zodpovedny projektant

sekcia, ktorá sa venuje popisu technických aj netechnických záležitostí, postupov a pojmov dotýkajúcich sa infraštruktúry

Moderátor: Moderátori

zodpovedny projektant

Odoslaťod MartinR » 05. Jún 2013 23:15

Dobry den, chcel by som sa opytat, kto nesie zodpovednost za spravne technicke riesenie a presnost projektu napriklad liniovej stavby.

Predpokladam, ze je to ten, kto projekt peciatkoval - teda autorizovany inzier, ktory ma opravnenie peciatkovat prislusny projekt a tym aj garantovat spravnost technickeho riesenia a presnost projektu.

A to aj vpripade, ze dany projekt vypracoval napriklad jeho podriadeny, ktory peciatku este nema. Je to tak?

A co v pripade ked je v rozpiske projektu uvedene:
VYPRACOVAL ...
ZODPOVEDNY PROJEKTANT....
HLAVNY INZINIER PROJEKTU....
TECHNICKA KONTROLA...

Ak by projekt vypracovala osoba, ktora je zaroven v rozpiske uvadzana ako zodpovedny projektant, ale nema peciatku, tak projekt by aj tak peciatkoval HIP. Prebera tym zodpovednost na seba a je jeho povinnostou projekt skontrolovat pred opeciatkovanim? Alebo ked je ako zodpovedny projektant uvedeny v rozpiske niekto iny ako ten kto pociatkuje, zopoveda za spravne technicke riesenie a presnost projektu on - zodpovedny projektant?

Alebo zodpovedny projektant v rozpiske znamena mat na starosti prislusny objekt,zabezpecit podklady, projekciu a dodrzanie terminu a podobne, no zodpovednost ako taku za spravne riesenie a presnost projektu ma vzdy autorizovany inzinier, ktory projekt peciatkuje?

Dakujem za objasnenie.
MartinR
nováčik
 
Príspevky: 2
Založený: 05. Jún 2013 23:09

Naspäť na Glosár

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.