Madarsko - Hungary

všeobecná diskusia o diaľniciach a RK v EÚ (okrem SR a ČR)

Moderátor: Moderátori

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod metelesku.blesku » 29. Okt 2021 23:37

ondrej100 napísal:Vsimli ste si niekto ze ked si kupujete madarsku dialnicnu na stranke https://www.autopalyamatrica.hu/ tak ked si prepnete do slovenciny, tak sa vam zobrazi suma za 10 dnovu znamku 13,48EUR, ale v madarskom jazyku je suma 3640FT, teda podla NBS dnes 10,11EUR.

Práve na neznalosti zahraničných vodičov o tom, ktorá je oficiálna stránka na predaj e-známok, tieto rôzne tretie stránky zarábajú. Maďarskí zarábači to majú o to jednoduchšie, že tomu ich jazyku nerozumie nikto v EU. Inak sú také stránky aj pre slovenské e-znamky, kde 10dňová stojí 15,80€ :lol:
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod zvR7 » 04. Nov 2021 12:49

Popri(pred) M30 stihli ešte v HU odovzdať aj hotový (posledný) úsek na M80 (trasa na Graz) v dĺžke 19,4 km (celková dĺžka 27,2 km od mesta Kormend na hranice s A). Zatiaľ je to polprofil R na 110 km/h s výhľadom do budúcnosti ako 2+2 (podľa intenzít). Rakušania plánujú svoju časť ako S7 napojiť najskôr v roku 2024 a vznikne tak ďalšie priame spojenie na A/Graz ako M80 - S7- A2.
Chýba už len prepojiť M86 na M80 (Szombathely - Kormend) čo je zhruba cca 30 km (na tejto trase už ale je vybudovaný krátky úsek ako 2+2 hádam aj 15 rokov) a vznikne tak ďalší súvislý ťah cez HU od SK hraníc po A (trebárs aj KE-Graz :D
https://magyarepitok.hu/utepites/2021/1 ... -szakaszat
https://nif.hu/2021/10/atadtak-az-m8-au ... szakaszat/
zvR7
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 323
Obrázky: 0
Založený: 05. Máj 2013 15:13

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod DrX » 04. Nov 2021 19:07

Na novej M30 je najlepsie drzat sa v pravom pruhu (ale zas nie az tak, aby ste zrazili cyklistov :-) ): https://www.skyscrapercity.com/threads/ ... -175921469
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod pa3ck » 04. Nov 2021 22:11

Tu máme dôkaz, prečo nie je vhodné prestavť jednotky na diaľnice :D
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 952
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Maďarsko - Magyarország

Odoslaťod KN.SK » 05. Nov 2021 09:31

DrX napísal:Na novej M30 je najlepsie drzat sa v pravom pruhu (ale zas nie az tak, aby ste zrazili cyklistov :-) ): https://www.skyscrapercity.com/threads/ ... -175921469
Keby len to. :? Ako keby tam boli pre niektorých vedľa seba dve paralelné cesty (s obojsmernou premávkou). :|
• A teraz vážnejšie, aká hustá je premávka na novom úseku M30, lebo z Ondrovho videa sa mi zdalo, že nebola zatiaľ veľmi hustá. 1687
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod cPalo » 05. Nov 2021 16:33

Ondro šiel v sobotu ráno ;)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod IDV » 05. Nov 2021 21:46

Nemyslim ze tam premavka bude v blizkej dobe velmi husta
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod ondrej100 » 06. Nov 2021 00:56

Cez M30 som siel od cca 9:00 do cca 9:20, na videu zistis presnejsie casy, v sobotu 30. oktobra
ondrej100
diskutujúci
 
Príspevky: 76
Založený: 14. Okt 2015 21:10

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod Pacho » 06. Nov 2021 07:50

určite sa nenaplnia katastrofické scénare "bližšie naokolo", a naša D1 cez "pacholand", zostane prázdna, a všetko pôjde cez M30 . Určite M30 nebude neak masovo využívana na spojenie KE BA. Význam M30 pre sk je len v tom, že pre východ čiastočne zlepšila prístup na juh a západ európy, nič viac a nič menej. Ostatné sú len politické nahánanie volebných bodíkov jak na sk tak na h strane. Zrejme mierne stúpne využite, ajtak relatívne prázdnej R4 KE Milhost. Pre KE je dôležité dostavať Olšany-R4, aby bol aspoň čiastočne sfunkčený obchvat KE.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod ondrej100 » 06. Nov 2021 11:18

