projekt vladnej stvrte

sekcia venovaná iným infraštrukturálnym stavbám ako diaľnice a železnice, t.j. napríklad letiská, nosný dopravný systém, pozemným stavbám a developerským projektom

Moderátor: Moderátori

projekt vladnej stvrte

Odoslaťod aquila » 09. Sep 2007 23:18

tak tu mame male repete, projekt vladnej stvrte..

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7899

ked to v roku 2005 navrhol rusko, tak to bol podla fica tunel a kradez storocia :lol:

ale inak je to vynikajuci napad, ja s tym len suhlasim a take ministerstvo hospodarstva by sa mohlo hned aj zrusit, vsak uz SR aj tak temer nic nevlastni a stacila by na to nejaka sekcia v ramci MF SR ...

len dufam, ze do toho nedaju razsochy :roll:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod aquila » 09. Sep 2007 23:37

inak na tomto som sa fakt schuti zasmial :lol:

Myšlienka na vytvorenie vládneho mestečka neprekáža ani predsedovi SNS Jánovi Slotovi. „Neviem, či je to na Slovensku reálne,“ zapochyboval. Myslí si, že mestečko by nemalo byť v Bratislave, ale niekde viac v centre Slovenska – ideálne v Žiline. Podobný názor má aj podpredseda HZDS Milan Urbáni. „Myšlienka mať pokope vládne orgány nie je zlá.“ Chcel by ich v Banskej Bystrici.

stara klasika, slota v ziline, a HZDS zase chce nieco budovat v BB :lol:

mohol by sa mesik aktivovat a napisat nejaky ten svoj blud, ze preco by malo byt hlavne mesto v BB, ked uz ju teda pretinaju dve vzdusne ciary :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Jarda » 10. Sep 2007 00:02

Podle mého nejefektivnější to mají v Bernu, kde úřad vlády i všechna ministerstva konfederace jsou soustředěna do jedné velké budovy.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod aquila » 10. Sep 2007 00:06

len do takeho stadia stredna europa tak skoro nedospeje. a to nemyslim, len ostblock ;)

CH su tak daleko od inych krajin, ze to az pekne nie je ..

inak ono to nemusia byt apriori jedna velka budova, ale keby na tych pozemkoch ministerstva obrany to popohnal kusok do vysky cca na uroven kukurice, tak nemaju problem tam nacpat vsetko..

take ministerstvo hospodarstva by mohli pri tej prilezitosti aj zrusit a urobit z toho nejaku sekciu ministerstva financii...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Jarda » 10. Sep 2007 00:14

aquila napísal:inak na tomto som sa fakt schuti zasmial :lol:

Myšlienka na vytvorenie vládneho mestečka neprekáža ani predsedovi SNS Jánovi Slotovi. „Neviem, či je to na Slovensku reálne,“ zapochyboval. Myslí si, že mestečko by nemalo byť v Bratislave, ale niekde viac v centre Slovenska – ideálne v Žiline. Podobný názor má aj podpredseda HZDS Milan Urbáni. „Myšlienka mať pokope vládne orgány nie je zlá.“ Chcel by ich v Banskej Bystrici.

stara klasika, slota v ziline, a HZDS zase chce nieco budovat v BB :lol:

mohol by sa mesik aktivovat a napisat nejaky ten svoj blud, ze preco by malo byt hlavne mesto v BB, ked uz ju teda pretinaju dve vzdusne ciary :lol:


Tak to by slovenská vláda měla sídlit na Ďumbieru, aby byla pěkně uprostřed a měla náležitý rozhled.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod pohodak » 10. Sep 2007 08:29

a z prace by to zlyzovali domov :lol:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod devil » 10. Sep 2007 15:38

nechapem toho urbaniho. vysledky za BB vo parl volbach z 2006:

SDKÚ - 30,32
SMER - 29,44
SNS - 12,72
HZDS - 6,27
KDH - 5,46
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod aquila » 10. Sep 2007 15:48

si zabudol aj KSS .. mali tam nad 5% ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod devil » 11. Sep 2007 07:24

nemali

len tak pre srandu

BA (obvod)
sdku 38,74, smer 20,36, kdh 8,00, sns 7,90, hzds 6,31, smk 5,22, kss 2,82

KE (obvod)
sdku 29,88, smer 27,00, kdh 8,49, sns 7,21, smk 7,08, hzds 5,03, kss 3,92

