Colas Slovakia (INŽINIERSKE STAVBY, a.s., Košice)

sekcia venovaná stavebným a projekčným firmám ako aj mechanizmom a technike využívanej pri stavbách, respektíve údržbe diaľničnej a cestnej siete.

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod konstrukt » 01. Apr 2007 19:51

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:
Lenny napísal:OHL jsou španělé vlastní například ŽS Brno.
Colas jsou francouzi ti, mám takový dojem, vlastní Cestné stavby Prešov
Colas nevlastní Cestné stavby Prešov, vlastní ich Francúzska Eurovia.


Eurovia vlastní Cestné stavby Košice. :wink:
Cestné stavby Prešov sú odštepným závodom cestných stavieb Košice-teŕaz Eurovia.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 02. Apr 2007 20:20

doprastavak napísal:Cestné stavby Prešov sú odštepným závodom cestných stavieb Košice-teŕaz Eurovia.


Ja odštepné závody nikdy nerátam, pokiaľ sa neosamostatnia a nevznikne iná firma. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 04. Apr 2007 06:46

Na cestách dominuje asfalt, v tuneloch betón :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6749

Výstavba betónového povrchu cesty býva spravidla aj nákladnejšia ako v prípade asfaltového. Do nákladov sa premietajú drahšie vstupné materiály. Stavebné spoločnosti, ktoré chcú stavať aj cementobetónové cesty, musia zainvestovať do tzv. finišera – zariadenia, ktorým sa betón kladie a zhutňuje. Obstarávacie náklady na všetku potrebnú techniku sa tak môžu vyšplhať k 150 milió-nom korún (prenájom alebo kúpa starších zariadení stojí, samozrejme, menej). Na takéto investície sa stavebné firmy odhodlávajú ťažšie, najmä kým k požiadavkám na betónové vozovky v tuneloch nepribudnú aj cestné a diaľničné úseky.

Finišery vyvíja takmer tridsať rokov aj firma Heilit+Woerner, od roku 2006 nemecká divízia koncernu Strabag. V jeho skupine ich používa aj česká dcéra Dálniční stavby Praha. Z firiem aktívnych na Slovensku disponuje technológiou a mechanizmami na kvalitné betónové vozovky nemecká Eurovia Beton zo skupiny Vinci, do ktorej patrí košická stavebná spoločnosť Eurovia-Cesty. Investovať do finišera sa v Košiciach chystajú Inžinierske stavby, jedna zo spoločností francúzskej stavebnej skupiny Colas.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 06. Apr 2007 21:05

doprastavak napísal:Zaujíma ma, ako sa volá novozaložená spoločnosť, ktorú založili Inžinierske stavby,a.s. Košice, cez ktorú sa chcú zúčastňovať verejných súťaží na dodávku stavebných prác. Vie to niekto ??? :?:
:?: :?: :?: :?:
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 06. Apr 2007 23:06

doprastavak napísal:
doprastavak napísal:Zaujíma ma, ako sa volá novozaložená spoločnosť, ktorú založili Inžinierske stavby,a.s. Košice, cez ktorú sa chcú zúčastňovať verejných súťaží na dodávku stavebných prác. Vie to niekto ??? :?:
:?: :?: :?: :?:


Doprastav nezaložil nič iné a mieni sa zúčastňovať naďalej pod svojím obchodným menom. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 08. Apr 2007 21:05

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:
doprastavak napísal:Zaujíma ma, ako sa volá novozaložená spoločnosť, ktorú založili Inžinierske stavby,a.s. Košice, cez ktorú sa chcú zúčastňovať verejných súťaží na dodávku stavebných prác. Vie to niekto ??? :?:
:?: :?: :?: :?:


Doprastav nezaložil nič iné a mieni sa zúčastňovať naďalej pod svojím obchodným menom. :idea:
Ja sa spitujem na IS,a.s. Košice, akú firmu založili, aby sa mohli zúčastňovať verejných súťaží,nepítam sa na Doprastav,a.,s. Sme predsa v sekcii Inžinierskych stavieb,a.s. Košice.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 08. Apr 2007 21:12

doprastavak napísal:Ja sa spitujem na IS,a.s. Košice, akú firmu založili, aby sa mohli zúčastňovať verejných súťaží,nepítam sa na Doprastav,a.,s. Sme predsa v sekcii Inžinierskych stavieb,a.s. Košice.


