STRABAG, s.r.o. Bratislava

sekcia venovaná stavebným a projekčným firmám ako aj mechanizmom a technike využívanej pri stavbách, respektíve údržbe diaľničnej a cestnej siete.

Moderátor: Moderátori

STRABAG, s.r.o. Bratislava

Odoslaťod Diaľničiar » 08. Mar 2005 18:04

Spoločnosť Strabag, A.G. je najväčšou stavebnou spoločnosťou v Rakúsku a stáva sa dominantnou aj v Nemecku a vôbec v Európe. Nie je však zameraná len na stavebníctvo, pretože sa nachádza pod koncernom Fimag, ktorý pokrýva široké spektrum priemyslu a financií. Jeho stavebná divízia Strabag zamestnáva viac ako 30 000 ľudí vo viac ako 500 pobočkách a jej ročný stavebný obrat je takmer 6 mld. EUR.

Všetko o tejto stavebnej spoločnosti nájdete na linke:

www.strabag.at

Je tu aj možnosť slovenského jazyka, veľa informácií sa dozviete bez použitia slovníku. 8)


Obrázok


Obrázok
Diaľničiar
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 298
Založený: 11. Feb 2005 21:40

Odoslaťod Alexander Velky » 29. Jún 2005 20:26

Jednou vetou:

Strabag je kolos, ktorého stavebná divízia je "obor", ktorý už aktívne zasahuje aj do Slovenska za pomoci Doprastavu. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod wazari » 30. Jún 2005 14:18

Alexander Velky napísal:Jednou vetou:

Strabag je kolos, ktorého stavebná divízia je "obor", ktorý už aktívne zasahuje aj do Slovenska za pomoci Doprastavu. :lol:


Vcelku som zvedavy, ako na toto zareaguje Caesar :?: :wink:
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Caesar » 30. Jún 2005 14:51

Hmm,

toto je tu zaujímavé ... :wink:

Niečo na tom bude asi, keď tieto dve spoločnosti idú spolu do tendrov.

Nevidel by som na tom nič zlé, veď aj BS spolupracujú so Skanskou alebo aj IS KE. 8)

Wazari, ako som mal na to zareagovať? Veď AV má v podstate pravdu. :wink:
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod wazari » 30. Jún 2005 14:59

Na temu spajania Strabagu a Doprastavu som si raz vymienal nazory s Dialniciarom. Niekedy vhodny sposob ako eliminovat konkurenciu a posilnit si pravdepodobnost uspechu v tendri.

No, vcelku sa tam vyskytlo slovicko "obor" a "pomoc", co mi vyznelo ako ze Doprastav moze byt rad ... :wink:
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Alexander Velky » 30. Jún 2005 15:01

wazari napísal:Na temu spajania Strabagu a Doprastavu som si raz vymienal nazory s Dialniciarom. Niekedy vhodny sposob ako eliminovat konkurenciu a posilnit si pravdepodobnost uspechu v tendri.

No, vcelku sa tam vyskytlo slovicko "obor" a "pomoc", co mi vyznelo ako ze Doprastav moze byt rad ... :wink:


Veď to je pravda. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod wazari » 30. Jún 2005 15:23

Ludia z Doprastavu su vcelku citlivi na svoju firmu :wink:
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Alexander Velky » 30. Jún 2005 17:47

wazari napísal:Ludia z Doprastavu su vcelku citlivi na svoju firmu :wink:


Aj toto je dosť veľká pravda,

ale je to výhodné spolupracovať ... potom je dostatok kapitálových prostriedkov, je výhodnejšia pozícia pri rokovaní s bankami alebo aj je k dispozícii väčší počet stavebnej techniky, odborníkov, ...

Okrem toho, Doprastav už nie je len Doprastav, pretože ho vlastní Doas, a.s., aj keď sú tam tí istí ľudia, ale vôbec je to celé poprepájané v rámci celej skupiny DDM Group a je jasné, prečo tá skupina a ten "kolotoč ohľadom akcií" vznikol. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod wazari » 30. Jún 2005 17:50

Alexander Velky napísal:
Okrem toho, Doprastav už nie je len Doprastav, pretože ho vlastní Doas, a.s., aj keď sú tam tí istí ľudia, ale vôbec je to celé poprepájané v rámci celej skupiny DDM Group a je jasné, prečo tá skupina a ten "kolotoč ohľadom akcií" vznikol. :lol:


Asi pred rokom som si to trosku nastudoval (ich medzifiremne prepojenia).
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Alexander Velky » 30. Jún 2005 17:53

wazari napísal:Asi pred rokom som si to trosku nastudoval (ich medzifiremne prepojenia).


Wazari,

za ten rok sa toho zase dosť zmenilo ... aj keď tá kostra zostala taká istá.

