Železničné stanice

sekcia venovaná železniciam

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Andrej » 02. Okt 2006 21:30

JoHnZ napísal:Nick: Pokiaľ ja viem, mjú sa v priebehu budúceho a obbdudúceho roka opraviť všetky nástupištia a Pragotron vymeniť kompletne za ELEN a (zasa) sa má prerobiť podchod ...


A co je s podchodom, ze sa ma prerabat? Vsak je relativne novy a postacujuci. Potrebne je urobit akurat vytahy na batozinu a vozickarov.
Hlavnej stanici este chyba pesie prepojenie s Prazskou ulicou na zastavku Sokolska, ktora je vzdialena cca 100 m od stanice, prechadza sa tam vsak cez kolaje, ludia to vsak aj tak casto vyuzivaju.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 15. Dec 2006 13:54

Je niekde nejaký plán, ktoré stanice sa budú ešte modernizovať do r. 2013 :?:

Budem patriot a opýtam sa na jednu: Senica :?: Skalica :?:

Inak Malacky opravené sú. :P
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod jano.z » 15. Dec 2006 14:17

O takom pláne neviem, také plány sa väčšinou ani nerobia a väčšina investícii je teraz nasmerovaná na koridory ... ale plánuje sa čosi skôr na východe ...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod aquila » 15. Dec 2006 16:18

skalica sa ak sa nemylim opravovala, takze tam sa zrejme nic nebude diat. v senici asi tazko, opravovala sa tam trat a teraz tam bude zrejme dlhsie ticho
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 19. Dec 2006 14:57

Rekonštrukcia bratislavskej stanice za 60 mil. Sk. Po takmer štvormesačnej odstávke železnice sprístupnili zrekonštruované nástupište. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=32842#32842

ŽSR dosiahli za deväť mesiacov tohto roka zisk na úrovni 1,378 mld. Sk.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod jano.z » 19. Dec 2006 15:14

No hurá ... jedno nástupište pol roka robiť ... a ešte to krásne načasovať cez zmenu GVD ... URS UŽI je proste jednička!!! A ešte k tomu ten dizajn ... jak z toho filmu čo to tá laminátka otvárala elektrickú dopravu Kúty - BA ... jak tam súdruhovia vystupovali ... no ale v celej stanici sú novučičké diódové panely ELEN, takže už tam žiadny občasný BLBOTRON nebude miasť ľudí...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod Dialniciar » 19. Dec 2006 15:20

JoHnZ napísal:No hurá ... jedno nástupište pol roka robiť ... a ešte to krásne načasovať cez zmenu GVD ... URS UŽI je proste jednička!!! A ešte k tomu ten dizajn ... jak z toho filmu čo to tá laminátka otvárala elektrickú dopravu Kúty - BA ... jak tam súdruhovia vystupovali ... no ale v celej stanici sú novučičké diódové panely ELEN, takže už tam žiadny občasný BLBOTRON nebude miasť ľudí...


A vážne, to je len 1 nástupište :shock: :shock:

Koľko ich je :?: 5 :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod jano.z » 19. Dec 2006 15:23

No, trocha som to prestrelil, 4.5 mesiaca ... jedno (prvé) už opravené je, teraz spravili druhé a 3 nás ešte čakajú ... ale ELENy sú na všetkých ...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod Nevedko » 19. Dec 2006 15:26

JoHnZ napísal:No, trocha som to prestrelil, 4.5 mesiaca ... jedno (prvé) už opravené je, teraz spravili druhé a 3 nás ešte čakajú ... ale ELENy sú na všetkých ...


Ozaj, a ked uz si takto od fachu, mal by som zopar otazok:
Co sieste nastupiste? Ostane, alebo ho zrusia?
A co prechod na 5. nastupiste zozadu z Jaskoveho radu? Bude aj pre verejnost?
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod jano.z » 19. Dec 2006 15:38

Sieste nastupiste urcite ostane na riesenie kadejakych dopravnych dovodov, i ked ucel na ktory vzniklo (ako predlzenie 1. nastupista na pristavovanie suprav rekreacnych rychlikov ROH a dialkovych sezonnych vlakov NDR - Balkan, ktore mali nezriedka cez 20 voznov) uz plnit asi nikdy nebude.

Ale pri vyluke v stanici ako je tato je plocha na pristavenie 1 kusa Os tak, ze nikde neprekaza (v 95. roku bola realizovana uprava kolajiska umoznujuca odjazd z 1. nastupista mimo nastupista c.6) skoro ako dar z nebies ...

