Narodny hokejovy stadion Bratislava pre MS 2011

sekcia venovaná iným infraštrukturálnym stavbám ako diaľnice a železnice, t.j. napríklad letiská, nosný dopravný systém, pozemným stavbám a developerským projektom

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod ELZ » 26. Júl 2007 18:52

Tak .. klasicka slovenska realita ... este pred rokom zastupcovia mesta tvrdili, ze pozemky nie su problem a teraz sa na poslednu chvilu niekto zobudil a hasia, co si vlastnou lenivostou a neserioznym pristupom k veci navarili.

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7538
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7537
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7528
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod aquila » 13. Sep 2007 11:03

ked je z haly tunel ..

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7924

kazdopadne by ma zaujimalo, kedy chcu zacat stavat, ked v roku 2011 uz to ma byt hotove ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 13. Sep 2007 11:25

aquila napísal:ked je z haly tunel ..

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7924

kazdopadne by ma zaujimalo, kedy chcu zacat stavat, ked v roku 2011 uz to ma byt hotove ...


Hala sa dá postaviť za 17 mesiacov. V Kanade sa stavia 2,5 roka, ale kvôli zlému počasiu. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod pohodak » 13. Sep 2007 13:24

suhlasim ze hala sa da postavit v klude za 18-24 mesiacov, cize cisto teoreticky maju minimalne 18 mesiacov do zaciatku stavby...

ina vec je ze lokalita na tehelnom poli je neskutocna blbost :roll:
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod aquila » 13. Sep 2007 13:59

hm priestor medzi mostami tiez nie je najlepsi.. lebo k tej hale sa dostanes jedine cez viedensku, ktora ide z jantarovej / stareho mosta ..

nemozes tam stavat podzemne garaze .. je to zaplavova oblast .. pristavny je daleko viac pretazeny ... ked to bude v meste, tak to bude podstatne lepsie dostupne MHD (elektricky) ale aj pesi ..

dostupnost medzi mostami je po vsetkych strankach na prd ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod pohodak » 13. Sep 2007 14:05

ten pozemok na tehelnom je podla mna maly na nieco taketo, mozno keby komplet zlikvidovali aj kupalisko...ale nechapem aky vyznam by mali 2 "zimne" stadiony 30m od seba, zvlast ked slovan sa do novej areny stahovat nechysta...

btw mne sa najviac pacila lokalita pri letisku ale to by sa muselo hodne doriesit ohladom MHD 8)
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod Andrej » 13. Sep 2007 15:22

aquila napísal:hm priestor medzi mostami tiez nie je najlepsi.. lebo k tej hale sa dostanes jedine cez viedensku, ktora ide z jantarovej / stareho mosta

Hm, teoreticky sa neda postavit nejaky zjazd z mosta Apollo? Potom by napojenie bolo celkom v pohode. A to, ze je to v zaplavovej oblasti, ved aj Eurovea a River Park si buduju vlastne protipovodnove zabrany, nie je to neriesitelny problem. :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod mel » 13. Sep 2007 15:30

aquila napísal:hm priestor medzi mostami tiez nie je najlepsi.. lebo k tej hale sa dostanes jedine cez viedensku, ktora ide z jantarovej / stareho mosta ..


To nie je celkom pravda ... existuje plan celej zony nabrezia vlastne od stareho mosta az po EU vratane miesta, kde by mala stat hala a vratane vytvorenia umeleho ramena Dunaja a ostrova s parkom na rekreacne ucely. Bolo to na stranke Petrzalky, neviem ci je to tam stale.

V tom plane boli nakreslene prijazdy k hale z Einsteinovej aj Dolnozemskej. Tieto by sa realizovali spolu s halou. to bol plan.
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod aquila » 13. Sep 2007 15:34

river park a erovea su sucastou tych protipovodnovych zariadeni a asi tak o niekolko metrov vyssie (mozno aj 10) ako je spominana lokalita medzi mostami ;)

ad vyjazd .. teoreticky hej .. ale potom by to bolo v tej oblasti riadny zauzlenec ciest ;) ale tam by mali skor vyriesit napojenie na bosakovu z apolla ..

a osobne vidim skor vacsi problem v tom, ze sa nevyuzije ta postavena rampa smerom na stary most na kapacitnu komunikaciu do tej oblasti..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod mel » 13. Sep 2007 15:52

aquila napísal:a osobne vidim skor vacsi problem v tom, ze sa nevyuzije ta postavena rampa smerom na stary most na kapacitnu komunikaciu do tej oblasti..


