Polsko - Poland

všeobecná diskusia o diaľniciach a RK v EÚ (okrem SR a ČR)

Moderátor: Moderátori

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod rastislav5 » 04. Máj 2020 06:13

rastislav5 napísal:Nezabudaj, ze Madari planuju aj M10, aby spolu s M100 vytvorili velky okruh okolo Bratislavy.

Oprava:okolo Budapesti
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod devil » 04. Máj 2020 07:17

to by som okruhom nenazval.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Yoggy52 » 04. Máj 2020 08:11

rastislav5 napísal:
Yoggy52 napísal:Zatial co tu je usetrena jedna cela hodina

Yoggy52 napísal:stale to je ale rozdiel 40minut


Yoggy52 napísal:nema ziadnu konkurenciu

Yoggy52 napísal: Nema konkurenciu v pohodli a case

Opakovane tu neviem ci umyselne ci neumyselne prehanas, odporucam premyslanie a pocitanie predtym ako nieco napises.

Ako prehanam? No ved daj mi trasu, ktora bude rychlejsia ako trasa cez Kosice. Ja som nikdy nikde nenapisal, ze ta trasa ma byt dlzkou najkratsia, aby bola bezkonkurecna. Stale som to bral stylom, ze idem autom z Warszawy do Budapesti, chcem tam byt co najskor, tak kadial pojdem? :roll:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod rastislav5 » 04. Máj 2020 08:44

Ked sa Ta niekto spyta, kolko mas rokov a Ty povies o polovicu viac, nie je to prehananie?
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod rastislav5 » 04. Máj 2020 11:45

devil napísal:to by som okruhom nenazval.

Ty mozno nie, ale ini ano: https://hungarytoday.hu/the-ringroad-ar ... completed/
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Poľsko - Polska (BP — WA)

Odoslaťod KN.SK » 04. Máj 2020 12:09

Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod feci » 04. Máj 2020 13:17

Pride mi to uz dost vtipne (a prehnane), ako ste si urcili dva body na mape a od nich vypocitavate presne casy na minuty. Fakt by ma zaujimalo, kolko aut (zo stredy Warsavy do stredu Buduapeste NAD nechodi) pojde presne tuto trasu. Ked chcete nieco na tuto temu pocitat, mozte si radsej urcit oblasti odkial sa viac oplati jedna trasa a odkila druha. To by uz zmysel davalo.
feci
diskutujúci
 
Príspevky: 71
Založený: 19. Nov 2019 13:45
Bydlisko: Brno/ Prešov

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod svaco » 04. Máj 2020 15:15

Tiež si myslím, že vplyv bude mať aj to, kde vo Waršave a v Budapešti bude začiatok a cieľ. Ak vo východných častiach, tak asi bude výhodnejšie Via Carpatia, lebo trepať sa mestom ešte ďalšiu 1/2 hodinu, tak to sme zas na iných časoch. Každopádne uvidíme, čo z týchto predikcií bude v 2025 hotové. Takéto debaty sú dobré na to, že po 5 a viac rokoch sa uvidí, kto ako dobre predikoval, ale je dosť možné, že po 5 rokoch si na túto debatu už nikto nespomenie, ale snáď tento môj príspevok spôsobí opak a niekto si spomenie.

čo sa týka Via Carpatia, tak tam si myslím, budú zrejme nižšie intenzity a tým pádom aj nižšia šanca na nejaký problém na ceste a pri systémoch JUST-IN-TIME vyššia pravdepodobnosť dorazenia tovaru(nákladu) na čas, čo hrá isto tiež veľkú rolu v logistike firiem.

Predpokladám, že firmy si potom skúsia viacero ciest po rôznych trasách a vyhodnotia, čo je pre nich výhodné. A čo sa týka 140km/h tak neviem, skôr bude tlak na znižovanie rýchlosti kvôli znečisteniu, čo sa už tuším v Holandsku deje, takže možno budeme radi, ak ostane 130, ale pri NA, neviem, či toto hraje nejakú rolu a či využívajú vôbec 130 km/h (zrejme nie).

