nemocničný a univerzitny komplex Rázsochy

sekcia venovaná iným infraštrukturálnym stavbám ako diaľnice a železnice, t.j. napríklad letiská, nosný dopravný systém, pozemným stavbám a developerským projektom

Moderátor: Moderátori

nemocničný a univerzitny komplex Rázsochy

Odoslaťod aquila » 14. Okt 2006 20:50

nejako mi to nedalo a zalozil som aj tuto temu.

mne osobne je nehorazne luto, ze sa nasli 4 miliardy na narodne divadlo, ktore bude sluzit len velmi uzkej skupine ludi.

taktiez ze sa planuje dat asi 10 miliard na narodne stadiony

ale aby sa nasli asi 4 miliardy na dostavanie nemocnice a univerzitneho campusu na urovni, sa peniaze nenajdu.

pricom povodny plan rozvoja bratislavy bol v tom priam genialny, ze v BA boli planovane tri velke nemocnice.

- razsochy pre zapadnu cast
- ruzinov pre vychodnu cast
- antolska pre petrzalku

skoda, ze lekari nemaju tak otvorene usta ako herci, alebo sportovci.

v konecnom dosledku by ani financovanie nemuselo byt az takym obrovskym problem, kedze by sa samozrejme predal areal na mickiewiczovej, areal lekarskej fakulty na spitalskej/29 augusta ako aj kramare

z mojho pohladu je toto ozaj jedna velka skoda. bratislava by mohla mat konecne zariadenie na vysokej urovni.

doteraz sa na razsochach preinvestovala asi 1 miliarda korun.
Naposledy upravil aquila dňa 14. Okt 2006 22:38, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Branco » 14. Okt 2006 21:00

Ak sa nemýlim, ide o rozostavaný komplex pri Lamači - oproti budúcemu exitu D2 Dúbravka. Rusko s tým mal nejaké podnikateľské plány, nakoniec ale z toho zišlo. Neviem, či sa aspoň rozostavaný komplex zakonzervoval, aby pri prípadnom pokračovaní výstavby nemuseli znova všetko búrať a začínať nanovo.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Koksolam » 14. Okt 2006 22:06

ide o to, ze komplex by sa bud pozil ako komplex pre super nemoscnicu nielen pre zap. cast BA, ale aj pre cele slovensko. To co spominal Branco, slo o to, spravit to ako vladnu stvrt. Ani jedno sa nerealizujem, lebo nejako miliardy pre zdravotnictvo koli dlhu pri akejkolvek vlade su nerealizovatelne, takisto "vladna stvrt" teraz uz nie je aktulane z dovodu, ze by sa to nepacilo left positive 8) Skoda komplexu, dakujme aspon za divadlo 8)
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod ELZ » 14. Okt 2006 22:18

Som zvedavy, dokedy ostane smer Razsochy na novovybudovanej krizovatke zakazany ... ale este asi velmi dlho ...
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod aquila » 14. Okt 2006 22:36

ano je to ten rozostavany komplex pri lamaci. je to tak na 15-20% stavebne hotove.

areal je vidno na ortofotomape useku D2 lamacska cesta - stare grunty v lavom hornom rohu pod tabulkou :)

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=276

spolu s nemocnicnym arealom sa mala zacat aj vystavba v lokalite "zečák" v lamači

ohladne investicii, ide o to, ze kvoli razsochom sa ani za komancov a ani za poslednych 15 rokov neinvestovalo do mickiewicovej a ani moc do kramarov, lebo sa pocitalo s tym, ze by razscochy prebrali ulohy tychto nemocnic a takto hlavne na mickiewicovej nielen vyzera, ale aj je v havarijnom stave.

viem o com hovorim, odlezal som si tam co to :D

no ale pointa je v tom, ze bud sa dobuduju razsochy, co je cca 2-3 miliardy netto (a odpredaj spominanych budov), alebo sa 2 miliardy invetuju do mickiewicovej a kramarov.

dalej aj lekarska fakulta ma problem a sa rozhoduje, kde zobrat aspon pol miliardy na dostavbu patricnych poslucharni, a prevadzok ci uz na antolskej alebo v ruzinove
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Koksolam » 14. Okt 2006 22:39

aquila napísal:ano je to ten rozostavany komplex pri lamaci. je to tak na 15-20% stavebne hotove.

