Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

všeobecná diskusia o diaľniciach a RK vo svete (okrem EÚ)

Moderátor: Moderátori

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 20. Júl 2014 00:21

Statnu cestu :)
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 20. Júl 2014 08:51

Davam sem video od srbskej televizie. Kazdy rok robia niekolko ciest na dovolenkove ciele kam chodia najviac Srbi. Toto video ukazuje cestu do Grecka.
Zaujmave je cast kde ukazuju ako napreduje vystavba dialnici.
https://www.youtube.com/watch?v=aHu9xyyW0Eo
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod korfo27 » 20. Júl 2014 09:41

vidim ze kvalitu odpocivadiel maju taku istu ako unas na cestach prvej triedy hlavne to s 15-tej minute
korfo27
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 322
Obrázky: 478
Založený: 14. Dec 2009 18:10
Bydlisko: PD

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 20. Júl 2014 19:15

To odpocivaldo je v MAcedosnku a ten co rozprava opakuje niekolko krat ze to je nemozne akom je to stavu, ze jedina pekna vec je to DZ. :)
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod Jonathan » 21. Júl 2014 07:58

Trasu som obsolvolal pred dvoma tyzdnami. Odpocivadla a motoresty v Srbsku su bud nove (kvalita ako u nas), alebo take co este pamataju bolsevika a tie tiez tak vyzeraju. Ale celkovo infrastuktura v Srbsku je na bezproblemovej urovni. Macedonsko je na tom horsie, ale tiez sa snazia to zlepsovat.
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 21. Júl 2014 10:05

To mas pravdu, hlavne zapadne znacky CSPH dodrzzavaju velky standard cistoty, u OMV som aj videl SBSkara.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 24. Júl 2014 09:33

Od dnes Google street view funguje aj v Srbsku, zatial len pre mesta Belehrad, Novi Sad a Nis.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod FANUSIK » 24. Júl 2014 13:24

Trasu SK -Horgos -Srbia-Macedonsko-Chalkidiki som absolvoval 23 jula a mozem potvrdit co pise Jonathan uroven cerpadiel a odpocivadiel je v Srbsku je rovnaka alebo lepsia ako u nas....Macedonsko tam je to rozdielne ako kde, ale skor velka bieda, najma neznackovych domacich cerpackach . Inac pozor ked platite v hotovosti snazia sa vas osmeknut svojim kurzom a diesel -naftu rataju svojim kurzom nie povodnych 1,13 eur za naftu az na nejakych 1,28 ...Ked platite kartou tam je to v poriadku. :wink: .. Inak zvysili cenu dialnicnych poplatokov ak sa to dialnicnou trasou da nazvat tych 168 km ...je to skor velka hrkotalka okrem par desuatok km novsieho useku...pred hranicami Srbska ...Z povodnych 60 macedonskych denarov isla cena na 80 denarov a pre europanov z eu z 1 eura na 1,50 e....takze trasa vas vyjde miesto 3 +3 min roku tam a spat na 4,50+4,50 eura... :wink:
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 25. Júl 2014 07:55

Video ohladne noveho mosta v Belehrade. Velmi dolezita spojnica medzi mestkymi castami Zemun a Borca. Otvorenie je planovane na 29.12.2014:

https://www.youtube.com/watch?v=9lsVJCP0Qmc
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod Kanky » 26. Júl 2014 09:55

eucitizen napísal:To mas pravdu, hlavne zapadne znacky CSPH dodrzzavaju velky standard cistoty, u OMV som aj videl SBSkara.

ja som na BP v D stretol poliaka, ktory manualne nacierno otvaral turnikety pri vstupe na toaletu a zbieral za to tie 50 centove etikety, potom s tym zrejme kseftoval :)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod FANUSIK » 28. Júl 2014 18:45

Fodil som tam par fotiek zo SRBSKA....useky pred Vranje a pred Bujanovacom....dialnica A1 ....smer do MACEDONSKA...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 02. Nov 2014 11:11

Prr fotiek a videa z usekov vo vystavbe v Srbsku. Fotky su z useku smer Macedonsko a videa z usekoch smer Bulharsko:

http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... count=5540
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 08. Dec 2014 11:04

Krasne video o vystavbe dialnice A2 z Belehradu k Cernohorskej hranice:

https://drive.google.com/file/d/0B7-daO ... A4cW8/view
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod Bager3 » 08. Dec 2014 12:31

Ako v Srbsku funguje proces EIA? je mozne aby uprostret biokoridorov postavili dialnicu? Ako zda sa mi to dost slusny zasah do prirody v prvej casti je uplne prelozeny potok a dolina uplne stratila svoj charakter. A tiez som prekvapeny kolko Rodinnych domou sa muselo zburat ale inak velmi pekna a zaujimva stavba.
Bager3
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 322
Obrázky: 2
Založený: 16. Nov 2005 12:12