Tiež jazdenie viacerých kamiónov vo vláčikoch s adaptívnymi tempomatmi (neskôr možno aj bez vodičov, prípadne poloautomatika) tiež nahráva plynulejšej trase, čo by via karpatia mohla byť v roku 2025, ale neviem ako to nakoniec dopadne s SO-R4. Dopravu dostali Kollárovci, a tam to možno dopadne kadejako (povedzme si pravdu, je to najmenej kompetentná strana v koalícii)
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Yoggy52 » 04. Máj 2020 18:23

rastislav5 napísal:Ked sa Ta niekto spyta, kolko mas rokov a Ty povies o polovicu viac, nie je to prehananie?

Nepis tu hovadiny prosim ta. Dal som tu myslienku do plena, potom sme si to vydiskutovali, nechapem co tu stale riesis. :roll:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Jano1 » 04. Máj 2020 19:25

Yoggy52 napísal:a co tych zvysnych 130km?


Uplne by stacilo keby si rozumel tomu co sam napises!

Yoggy52 napísal: nie su spravene ziadne protihlukove opatrenia


Ale to by som chcel zjavne privela od teba. :roll:

Yoggy52 napísal:Wtf.
Mas 3 parametre: bezpecnost, dlzka trasy, cas prejazdu, pokial aspon 2 z toho su pozitivne, tak sa oplati ist dlhsou trasou.


To je nic ine len Tvoje kriteria, ktore maju u kazdeho inu uroven dolezitosti.

Takze pre teba/Tvoje kriteria pre pravdepodobny stav v roku 2023:

Aktualne je BA-KE severnou trasou 4h21m, juznou 4h9m pri idealnej premavke. Ides mi tvrdit, ze 48 km novej D1 v roku 2023(24 minut), ktora nahradi 60 km cesty I.triedy a D3 (49 minut pri idealnej premavke, v spicke podstatne viac), uspora 25 minut. Krivan-Tomasovce 18 minut, po R2 11 minut, uspora 7 minut

Severna trasa 4h21m - 24 minut = 3h57m
juzna trasa 4h9m - 7m = 4h2m

Severna trasa iba 20 km polprofil alebo cesta I.triedy a kusok cez KE a cez BA, teda vyssia bezpecnost.

2 z 3 Tvojich kriterii budu v prospech severnej trasy.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Yoggy52 » 04. Máj 2020 20:08

Jano1 napísal: Yoggy52 napísal:
a co tych zvysnych 130km?



Uplne by stacilo keby si rozumel tomu co sam napises!

Yoggy52 napísal:
nie su spravene ziadne protihlukove opatrenia



Ale to by som chcel zjavne privela od teba.

Ides tahat za slovicka a ignorovat fakt? Sa nedivim, ze na tomto fore nikto nema rad kysucanov. :roll:
Jano1 napísal:To je nic ine len Tvoje kriteria, ktore maju u kazdeho inu uroven dolezitosti.

Takze pre teba/Tvoje kriteria pre pravdepodobny stav v roku 2023:

Aktualne je BA-KE severnou trasou 4h21m, juznou 4h9m pri idealnej premavke. Ides mi tvrdit, ze 48 km novej D1 v roku 2023(24 minut), ktora nahradi 60 km cesty I.triedy a D3 (49 minut pri idealnej premavke, v spicke podstatne viac), uspora 25 minut. Krivan-Tomasovce 18 minut, po R2 11 minut, uspora 7 minut

Severna trasa 4h21m - 24 minut = 3h57m
juzna trasa 4h9m - 7m = 4h2m

Severna trasa iba 20 km polprofil alebo cesta I.triedy a kusok cez KE a cez BA, teda vyssia bezpecnost.

2 z 3 Tvojich kriterii budu v prospech severnej trasy.

Ja som to porovnanie D1 vs R2 robil na sucasnom stave. Zatial co R3 vs R4 na buducom. Ospravedlnujem sa, ze som to tam neuviedol. :wink:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod rastislav5 » 04. Máj 2020 21:27

Yoggy52 napísal:
rastislav5 napísal:Ked sa Ta niekto spyta, kolko mas rokov a Ty povies o polovicu viac, nie je to prehananie?