areal je vidno na ortofotomape useku D2 lamacska cesta - stare grunty v lavom hornom rohu pod tabulkou :)

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=276

spolu s nemocnicnym arealom sa mala zacat aj vystavba v lokalite "zečák" v lamači

ohladne investicii, ide o to, ze kvoli razsochom sa ani za komancov a ani za poslednych 15 rokov neinvestovalo do mickiewicovej a ani moc do kramarov, lebo sa pocitalo s tym, ze by razscochy prebrali ulohy tychto nemocnic a takto hlavne na mickiewicovej nielen vyzera, ale aj je v havarijnom stave.

viem o com hovorim, odlezal som si tam co to :D

no ale pointa je v tom, ze bud sa dobuduju razsochy, co je cca 2-3 miliardy netto (a odpredaj spominanych budov), alebo sa 2 miliardy invetuju do mickiewicovej a kramarov.

dalej aj lekarska fakulta ma problem a sa rozhoduje, kde zobrat aspon pol miliardy na dostavbu patricnych poslucharni, a prevadzok ci uz na antolskej alebo v ruzinove


Ono sa o tom este stale uvazuje???Vzhladom nato, co som napisal, by som si myslel ze si mylim pojmy z dojmamy :?: :?: :?:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod aquila » 14. Okt 2006 22:44

Štát peniaze na dostavbu nemá, komplex na Rázsochách chátra

Od roku 1987 sa na stavbe areálu fakultnej nemocnice preinvestovalo 918,5 mil. Sk

O rozostavanej fakultnej nemocnici na lamačských Rázsochách a jej ďalšej budúcnosti sa diskutuje už dlho. Dokončenie stavby, ktorá sa začala realizovať koncom roka 1985 so stavebným povolením z roku 1987, by si podľa odborníkov vyžiadalo investíciu vo výške približne 10 mld. Sk. Rázsochy, a teda i územie, na ktorom mala byť podľa plánov nová fakultná nemocnica, areál lekárskej fakulty s posluchárňami, laboratóriami, internátmi a ostatnou občianskou vybavenosťou, tzv. campusom, patrí medzi najlukratívnejšie lokality v Bratislave.

Chronológia
Z pôvodného projektu prvej stavby sa zrealizovali všetky objekty v hrubej stavbe (nosný skelet a obvodové múry). V lôžkovej časti sú vybudované vnútorné steny a priečky a osadené okná. Do objektov je zabudovaná aj časť vzduchotechniky, kotolňa je postavená na 90 %, vo vysokom stupni rozostavanosti je trafostanica a čistiareň odpadových vôd. V inovovanom projekte, na ktorý bolo vydané stavebné povolenie v roku 1997, je rozšírená jednotka intenzívnej starostlivosti, heliport a príjazdová rampa. S výstavbou objektov polikliniky a lekárne sa nezačalo. Štát peniaze na dostavbu nemá, mestská časť Lamač i samotná Bratislava má v tomto lukratívnom prostredí rozvojové zámery a stavba zatiaľ chátra.