A to sú ešte boje o značku, lebo Doprastav je aj v ČR jedna malá stavebná firmička a nie jedna. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Caesar » 01. Júl 2005 10:10

Žiadne výrazné "boje o značku" neprebiehajú. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 01. Júl 2005 14:52

Inak Strabag je dobrá firma, mám s ňou osobné skúsenosti. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Caesar » 11. Júl 2005 16:59

wazari napísal:Ludia z Doprastavu su vcelku citlivi na svoju firmu :wink:


Predpokladám, že každý zamestnanec si "bráni" svoju firmu, v ktorej pracuje. Aj úradník štát. Snáď len politici akosi neberú občanov-voličov ako svojich zamestnávateľov-dane, ... 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Moj nazor na tuto stavebnu firmu

Odoslaťod Adaios » 06. Okt 2005 17:13

Spolocnost Strabag je obrovska spolocnost, kam spada aj Strabag stavebna divizia, ktora zamestnava v Europe 30-40 000 ludi. A spolupracuje so vsetkymi stavebnymi firmami v Europe, cim si upvenuje svoju poziciu. Ma podobne meno vo svete ako Skanska, patri medzi svetove spicky, pretoze disponuje najlepsou stavebnou technologiou, strojami a zaroven aj spickovymi zamestnancami, ma velmi dobre poradenske a pravnicke sluzby, v ramci celej skupiny Strabag, takze ma vplyv aj v politike, aj v odbornych kruhoch a je lepsie spolupracovat s nou ako byt proti nej.

Spolocnost Strabag, stavebna divizia kupila velmi vela firiem, ktore mali financne problemy a je ziskovou castou celeho holdingu Strabag. Ma stredne silnejuci rast v obrate, aj v zisku, aj v investiciach do firmy.

Je to rakuska spolocnost. :wink:

Linka: http://www.strabag.sk/
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Adaios » 17. Okt 2005 18:44

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1692

Walter Bau skrachoval aj z tychto dovodov, ale 90% dovodov je stagnujuca ekonomika Nemecka, slabe stavebne vykony a tato velka firma to nezvladla. Ako som uz povedal, Strabag priamo 30% firmy kupil a posilnil si tym velmi vyrazne svoje kapacity, lebo uz mal Strabag problemy. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Dialniciar » 10. Júl 2006 18:22

V rámci pôsobenia stavebnej firmy Strabag na Slovensku treba tiež povedať, že do celkových ekonomických ukazovateľov patrí aj firma Zipp, nakoľko je v rukách Strabagu. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=663
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 26. Aug 2006 17:55

Strabag 2x rekonštruuje tú istú cestu (video). :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4544

Môj názor: nekvalitná práca.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 11. Dec 2006 11:23

Trenčín začal stavať priemyselný park, primátor o investoroch nechce hovoriť. :arrow:

http://www.realityserver.sk/---aktualit ... cid-je-504

26.10.2006

Mesto Trenčín začalo s výstavbou ciest v pripravovanom priemyselnom parku. Komunikácie za 90 miliónov Sk vybuduje firma Strabag. Podľa trenčianskeho primátora Branislava Cellera mesto získalo na budovanie ciest v priemyselnej zóne dotáciu od Ministerstva hospodárstva (MH) SR. Na vybudovanie ďalšej infraštruktúry - rozvodov vody, plynu, elektriny, kanalizácie, verejného osvetlenia - žiada mesto financie z fondov Európskej únie (EÚ).

Náklady by podľa Cellera mali byť 204 miliónov Sk. Okrem Považskej odpadovej spoločnosti a firmy Johnson Controls, ktorá už dávnejšie prejavila záujem vybudovať svoje vývojové centrum v trenčianskom priemyselnom parku, nie sú známi iní investori. "Máme podpísané zmluvy o zmluvách budúcich s 5 alebo 6 firmami plus rokujeme s ďalšími asi 7 firmami," povedal primátor na tlačovej konferencii. Firmy menovať nechcel. "Zatiaľ by som zostal iba pri tej firme Johnson Controls," dodal.

Podľa Cellera by sa územie priemyselného parku malo postupne zapĺňať od budúceho roka. Johnson Controls by mal zamestnať 600 ľudí a 13 nemenovaných firiem by podľa jeho slov mohlo vytvoriť 2 000 až 3 000 pracovných miest. "Naša priorita je, aby do časti tohto územia vstupovali firmy z oblasti vývoja, výskumu, produkcie s vyššou pridanou hodnotou," povedal Celler. Podľa neho v priemyselnom parku budú aj firmy z ostatných priemyselných odvetví. "Prevažne je to oblasť strojárstva, oblasť autokomponentov," dodal.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 02. Jan 2007 13:49