BB
sdku 30,32, smer 29,44, sns 12,72, hzds 6,27, kdh 5,46, kss 3,87

PO
smer 29,50, sdku 26,29, kdh 13,30, sns 10,19, hzds 5,98, kss 3,85

ZA
smer 27,66, sdku 24,67, sns 19,20, kdh 7,81, hzds 7,53, kss - 3,70

NR
smer 33,43, sdku 23,67, sns 12,51, hzds 9,91, kdh 7,19, kss 3,64

TT
smer 31,49, sdku 26,44, kdh 10,10, sns 10,02, hzds 8,80, kss 3,51

TN
smer 28,69, sdku 25,80, hzds 12,57, sns 10,84, kdh 7,90, kss 3,89
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod fh » 11. Sep 2007 07:58

aquila napísal:inak na tomto som sa fakt schuti zasmial :lol:

Myšlienka na vytvorenie vládneho mestečka neprekáža ani predsedovi SNS Jánovi Slotovi. „Neviem, či je to na Slovensku reálne,“ zapochyboval. Myslí si, že mestečko by nemalo byť v Bratislave, ale niekde viac v centre Slovenska – ideálne v Žiline. Podobný názor má aj podpredseda HZDS Milan Urbáni. „Myšlienka mať pokope vládne orgány nie je zlá.“ Chcel by ich v Banskej Bystrici.

stara klasika, slota v ziline, a HZDS zase chce nieco budovat v BB :lol:

mohol by sa mesik aktivovat a napisat nejaky ten svoj blud, ze preco by malo byt hlavne mesto v BB, ked uz ju teda pretinaju dve vzdusne ciary :lol:


Tak nech to dajú do Martina :D. Martin už bol neoficiálnym hlavným mestom, keď sa za hlásenie k Slovensku zatváralo.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Dialniciar » 11. Sep 2007 10:52

Jarda napísal:Podle mého nejefektivnější to mají v Bernu, kde úřad vlády i všechna ministerstva konfederace jsou soustředěna do jedné velké budovy.


Ano, ale Švajčiarsko má veľmi silné jednotlivé kantóny, čo do rozhodovania, takže potom centrálnej moci je treba menej, menej úradníkov aj kancelárií a takto riešené to nemajú preto aj mnohé iné vyspelé štáty.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Off-topic

Odoslaťod Dialniciar » 11. Sep 2007 11:07

pohodak napísal:a z prace by to zlyzovali domov :lol:


To je dobrý nápad. Aspoň by mnohí schudli (podaktorí sa dolámali a bol by pokoj :twisted: ) ... ja by som to tam dal postaviť lanovku. A keby bolo zlé počasie, aspoň by bol na chvíľu pokoj od niektorých ... a presunul by som tam aj NR SR. A potom by som lanovku schválne znefunkčnil ... :twisted: (by sa videlo, že len skutoční športovci by to zišli, čo predpokladám bicyklisti, korčuliari a tenisti by sa zachránili, teda tí, čo sledujú politiku, tí vedia, že Dzurinda, Fico a Mikloš by prežili. Mečiar tiež, to už je stará prefíkaná líška. Slota vzhľadom na svoje účasti na rokovaní NR SR a vo vláde ho niet (iba koaličná rada) by tam ani nebol. Tým chcem povedať, že by sme sa zbavili ako národ na prvý pohľad všetkých "bláznov", ale zostali by tí hlavní ... hold na nich treba niečo iné vymyslieť. :idea:

Mimochodom, Rázsochy by som im ja dal. Dobudovať, prestavať a umiestniť tam 1/2 všetkých ministerstiev, množstvo príslušných úradov. Následne by sa mohli predať desiatky budov, jednu by som nechal, prestaval a umiestnil by som tam senát (rozčlenil SR na cca. 60 menších útvarov) a sedelo by tam 60 senátorov. Počet poslancov v NR SR by som znížil na 100. Ministerstvo hospodárstva by som ponechal. Pridal by som mu do názvu "a energetiky". Ja by som vôbec pomenil názvy ministerstiev:

Ministerstvo financií
Ministerstvo národnej obrany
Ministerstvo zahraničných vecí
Ministerstvo vnútra a tajných služieb
Ministerstvo spravodlivosti
Ministerstvo dopravy, pôšt, telekomunikácií, výstavby a reg. rozvoja
Ministerstvo školstva, športu, vedy a výskumu
Ministerstvo zdravotníctva
Ministerstvo národnej kultúry
Ministerstvo poľnohospodárstva
Ministerstvo životného prostredia
Ministerstvo hospodárstva, energetiky a rozvoja turistického ruchu
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny

Podpredseda vlády pre menšiny
Podpredseda vlády pre európske záležitosti
Podpredseda vlády pre bezpečnostné otázky štátu
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod pohodak » 11. Sep 2007 11:51

lanovku ano ale len jednosmernu - smerom hore :lol:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod aquila » 11. Sep 2007 13:36

devil napísal:nemali



mas pravdu, pomylil som si to s BB krajom, kde v sucte mali ako v jedinom kraji komanci nad 5%