Prechod z Jaskovho radu pravedpodobne ostane neverejny ... nie je to z hladiska predpisov dostatocne bezpecne pre pohyb verejnosti ... prechadza sa cez kolaje na dost neprehladom mieste. To ze je tam 30 nic neriesi ...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod jano.z » 19. Dec 2006 23:33

Ale teraz som si spomenul na jednu vec ... sice to nastupiste stavali vyse 4 mesiacov, stale sa to ani zdaaaaleka nepriblizuje ku slovenskemu rekordu, ktory drzi 1. nastupiste Zst. Kosice, ktore vratane uradnosudnych tahanic opravovali bez 12 dni 3 ROKY!!!
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod Andrej » 19. Dec 2006 23:46

JoHnZ napísal:No hurá ... jedno nástupište pol roka robiť ... a ešte to krásne načasovať cez zmenu GVD ... URS UŽI je proste jednička!!!


Tebe sa zda pridlha kompletna rekonstrukcia 70-rocneho nastupistia aj s prilahlymi kolajami za 4 mesiace?
Co mi na tejto stavbe dost chyba (teda vlastne ani nie priamo mne) su vytahy pre mamicky s kocikmi a invalidov, popripade tazku batozinu. Take vytahy su uz takmer v kazdej modernizovanej stanici na koridore, len na Hlavnej stanici v BA nebudu :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod jano.z » 20. Dec 2006 01:08

Andrej napísal:
JoHnZ napísal:No hurá ... jedno nástupište pol roka robiť ... a ešte to krásne načasovať cez zmenu GVD ... URS UŽI je proste jednička!!!


Tebe sa zda pridlha kompletna rekonstrukcia 70-rocneho nastupistia aj s prilahlymi kolajami za 4 mesiace?


Ked v Presove mozu za 3 mesiace postavit nove aj s podchodom aj s kolajami?

Bratislavsku stanicu moc nepoznam, vzdy nou len preletim, ale ruku do ohna by som dal za to, ze tam nejake vytahy su ... len neviem naco sluzia a ci su pristupne verejnosti ...

EDIT:
http://www.vlaky.net/upload/galeria/001913/023299.jpg tu je ten vytah krasne vidiet ...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod Andrej » 20. Dec 2006 09:59

JoHnZ napísal:Ked v Presove mozu za 3 mesiace postavit nove aj s podchodom aj s kolajami?

Bratislavsku stanicu moc nepoznam, vzdy nou len preletim, ale ruku do ohna by som dal za to, ze tam nejake vytahy su ... len neviem naco sluzia a ci su pristupne verejnosti ...

EDIT:
http://www.vlaky.net/upload/galeria/001913/023299.jpg tu je ten vytah krasne vidiet ...


Tie vytahy co spominas som zatial nikdy nevidel nieco vynasat a to som na tej stanici takmer kazdy den. Zo stanicnej haly sa na nastupistia da bezbarierovo dostat iba velkym oblukom prechodom cez kolaje, kde je navyse aj tak zakaz prechadzania...
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod jano.z » 20. Dec 2006 21:46

Andrej napísal:Tie vytahy co spominas som zatial nikdy nevidel nieco vynasat a to som na tej stanici takmer kazdy den. Zo stanicnej haly sa na nastupistia da bezbarierovo dostat iba velkym oblukom prechodom cez kolaje, kde je navyse aj tak zakaz prechadzania...


O tých výťahoch naozaj nič neviem, skúsim zistiť.

Predpisy (keď boli unitárne železnice, bolo to napísané aj v PPTŽ, ale teraz to z PP ZSSK nejako vypadlo) hovoria jednoznačne, že ak cestujúci nemôže využiť mimoúrovňový prechod (explicitne sa v ňom spomína invalid, starší človek a dočasne zdravotne obmedzený človek /zlomeniny a pod./ a detský kočík s dieťaťom), môže požiadať ktoréhokoľvek zamestnanca železníc (výpravca, sprievodca ako aj posunovač či výhybkár ... ale môže to byť aj napr. orgán ŽP) o zabezpečenie prechodu úrovňového.