Ibaže nová firma nebude mať referencie na diaľničnú výstavbu, aj keď som čítal v novinách v pravde, že majú takýto cieľ.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 08. Apr 2007 21:18

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Ja sa spitujem na IS,a.s. Košice, akú firmu založili, aby sa mohli zúčastňovať verejných súťaží,nepítam sa na Doprastav,a.,s. Sme predsa v sekcii Inžinierskych stavieb,a.s. Košice.


Ibaže nová firma nebude mať referencie na diaľničnú výstavbu.
Údajne prevezme referencie IS,a.s. Košice , ako dcérska spoločnosť, len chcel by som vedieť jej názov. Možno je to COLAS,a.s.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 08. Apr 2007 21:52

doprastavak napísal:Možno je to COLAS,a.s.


Tá bola založená skôr ako vôbec vznikol problém s kartelom a pochybujem, že 200.000 SKK základné imanie by na to stačilo, teda na tie referencie. Musel by ešte prebehnúť proces navýšenia imania, rozšírenie živnosti atď., ale pochybujem o tom.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 08. Apr 2007 22:04

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Možno je to COLAS,a.s.


Tá bola založená skôr ako vôbec vznikol problém s kartelom a pochybujem, že 200.000 SKK základné imanie by na to stačilo, teda na tie referencie. Musel by ešte prebehnúť proces navýšenia imania, rozšírenie živnosti atď., ale pochybujem o tom.
Oni založili nejakú firmu teraz nedávno, aby sa zúčastňovali verejných súťaží cez ňu a neboli vyhadzovaný zo súťaží, ako sato stalo nedávno. Chcel by som vedieť ako sa volá tá firma, nevieš náhodov ? Treba to zistiť.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod konstrukt » 16. Apr 2007 10:37

Inžinierske stavby,a.s. ako prvá firma na Slovensku zakúpila stroj na kladenie betonového povrchu diaľničných vozoviek. Chcú ho vyskúšať na ich prvej stavbe v ČR na úseku D 47 ktorý realizujú spoločne s českým Colasom Cz. Je to nemecký stroj. Osobne som si myslel, že s týmto strojom na Slovensko príde prvý Doprastav,a.s., pretože ten už vlastní podobné zariadenia na súvislé kladenie odvodňovacieho žľabu a stroj na kladenie súvislích betonových zvodidiel. Inžinierske stavby,a.s. však Doprastav,a.s. predbehli, čo ma teší, že ani IS,a.s. nezaostávajú a investujú.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 17. Apr 2007 08:10

doprastavak napísal:Inžinierske stavby,a.s. ako prvá firma na Slovensku zakúpila stroj na kladenie betonového povrchu diaľničných vozoviek. Chcú ho vyskúšať na ich prvej stavbe v ČR na úseku D 47 ktorý realizujú spoločne s českým Colasom Cz. Je to nemecký stroj. Osobne som si myslel, že s týmto strojom na Slovensko príde prvý Doprastav,a.s., pretože ten už vlastní podobné zariadenia na súvislé kladenie odvodňovacieho žľabu a stroj na kladenie súvislích betonových zvodidiel. Inžinierske stavby,a.s. však Doprastav,a.s. predbehli, čo ma teší, že ani IS,a.s. nezaostávajú a investujú.


Ako úplne prvá firma to bola Skanska v ČR, ale tým je k dispozícii aj pre SR, až druhí boli Francúzi cez IS, a.s. a Doprastav čaká neviem na čo. Ešte pred Skanskou v ČR tento stroj vlastnil a vlastní dodnes viacej kusov rakúsky Strabag a tým aj český a následne slovenská org. zložka.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 23. Apr 2007 15:41

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Inžinierske stavby,a.s. ako prvá firma na Slovensku zakúpila stroj na kladenie betonového povrchu diaľničných vozoviek. Chcú ho vyskúšať na ich prvej stavbe v ČR na úseku D 47 ktorý realizujú spoločne s českým Colasom Cz. Je to nemecký stroj. Osobne som si myslel, že s týmto strojom na Slovensko príde prvý Doprastav,a.s., pretože ten už vlastní podobné zariadenia na súvislé kladenie odvodňovacieho žľabu a stroj na kladenie súvislích betonových zvodidiel. Inžinierske stavby,a.s. však Doprastav,a.s. predbehli, čo ma teší, že ani IS,a.s. nezaostávajú a investujú.