- Príprava výstavby FNsP Bratislava - Rázsochy sa začala spracovaním projektovej úlohy a jej schválením 15. júla 1982.
- Projektová dokumentácia bola schválená 28. 3. 1985.
- Rozhodnutie o umiestnení stavby nadobudlo právoplatnosť 15. 10. 1985. Následne sa začali prípravné práce - výkupy pozemkov, príprava územia, príprava a postupné budovanie súvisiacich investícií (inžinierske siete, prístupové komunikácie,...), ktoré sa realizovali až do roku 1991.
- Stavba bola zapísaná ako záväzná úloha štátneho plánu uznesením vlády 7. 7. 1986.
- Stavebné povolenie, ktoré bolo vydané 31. 8. 1987, nadobudlo právoplatnosť 14. 10. 1987.
- Výstavba prebiehala podľa schváleného harmonogramu až do Rozhodnutia o sistácii FNsP 1. stavba zo 4. 7. 1991.
- Sistácia stavby bola ukončená 31. 12. 1991. Po ukončení sistácie sa pokračovalo vo výstavbe.
- Vláda SR svojím uznesením z 18. júla 1995 k prehodnoteniu financovania prioritných zdravotníckych zariadení na Slovensku určila priority, medzi ktoré bola zaradená i výstavba 1. stavby FNsP Bratislava-Rázsochy.
- Rozhodnutím ministra zdravotníctva z 26. 7. 1995 investor FN Bratislava začal v spolupráci s projektantom vypracovanie aktualizácie-inovácie projektovej dokumentácie stavby.
- Stavebné povolenie - zmena stavby pred dokončením bolo vydané 28. 7. 1997.
- Uznesením vlády bol vyhlásený Rozvojový program verejných investícií na roky 1995 - 1998, ktorý zahŕňal i výstavbu FNsP Bratislava-Rázsochy.
- Uznesením vlády bolo odsúhlasené financovanie výstavby prioritných zdravotníckych zariadení pre rok 1997 i FNsP Rázsochy.
- Vláda 2. 12. 1997 odsúhlasila návrh financovania prioritných zdravotníckych stavieb v prechodnom období a ďalšie vyhľadanie najvhodnejšej formy zahraničného úveru splácaného zo štátneho rozpočtu.
- Vláda 31. 10. 2000 zrušila uznesenie z roka 1997 a financovanie FNsP Rázsochy bolo zastavené.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod aquila » 14. Okt 2006 22:44

Prevzaté z hospodárskych novín)
Do nemocnice na Rázsochách sa investovali viac ako 2 miliardy

V rozostavanej fakultnej nemocnici na lamačských Rázsochách v Bratislave uviazli stámilióny zo štátnej pokladnice. Dokončenie stavby, ktorá sa začala koncom roka 1985, a na ktorú bolo v roku 1987 vydané stavebné povolenie, by si podľa odborníkov vyžiadalo ďalšiu investíciu približne 10 mld. Sk. Z pôvodného projektu prvej stavby sa zrealizovala výstavba všetkých objektov v hrubej stavbe (nosný skelet a obvodové múry). V lôžkovej časti sú vybudované vnútorné steny a priečky a osadené okná. Do objektov je zabudovaná aj časť vzduchotechniky, kotolňa je postavená na 90 %, vo vysokom stupni rozostavanosti je trafostanica a čistiareň odpadových vôd. Z inovovaného projektu, na ktorý bolo vydané stavebné povolenie v roku 1997, bola rozšírená jednotka intenzívnej starostlivosti, heliport a príjazdová rampa. S výstavbou objektov polikliniky a lekárne sa nezačalo. Od roku 1987 sa na stavbu preinvestovalo 918,5 mil. Sk (814 mil. Sk v jednotlivých rokoch - bližšie tabuľka a 104,5 mil. Sk na súvisiacich investíciách). V dnešných cenách sa doteraz do stavby investovalo približne 2 mld. Sk. Štát však peniaze na dostavbu nemá, mestská časť (MČ) Lamač i samotná Bratislava má v tomto lukratívnom prostredí rozvojové zámery a stavba zatiaľ chátra. "MČ Lamač už v marci minulého roka podala na Úrad vlády, konkrétne Centrálnej finančnej a kontraktačnej jednotke, žiadosť o financovanie predbežnej štúdie realizovateľnosti transformácie rozostavanej nemocnice na vedecko-technologický park z fondu malých projektov. Tá však nebola schválená," povedal pre HN Ľubomír Plai, starosta Lamača. Podľa neho si nápad osvojil aj bratislavský magistrát a materiál, ktorý s transformáciou rátal vzali mestskí poslanci na vedomie už na jeseň minulého roka. "Odvtedy sme však nedostali ani odpoveď," povedal Plai. Ideu vedecko-technologického parku, ktorý by mal podporovať "výskum a vývoj aplikácií vo farmaceutickom priemysle, od informačnej základne až po vývojové projekty a technické aplikácie s komerčným využitím", si osvojil aj minister hospodárstva Ľubomír Harach. Podľa jeho slov, uvažuje o vypracovaní štúdie o možnom využití rozostavaného objektu na technologický park s orientáciou na farmáciu a medicínu. Čo by v tejto chvíli bolo najväčším prínosom pre brati- slavské zdravotníctvo? Dokončenie rozostava- nej fakultnej nemocnice (FN) a celého areálu lekárskej fakulty (LF) aj s posluchárňami, laboratóriami, internátmi a ostatnou občianskou vybavenosťou, tzv. campusu ako v USA? Alebo sňatie ťarchy výstavby - na ktorú nie sú prostriedky, no jej konzervovanie aj tak pohltí ročne niekoľko miliónov - z pliec napríklad bezodplatným prevodom majetku štátu na obec? Ako sa ukazuje, záujemcov o využitie tohto objektu je aj mimo Lamača dosť. Z logických dôvodov sa ho nechce vzdať predovšetkým Akademický senát LF UK. Rázsochy síce nie sú z hľadiska dopravnej dostupnosti pre FN optimálne, no súčasné priestory už tiež nevyhovujú, a budovanie campusu je v centre mesta vylúčené úplne. Keby FN prišla o objekt na Rázsochách, uvažuje sa síce o jej prepojení na nemocnicu v Ružinove, no tú tiež nebude možné vybudovať zadarmo. Kde by teda centrálna nemocnica vychovávajúca budúcich lekárov mala byť? O jej možnom osude sa v HN dočítate v podrobnom materiáli na budúci týždeň.