Banskobystrický kraj
284 866
14 600
5,12
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: projekt vladnej stvrte

Odoslaťod okorec » 27. Júl 2020 17:16

davidk napísal:Nerobím si srandu. V BA máš 84000
Zamestnancov štátnej správy na priamo s nadpriemerným platmi všetko veď odboru a sekcie. Ja viem že je to zarážajúce ale je to tak. Služby ktoré sú na to naviazané upratovanie a dodávka tovarov a služieb napr právne IT ani nebudem spomínať lebo neuveris aké peniaze v tom meste končia. Musel by si to číslo 2 miliardy vynásobiť dvoma.

A preto vravím, že treba postupne presúvať ministerstvá a ďalšie úrady, ktoré nemusia z princípu byť v BA (Parlament, Úrad vlády, Zahraničie...) mimo BA. V dnešnej dobe keď väčšina komunikácie prebieha elektronicky to nemôže byť problém. Je nezmysel, aby sme v prepchatej Bratislave ešte zvyšovali úroveň platov prítomnosťou štátnych úradov, ktoré sídlia na drahých pozemkoch v drahých budovách. Mestá ako NR, TN, ZA/MT, BB/ZV, PP, KE/PO v pohode znesú pár ministerstiev a úradov. Štát by tým zarobil jednak na predaji budov a pozemkov v BA pri využití lacnejších priestorov mimo BA a malo by to pozitívny vplyv na úroveň platov v regiónoch. Tiež by sa odľahčila dopravná situácia v BA.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: projekt vladnej stvrte

Odoslaťod pohodak » 27. Júl 2020 19:28

ja som kludne za, hlavne mesto do BB :-) iba ma zaujima ze v ktorej krajine nesidlia ministerstva v hlavnom meste resp. su roztratene po krajine?
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: projekt vladnej stvrte

Odoslaťod Yoggy52 » 27. Júl 2020 20:14

Ja navrhujem Michalovce ci Trebisov, kedze niekto tu pisal, ze je tam malo zamestnancov statnej spravy a je to celkom blizko kosic a jeho letiska. :D

IMHO kosicke letisko ma vacsi potencional ako bratislavske. :)
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: projekt vladnej stvrte

Odoslaťod pa3ck » 27. Júl 2020 20:16

Tak predsa len je to do Krakova alebo Budapešti trochu ďalej ako z Bratislavy do Viedne...
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: projekt vladnej stvrte

Odoslaťod Yoggy52 » 27. Júl 2020 20:25

Popieram to niekde?

Zas vieden je o dost vacsie letisko ako budapest+krakov dokopy...
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: projekt vladnej stvrte

Odoslaťod MuelMI » 27. Júl 2020 20:28

okorec napísal:
davidk napísal:Nerobím si srandu. V BA máš 84000
Zamestnancov štátnej správy na priamo s nadpriemerným platmi všetko veď odboru a sekcie. Ja viem že je to zarážajúce ale je to tak. Služby ktoré sú na to naviazané upratovanie a dodávka tovarov a služieb napr právne IT ani nebudem spomínať lebo neuveris aké peniaze v tom meste končia. Musel by si to číslo 2 miliardy vynásobiť dvoma.

A preto vravím, že treba postupne presúvať ministerstvá a ďalšie úrady, ktoré nemusia z princípu byť v BA (Parlament, Úrad vlády, Zahraničie...) mimo BA. V dnešnej dobe keď väčšina komunikácie prebieha elektronicky to nemôže byť problém. Je nezmysel, aby sme v prepchatej Bratislave ešte zvyšovali úroveň platov prítomnosťou štátnych úradov, ktoré sídlia na drahých pozemkoch v drahých budovách. Mestá ako NR, TN, ZA/MT, BB/ZV, PP, KE/PO v pohode znesú pár ministerstiev a úradov. Štát by tým zarobil jednak na predaji budov a pozemkov v BA pri využití lacnejších priestorov mimo BA a malo by to pozitívny vplyv na úroveň platov v regiónoch. Tiež by sa odľahčila dopravná situácia v BA.