Ako úplne prvá firma to bola Skanska v ČR, ale tým je k dispozícii aj pre SR, až druhí boli Francúzi cez IS, a.s. a Doprastav čaká neviem na čo. Ešte pred Skanskou v ČR tento stroj vlastnil a vlastní dodnes viacej kusov rakúsky Strabag a tým aj český a následne slovenská org. zložka.
Skanska nebola prvá v ČR, ale ešte Dopravní stavby Uherské Hradište, ktoré následne Skanska kúpila.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod konstrukt » 15. Sep 2007 12:30

Inžinierske stavby,a.s. Košice závod 09 Šaľa realizujú zaujimavú zákazku pre ZOO v Bratislava - Pavilón pre opice.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod konstrukt » 14. Okt 2007 13:45

Závod 06 Inžinierskych stavieb,a.s. sa v súčastnosti podieľa na stavbe mostu na rýchlostnej komunikácii R6 Tisová-Kamenný dvůr, ktorá spája mestá Karlovy Vary a Cheb v západných Čechách. Prešovský závod je poddodávateľom hlavného zhotoviteľa Stavby silnic a železnic,a.s. Ako subkontraktor IS 06 je do zákazky zaintresovaný aj Sangreen, dcérska spoločnosť Colas CZ,a.s.. Úlohou závodu 06 a Sangreen spočíva v preložení vedenia vysokého napätia, zemných prácach a hornej stavbe mostného objektu. Projekt by mal byť hotový približne o rok.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 29. Okt 2007 11:12

Francúzska stavebná spoločnosť Colas, vlastniaca u nás majoritný podiel vo firmách Inžinierske stavby Košice a Cesty Nitra, je dcérou rovnako telekomunikačnej a stavebnej skupiny Bouygues. A tá má vo svojom portfóliu okrem iného aj jeden z najväčších mediálnych domov v Európe, TF1. Slovenských majiteľov majú napokon stavebné spoločnosti Hornex a SkyBau. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8293
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 13:16

Inžinierske stavby,a.s. by si mohli aktualizovať webovú stránku, posledná aktualizácia bola v roku 2003. Nie je tam ani spomenuté že sú členom skupiny Colas. Na druhú najväčšiu stavebnú firmu na Slovensku je to hanba. A hlavne tá neaktuzilovanosť stránky-je to hnus.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Andrej » 04. Nov 2007 13:24

Tak ani doprastav nema nejaku excelentnu stranku na to, ze je ta stranka relativne nova -> minimalna aktualizacia, malo informacii o realizovanych stavbach, malo fotiek... :wink:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 13:46

Ale aspoň DPS aktualizuje stránku, vždy sa niečo nové doplní. Ja viem, že ani doprastavácka stránka nie je bohvie aká, ale aspoň je aktualizovaná. Tá predchádzajúca stránka DPS sa mi viac páčila. Ale neaktualizovať stránku od roku 2003, sa môžu IS iba hanbiť a je to druhá najväčšia stavebná firma v SR.
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 14:09

doprastavak napísal:Inžinierske stavby,a.s. by si mohli aktualizovať webovú stránku, posledná aktualizácia bola v roku 2003. Nie je tam ani spomenuté že sú členom skupiny Colas. Na druhú najväčšiu stavebnú firmu na Slovensku je to hanba. A hlavne tá neaktuzilovanosť stránky-je to hnus.


Budem hnusný.

Doprastav je najväčšia stavebná firma na Slovensku a má lepšiu stránku ako IS, a.s. KE, ale obidve stoja za dve veci ... voči takým ako www.metrostav.sk či teda www.bechtel.com alebo www.vinci.com atď. ... a na IS je podnikový časopis s názvom stavby colasu, takže je jasné, komu patria. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 14:14

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Inžinierske stavby,a.s. by si mohli aktualizovať webovú stránku, posledná aktualizácia bola v roku 2003. Nie je tam ani spomenuté že sú členom skupiny Colas. Na druhú najväčšiu stavebnú firmu na Slovensku je to hanba. A hlavne tá neaktuzilovanosť stránky-je to hnus.