Rok 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994
Prestavané v mil. Sk 10,7 34,4 70,1 131,3 87,7 32,0 70,0 25,0

Rok 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001
Prestavané v mil. Sk 100,0 101,3 85,0 29,5 28,2 8,2 1,1
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod aquila » 14. Okt 2006 22:46

Koksolam napísal:Ono sa o tom este stale uvazuje???Vzhladom nato, co som napisal, by som si myslel ze si mylim pojmy z dojmamy :?: :?: :?:


ak si dobre pamatam bol to variant A. variant B bol odpredaj a rekonstrukcia mickiewicovej, ktory sa aj za zajaca schvalil, ale nedoslo ani k jeho realizacii.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Koksolam » 14. Okt 2006 22:50

aquila napísal:
Koksolam napísal:Ono sa o tom este stale uvazuje???Vzhladom nato, co som napisal, by som si myslel ze si mylim pojmy z dojmamy :?: :?: :?:


ak si dobre pamatam bol to variant A. variant B bol odpredaj a rekonstrukcia mickiewicovej, ktory sa aj za zajaca schvalil, ale nedoslo ani k jeho realizacii.


Takze za sucasnej lavej politike politbyra sa nebude asi diat nic :?: No vladna stvrt by bola kravina a vybudovanie supernemocnice narazi na odpor vsetkych?
trosku naivny dotaz na Teba aquila, co si myslis ze sa s tym , podla Teba co si sem aj vlozil lukrativnym komplexom stane? Zase nejaky " developer" co to kupi za chechtaky a stavat bude o dusu alebo si to stat " ususi" a my to budeme riesit na fore do "nezasluzeneho" dochodku? :)
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod aquila » 14. Okt 2006 22:54

no minimalne dalsie 4 roky sa s tym zrejme nebude robit nic. kedze sa na jednej strane moze argumentovat tym, ze to je dobre pre buducnost, ale zase ficovlada tam ani nebude nic investovat, kedze to bude zdovodnovat vyrovnavanim rozdielov.

akurat, mne (a nielen mne) je docela luto, ze to nebude dotiahnute do konca. ono sice je hruba stavba hotova, to je pri nemocnici ozaj len tych 15-20%. dalsich 30-40% bude dokoncenie po stavebnej stranke. ale nakup zariadeni, materialu a datie do provozu bude dalsich 40-50%.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Koksolam » 14. Okt 2006 23:02

aquila napísal:no minimalne dalsie 4 roky sa s tym zrejme nebude robit nic. kedze sa na jednej strane moze argumentovat tym, ze to je dobre pre buducnost, ale zase ficovlada tam ani nebude nic investovat, kedze to bude zdovodnovat vyrovnavanim rozdielov.

akurat, mne (a nielen mne) je docela luto, ze to nebude dotiahnute do konca. ono sice je hruba stavba hotova, to je pri nemocnici ozaj len tych 15-20%. dalsich 30-40% bude dokoncenie po stavebnej stranke. ale nakup zariadeni, materialu a datie do provozu bude dalsich 40-50%.


