SPZ (ECV) na Slovensku

sekcia, ktorá sa venuje popisu technických aj netechnických záležitostí, postupov a pojmov dotýkajúcich sa infraštruktúry

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod expwy » 16. Dec 2007 12:30

Toto všetko (EČ) by mala riešiť novela vyhlášky o prenájme na pozemných komunikáciách. Bohužiaľ, keď som videl ako to má riešiť, skoro som skolaboval. Tak ako píše rastislav5 naše múdre policajné hlavy iba sprosto pridali písmenká. Pre Bratislavu to bolo tuším BL, BT, BV a ešte nejaké kombinácie, no bolo ich tam minimálne 10. Keď bude táto novela v pripomienkovom konaní treba písať na Ministerstvo vnútra a pripomienkovať to....Ja som už tak učinil už v predstihu.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Ike » 16. Dec 2007 13:23

MH napísal:Toto všetko (EČ) by mala riešiť novela vyhlášky o prenájme na pozemných komunikáciách. Bohužiaľ, keď som videl ako to má riešiť, skoro som skolaboval. Tak ako píše rastislav5 naše múdre policajné hlavy iba sprosto pridali písmenká. Pre Bratislavu to bolo tuším BL, BT, BV a ešte nejaké kombinácie, no bolo ich tam minimálne 10. Keď bude táto novela v pripomienkovom konaní treba písať na Ministerstvo vnútra a pripomienkovať to....Ja som už tak učinil už v predstihu.


to je blby vtip :lol:

ked uz ma mat BA milion skratiek, tak nech uz maju zmysel (kazdy okres ina - ako v zahranici Pariz Juh, Praha Sever atd) a nie ze to bude len blbe priradovanie pismeniek a BA bude zhluk neprehladnych skratiek
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod i15 » 16. Dec 2007 13:35

A preco zase menit ECV, ked sa to robilo len nedavno? Zatial staci v pripade potreby zmenit druhe pismeno a za nejakych 10 rokov bude cas na systemovejsiu (a nakladnejsiu) zmenu.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod sorgo » 16. Dec 2007 13:46

Ike napísal:napriklad autobusy MHD... nemuseli by zbytocne cerpat z regulernej rady ECV pre BA, ale mali by tvar BA - ich interne e.c.


bojim sa, ze by to velmi nepomohlo, autobusov zas tolko nie je...
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod sorgo » 16. Dec 2007 13:47

i15 napísal:A preco zase menit ECV, ked sa to robilo len nedavno? Zatial staci v pripade potreby zmenit druhe pismeno a za nejakych 10 rokov bude cas na systemovejsiu (a nakladnejsiu) zmenu.


No nebola by to vacsia zmena (B-nnnnAA, K-nnnnAA) ako tie zmeny, co boli doteraz (EU pasik, statny znak...)
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod Ike » 16. Dec 2007 13:49

i15 napísal:A preco zase menit ECV, ked sa to robilo len nedavno? Zatial staci v pripade potreby zmenit druhe pismeno a za nejakych 10 rokov bude cas na systemovejsiu (a nakladnejsiu) zmenu.


problem je v tom ze s vynimkou 3-4 miest je sucasne riesenie systemove

a tieto 3-4 miesta by sa dali riesit tak, ze by sa vyrobilo 32 formiciek uzsieho tvaru a ich kombinacia by bola KK-AnnnAA...
toto riesenie je systemove a na 200 rokov pre BA, cize pre take Medzilaborce je mozno aj na 2000 rokov :D

A ked nie to... tak aspon rozdelit BA a KE na znacky podla okresov, ako som pisal...

myslim si ze lepsie je mat 5 znaciek na zaklade okresnej prislusnosti, ako 5 znaciek pre 5 okresov zmiesane... ;)

takze ked nie 3 pismena, tak aspon okresna prislusnost...
ine riesenie NIE JE...
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Dialniciar » 16. Dec 2007 13:50

Ale je iné mať 2 systémy čísľovania a iné je mať 2 systémy: štátneho znaku + EÚ pásik. :idea:

A ad MHD ... to vôbec nie je dobrý nápad, lebo niektoré busy v MHD v lepšom stave cez sviatky a víkendy jazdia aj inde ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Ike » 16. Dec 2007 13:50

Sorgo>ked pridat, tak radsej pismenko, ako cislo... cislo ti zivotnost znacky predlzuje 10x, pismeno 24x
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Dialniciar » 16. Dec 2007 13:51

BA vydržalo dlho ... a BL je k tomu ďalšia varianta, schválená v rámci myslenia dopredu. To je 20 rokov ... :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod i15 » 16. Dec 2007 13:53

za 20 rokov moze nieco vymysliet EU a budu sa musiet menit znacky na celom uzemi...
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod sorgo » 16. Dec 2007 13:57

i15 napísal:za 20 rokov moze nieco vymysliet EU a budu sa musiet menit znacky na celom uzemi...