Nepis tu hovadiny prosim ta. Dal som tu myslienku do plena, potom sme si to vydiskutovali, nechapem co tu stale riesis. :roll:

Ovladaj sa prosim, neznizuj uroven fora a neprehanaj. 40 minut ma daleko od celej hodiny.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod pa3ck » 05. Máj 2020 09:56

Poliaci chystajú v Białke novú atrakciu - lanovku ponad údolie: https://www.lanovky.sk/?page=rep&id=1171

Takže zrejme pribudnú v tejto oblasti ďalší turisti a cesta Košice - Kraklv cez Podspády sa stane ešte menej výhodnou
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod DrX » 05. Máj 2020 15:54

Alebo presne naopak - bude to dalsi dovod, aby poliaci postavili aj obchvat Bialky Tatranskej a tych dediniek naokolo, tak ako postavili obchvat Jurgowa. Ked bude juhozap.obchvat Nowego Targu, tak toto uz bude prakticky posledna bodova zavada na kvalitnom spojeni od Podspadov po Krakow.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod pa3ck » 05. Máj 2020 16:53

Za výstavbu obchvatu Białky som aj ja, keďže prechádzať tadiaľto v sezóne je utrpenie (aj keď tranzitu tam asi veľa nie je). Nie som si ale istý, či mu v doline nájdu nejaké miesto, keďže koryto rieky je rezerácia a v podstate všetky kopce naokolo sú lyžiarské strediská
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Vceliak » 05. Máj 2020 19:21

Keď som bol koncom novembra v Bialke, práve menili povrch na cca 1 km úseku. Malo by to byť lepšie.
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Dendik » 05. Máj 2020 20:29

rastislav5 napísal:
Yoggy52 napísal:
rastislav5 napísal:Ked sa Ta niekto spyta, kolko mas rokov a Ty povies o polovicu viac, nie je to prehananie?

Nepis tu hovadiny prosim ta. Dal som tu myslienku do plena, potom sme si to vydiskutovali, nechapem co tu stale riesis. :roll:

Ovladaj sa prosim, neznizuj uroven fora a neprehanaj. 40 minut ma daleko od celej hodiny.


Jogi, tak to je zaujimave. :D Vela totiz zavisí ako sam pises ("tuto trasu som zatracoval") od postoja... Tahanie za slovicka je tunak
pre niektorých fajnšmek :-) na to si treba zvyknut, ale myslim ze preto aj mnohi neprispievaju. Ja som laik, daval som do placu
tiez nejake idey, tiez len na diskusiu, ale ta sa podla mna casto zvrhla na egohujerstvo niektorych jedincov. "Take it easy" mnohym chýba.

Podla mna je Tvoja myšlienka velmi trefná, ide o to ze o 5-10 rokov bude prudit cez vychod slovenska vacsi tranzit než ten ktory je už dnes
na niektorych usekoch porovnatelny s usekmi na zapadnom SK a to je pritom vychod jednym z najmenej rozvinutych regionov EU!

Napr. ako toto:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=10 ... 7676799464
PO-vychod bude cosi podobne zažívať pocas najbližšieho jeden a pol roka, kvoli reko jednicky a neexistencii obchvatu, ktorý vraj netreba...
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod devil » 06. Máj 2020 07:43

presne to iste prehananie, lebo ta kolona s R4 nema nic. to je lokalka. ja som stal v takej kolone na tur-hub a vela rokov predtym na soroske kde je inac 5.000 aut.