Budem hnusný.

Doprastav je najväčšia stavebná firma na Slovensku a má lepšiu stránku ako IS, a.s. KE, ale obidve stoja za dve veci ... voči takým ako www.metrostav.sk či teda www.bechtel.com alebo www.vinci.com atď. ... a na IS je podnikový časopis s názvom stavby colasu, takže je jasné, komu patria. :wink:
Súhlasím s tebou, ale keď mám záujem o spoluprácu s IS tak nebudem hľadať podnikový časopis, ale profil,referencie...
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 14:16

doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Inžinierske stavby,a.s. by si mohli aktualizovať webovú stránku, posledná aktualizácia bola v roku 2003. Nie je tam ani spomenuté že sú členom skupiny Colas. Na druhú najväčšiu stavebnú firmu na Slovensku je to hanba. A hlavne tá neaktuzilovanosť stránky-je to hnus.


Budem hnusný.

Doprastav je najväčšia stavebná firma na Slovensku a má lepšiu stránku ako IS, a.s. KE, ale obidve stoja za dve veci ... voči takým ako www.metrostav.sk či teda www.bechtel.com alebo www.vinci.com atď. ... a na IS je podnikový časopis s názvom stavby colasu, takže je jasné, komu patria. :wink:
Súhlasím s tebou, ale keď mám záujem o spoluprácu s IS tak nebudem hľadať podnikový časopis, ale profil,referencie...


Tak to si ma rozosmial.

IS, a.s. KE pokiaľ viem, tak samotné si hľadajú kvalitných dodávateľov.
Ďalej, ty s nimi nemáš ako spolupracovať. Oni sami si vyhľadávajú tendre.
A okrem toho - každý znalý vie, že patria pod Colas ... prezentácia na stránke skôr dnes slúži k reklame a imidžu, než k reálnej spolupráci s niekým ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 14:24

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Inžinierske stavby,a.s. by si mohli aktualizovať webovú stránku, posledná aktualizácia bola v roku 2003. Nie je tam ani spomenuté že sú členom skupiny Colas. Na druhú najväčšiu stavebnú firmu na Slovensku je to hanba. A hlavne tá neaktuzilovanosť stránky-je to hnus.


Budem hnusný.

Doprastav je najväčšia stavebná firma na Slovensku a má lepšiu stránku ako IS, a.s. KE, ale obidve stoja za dve veci ... voči takým ako www.metrostav.sk či teda www.bechtel.com alebo www.vinci.com atď. ... a na IS je podnikový časopis s názvom stavby colasu, takže je jasné, komu patria. :wink:
Súhlasím s tebou, ale keď mám záujem o spoluprácu s IS tak nebudem hľadať podnikový časopis, ale profil,referencie...


Tak to si ma rozosmial.

IS, a.s. KE pokiaľ viem, tak samotné si hľadajú kvalitných dodávateľov.
Ďalej, ty s nimi nemáš ako spolupracovať. Oni sami si vyhľadávajú tendre.
A okrem toho - každý znalý vie, že patria pod Colas ... prezentácia na stránke skôr dnes slúži k reklame a imidžu, než k reálnej spolupráci s niekým ...
Prezentácia na stránke slúži predovšetkým na získanie nových súkromných zákazníkov až potom na reklamu. Odkiaľ potenciálny stavebník získa informácie o tejto firme a hlavne referenciách.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 14:28

doprastavak napísal:Prezentácia na stránke slúži predovšetkým na získanie nových súkromných zákazníkov až potom na reklamu. Odkiaľ potenciálny stavebník získa informácie o tejto firme a hlavne referenciách.


Nemáš pravdu. 8) Možno to tak robí Doprastav, ale aj to tak vyzerá.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 14:28

Okrem toho, Colas dáva hlavné zakázky svojim materským firmám a ja čo viem, tak je cca. 200 zamestnancov IS už mimo SR.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Stavebné a projektové firmy + Stavebné a údržbové stroje

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.