ŽSR Modernizácia trate Liptovský Mikuláš - Košice

sekcia venovaná železniciam

Moderátor: Moderátori

Re: ŽSR Modernizácia trate Liptovský Mikuláš - Košice

Odoslaťod RudoLM » 26. Okt 2020 10:00

Na ten podjazd popod zeleznicu cakaju v Lipt. Hradku od nepamati.
RudoLM
návštevník

Obrázky: 5
Založený: 09. Máj 2016 07:35

Odoslaťod cableguy » 27. Okt 2020 04:07

tak ho spravia z vlastnych prostriedkov bud zsr, mesto alebo sa vezme uver, no co uz, jeemine je tam toho.. toto je malina oproti inym problemom v oblasti modernizacii.. hlavne aby usek uz siel co najskor do vystavby dufajme ze to bude hned druhy v poradi za PP-Lucivna kedze je pripraveny a vela sa tam toho nemenilo,moze ist do sutaze ..potom by som uz dal hned usek poprad spisska n.ves, tam je len jeden kratky tunel inak sama rovina a zrezavanie oblukov nic viac.. 160-200 uplne v pohode
cableguy
diskutujúci

Založený: 03. Sep 2020 16:05

Odoslaťod Lorenc » 27. Okt 2020 10:56

Ale len LM-LH a Lucivna-PP ma MPV ostatok nie.
Lorenc
veterán fóra

Obrázky: 35
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Odoslaťod eucitizen » 27. Okt 2020 10:59

Viete mi povedat kde bude presne ten podjazd zo Svitu do Batizoviec?
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra

Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod Vlados » 27. Okt 2020 22:20

Ako keby pokračovanie Hviezdoslavovej ul.
slovník moderátora tohto fóra: "Keď sa pozries do zrkadla a vidíš k.ta tak zrkadlo za to nemôže."
neželám si devila ako moderátora tohto fóra, rovnako ako 74% hlasujúcich https://dialnice.info/viewtopic.php?f=6&t=23321
Vlados
veterán fóra

Obrázky: 144
Založený: 20. Okt 2008 09:06

Odoslaťod cableguy » 28. Okt 2020 05:11

jo a medzi Hviezdoslavovou a ZST Svit resp kolajiskom na tom placi/luke bude buduca autobusova stanica Svit ,sucasna stanica vo Svite pri Bille po dokonceni modernizacie trate, dobudovani novej cesty Svit-Batizovce bude zrusena..
cableguy
diskutujúci

Založený: 03. Sep 2020 16:05

Odoslaťod KN.SK » 28. Okt 2020 13:59

Ak podjazd budú robiť od Hviezdoslavovej, tak budú musieť ísť do "jamy", podobne ako v prípade, že by podjazd bol v pôvodnej polohe II/3064, len možno pár málo decimetrov ušetria. Len aby im tam potom voda nestála, teda len okrem mrazivých dní. Len pri vjazde do Kanady nemuseli/nemusia ísť pod úroveň okolitého terénu, ďalej smerom na východ, k stavbe storočia, sa postupne znižuje výška železničného násypu (až na kratšie menšie výnimky zvlnenia terénu). Tu na východnom konci Podskalky sotva prejde vyšší človek bez sklonenia hlavy, aj cyklisti si musia dať pozor na účes, pohľad od I/18. 1448
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra

Obrázky: 3441
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Odoslaťod eucitizen » 28. Okt 2020 22:20

Ja som v podstate, vdaka pandemii, staly obyvatel Svitu. Dokonca byvam aj blizko Hviezdoslavovej ulici tak som zvedavy ako bude vyzerat krizovatka a ten podjazd. Inac intenzivne prerabaju trat od Svitu az do Popradu, ale zatial vo Svite nei je vidno ziadna aktivita, akurat nejaka technika je na zaciatku zahradnkarskej oblasti. Mam taky dojem ze chcu postavit do konca to novu kolaj medzi Svtiom a Popradom, ale neviem ci je to realne.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra

Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Predchádzajúca

Naspäť na Železničná infraštruktúra

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.