viackrát, že o pár rokov bude na tom ČR lepšie, než my. ;) Práve pre toto! Že majú 4x väčší dopravný rozpočet, než my, aj keď ich je len 2x toľko. A majú obrovskú rozostavanosť.
Aktuálny stav vidíš, oni 1363 km a my 850 km v prevádzke, oni 200 km vo výstavbe a my 50 km. (odpočítal som jedničky, tie české, lebo naše jedničky sa nejak nestavajú - také že 1,7 km obchvat Brezna.. mali by sa stavať obchvaty Šale, Prievidze a Sabinova ale to je všetko stále v rovine že by sa malo)

Tu je stav, ktorý chcú mať v otváraní v 2023/2024: https://www.mdcr.cz/Media/Media-a-tisko ... silnic%20I.

Takže nás po 2025 dobehnú. Aj to som uviedol. A keď my nezaberieme (ale my nejak nevidím v čom by sme mohli zabrať, lebo tu sa riešia krátke úseky!) tak nás v tejto dekáde už predbehnú. My niekedy 2025 otvoríme 30 kilometrov na D1 :D To nás trochu vylepšuje, ale oni majú tie súťaže ako si poznamenal.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Diaľnice v ČR - všeobecne

Odoslaťod asdf » 17. Mar 2023 00:43

No otázka znie, či to pomerovať len diaľnicami. Nájde sa na Slovensku ekvivalent ciest ako je česká I/13,I/19,I/21,I/34,I/35,I/37,I/38,I/50 (a to sú len tie, po ktorých jazdím, určite je mnoho ďalších kvalitných ciest)? A takisto tie časti ciest, kde ešte nie sú dokončené diaľnice - I/4,I/6, I/7,I/55. Väčšina sídiel s obchvatmi alebo rozumne riešeným prieťahom, minimum bodových závad,... Keď sa príde do niektorých regiónov, tak mnohé významnejšie dvojky vyzerajú lepšie než najlepšie slovenské jednotky, z takej Vysočiny napr. II/353 alebo II/360.
Obrázok používateľa
asdf
diskutujúci
 
Príspevky: 234
Založený: 22. Jan 2018 18:58

Re: Diaľnice v ČR - všeobecne

Odoslaťod metelesku.blesku » 17. Mar 2023 10:34

asdf napísal:Nájde sa na Slovensku ekvivalent ciest ako je česká I/13,I/19,I/21,I/34,I/35,I/37,I/38,I/50

Asi len 1/16 od Tornale po Košice a aj to len vďaka plánovaniu ešte za Husáka.
Ostatné voláme "polprofil rýchlostnej cesty" a sú vedené iba "otáľ - potáľ", keďže sa tu nikdy neporiešil žiadny dlhší úsek nejakej cesty I. triedy, ktorý by nebol každých pár km prerušený nejakou bodovou závadou.
Ten kruháčový vtip okolo Sládkovičova a Galanty radšej nech nikto nespomína.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Diaľnice v ČR - všeobecne

Odoslaťod 110mat110 » 20. Mar 2023 10:01

Odhliadnuc od Radole je I/11 fajn cesta. A tiez horehronska I/66
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 399
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: Diaľnice v ČR - všeobecne

Odoslaťod badger-FB » 08. Apr 2023 10:20

I/51 je fajn takisto a čoskoro bude rozšírená aj časť pri Bielej Hore. Preto je v pomerne silnej obľube ako alternatíva k trase D2+BA+D1.

Pomerovanie je zbytočné. SR bolo zaostalé, rozvoj priniesla Praha, ale len do tej miery, aby sa zmiernili hrozné rozdiely. Čo je úplne normálne, vždy to tak je pri správe iného územia. My sme tiež nepotiahli Užhorod na úroveň Bratislavy.
Ale ja zase poznám aj cesty v ČR, napríklad Južné Čechy - ktoré sú úzke. S častými bodovými závadami. Kde ani nie je stredová čiara, len okrajové a je potrebné zásadne spomaliť keď ide väčšie vozidlo oproti. Len sú teda v dobrom - povrchovo - stave.