Ak to zamestnanec z titulu svojej spôsobilosti (má sám oprávnenie na vstup do koľajiska) a jeho momentálna činnosť mu to umožňuje (nevykonáva napr. prípravu vlaku na odchod, nie je na stanovišti HKV, ...) musí tento prechod zabezpečiť (skontroluje situáciu a prevedie cestujúceho cez koľaje, ešte sa podpisoval dodatočne akýsi etický kódex či ký fras to bol a tam bolo snáď napísané aj niečo v zmysle, že by mal aj napr. mamičke pomôcť zložiť kočík z nástupišťa či pomôcť vozíčkarovi alebo babke s taškami) ...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod Dialniciar » 02. Jan 2007 12:46

aquila napísal:skalica sa ak sa nemylim opravovala, takze tam sa zrejme nic nebude diat. v senici asi tazko, opravovala sa tam trat a teraz tam bude zrejme dlhsie ticho


Vymenili sa okná, ale nejaká oprava tejto super starej budovy sa neudiala ... min. zateplenie, fasádu atď.

A čo sa týka Senice, tak to je mesto, kde stanica je podľa mňa v zúfalom stave a to už nehovorím o MHD, ... že po príchode z jedného smeru napojenie na bus je a po príchode z druhého smeru o 30-40 min. žiadny bus nie je a do centra mesta to je 30-40 min. pešo. :shock:

Senica je typickým príkladom toho, keď v meste nechceli mať železničnú stanicu.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Honda » 09. Feb 2007 21:35

Taký krátky popis hlavnej stanice v BA od mladého človeka:

Hlavná stanica v Bratislave je určite jediná, kde nie sú lavičky. Nikde. Inak je tu veľké plátno, na ktoré premietajú aktuálne vysielanie TA3, ale zvuk správ nahrádza väčšinou železničná teta oznamujúca príchody a odchody vlakov. Je to sranda, také dabované správy, keď premiér otvára ústa a ženským hlasom sa mu z nich ozýva: Vozne sú radené od rušna - vozeň prvej triedy - jedálneský vozeň - vozeň druhej triedy číslo 363 pre fajčiarov a vozne druhej triedy číslo 362 až 356 - vozeň pre prepravu s malými deťmi je radený na konci súpravy. Potom sa na TA3-ke zrazu objaví Monika Beňová a ženský hlas vystrieda mužský: International InterCity train from Budapest Keleti Pajabudvar to Malacky -Kuty - Bzeclav - Brno hlavni nadrazi - Sesská Tsebová - Praha Holesovice and Berlin So-ogarten is on Platform one Track one. Na to tvár Roberta Fica povie ženským hlasom, že "Upozorňujeme cestujúcich, že na vlaky InterCity je nutné mať zakúpený špeciálny príplatok." Ako to tak ten Fico môže povedať v tej TA3-ke? Určite je to populizmus jak vyšitý. Inak čo znamená vlastne to slovo populizmus? :)

A tak ma napadlo, že výjdem na poschodie, vraj je tam čakáreň. Nikdy som v nej nebol... A tak som sa tam vybral, mám ešte dákych 45 minút čas, ak bude vlak meškať ako občas zvykne, tak aj dva krát toľko... Zaujímalo by ma, aký maximálny čas meškania dokáže zobraziť tá ich tabuľa.. Teoreticky by tam malo byť 24 hodín, lebo ak by viac ako 24 hodín meškal, tak by rovno mali napísať, dnes nejde, až zajtra...

Na poschodí som objavil čakáreň. Na dverách bolo napísané, že sa tam nesmie zdržovať osoba bez platného cestovného lístka. V čakárni bolo veľa ľudí, paradoxne som bol asi jedinou osobou, ktorá tam mala naozaj platný cestovný lístok, respektíve nejaký cestovný lístok... Toľko smradu a bezdomovcov som pohromade vživote nevidel. Možno tu majú nejaký zjazd alebo poradu. Ale nevyzerá to tak. Možno je to rokovanie bytového spoločenstva a rozprávajú sa, kto z nich bude pomáhať pri kosení trávnika okolo ich spoločného príbytku - Hlavnej stanice... Blbosť... Oni nič iné, okrem ocikávania okolia a pýtania si peňazí nerobia... Pri pohľade na nich chápem, prečo Slovensko hľadá SuperStar nemá 100% sledovanosť. Sadol som si na jedinú voľnú lavičku. Oproti mne bol asi najmladší bezďák zo všetkých. Mohol mať tak 20-22 rokov, možno trochu viac... Ja neviem presne určiť vek cudzích ľudí... Spal na lavičke, ležal na nej, priamo oproti mne... Mal modré tepláky a pod nimi mu niečo stálo... Mal erekciu, asi sa mu sníval nejaký erotický sen. No fuj... Musel som odísť. Smrad a bezdomovec s erekciou ma donútili opustiť čakáreň. A tak som ako jediný človek s platným cestovným lístkom, komu je vlastne čakáreň určená, bol donútený ísť stáť von...