Dobrá myšlienka, len prečo presúvať po jednom a postupne? Aby to zase bolo roztrieštené a drahé? Nebolo by lepšie rovno vybudovať vládnu štvrť? Keď už si to do tejto témy napísal?Bude dobré,ak aspoň v BA vznikne, na presunutie hlavného mesta asi nebude politická vôľa. Ja by som bol napríklad za také Košice. Ale to je na novú tému.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: projekt vladnej stvrte

Odoslaťod okorec » 27. Júl 2020 20:51

Ja by som práve odhadoval, že ak sa to bude robiť naraz, tak to bude drahé a bude v tom bordel, kým si to sadne. Tie negatívne faktory, ktoré by to malo, by sa znásobili (napr. hľadanie nových zamestnancov na miesta, ktoré by sa uvoľnili po tých, ktorí by sa nechceli sťahovať). Naopak, ak by sa to robilo postupne, tak by sa dali problémy priebežne riešiť a dalo by sa im následne vyvarovať. Aj politicky by to bolo priechodnejšie asi... Myslel som to napríklad tak, že najprv by sa presťahovalo ministerstvo pôdohospodárstva do NR, následne napríklad ministerstvo dopravy do ZV, potom ministerstvo obrany do PO, atď.

Osobne nevidím nejaký prínos v jednej ucelenej "vládnej štvrti". Nemôžem to tvrdiť s istotou, ale nepredpokladám, že bežný úradník z jedného ministerstva potrebuje pravidelne povedzme raz do týždňa chodiť fyzicky na stretnutia na iné ministerstvo. A ja z vlastnej skúsenosti viem, že keď môj biznis v princípe spadá pod jedno ministerstvo, tak ja napríklad ak musím už niečo riešiť na tejto úrovni, tak 95% riešim na ministerstve hospodárstva a pridružených úradoch (siea, úrso...) a nikdy v živote sa mi nestalo, že by som jeden deň išiel niečo riešiť napr. na MH a zároveň aj na iné ministerstvo. A predpokladám, že je to obdobné, ak je niekto družstevník, tak rieši gro vecí na MP, ak niekto predáva armádnu techniku, tak rieši na MO, atď.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: projekt vladnej stvrte

Odoslaťod MuelMI » 28. Júl 2020 10:13

Tak je to odhadujem o 25% lacnejšie ako roztrúsené ministerstva, NR a sídlo prezidenta. Mensi počet pracovnikov starajúcich sa o chod objektov, menej jedálni, menšie náklady na stráženie objektov, menej zasadaciek, lepšie parkovanie, lepšia komunikácia medzi inštitúciami, menšie náklady na prepravu atď. Nevravím,že treba zo dňa na deň predať všetky objekty, kde teraz tieto inštitúcie sídlia a presťahovať sa do vládnej štvrte, veď aj sťahovať a predávať sa dá postupne, po jednom. Poznám veľa štátov s takýmto vládnym mestečkom, ale ani jeden s roztrusenymi ministerstvami naprieč krajinou. Vieš dať príklad?
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: projekt vladnej stvrte

Odoslaťod Yoggy52 » 28. Júl 2020 10:34

Mna napada len Nemecko.

Mne osobne model mat institucie mimo hlavneho ekonomickeho centra pride velmi dobry. Funguje to v Holandsku ci dokonca v USA.

Na druhej strane som stale nazoru, ze by sme mali pocet zamestnancov v statnej sprave znizit, v takom pripade by sme usetrili celkom dost a nemusia sa ani stahovat. :|

Osobne viac ako ministerstva mi vadia vymenne posty(BA a KE), ktore sa nachadzaju v dobrej lokalite na drahych pozemkoch, ale budovy su na rozpadnutie a zariadenie je na urovni roku 1880. Namiesto toho by sa mohli budovy s pozemkami predat a postavit triedicky niekde mimo centier miest.
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: projekt vladnej stvrte

Odoslaťod okorec » 28. Júl 2020 15:07

Čo sa týka príkladov. Krajiny, kde hlavné mesto nie je najväčšie ekonomické centrum: Kanada, USA, Brazília, Južná Afrika, Austrália, Nový Zéland, Švajčiarsko, Turecko, Nemecko, Taliansko, India, Čína, atď...
Niektoré z nich majú inštitúcie aj vo viacerých mestách. Ale nie je to podstatné. To, že niečo spravíš ako prvý inak ako to robia ostatní, neznamená že to robíš zle.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: projekt vladnej stvrte

Odoslaťod pohodak » 28. Júl 2020 16:50

ale na to som sa nepytal, otazka bola ktora krajina na svete ma roztratene ministerstva po krajine? a ano, neznamena ze je to zle, akurat ked to iste pred tebou riesilo 190 krajin a 189 sa rozhodlo ist cestou A, tak pokial sa ty vyberies cestou B s 99.5%-nou pravdepodobnostou sa zmylis
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Ďalšia

Naspäť na Ostatná infraštruktúra, pozemné stavby a developerská činnosť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.