Aj to je v tom plane :)
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod aquila » 13. Sep 2007 15:58

si si isty ? lebo ja som tam videl len taky nejaky zlepenec a cez tu rampu ma ist prave elektricku...

osobne sa mi napriklad ani nepaci ani to ako to domrvili cez tu kvazu odbocku z noveho mosta okolo parciku k auparku ... to musel vymysliet iny ehm neviem ani co :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod aquila » 13. Sep 2007 16:00

ku zbytku projektu.. no a kto by to financoval tie pristupove komunikacie ? snad nie mesto, ktore ma problem zatiahnut aj 15 milinov za rozsirenie trolejbusovej trate ? :)

tie pristupove komunikacie by pomaly drahsie ako cela hala ;)

a najma potom by pristavny most vazne skolaboval .. a ine riesenie ako 4+4 by nebolo ...

inak tu su tie vizualizacie ...

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=22772#22772

mel ak mas nieco ine, daj to plz do galerie. sam som zvedavy
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod tr3mp » 14. Sep 2007 07:02

aquila napísal:hm priestor medzi mostami tiez nie je najlepsi.. lebo k tej hale sa dostanes jedine cez viedensku, ktora ide z jantarovej / stareho mosta ..


Napojenie riešila štúdia pravobrežného centra medzi Starým a Prístavným mostom. Vstupy do územia boli navrhnuté okrem Einsteinovej a Jantárovej cesty aj z križovatky Dolnozemská - Bosákova. Úprava tejto križovatky by zároveň riešila aj odbočenie Most Apollo - Bosákova. Niekde to mám doma odfotografované (v elektronickej podobe som to nevidel nikde), skúsim pohľadať a pridať do galérie. V riešení obsluhy MHD je okrem trolejbusovej trate prechádzajúcej celým pravobrežným centrom aj jeden zaujímavý bod: zastávka na estakáde mosta Apollo (niečo podobné ako na ľavom brehu).
tr3mp
diskutujúci
 
Príspevky: 170
Obrázky: 4
Založený: 08. Feb 2005 18:27

Odoslaťod ELZ » 14. Sep 2007 09:41

aquila napísal:nemozes tam stavat podzemne garaze ..


Tie pokial viem nemozes postavit pod takymto objektom aj z dovodu mozneho teroristickeho ohrozenia. Cize treba mat plac, kde bude aj dost miesta okolo na parkovanie.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod aquila » 14. Sep 2007 09:50

OT: ako s tymi teroristami mi fakt lezu tie urady na nervy. odpalit to mozu tak ci tak. a na slovensko by nejaky terorista musel najprv trafit ...

ostatne ako to bolo v tom postarsom vtipe, ked si teroristi rozmysleli utok na bratislavky hradny vrsok a urad vlady, lebo zistili, ze svojim utokom by priniesli slovensku viac osohu, ako skod ;)

2 tr3mp: ak najdes, plz hod do galerky, popripade hod mi to do mailu ked to je moc velke a ja to potom priadm medzi velke obrazky. ak by to tak ozaj bolo, tak potom je to medzi mostami ozaj lepsie...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Parkoviska uz mozu byt pod sportoviskami

Odoslaťod petras » 30. Sep 2007 03:03

Ahojte vsetci,
ELZ napísal:Tie pokial viem nemozes postavit pod takymto objektom aj z
dovodu mozneho teroristickeho ohrozenia. Cize treba mat plac, kde bude aj dost miesta okolo na parkovanie.

ja som sa zas dopocul, ze toto nariadenie uz neplati, aspon pri futbale. Ze len 3 roky po 11.9.2001 to platilo.
Narodny futbalovy stadion bude mat parkoviska pod stadionom, nie?
petras
nováčik
 
Príspevky: 3
Založený: 18. Sep 2007 02:21

Re: Parkoviska uz mozu byt pod sportoviskami

Odoslaťod ELZ » 30. Sep 2007 11:58

petras napísal:Ahojte vsetci,
ELZ napísal:Tie pokial viem nemozes postavit pod takymto objektom aj z
dovodu mozneho teroristickeho ohrozenia. Cize treba mat plac, kde bude aj dost miesta okolo na parkovanie.

ja som sa zas dopocul, ze toto nariadenie uz neplati, aspon pri futbale. Ze len 3 roky po 11.9.2001 to platilo.
Narodny futbalovy stadion bude mat parkoviska pod stadionom, nie?


Uvidime ako bude, parkoviska sa teraz planuju pod stadionom a pod kupaliskom. Aj tak to tam bude nacvakane ... chcem vidiet, ako to schvalia poziarnici napr. v case poziaru, ako rychlo dostat ludi von a dostat ich do bezpecnej vzdialenosti..
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod kvalitná dialnica » 30. Sep 2007 13:43

Len tak sa spýtam....nebolo by lepšie dať štadión mimo mesta?