Co je na tom katastroficke? :-) Ludia chodia tadial, kde im to vyhovuje, kde je im to pohodlne, kde sa im to najviac oplati. Je to trhove hospodarsto - Vyberam si co mi najviac vyhovuje a co si mozem dovolit. Nevidim na tom nic katastroficke aj keby vsetci vychodniari chodili do Bratislavy cez Madarsku dialnicu. Mozno by to bola katastrofa tak pre madarsku dialnicu, ktora by bola vecne prepchata
ondrej100
diskutujúci
 
Príspevky: 76
Založený: 14. Okt 2015 21:10

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod Pacho » 06. Nov 2021 14:59

ondrejko, asi si celkom nepochopil pointu môj príspevok. Roky nám bližšie naokolo poddsúva, aký je zlý pacholand a zbytočná dialnica, a zrazu, keď je juh prepojený nič sa nedej. Počkajme si trocha, ako sa nám zmenia intenzity, ale určite to nebude nič dramatické ako sa nam to tu niekto roky snažil predkladať. Tiež som presvedčený, hoci by sa KE-ZV-BA prepojila dialnicou tiež by sa nič dramatické nedialo. Celý východ severne od košíc chodil, chodí a bude chodiť severom, jedine by sa to zmenilo, keď by sa D1 kôly intenzitám zapchávala a stálo by sa v kolónach, vtedy by volili južnú trasu, ale to tiež nehrozí tak skoro :-)
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod ondrej100 » 06. Nov 2021 15:14

Roky nam blizsie naokolo podsuva? Asi nemam suvislosti. Ten blizsie naokolo je nejaky clovek? Je to nejaka prezyvka niekoho? Alebo je to nazov nejakeho systemu rokynaokolo ci co to je? Mne je jedno co hovori Orban, Fico, Matovic alebo Soros...Ja pojdem tadial kadial mi bude vyhodne a tak isto to tak urobi kazdy kto ma aspon priemerne IQ. Ak niekto usudi, ze ako to ty nazyvas ´´blizsie naokolo´´ je prenho casovo, financne ci pohodlim lepsie, tak nech tadial ide. Nikto netvrdi, ze keby bola dialnica juhom cez Slovensko, tak radsej ide cez Budapest. Ale teraz ako prost voci tomu, ze Slovaci nie su schopni postavit kus dialnice mame odporovat tej madarskej dialnici len z principu a dalej chodit cez Roznavu, Lucenec a Zvolen napriek tomu ze si niekto povie, ze cez Madarsko by mu to bolo lepsie? Volovina. Ked postavia RV - LC- ZV dialnicu tak Kosicania budu chodit po nej. Ale dovtedy to nie je az taky rozdiel a preto mozno niekto zvoli Madarsku. A nie preto ze to niekto podsuva. Ked mi niekto bude podsuvat ze do Ba mam ist cez Kyjev, tak to neurobim, lebo viem spocitat 2+2 a mam vlastny rozum a urobim to tak, ako ja budem chciet. Ty to evidentne beries ako nejaku urazku ci co. To ze si na tom niektory politici prihrievaju polievocku mna nezaujima. To, ze ich tym, ze tu dialnicu vyuzijem podpori? No co uz. Ta cesta cez Madarsko nie je slavou Madarov, ale hanbou Slovakov. Takze neviem kto komu co podsuva, ale kazdy kto dokaze mysliet sam a nenecha sa ovplyvnovat, tak to urobi ako on chce. Ja som z RV, madarsku dialnicu nevyuzijem. Takze ked ta to ukludni, tak ja Madarov podporovat nebudem. Ale nie preto, ze by mi to vadilo, ale neoplati sa mi cestovat do Miskolca a odtial ist do BA. Ak by som bol z Ke tak by som to uz ale prehodnotil. A je mi luto, ze to je pre teba nejakou urazkou systemu, ktory ja zase nazvem ´´napriamocasovodlhsie´´, len aby sa MOZNO dialnica dostavala skorej, aj ked si nemyslim ze by to malo vplyv. Ked bude par tisic Slovakov rocne vyuzivat Madarsku dialnicu, tak pochybujem, ze by sa dostavba dialnice predlzila. DOstavana nebude aspon 10 rokov tak ci tak, a aj to asi hovorim malo.
ondrej100
diskutujúci
 
Príspevky: 76
Založený: 14. Okt 2015 21:10

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod vladik67 » 06. Nov 2021 16:14

ondrej100 napísal:
Ten blizsie naokolo je nejaky clovek?


