Madarsko - Hungary

všeobecná diskusia o diaľniciach a RK v EÚ (okrem SR a ČR)

Moderátor: Moderátori

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod Pacho » 09. Apr 2022 14:20

ano slovnaft beží na ruskú ropu, ale vlastníkom je skupina MOL, ďakujem pánovi mečiarovi, preto také ceny na pumpách.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod Pacho » 09. Apr 2022 14:21

tie ***, je slov naft , neviem prečo to vyhviezdičkovalo :-)
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod DrX » 09. Apr 2022 15:55

Nic si z toho nerob, to len cenzorsky filter tohto webu ta (spravne) identifikoval ako *** :-)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod IDV » 09. Apr 2022 17:34

No treba aby sa toho media chytili ze co na to nasa vlada
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod Pacho » 09. Apr 2022 19:40

DrX napísal:Nic si z toho nerob, to len cenzorsky filter tohto webu ta (spravne) identifikoval ako *** :-)


:D
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod Vlados » 09. Apr 2022 21:27

trafená hus zagága
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Maďarsko - Magyarország???

Odoslaťod KN.SK » 10. Apr 2022 00:43

Slovnaft predali MOLu za Mikiho a Bélu, nem?
VSTUP DO NOVÉHO MILÉNIA
Rok 2000 sa zapísal do histórie spoločnosti SLOVNAFT, a.s. dvoma významnými udalosťami.
Sprevádzkovaním celého komplexu EFPA s najnovšou technológiou hĺbkového spracovania ropy sa Slovnaft zaradil medzi najmodernejšie európske rafinérie. Z výrobného sortimentu sa takmer vytratil vykurovací olej, pretože novo inštalované procesy umožnili jeho prepracovanie a tým zvýšiť výťažky produktov s vysokou pridanou hodnotou - bezolovnatý benzín a nízkosírnu motorovú naftu. Zásadným spôsobom to vylepšilo ekonomiku spoločnosti.
Privatizácia, technologická modernizácia a reštrukturalizácia organizácie a hlavných procesov riadenia spoločnosti vytvorili podmienky na to aby začal Slovnaft realizovať ďalší zo svojich strategických cieľov – zapojenie sa do medzinárodnej podnikateľskej štruktúry a účasť v regionálnej konsolidácii sektoru spracovania ropy. Stalo sa tak podpisom zmluvy o strategickom partnerstve s maďarskou spoločnosťou MOL.
V roku 2001 sa spoločnosť SLOVNAFT, a.s. stala členom významnej stredoeurópskej ropno-plynárenskej Skupiny MOL, najrýchlejšie rastúceho konzorcia v tejto oblasti priemyslu. SLOVNAFT, a.s. si tak zabezpečil perspektívu dynamického rozvoja a trvalého udržania konkurencieschopnosti v globalizovaných podmienkach trhu motorových palív a petrochémie aj po vstupe Slovenskej republiky do Európskej únie. Tento vstup sa stal skutočnosťou v roku 2004 a práve v tom roku sa SLOVNAFT, a.s. stal integrovanou súčasťou Skupiny MOL . V tom roku bola uvedená do prevádzky veľkokapacitná hydrogenačná rafinácia palív (HRP 7) a v roku 2005 bola odovzdaná do užívania nová strategická výrobná jednotka na výrobu polypropylénu (PP3). Prevádzka HRP 7 s dennou kapacitou 5880 ton hlboko odsírených komponentov motorovej nafty výrazne posilnila pozíciu Skupiny MOL na európskom trhu s motorovou naftou. Nová polypropylénová jednotka zvýšila predošlú produkčnú kapacitu spoločnosti SLOVNAFT, a.s. viac než 3,5 krát a spolu s novou jednotkou na výrobu vysokohustotného polyetylénu (HDPE) v TVK Tiszujváros zvýšila petrochemická divízia Skupiny MOL svoju ročnú produkčnú kapacitu na 1, 2 milióna ton a stala sa najväčším producentom polyolefinických granulátov v strednej Európe.
Mimochodom, koncom roka 2019 som bol donútený predať akcie Slovnaftu Oszkárovi Világimu a jeho 'padrónom'. Ešte šťastie, že to bolo pred "vírusom", asi by som dostal menej. Aj tak si MOLáci urobili biznis. 1750
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod metelesku.blesku » 11. Apr 2022 11:36

A Slovnaft predával MOL-u Miki a Béla, alebo mečiarova pucmola Hatina?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod Pacho » 12. Apr 2022 05:30

hatina.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Maďarsko - Magyarország???