Alexander Velky napísal:Inak Strabag je dobrá firma, mám s ňou osobné skúsenosti. :lol:
POdľa mňa je Strabag nie až taká dobrá firma /myslím na slovenskú zložku/ veľakrát mali zo stavbami problémy po technickej stránke, položili nový asfalt a následne ho museli vyfrézovať /rekonštrukcia križovatky vo Veľkom Krtíši/ potom cesta medzi Ožďanmi a Rimavskou Sobotou úsek medzi lesom bola vyfrézovaná a následne položený asfalt ale ten nový asfalt je ešte horší ako tá stará vyjazdená cesta /pri jazde auto nadhadzuje/ Takisto mala táto firma problémy prácach pre Doprastav na stavbách dialnic Vtižer-H.Podhradie, H.Podhradie-Strážov. Nestíhala zhotovovať stavebné objekty v požadovanom termíne a členovia združenia čiže zhotovitelia nemohli veľakrát rozvinúť práce na týchto objektoch budovaných firmou Strabag. Firma Strabag na Slovensku bola vytvorená odkúpením firiem Cmk,s.r.o. Zvolen, Cestné stavby ,s.r.o. Lučenec... Inak Strabag ako koncern je skutočne dobrá firma.
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 04. Jan 2007 10:45

doprastavak napísal:
Alexander Velky napísal:Inak Strabag je dobrá firma, mám s ňou osobné skúsenosti. :lol:
POdľa mňa je Strabag nie až taká dobrá firma /myslím na slovenskú zložku/ veľakrát mali zo stavbami problémy po technickej stránke, položili nový asfalt a následne ho museli vyfrézovať /rekonštrukcia križovatky vo Veľkom Krtíši/ potom cesta medzi Ožďanmi a Rimavskou Sobotou úsek medzi lesom bola vyfrézovaná a následne položený asfalt ale ten nový asfalt je ešte horší ako tá stará vyjazdená cesta /pri jazde auto nadhadzuje/ Takisto mala táto firma problémy prácach pre Doprastav na stavbách dialnic Vtižer-H.Podhradie, H.Podhradie-Strážov. Nestíhala zhotovovať stavebné objekty v požadovanom termíne a členovia združenia čiže zhotovitelia nemohli veľakrát rozvinúť práce na týchto objektoch budovaných firmou Strabag. Firma Strabag na Slovensku bola vytvorená odkúpením firiem Cmk,s.r.o. Zvolen, Cestné stavby ,s.r.o. Lučenec... Inak Strabag ako koncern je skutočne dobrá firma.


Keby sme sa čisto teoreticky zamysleli, tak potom aj Doprastav stavia niektoré cesty v rámci opráv ciest II. a III. triedy v Žilinskom VÚC, že ich bolo niekoľko úsekov reklamovaných, lebo nový koberec nevydržal ani jednu zimu. Podobne postavený diaľničný most pri Beckove, ktrorý sa po pár rokoch používania doslova začal rozsýpať. Niečo sa dá pripísať zrýchlenej výstavbe (diaľnice), niečo zlému podložiu (regionálne cesty), ale v očiach verejnosti je to presne to isté ako opísanie slovenskej zložky českého Strabagu.

A okrem toho teda - čo vedie iné stavebné firmy, aby si Strabag objednávali ako dodávateľa, keď by platilo, že nestačí stavať rýchlo ani kvalitne ?

Aj v ČR má Strabag problémy, že niektoré úseky musí druhýkrát opraviť, ale to má každá firma a ide len o to, čo sa dostane do médií.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 04. Jan 2007 19:05

A okrem toho teda - čo vedie iné stavebné firmy, aby si Strabag objednávali ako dodávateľa, keď by platilo, že nestačí stavať rýchlo ani kvalitne ?

Aj v ČR má Strabag problémy, že niektoré úseky musí druhýkrát opraviť, ale to má každá firma a ide len o to, čo sa dostane do médií.


Všetko sa točí okolo peňazí a dohazdovaní kšeftov , ja raz tebe a potom ty mne. Na tých úsekoch čo som spomínal je členom združenia aj Strabag, tak musí realizovať nejaké objekty na ktorých sa zmluvne dohodli. A v tom druhom príspevku máš 100% pravdu.

Preklep update by B;
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 12. Jan 2007 20:54

Ešte by som doplnil, že Strabag na Slovensku pôsobí aj cez firmu ZIPP:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=663

Takže má na Slovensku dosť silné zastúpenie.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 26. Mar 2007 18:22

Strabag, s.r.o., Bratislava je 4. najväčšia stavebná firma v SR podľa hospodárskych výsledkov. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6670

Strabag, s.r.o., Bratislava je 9. najväčšia stavebná firma v SR podľa priemerného počtu zamestnancov. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6668
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jarda » 25. Apr 2007 09:39

ČTK 25.4.2007: Jednu z největších stavebních firem Evropy - rakouský Strabag - ovládne ruský finanční magnát Oleg Deripaska. Vedení firmy to potvrdilo na výroční tiskové konferenci.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Jarda » 25. Apr 2007 10:32

Jarda napísal:ČTK 25.4.2007: Jednu z největších stavebních firem Evropy - rakouský Strabag - ovládne ruský finanční magnát Oleg Deripaska. Vedení firmy to potvrdilo na výroční tiskové konferenci.


Další podrobnosti viz: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=43588#43588
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Ďalšia

Naspäť na Stavebné a projektové firmy + Stavebné a údržbové stroje

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.