No nieco na tom bude :) o 20 rokov mozme mat vsetci povinne mikrochip v krkoch.... zacne to biometrickymi udajmi v pasoch a obcianskych preukazoch...
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod Ike » 16. Dec 2007 14:04

sorgo napísal:
i15 napísal:za 20 rokov moze nieco vymysliet EU a budu sa musiet menit znacky na celom uzemi...


No nieco na tom bude :) o 20 rokov mozme mat vsetci povinne mikrochip v krkoch.... zacne to biometrickymi udajmi v pasoch a obcianskych preukazoch...


Cital som nieco o bluetooth technologiach a buducnosti evidencie aut, kedy si na palubaku budes moct zistit udaje o aute za tebou, pred tebou, vedla seba atd...

avsak myslim si ze evidencne cisla maju este minimalne 200 rocnu buducnost...

uz len z principu aby si aj bezny clovek na bicykli mohol zapamatat napr ECV cloveka co mu ho ukraadne a zdrhne :P

a nase Slovenske ECV povazujem za najvydarenejsie... prislusnost k okresu je najlepsia mozna alternativa... urcite lepsia ako v CZ, ESP alebo BiH (ale tam su politicke dovody)
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod sorgo » 16. Dec 2007 14:07

Ike napísal:a nase Slovenske ECV povazujem za najvydarenejsie... prislusnost k okresu je najlepsia mozna alternativa... urcite lepsia ako v CZ, ESP alebo BiH (ale tam su politicke dovody)


No bude to mozno aj zvykom, ja osobne som nezazil ine SPZ ako podla okresov.... a to, co urobili v CZ mi pripada uplne uletene. HU alebo GB systemu som nikdy neprisiel na chut - proste mi chyba nutny udaj o prislusnosti k okresu...

Tusim rovnaky system maju taliani - KK-nnnAA (Kod, numero, Alfa)
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod Ike » 16. Dec 2007 14:19

sorgo>
napodobne... podla mna ma prislusnost k okresu vyhodu...
aj napr ked davaju dopravny servis "mobilny radar s martninskym ECV"... a vsetci vedia na co davat bacha...
to je len priklad...

co sa tyka statov kde je prislusnost k okresom:
Chorvatsko KK-nnnAA (Zagreb ma KK-nnnnAA)
Rumunsko (tam to ma kazdy okres inak aspon z videnia)
Srbsko KK-nn-nn (ke sa minie KK-nnn-nn, a ked aj to tak KK-nnn-nnn)
Cierna Hora - detto
Macedonsko - identicke s nami (akurat ze su to zhluky okresov ze jedna skratka pre tri okresy)
Grecko - KKA-nn-nn (ako my kedysi)
Bulharko - detto ako Rumunsko
Slovinsko - ako my
Taliansko - ako my
Nemecko - celkom sa mi to paci... cim dolezitejsie mesto tym kratsia skratka...
K - Bundesstadt (S- Stuttgart)
KK - mensie mesto (nenapadlo ma :P )
KKK- este mensie mesto (WOB - Wolsburg)

viac ma nenapadlo...

potom je este prislusnost k okresom, ale ciselna
Rusko a Francuzsko
ale to je neprehladne...

a potom su to take odveci cislovania ako CZ, HU, BiH,NL :P
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod sorgo » 16. Dec 2007 14:22

Ike napísal:Nemecko - celkom sa mi to paci... cim dolezitejsie mesto tym kratsia skratka...
K - Bundesstadt (S- Stuttgart)
KK - mensie mesto (nenapadlo ma :P )
KKK- este mensie mesto (WOB - Wolsburg)


No toto je fakt dobre vymyslene, cim kratsi kod, tym viac kombinacii. Na nemeckych znackach sa mi paci to, ze co je za kodom je uplne volne, mozes si tam dat co chces. Takisto sa mi paci, ze maju na znackach diakritiku vselijake ö a pod...