Odoslaťod KN.SK » 12. Apr 2022 09:27

KN.SK napísal:Slovnaft predali MOLu za Mikiho a Bélu, nem?
Je tam aj predložka "za" a tým nebolo myslené, že to priamo oni predávali.
Ak sa nemýlim, tak pred predajom Slovnaftu MOLu chcel "Slovnaft" kúpiť MOL, ale maďarská vláda to nepovolila, neviem či nie prvá Orbánova (1998 – 2002) — nedarí sa mi nájsť nejakú presnú informáciu o tomto. No predchádzajúce maďarské vlády toho dosť popredávali "do zahraničia", čo sa Orbánovi nie veľmi páčilo.
Inak po dlhom čase klesli ceny PH na Slovensku, aspoň pri TESCu, o jeden eurocent. 1751
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod reddevil » 12. Apr 2022 15:30

K tej teme casu do Budapesti... nejde ani tak o to, ako pocita Google MPR... ved len logicky, od benzinky Slovnaft v Barci na parkovisko na letisku v Budapest (normalne R4 ziadna Sena, M30, M3, M31, M0, M4) to je 260km... pri konstantnej rychlost 130km za 1 hodinu sa to neda za menej ako 2h predsa... a to je niekde obmedzena rychlost na 110, cez hranicu este menej, plus tie prepojenia medzi M v Madarsku, ci normalne cez kruhac 120 hej?

Pri rychlosti 140km/h to vychadza na 1h 51min... Presne ako tu niekto uviedol, ze nikto predsa nejde od tabule Kosice po tabulu Budapest, ale odniekial niekam... cize ten priklad, ze z Kosic na letisko do Budapesti to nedas za hodinu a pol je spravny... pokial nejdes 160, co je uz absolutne nerealne a porusenie snad vsetkeho, co sa da :D

Ci sa niekto potrebuje pred niekym pochvalit, ze som dal Budu z Kosic za hodku more ne? :D :D :D
reddevil
návštevník
 
Príspevky: 28
Založený: 30. Nov 2020 15:08

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod IDV » 12. Apr 2022 22:53

Ja ked niekam letim ze tam musim aj dojst autom typu BUD, som tam aj hodinu dopredu pre istotu nech nezmeskam let, takze nema zmysel doma sediet a potom "letiet" po dialnici na letisko. Stale treba uvazovat s rozumom a znizovat potencialne riziko v dopravnych situaciach. Radsej posediet v klude na letisku ako doma. Skor ide o porovnanie casu jazdy KE BA po SK dialnici a cez HU.

A cim je 160 absolutne nerealne? Ja v Nemecku bezne jazdim 180-210 na tempomat, bez tempomatu 200-250 "Voll gas", ale v Nemecku ak sposobis nehodu a isiel si viac ako 130 tak mas pritazkavajucu okolnost, takze tam je menej tych rizikovych manevrov... Rychlost nie je problem, ale tukanie do mobilu na dialnici (bezne to robia ludia), dalej lepenie sa druhemu na kufor tak ze nevidi nic (velmi casto), tieto dve asi najcastejsie. Staci sa pozriet na mobil 1 sekundu a nepozriet na cestu a uz mozes byt vo zvodidlach, alebo nejaka ina nebezpecna situacia.

A ano 18-20 rocni sa chvalia ako rychlo jazdia atd ale na ukor bezpecnosti jazdy... A to by mali riesit organy a nie rychlost, ale davat aj 5000€ pokuty ak ma niekto mobil v ruke alebo sa lepi na druheho
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod devil » 13. Apr 2022 09:15

potom slovnaft musi byt tiez v zisku. ken potom preco mame take ceny na pumpach ake mame ?


https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clano ... p_rightbox
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod IDV » 13. Apr 2022 11:53

Cize z vyjadrenia vyplyva ze neopodstatnene mame drahsi benzin my a cesi
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod IDV » 27. Apr 2022 16:48

Cenovy strop na paliva 480ft (1,30€) ostava do 1. jula, Orban dakuje slovakom a cechom ze to zaplatia
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod devil » 27. Apr 2022 19:00

smutne je to ze nasa vlada toto vobec neriesi. slovnaft spracovava este vacsi podiel momentalne lacnej ruskej ropy ako madarska rafineria.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod IDV » 27. Apr 2022 19:38