O tom, že niektoré české dvojky sú lepšie ako slovenské jedničky, to platilo vo veľkom pred 3 rokmi. Ale na Slovensku platí aj to, že veľa slovenských dvojok je v lepšom stave, než štátnych jedničiek. Lebo kraje vynakladajú väčšie peniaze na kilometer, než štát na opravovaný rozsah. Zmenil to možno časový úsek 2021-2022.

Ak my budeme na Slovensku riešiť výstavbu diaľnic finančne po dobu 2x dlhšiu, než v ČR, tak je normálne, že ČR sa posunie v ostatnej cestnej sieti ďalej, než my sa posunieme a stále budeme 50 rokov za nimi. Postupne aj za Poliakmi, Maďarmi.

Ja osobne ako napísal metelesku-blesku by som uvítal skôr užšie niektoré jedničky aj dvojky, ktoré sa tu postavili v minulosti ako buď polprofil rýchlostnej cesty ( I/51 alebo záložné letisko (čáry - kúty II/500), ale to je zbytočné pomerovať, lebo to má iné historické východiská aj politické dôvody. V danej dobe to bolo potrebné. Len nechápem na čo to dnešné kraje v plnej šírke opravujú. Pohodlne stačí od čiary po čiaru a pôvodné asfalty presypať štrkom alebo aj ničím. Polprofily jedničiek sú super, keby sme boli na tých trasách plynulo stavali obchvaty. Mohli sme aj prilepiť vedľa druhé cesty, čiže dualizovať a zaťažiť mýtom pre nákladné autá, čo sme spravili aj bez výstavby a opráv tých ciest. :lol: Francúzsko je takto pretkané skoro celé ...s kruháčmi len tak mimochodom, všade sú dvojpruhové kruháče, ktoré sa nedajú ako dvojpruhové použiť, lebo kamióy vybáčajú, ale pohodlne sa dá jazdiť 80-110 medzi mestami bez kolóny za traktorom alebo dodávkou s pečivom ako tu 50 bez možnosti predchádzať.

Ten jazdný štandard je u nás naozaj hrozný, tu nie je 50-100 kilometrový úsek, kde by nebol nejaký 30 ročný problém. (prepad vozovky kvôli vode pod cestným telesom, alebo bodová závada, napojenie dočasného typu ktoré sa zmenilo na večné časy, stav povrchu, zosuv svahu, ktorý sa rieši len lepením problému a k tomu chýbajúce obchvaty, takže strata na každých 100 kilometroch polhodina v špičke bez možnosti alternatívneho vedenia lebo nemáme mosty - to je problém skoro celého Váhu (HC, PN, TN etc.) a pôvodné sa rozpadávajú lebo neboli naozaj postavené na to, čo sme pre ne zrealizovali po dopravnej stránke, novým priemyslom etc.)
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Diaľnice v ČR - všeobecne

Odoslaťod badger-FB » 21. Aug 2023 21:44

Česi dávajú na dopravu 3,9% HDP: viewtopic.php?f=31&p=256694#p256694 , aby tu bol aj nejaký ten fakt.
Fialova vláda o.i. zostavuje tzv. investičné priority. Že sa jednoducho povedané bude síce šetriť, ale nie na investíciách, ktoré prinesú rast. Čiže udržia investície aj v ďalších rokoch ... a tým nás už definitívne odbehnú, keďže my sme naopak hromadu projektov zmrazili a nové nevieme zrýchliť v prípravách.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Diaľnice v ČR - všeobecne

Odoslaťod badger-FB » 29. Aug 2023 11:58

Rozhovor s ministrem dopravy Martinem Kupkou: Stát plánuje dopravní smršť, vyjde až na dva biliony korun

viewtopic.php?f=31&t=26653
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Diaľnice v ČR - všeobecne

Odoslaťod badger-FB » 13. Sep 2023 21:02

Po dopravnej smršti nasleduje ďalšia správa:

Dopravní rozpočet pro rok 2024 zajistí pokračování rychlého tempa výstavby dopravní infrastruktury
https://www.mdcr.cz/Media/Media-a-tisko ... url=/Media

12.9.2023|Média a tiskové zprávy

Státní fond dopravní infrastruktury má v příštím roce disponovat částkou 150,5 miliardy korun. Návrh rozpočtu fondu schválil Výbor Státního fondu dopravní infrastruktury. Rozpočet je sestaven z národních zdrojů ve výši 118,4 miliard, z toho 26 miliard tvoří dluhové financování, a z evropských prostředků ve výši 32,1 miliard korun.