30.000 aut nebude komplet na S19 ani kamion nepojde desiatky km navyse kvoli dialnici. to tak proste nefunguje. mozno bude 30k v "hlbokom vnutrozemi" aj to musi ist intenzita hore 2 nasobne. vid mapu polskych intenzit. ale aby bolo jasne, poliaci robia dobre ze myslia aj na svoj vychod a je fajn ze to postavia. a pri tak velkej investicii v 40 mil. state je asi jedno ci posledny 15 km kusok postavia tiez na plny profil. to je aj dobre lebo mame po M30 dalsi dokaz ze aj comphehensive koridor mozu brat vaznejsie ako core kedze na kysuce ide S1 len v polovicnom profile.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod metelesku.blesku » 06. Máj 2020 09:25

Je to akurát dôkaz toho, že zmenili prístup k výstavbe a nové úseky už nezačínajú len v polprofiloch.
Keby nebrali S1 vážnejšie, ako pred 15 rokmi, tak nestavajú okolo Wegierskej Gorki tunely v plnom profile, ale stále len polprofil. Keby stavali S19 pri hraniciach v čase, keď sa robili prvé úseky S69 (teraz S1), tiež by bola v polprofile a momentálne by nad rozšírením zatiaľ neuvažovali.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Dendik » 06. Máj 2020 13:16

devil napísal:presne to iste prehananie, lebo ta kolona s R4 nema nic.
Neviem v čom preháňam. Možeš mi vysvetliť.
No tvoj výrok:
devil napísal:"lebo ta kolona s R4 nema nic, je to lokálka"
sa Tebe nezdá prehnaný?
To tie kamiony kde vsetok svoj tovar v Prešove vykladaju? Alebo idu na nakláadku? Čoho? Soli, áut, odevov? :lol:

A pritom napises ze Poliaci svojmu vychodu plným profilom pomožu. Vychod SK (myslim od PO a KE) nepotrebuje regionalne rozdiely vyriešiť?
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Dendik » 06. Máj 2020 13:21

metelesku.blesku napísal:Je to akurát dôkaz toho, že zmenili prístup k výstavbe a nové úseky už nezačínajú len v polprofiloch.
Keby nebrali S1 vážnejšie, ako pred 15 rokmi, tak nestavajú okolo Wegierskej Gorki tunely v plnom profile, ale stále len polprofil. Keby stavali S19 pri hraniciach v čase, keď sa robili prvé úseky S69 (teraz S1), tiež by bola v polprofile a momentálne by nad rozšírením zatiaľ neuvažovali.

Zaujimava logika. A my to ideme odteraz stavať tak ako poliaci, ktorí prišli na to že je to blud. :lol:
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod devil » 06. Máj 2020 13:28

sa Tebe nezdá prehnaný?
To tie kamiony kde vsetok svoj tovar v Prešove vykladaju? Alebo idu na nakláadku? Čoho? Soli, áut, odevov? :lol:
co tym chces povedat ze to vsetko je tranzit z polska ? :lol:

Zaujimava logika. A my to ideme odteraz stavať tak ako poliaci, ktorí prišli na to že je to blud. :lol:
ani tak nie lebo my nechceme davat peniaze navyse do ciest.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Yoggy52 » 06. Máj 2020 14:41

Treba stavat cez zlty fidic a usetrime... :D

//pls presunut tuto debatu do Presova alebo R4 vseobecne
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Dendik » 07. Máj 2020 10:26

devil napísal:
A Tebe sa nezdá prehnaný?
To tie kamiony kde vsetok svoj tovar v Prešove vykladaju? Alebo idu na nakláadku? Čoho? Soli, áut, odevov? :lol:
co tym chces povedat ze to vsetko je tranzit z polska ?

A Tebe sa zda ze zo severovýchodu Slovenska? :lol:

Zaujimava logika. A my to ideme odteraz stavať tak ako poliaci, ktorí prišli na to že je to blud. :lol:

devil napísal:ani tak nie lebo my nechceme davat peniaze navyse do ciest.

"Navyše"? Dať peniaze do hladovej doliny je navyše? :D A dať dvakrat na to isté (dostavba) to už nie je navyše? :lol:
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: Polsko - Poland

Odoslaťod Dendik » 07. Máj 2020 10:27

Yoggy52 napísal:Treba stavat cez zlty fidic a usetrime... :D
//pls presunut tuto debatu do Presova alebo R4 vseobecne

suhlas, a tam kde su to EU koridory tak urcite v plnom profile, ved dostavba je ekonomicky nezmysel...
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RK v EÚ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.