Tu v Ke ho strčili do centra mesta - vedľa krajského súdu čo už len toto sa mi vidí choré a je postavený asi na 1m2....a keď je zápas pekný kolaps.... v Amerika ako viem tak sa stavajú také veľké hali aj 10/aj 20 km...ale ja pravda že tam má každý auto....ale aj tak Ba má hustú premávku tak neviem či je dobré stavať v meste .... a to ešte pri Dunaji čo je nestabilné mieto - povodne ... to rovno nech urobia umelý ostrov a nech tam bude,....

neverím že nieje iné miesto...a s časom...hmm to budé krásna rýchlovka...ale u nás nič nezvyčajné....
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod sezbrzni » 01. Okt 2007 07:22

v KE stadion je na mieste, kde to malo tradiciu. neviem si predstavit, zeby bolo inde :) je dobre pristupny MHD, takze ak sa clovek nechce znervoznovat parkovanim, nech ide inak...

v BA je situacia ina. stadion ostava a postavia iny - ten by mal byt naozaj na mieste, kde je vyhovujuci pristup pre vacsi pocet ludi - autom aj MHD, zaroven relativne lahky pristup pre ludi mimo BA. miesta ako tehelne pole a medzi mostami na dunaji su z tohto hladiska samovrazedne... take letisko je lepsie, hoci z hladiska pristupu MHD nie idealne. ale to je riesitelne.
sezbrzni
sezbrzni
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1
Založený: 23. Feb 2006 18:54
Bydlisko: BA, KE

Odoslaťod Tomas PO » 01. Okt 2007 07:52

sezbrzni napísal:v KE stadion je na mieste, kde to malo tradiciu. neviem si predstavit, zeby bolo inde :) je dobre pristupny MHD, takze ak sa clovek nechce znervoznovat parkovanim, nech ide inak...

v BA je situacia ina. stadion ostava a postavia iny - ten by mal byt naozaj na mieste, kde je vyhovujuci pristup pre vacsi pocet ludi - autom aj MHD, zaroven relativne lahky pristup pre ludi mimo BA. miesta ako tehelne pole a medzi mostami na dunaji su z tohto hladiska samovrazedne... take letisko je lepsie, hoci z hladiska pristupu MHD nie idealne. ale to je riesitelne.

Nie je problem v case zapasov zabezpecit kyvadlovu dopravu. Takisto je mozne obmedzit IAD.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod ELZ » 01. Okt 2007 11:48

Tomas PO napísal:
sezbrzni napísal:v KE stadion je na mieste, kde to malo tradiciu. neviem si predstavit, zeby bolo inde :) je dobre pristupny MHD, takze ak sa clovek nechce znervoznovat parkovanim, nech ide inak...

v BA je situacia ina. stadion ostava a postavia iny - ten by mal byt naozaj na mieste, kde je vyhovujuci pristup pre vacsi pocet ludi - autom aj MHD, zaroven relativne lahky pristup pre ludi mimo BA. miesta ako tehelne pole a medzi mostami na dunaji su z tohto hladiska samovrazedne... take letisko je lepsie, hoci z hladiska pristupu MHD nie idealne. ale to je riesitelne.

Nie je problem v case zapasov zabezpecit kyvadlovu dopravu. Takisto je mozne obmedzit IAD.


Tu ide o to vyuzit to celorocne ... takze poriadnu dopravu tam treba stale. A to je v centre zabezpecene. Zas na druhej strane, okolite ulice su dost zatazene, takze nestaci vyriesit len staticku dopravu.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod aquila » 01. Okt 2007 15:09

pri letisku to nebude, kedze tam nemaju ti spravni ludia pozemky :lol: a tu sa predsa vladne SMERom k ludom :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Tomas PO » 02. Okt 2007 07:44

ELZ napísal:
Tomas PO napísal:
sezbrzni napísal:v KE stadion je na mieste, kde to malo tradiciu. neviem si predstavit, zeby bolo inde :) je dobre pristupny MHD, takze ak sa clovek nechce znervoznovat parkovanim, nech ide inak...

v BA je situacia ina. stadion ostava a postavia iny - ten by mal byt naozaj na mieste, kde je vyhovujuci pristup pre vacsi pocet ludi - autom aj MHD, zaroven relativne lahky pristup pre ludi mimo BA. miesta ako tehelne pole a medzi mostami na dunaji su z tohto hladiska samovrazedne... take letisko je lepsie, hoci z hladiska pristupu MHD nie idealne. ale to je riesitelne.

Nie je problem v case zapasov zabezpecit kyvadlovu dopravu. Takisto je mozne obmedzit IAD.


Tu ide o to vyuzit to celorocne ... takze poriadnu dopravu tam treba stale. A to je v centre zabezpecene. Zas na druhej strane, okolite ulice su dost zatazene, takze nestaci vyriesit len staticku dopravu.

Aj kyvadlovu dopravu je mozne zabezpecit stale :)
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod ELZ » 04. Okt 2007 11:37

ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod aquila » 04. Okt 2007 12:28

no uvidime .. kazdpadne je lepsie, ze tam bude sportovisko ako dalsia multikultibusiness centrum ...

len tie pozemky na machnaci .. ako vymena.. zase tunel :(
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Ostatná infraštruktúra, pozemné stavby a developerská činnosť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.