Až chcete vediet viac tak si prečítajte toto (nie som autor): http://www.birdz.sk/casak/clanok.php?cl ... rubrike=12 ale celkom s tým súhlasím a železnice by s tým mali niečo robit lebo ja fakt neprajem cudzincovi čo prvýkrát dojde na Slovensko na túto stanicu .. toho fakt lutujem. :roll:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod Andrej » 10. Feb 2007 00:41

Celkom pekne vystihnutie nasej hlavnej stanice :( . A to si este nespomenul bufety s pokazenym jedlom a neskutocne spinave a smradlave okolie stanice...
Ale aspon v tej cakarni sa to uz lepsi, posledne mesiace sa tam bezdomovci uz moc neukazu kvoli policii... :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod B; » 12. Feb 2007 11:36

Ale hore ma bufet noveho (uz dlhsie ako rok) majitela a capuju celkom schopny Budvar
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Dialniciar » 20. Feb 2007 12:37

Andrej napísal:A to si este nespomenul bufety s pokazenym jedlom a neskutocne spinave a smradlave okolie stanice...


Ktoré bufety (IS) :?: Ja osobne takmer vždy využijem tie jednotlivé stánky na nástupištiach, kde si vždy dám hot dog, pretože nešetria horčicou, ... aj keď skoro vždy obsluhuje nejaká tá osoba tmavšej pleti, kde sú skôr možné obavy z nedostatočnej hygieny, ale musím povedať, že zle mi nebolo ešte nikdy. A majú tam aj dobrý čaj, kofolu, klobásu, ...

A ohľadom zápachu ... nedá sa nič robiť, to je dopravná križovatka a kúsok nejaký priemysel. :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Nevedko » 20. Feb 2007 12:46

Dialniciar napísal:A ohľadom zápachu ... nedá sa nič robiť, to je dopravná križovatka a kúsok nejaký priemysel. :roll:


Ten smrad z dopravy a priemyslu si skrz intenzívny zápach močoviny ani nevšimnes. Je smutné, že okolie hlavnej stanice hlavného mesta smrdí za šťankami. A neviem, či nám môže byť útechou, že napr. pražské Hlavní nádraží na tom nie je oveľa lepšie.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Dialniciar » 20. Feb 2007 12:48

Nevedko napísal:
Dialniciar napísal:A ohľadom zápachu ... nedá sa nič robiť, to je dopravná križovatka a kúsok nejaký priemysel. :roll:


Ten smrad z dopravy a priemyslu si skrz intenzívny zápach močoviny ani nevšimnes. Je smutné, že okolie hlavnej stanice hlavného mesta smrdí za šťankami. A neviem, či nám môže byť útechou, že napr. pražské Hlavní nádraží na tom nie je oveľa lepšie.


Tak našiel sa niekto, kto to pomenoval pravými slovami. Ale to bude aj tým, v akom stave je BA WC na hl. stanici a človek sa tam aj vkročiť pomaly bojí ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mapman » 20. Feb 2007 12:48

Nevedko napísal:
Dialniciar napísal:A ohľadom zápachu ... nedá sa nič robiť, to je dopravná križovatka a kúsok nejaký priemysel. :roll:


Ten smrad z dopravy a priemyslu si skrz intenzívny zápach močoviny ani nevšimnes. Je smutné, že okolie hlavnej stanice hlavného mesta smrdí za šťankami. A neviem, či nám môže byť útechou, že napr. pražské Hlavní nádraží na tom nie je oveľa lepšie.


To je často údel veľkých dlho neopravovaných alebo slabo udržovaných nádražných priestorov. Uvidíme čo s tým napríklad tu v Prahe spraví tá rekonštrukcia. Len to ešte tak dva tri roky potrvá...
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod Dialniciar » 20. Feb 2007 12:49

mapman napísal:To je často údel veľkých dlho neopravovaných alebo slabo udržovaných nádražných priestorov. Uvidíme čo s tým napríklad tu v Prahe spraví tá rekonštrukcia. Len to ešte tak dva tri roky potrvá...


mapman, ja ťa sklamem, ale často aj malých v menších mestách.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mapman » 20. Feb 2007 12:51

No tak o tom snáď v našej zemepisnej šírke nik nepochybuje. Ale sú krajiny v EU ktoré su na tom aj horšie ako napr. Poľsko alebo balkán...
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Železničná infraštruktúra

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 45 hostí.