On narážal na pisateľa s nickom Drx

ondrej100 napísal:
Ked postavia RV - LC- ZV dialnicu tak Kosicania budu chodit po nej.


Tam nebude postavená diaľnica, ale rýchlostná cesta, ktorá sa postaví vďaka súčasným ako aj z minulosti lobistom a politikom možno do roku 2050. Viď ako bola zmanipulovaná Soroška a tá, keď sa nestavia teraz, tak v budúcnosti budú platiť také zákony o ochrane prírody a životného prostredia, že sa nepostaví nikdy a ostane tam lievik medzi Rožňavou a Jablonovom nad Turňou, hoci jeden železničný tunel už tam je a geológia v blízkosti tunela sa určite nezmení.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 589
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod devil » 06. Nov 2021 16:18

Roky nám bližšie naokolo poddsúva, aký je zlý pacholand a zbytočná dialnica, a zrazu, keď je juh prepojený nič sa nedej.
ale prosim ta....akurat "podsuva" sa ze za vela penazi malo muziky a blizsienaokolo pre velku cast krajiny je k tomu este navyse.... a este sa hovori bez penez do hospody nelez, tj. ked nemas na dialnicu cez hory a potom ti neostanu peniaze na ine cesty tak tie hory zatial nechaj tak. takuto dialnicu cez hory naplanovali akurat v rumunsku, myslim z postkomunistickych krajin strednej/vychodnej europy. aj to lebo karpaty by inac neviem ako obisli. a aj v tom rumunsku radsej najskor dokoncili tie lahsie casti dialnice a karpaty si nechaju na koniec.

teraz k teme "nedalo sa inac" tj. akoze hornatemu Sk....na kazdom tahu sa najdu nejake tazke useky ale v zasade dialnica v doline vahu na ZA a dalej na kysuce nejde cez hory. to uz mas pokrytu velku cast aj obyvatelov aj priemyslu + prepojenie aj ceskom na severe a polskom. E58 ide v terene aky je bezny v okolitych krajinach. tazkych usekov je minimum a tym padom je napojena velka cast vychodu. zakladny ciel by bol splneny.

Celý východ severne od košíc chodil, chodí a bude chodiť severom, jedine by sa to zmenilo, keď by sa D1 kôly intenzitám zapchávala a stálo by sa v kolónach, vtedy by volili južnú trasu, ale to tiež nehrozí tak skoro :-)
teraz z PO do BA su asi 4 hodiny co uz je akoze uspech......keby bola toho casu priorita ZV-KE namiesto ZA-PO, z PO cez KE by sa islo tiez 4 hod a KE-BA uz len 3,5 hod alebo menej ale takto je to cez 4 hod. PP, SN tak ci tak chodia cez donovaly/certovicu cize viac juhom ako severom :wink: vsetko na vychod od PO a KE napodobne ako PO a KE. cize isteze ani juh nevyhovuje kazdemu ale v globale by priniesol viac vyhod.

pozn. vzdy pocitam od mesta k mestu a nie ako DrX z/do centra.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod ondrej100 » 06. Nov 2021 16:48

vladik67 napísal:
ondrej100 napísal:
Ten blizsie naokolo je nejaky clovek?


On narážal na pisateľa s nickom Drx

ondrej100 napísal:
Ked postavia RV - LC- ZV dialnicu tak Kosicania budu chodit po nej.


Tam nebude postavená diaľnica, ale rýchlostná cesta, ktorá sa postaví vďaka súčasným ako aj z minulosti lobistom a politikom možno do roku 2050. Viď ako bola zmanipulovaná Soroška a tá, keď sa nestavia teraz, tak v budúcnosti budú platiť také zákony o ochrane prírody a životného prostredia, že sa nepostaví nikdy a ostane tam lievik medzi Rožňavou a Jablonovom nad Turňou, hoci jeden železničný tunel už tam je a geológia v blízkosti tunela sa určite nezmení.