To urcite, aj ked je Slovnaft madarsky urcite paky by sa nasli ak by chceli, zastropovanie cien ako v HU napriklad. Co ine by Slovnaft urobil? Cinnost neukonci, a ani Shell s OMV neodidu, vsak tiez beru paliva od Slovnaftu
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod metelesku.blesku » 28. Apr 2022 09:01

IDV napísal:Cenovy strop na paliva 480ft (1,30€) ostava do 1. jula, Orban dakuje slovakom a cechom ze to zaplatia

Vrámci všeslovanskej vzájomnosti tam môžeš zaradiť aj chorvátov.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod devil » 28. Apr 2022 09:36

slovnaft ma okrem vyroby paliv a pod. aj celkom slusne rozbehnutu vyrobu plastov....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod DrX » 28. Apr 2022 10:09

Ked sa uz bavime o casoch prejazdu tak moja posledna skusenost z jazdy Kosice (Maratonec) - Budapest (letisko): door-to-door za 2h10 tam, 2h20 spat aj s 10min na natankovanie. Cca na polke cesty tempomat na 145kmh. A prekvapivo, usek hranica-Miskolc bol plnejsi nez Miskolc-M3 (skoro rano).
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod DrX » 28. Apr 2022 10:10

PS: spotreba 7l/100km dieslu.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod IDV » 07. Máj 2022 06:49

Takze 95 stalo v BA vcera uz 1,80, diesel som si nevsimol ale stoji viac teraz, cize asi okolo 1,82? V HU som vcera tankoval za nadhernych 1,26€, benzinka v Encsi plna KE ECV, pri kazdom stojane 4-5 aut v rade. Necakal som teda mal som este polku nadrze. OMV na obchvate BP "Szigetszentmiklós, M0 19-es km, 2310 Hungary" cez jeden vchod aj OMV aj McDonalds. Hned za vchodom WC, pani ukazujem ze mam len 1€ mincu, nefunguje v automate, posiela ma gestikulaciou v madarcine na OMV vedlajsie dvere, zaplatil som kartou za benzin a ukazujem pokladnicke 1€ "can you change for toilet please?" hned jej doslo co chcem, vedla kasy mala pripravenu celu kopu forintov minc, dala mi tusim 350ft cize zvysok je asi zmenarensky zisk co chapem :D par centov, ale nemusis chodit nikam do zmenarne (ani bankomatu) ak potrebujes mince na wc. Myslim ze to berie aj 0,50€ ale mal som len 1€. Takze max pohodlie a ak si hladny doslova vedla dvere je aj McD, samoobsluzne displeje nemusis ani nikomu nic hovorit len si natukas zaplatis kartou pri displeji a pockas. OMV asi nova benzinka kedze pistole uplne nove. Co viac si priat pri ceste BA KE, hotova dialnica, lacnejsi benzin o 0,54€ diesel o 0,56€.
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Maďarsko — Magyarország; terajšie ceny PH

Odoslaťod KN.SK » 09. Máj 2022 09:59

Včera som pozeral na maďarskej stanici Duna kulinársku reláciu — pre "inšpirácie" :wink:, ale musel som odísť od televízora, keď som po čase prišiel späť, tak boli už správy Híradó (zväčša nepozerávam naše a ani zahraničné), teraz som však trochu pozeral. Maďarsko chce zablokovať prijatie embarga na ruskú ropu, pokiaľ nebude mať zaručené "kompenzácie", lebo by sa po "odstrihnutí" maďarské hospodárstvo dostalo do veľkých ťažkostí (a aj prebudovanie spracovateľských technológií by stálo miliardy). Nepáčilo sa mu, že niektorí maďarskí 'nefideszácki' europoslanci chcú/navrhujú i na jadrové palivové články. Viktor spomenul, že vraj v Nemecku stoja niektoré PH v prepočte 800 Ft (ak 1 € = 390 Ft, tak to je asi 2,05 €). Rakušáci strečkujú pri zemnom plyne. 1760
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod IDV » 09. Máj 2022 10:02

No je to realita nielen Madarska ale aj Slovenska. Totalny chaos a chudoba by bola extremna potom
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod svaco » 13. Máj 2022 18:28

Normalne by sme umreli od hladu. Ako to robia ti Ukrajinci, ze vedia fungovat pod palbou a my, no skoda hovorit. Slovensko vlastne vzniklo nahodou pri zhode okolnosti a necudoval by som sa keby sme podobne zanikli. Okolite staty by si nas rozobrali ako domcek z Lega.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RK v EÚ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.