“Návrh rozpočtu SFDI na příští rok potvrzuje, že dopravní stavby jsou klíčovou prioritou státu a podmínkou pro další potřebný růst ekonomiky. Je důležité, že i v době úspor držíme investiční tempo. Společnost od nás očekává a beru to jako naši povinnost, abychom v příštích letech byli schopni realizovat dlouho připravované investice na dostavbu a modernizaci železniční i dálniční infrastruktury,“ říká ministr dopravy Martin Kupka.

Z pohledu rozdělení výdajů mají investice tvořit 99,4 mld. Kč a neinvestiční výdaje pak 51,1 mld. Kč. Výdaje na železnice mají být ve výši 57,48 mld. Kč. Bude tak pokračovat výstavba trati na pražské letiště, začnou také práce na modernizaci trati Plzeň - Domažlice - st.hranice SRN. Pokračovat bude i projektová příprava vysokorychlostních tratí.

Ředitelství silnic a dálnic bude pracovat s rekordním rozpočtem více než 79 miliard korun. To pomůže rozběhnout nové stavby klíčových silnic a dálnic, jakými jsou například příhraniční úsek D11, 4 úseky dálnice D35 nebo další část Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1.

Rozpočet počítá i s příspěvkem pro kraje na opravy a rekonstrukce jejich silnic II. a III. tříd., v rámci kterého si kraje příští rok rozdělí 4 miliardy korun. Více než 1 miliarda půjde železničním dopravcům na podporu zavádění jednotného evropského zabezpečovače ETCS.

Aktuálně je ve výstavbě dohromady 266 kilometrů silničních staveb, z čehož je 178,7 kilometrů dálnic a 87,3 kilometrů silnic I. třídy. V příštím roce bude zprovozněno rekordních 113,7 kilometrů nových dálničních úseků, jako je například 32 kilometrů dálnice D4, 28,4 kilometrů dálnice D3 kolem Českých Budějovic nebo 21,4 kilometrů dlouhý úsek dálnice D55 u Uherského Hradiště. Další informace o realizovaných i chystaných stavbách je možné zobrazit v interaktivní mapě Ředitelství silnic a dálnic.

Z železničních staveb aktuálně probíhá modernizace trati Praha-Bubny – Praha-Výstaviště jako součást spojení na pražské letiště, stavební práce jedou naplno také v Kladně na kompletní modernizaci nádraží a železniční tratě. V příštím roce bude dokončeno zdvojkolejnění mostu v Praze-Braníku. V Pardubicích stavební dělníci pokračují s přestavbou a modernizací železničního uzlu. Pokračuje také rekonstrukce výpravních budov například v Písku, Bílině, Aši, Benešově nad Ploučnicí nebo v Krásné Lípě. Více informací o všech realizovaných i chystaných stavbách je možné najít v interaktivní mapě Správy železnic.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Diaľnice v ČR - všeobecne

Odoslaťod milan_KM » 01. Feb 2024 12:05

Dávam do pozoru mapu výstavby a prípravy cestnej infraštruktúry v ČR. Aktuálne idú podľa smelej myšlienky dostavby základnej siete do 2030. A očividne sa im darí. Porovnajte so Slovenskom.

https://kraje.rsd.cz/MAPY/vystavba-cr/r ... stavba.pdf
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: Diaľnice v ČR - všeobecne

Odoslaťod feci » 01. Feb 2024 15:50

Majú ešte jednu krajšiu interaktívnu, s filtrovaním a s odkazmi na letáky s podrobnosťami: https://www.rsd.cz/web/guest/mapa-staveb
feci
diskutujúci
 
Príspevky: 71
Založený: 19. Nov 2019 13:45
Bydlisko: Brno/ Prešov

Predchádzajúca

Naspäť na Dálnice a rychlostní silnice v ČR

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.