Tu nas este pripravili o Q a W v seriach, ale na personalizovanej znacke som to videl, takze nechapem, preco nemoze byt AQ alebo AW seria....
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod Ike » 16. Dec 2007 14:23

Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Ike » 16. Dec 2007 14:25

Soro> ja nechapem preco nemoze byt zilina ŽA, sala ŠA lucenec LČ a pod :) pritom formicku maju, lebo som videl reklamu kde bolo cislo ze AŽ- 50% ci tak nejak :D
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod sorgo » 16. Dec 2007 14:26

Ike napísal:Soro> ja nechapem preco nemoze byt zilina ŽA, sala ŠA lucenec LČ a pod :) pritom formicku maju, lebo som videl reklamu kde bolo cislo ze AŽ- 50% ci tak nejak :D


To si nemyslel vazne dufam ;) predpokladam, ze to bol retus....

ale na Q a W maju "formicku" na 100%
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod eucitizen » 16. Dec 2007 15:40

Taliansko uz nema SPZ podla okresov ale ma celostatny system AA 000 AA (teraz su niekde DM 000 CL ) kde sa moze pridat na pravom modrom pasme rok registracie a okres mesta, aj ked uz vela ludi radsej to tam nedava. Od roku 1994 Taiansko nema SPZ podla okresov.
Francuzsko ide zaviest taky isty system ako Taliansko od roku 2009.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod Jurislav » 16. Dec 2007 18:27

Ike napísal:ja nechapem preco nemoze byt zilina ŽA, sala ŠA lucenec LČ a pod :) pritom formicku maju, lebo som videl reklamu kde bolo cislo ze AŽ- 50% ci tak nejak :D

Formičku majú... už som o tom písal, videl som na jednej značke Ť, ale skoro ho nebolo vidno, keby boli napr. SA aj ŠA, mýlilo by sa to.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Dialniciar » 16. Dec 2007 20:31

Vy tu porovnávate s neporovnateľným.

Napríklad: Ak je systém vo F podľa okresov, ale s pomocou čísel a vy poviete, že to je neprehľadné, - pre vás áno, pre Francúzov isto nie. Vy si myslíte, že oni sa orientujú u nás v značkách ? Ak nemajú nejaký zoznam + mapa, nič im to nepovie a ani si to nezapamätajú, mimo pár typov ako BA a možno, kde sa ubytujú alebo idú na výlet. :idea:

Systém ČR som nepochopil ani ja, doslova som ho nepochopil a množstvo značiek jednoducho ani len neviem určiť.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 16. Dec 2007 20:38

Mne sa aj tak najviac páči, keď vidím značko štátnej správy a zrovna okresu Senica SE-X
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Ike » 16. Dec 2007 20:55

Dialniciar napísal:Vy tu porovnávate s neporovnateľným.

Napríklad: Ak je systém vo F podľa okresov, ale s pomocou čísel a vy poviete, že to je neprehľadné, - pre vás áno, pre Francúzov isto nie. Vy si myslíte, že oni sa orientujú u nás v značkách ? Ak nemajú nejaký zoznam + mapa, nič im to nepovie a ani si to nezapamätajú, mimo pár typov ako BA a možno, kde sa ubytujú alebo idú na výlet. :idea:

Systém ČR som nepochopil ani ja, doslova som ho nepochopil a množstvo značiek jednoducho ani len neviem určiť.



F nie je uplne neprehladne... kto sa v tom orientuje, vie... ale kto nie...

isteze su tam ludia ktori vedia ze 75 je Pariz...

ale pochybujem ze niekto z korziky vie ze 25 je Besancon

zatial na SK skor dojde SEnicanovy ze ML asi nebude Presov :)
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod tybs » 17. Dec 2007 00:58

Číselný znak pre oblasť je vo Francúzsku práveže veľmi dobre vymyslený - a ak ho aj niekto nevie, je veľmi jednoduché si ho zistiť (napr. http://www.insee.fr/fr/nom_def_met/nome ... tement.asp ). Pri tom množstve oblastí by boli písmenové kódy pre oblasti takmer nemožné. Navyše Francúzi sú silne zvyknutí na číselné značenia oblastí, takže do veľkej miery dokážu odhadnúť odkiaľ dané auto pochádza.
tybs
diskutujúci
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Založený: 05. Dec 2007 00:55

Odoslaťod Dialniciar » 17. Dec 2007 09:21

Ike napísal:zatial na SK skor dojde SEnicanovy ze ML asi nebude Presov :)


Tak ja ti poviem Ike, aké sú skúsenosti stredoslovákov a východniarov na 2 značky:

SE - však to je Senec :shock: (lebo o nejakej Senici, síce väčšej ani nepočuli, jedine, ak sa naučili, že tam je chemička)

SI - je to veľmi málo poznaná značka na Slovensku. Veľa Slovákov pozná Skalici pre napr. trdelník, ale značku na aute len málokto a fakt veľa ľudí rozmýšľa nad tým, čo to je za mesto ...

A už vidím, ako nejaký Francúz/Čech pochopí, že prečo má Snina SV (lebo iné písmeno nezostalo) :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Glosár

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.