Ono by Blava naozaj potrebovala tu super nemocnicu, alebo by stacilo vlozit peniaze do Kramarov a spol? Ja nie som Bratislavcan, co je aj zrejme, tak ma to zaujima. Nejde mi o politiku, vyrovnavanie regionov ani podobne haluze.
Ja som si akurat spocital, ze ta kravina s vladnou stvrtou je pekne od veci. :idea: No a zaujimalo by ma, ci to s tou spickovou novou nemocniscou nie je az tak urgentne. :?:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod romanca » 16. Okt 2006 21:28

Co sa tyka Kramarov, tak tam je obrovsky problem so statickou dopravou, teda s parkovanim. Ja som len dopravny amater ale myslim, ze Kramare nikdy neboli stavane na to dopravne zatazenie, ktore tam teraz je. A laicky sa mi zda, ze tam ani nie je priestor na nejake zlepsenie, nemocnicne budovy su nalepene na ceste. Prebudovat kramare mne teda prijde ako zburat a postavat nanovo, co uz je asi lepsie dostavat Razsochy a Kramare predat developerom, nech si tam postavia dalsie biznis centrum.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod zvonec » 16. Okt 2006 21:42

romanca napísal:Co sa tyka Kramarov, tak tam je obrovsky problem so statickou dopravou, teda s parkovanim. Ja som len dopravny amater ale myslim, ze Kramare nikdy neboli stavane na to dopravne zatazenie, ktore tam teraz je. A laicky sa mi zda, ze tam ani nie je priestor na nejake zlepsenie, nemocnicne budovy su nalepene na ceste. Prebudovat kramare mne teda prijde ako zburat a postavat nanovo, co uz je asi lepsie dostavat Razsochy a Kramare predat developerom, nech si tam postavia dalsie biznis centrum.


Velmi rozumny nazor. Nemozem nic ine, len vyjadrit 100 suhlas. Budova na kramaroch je absolutne nevyhovujuca, nah*v*o izolacie , atd... :twisted: :twisted: :twisted: Razsochy maju ovela lepsi pristup, nieje tam problem s kopcom (pristupnost MHD) atd. Pokial by dosiel novy primator v spolupraci s BSK s ideou rozchodenia Razsoch bola by to uplna bomba.
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod mapman » 16. Okt 2006 21:53

A kto si bude potom mocť spievať "sestrička z kramárov" :(

Ale ja s vami súhlasim ;)
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod aquila » 16. Okt 2006 22:14

zvonec napísal:Velmi rozumny nazor. Nemozem nic ine, len vyjadrit 100 suhlas. Budova na kramaroch je absolutne nevyhovujuca, nah*v*o izolacie , atd... :twisted: :twisted: :twisted: Razsochy maju ovela lepsi pristup, nieje tam problem s kopcom (pristupnost MHD) atd. Pokial by dosiel novy primator v spolupraci s BSK s ideou rozchodenia Razsoch bola by to uplna bomba.


a to maju este kramare vyhody oproti mickiewicovej, ze to bolo stavane ako nemocnica (aj ked bol to povodne americky projekt nemocnice pre chudobnych ... )

ale nejaka spolupraca BSK vs. primator sa konat nebude po tom co vystraja durkovsky :roll:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Koksolam » 16. Okt 2006 23:05

aquila napísal:...
ale nejaka spolupraca BSK vs. primator sa konat nebude po tom co vystraja durkovsky :roll:


Ved si ho tam neususite na vecne veky snad :?: Alebo nemate inych aspon o trochu schopnejsich v tej Blave??? Myslim ze oproti Durkovskemu je skoro kazdy kandidat lepsi. :wink:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod mapman » 16. Okt 2006 23:43

Vraj chce kandidovat dokonca aj europoslankyna.... Že by bola v BA primátorka?
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod aquila » 16. Okt 2006 23:44

no, v podstate to bude suboj durkovsky vs. benova. co ako tiez moc velke terno nie je. v BA nebol poriadny primator od plysaka... takze vyzera to, ze sa nic nezmeni ani teraz.