Samozrejme viem ze rychlostna ale nechce sa mi pisat ze dialnica a rychlostna za kazdym... a to co ma nejake komplexy z toho uzivatela? Kazdy mame svoj nazor ale ze by som tvrdil ze je nieco zle len preto, lebo to ma rad ten, kto mi nevyhovuje? Ved mam vlastny rozum nie? Naco v kazdom druhom prispevku narazat na nejakeho uzivatela co kedysi (asi, lebo neviem o co ide vlastne) spomenul, ze cez madarsko cestovat je lepsie. Ja ked som siel zo Sebastoviec tak som bol spokojny a viem si predstavit ze keby tam byvam tak tu trasu vyuzivam. A je mi jedno ci ju tu ma alebo nema niekto rad. A casom by som zistil, ci kombinacia troch podstatnych premennych - cas, financie, pohodlie - su lepsie na tomto useku, ci cez Zvolen
ondrej100
diskutujúci
 
Príspevky: 76
Založený: 14. Okt 2015 21:10

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod devil » 06. Nov 2021 17:00

A casom by som zistil, ci kombinacia troch podstatnych premennych - cas, financie, pohodlie - su lepsie na tomto useku, ci cez Zvolen
financie su jasne v prospech ZV tam nie je o com. cas tiez aj ked nie je az taky rozdiel, pohodlie beriem ze cez hu.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod ondrej100 » 06. Nov 2021 17:51

no neviem ci by som dal RV - Ke niekam k optime pod 30 minut... Dolezitou premennou je obchvat Budapeste. Povedal by som ze o polnoci ked je na 99,9% iste ze na obchvate nebude ziadne zdrzanie, tak sa casovo urcite oplati cez madarsko. samozrejme ak ides zo severnej casti KE do vychodnej casti BA tak to bude stale casove lepsie cez Zvolen. Ak ides z juznej casti KE do napriklad Cunova alebo Jaroviec, tak ked nebude zapcha na obchvate Budapesti, tak je to isto rychlejsie cez Madarsko
ondrej100
diskutujúci
 
Príspevky: 76
Založený: 14. Okt 2015 21:10

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod devil » 06. Nov 2021 18:01

ale to mas asi 65 km to by si musel ist 130+ km/h. chapem ze ked porovnas cestovnu rychlost tak vyhrava dialnica ale mame tu aj km kde je to cez ZV asi o 100 km kratsie. to je pri 120-ke 50 minut NAVYSE. a tych 50 minut nedozenies vo vacsine pripadov. a keby predsa potom sa bavime ze ci pohodlie dialnice je priorita alebo ekonomika.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod ondrej100 » 06. Nov 2021 18:27

no porovnavam v pripade ze ides MPR. To ze google maps stale rata pomalsiu rychlost uz je dalsi problem. Ved aj Berlin - Hamburg kde je neobmedzena rychlost davalo tusim ked som tam planoval trasu pred troma rokmi asi 118km/h a realne som to prefrcal priemerkou 175km/h
ondrej100
diskutujúci
 
Príspevky: 76
Založený: 14. Okt 2015 21:10

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod Pacho » 06. Nov 2021 20:58

mimo temy pre ondrejka, nech si spraví sám obraz: www.blizsienaokolo.com
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod ondrej100 » 07. Nov 2021 11:50

:D :D Ja som bol cely cas v tom, ze blizsienaokolo je cez Budapest :-) Tak sme sa asi nepochopili. Ja vobec KE - BA cez Zilinu neriesim. Aj ked niekomu je mozno dobre ist tadial, tu trasu musi recenzovat niekto iny, lebo ja som ju uz asi tri roky nesiel. Predtym som ju siel asi 300 krat, ale posledne tri roky asi vobec, takze netusim v akom je to stave... Porovnavam len KE - ZV - BA s KE - Budapest - BA
ondrej100
diskutujúci
 
Príspevky: 76
Založený: 14. Okt 2015 21:10

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod IDV » 07. Nov 2021 12:07

Ondrej ja som zase nesiel 8 rokov KE-ZV, zlepsilo sa nieco (ak ano co) na tej trase? Uvazujem ci ju nevyskusam znovu
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod 4lien » 07. Nov 2021 17:49

Tak pribudol usek Zvolen-Vychod - Krivan, co stiahlo cas celkom slusne dole. Mimo toho tusim nic
4lien
diskutujúci
 
Príspevky: 91
Založený: 13. Máj 2019 19:09
Bydlisko: KE

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod devil » 07. Nov 2021 18:12

este prestavali zakrutu smrti pred ozdanmi a zrusili 40-ku
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Madarsko - Hungary

Odoslaťod IDV » 07. Nov 2021 22:18

Tak to vela nie, uvidime ked dokoncia po Tomasovce ale zase vtedy uz bude sever hotovy okrem Hubovej-Turian, skoda R2 by bola idealna do KE
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RK v EÚ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 25 hostí.