a ostatne, mesto a BSK konkretne do razsoch moc ani hovorit nemoze, kedze FNsP spadaju priamo pod ministerstvo zdravotnictva, cize je to len a len otazkou statu.

teoreticky by sa volaco mohlo pohnut ked tam bude benova, ale to skor pochybujem, ze sa tam vobec dostane a keby aj teoreticky hej, fico ju zas az tak v laske nema, ze ano ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod ELZ » 17. Okt 2006 08:16

romanca napísal:Co sa tyka Kramarov, tak tam je obrovsky problem so statickou dopravou, teda s parkovanim. Ja som len dopravny amater ale myslim, ze Kramare nikdy neboli stavane na to dopravne zatazenie, ktore tam teraz je. A laicky sa mi zda, ze tam ani nie je priestor na nejake zlepsenie, nemocnicne budovy su nalepene na ceste. Prebudovat kramare mne teda prijde ako zburat a postavat nanovo, co uz je asi lepsie dostavat Razsochy a Kramare predat developerom, nech si tam postavia dalsie biznis centrum.


Kramare boli v minulosti planovane ako "nemocnicna" stvrt. Preto je tam tak vela veci dokopy, dokonca budova Ministerstva zdravotnictva bola budovana ako LDCH. Co sa tyka statickej dopravy je to katastrofa, ale su nejake plany na budovanie parkovacich domov (niekde pod min. zdravotnictva). Bol by aj iny priestor (po pravej strane ked sa ide do kopca) - otazne je, ci by to nebolo uz blizko pri nemocnici. Skor by som poukazal na to, ze budova starej nemocnice ako taka uz doziva a to bude treba riesit - bud rekonstrukciou alebo zrusenim.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod Koksolam » 17. Okt 2006 11:23

aquila napísal:no, v podstate to bude suboj durkovsky vs. benova. co ako tiez moc velke terno nie je. v BA nebol poriadny primator od plysaka... takze vyzera to, ze sa nic nezmeni ani teraz.

a ostatne, mesto a BSK konkretne do razsoch moc ani hovorit nemoze, kedze FNsP spadaju priamo pod ministerstvo zdravotnictva, cize je to len a len otazkou statu.

teoreticky by sa volaco mohlo pohnut ked tam bude benova, ale to skor pochybujem, ze sa tam vobec dostane a keby aj teoreticky hej, fico ju zas az tak v laske nema, ze ano ...


Si si isty tou Benovou???Ved ona nema ani trvaly pobyt v BA a ak aj ma, nebyva tam 7 rokov ci kolko to zakon vyzaduje :!: :?:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Koksolam » 17. Okt 2006 11:51

Koksolam napísal:Si si isty tou Benovou???Ved ona nema ani trvaly pobyt v BA a ak aj ma, nebyva tam 7 rokov ci kolko to zakon vyzaduje :!: :?:


Mali ste pravdu, Benova uz kandidoaval za Bratislavu II , tak to sa mate na co tesit, OMG :evil:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 13. Nov 2006 13:10

Ak je to to, čo si myslím, že to je, tak tu sa mala dokonca stavať veľká vládna švrť: všetky ministerstvá, úrad vlády, niektoré ďalšie významné úrady a centrály bezpečnostných zložiek s tým, že to všetko súčasné by sa predalo a vzniklo by 1 centrum v štáte. Ale myslím, že to bolo zamietnuté, lebo náklady by boli cez 20 mld. SKK a z bezpečnostného hľadiska by to nebolo práve ideálne.

Toto sa nedostavia toto volebné obdobie.

A ono ani to nové SND nie je na tom výborne, už sa vyčíslilo, že 170 mil. SKK bude potrebné dať na opravy niektorých častí komplexu.

pozn. admin: debata o SND tu http://dialnice.info/viewtopic.php?t=5488
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 15. Dec 2006 13:15

Ja by som to osobne predal a získané financie dal na modernizáciu ostatných nemocníc. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 15. Dec 2006 16:23

ja by som postupoval presne opacne :)

nove je vzdy nove :) stare nemocnice do znacnej miery nevyhovovali ani v dobe zacatia razsoch, nieto teraz
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Ďalšia

Naspäť na Ostatná infraštruktúra, pozemné stavby a developerská činnosť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.