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod KN.SK » 08. Dec 2014 19:23

Vďaka za zaujímavé a pekné video. Všimol som si, že i tam majú problémy zo zosuvmi svahov, dokonca im roztrhlo i betónom(?) "zastabilizovaný" svah.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod garip » 08. Dec 2014 19:33

KN.SK: akurat som tu chcel napisat, presne to co ty.... inak mne ten zosuv, a cela lokalita po vyjazde z toho tunela, dost pripomina uzemie na useku Hub-Iva, konkretne buduci vyjazd z tunela Cebrat smerom na ZA (nad Hrboltovou), tiez po pravej strane tam je svah a ten sa bude stabilizovat + tam budu 2 hlboke zarezy, teda, mozno budu, ak sa nezmeni povodna trasa a nepredlzi sa tunel, co sa mohlo spravit podla mna aj v tomto pripade a nemusel by sa odtrhnut ten svah... ale mne sa tiez zda, ze tam len nastriekali beton a o ziadnom zastabilizovani tam ani nechyrovali....
inak video paradne, pozrel som ho cele bez prestavky...
garip
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 669
Obrázky: 210
Založený: 05. Nov 2012 10:44

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod ANDi » 08. Dec 2014 19:46

Paradne video 8) Znacnu cast useku vidno aj na satelitnych snimkoch, koniec videa: https://maps.google.com/maps?ll=43.9199 ... 4&t=h&z=16
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 12. Dec 2014 20:56

Dnes dokoncili prvy usek dialnice A2 Ub - Ljakovac, 12,5 km. Kedze tento usek nie je pripojeny na existujucu cestnu siet tak nie je otovreny. Az ked sa dokoncie dalsie useky co stavaju momentlane Cinania.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 18. Dec 2014 12:11

Dnes sa otvara v Belehrade Pupinov most nad Dunajom a s nim aj cast severneho mestkeho okruhu Belerhadu. Takto sa ulahci cesta smer PAncevo. Doteraz sa kamiony trepali okolo centra mesta cez jediny most, Pancevacki most. Tento most postavili Cinania.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod Andrej » 23. Dec 2014 20:03

eucitizen,vdaka za video, opat ma Srbsko prekvapilo rychlostou, akou dokazalo zacat vystavbu na tak dlhom useku v narocnom terene, hoci tu uz boli pokusy aj pred 5 rokmi. Po spojazdneni spominanych usekov predpokladam usporu aj vyse hodiny.

Nahodou nemas informacie o stave pripravy usekov v Ciernej Hore smerom na Bar? Tam sa planuje jedna z najnarocnejsich dialnic v Europe, cca 50 tunelov a 100 mostov.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 23. Dec 2014 22:07

Co som sa docital na fore ohladne dopravnej infrastruktury v Ciernej Hore na Skycrapercity, tak sa zacne stavat usek Smokovac -Matesevo, dlhy 41 km. Vraj to je najdrachsi usek lebo bude mat 11 tunelov v celkovej dlzke 14km, doba vystavby 4 roky. Prace by sa mali zacat velmi skoro, vlada ja parlament schvalili porjekt a maju pozicku od Cinanov.
Inac cela dialnica je rozdelena na tieto useky:

* Dionica 1: Đurmani - Virpazar (11,2 km)
* Dionica 2: Virpazar - Smokovac (38,0 km)
* Dionica 3A: Smokovac - Uvač (34,0 km)
* Dionica 3B: Uvač - Mateševo (7,0 km)
* Dionica 4A: Mateševo - Andrijevica (23,0 km)
* Dionica 4B: Andrijevica - Berane (11,0 km)
* Dionica 5: Berane - Boljare (41,0 km)

Tu je kratke video o buducej dialnici:

https://www.youtube.com/watch?v=GiV81ILOxHM
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod Ivanisevic » 25. Feb 2015 13:59

Zdravím, som tu nový, skúsim informovať o dianí na Balkáne.
Prvou informáciou je, že od 1.4.2015 začne výstavba predposledného úseku na južnej vetve Koridoru 10, teda úseku Tunel Manajle - Vladičin Han. Tunel samotný, rovnako ako úsek od Caričina Dolina by mal byť hotový do 5.9.2016.

Toho roku by sa mali dokončiť úseky Grabovnica – Grdelica a Vladičin Han - Donji Neradovac (dokopy viac ako 30 km, oba úseky stavia Grécka Terna)
V okolí Vranje (úsek Vladičin Han-Donji Neradovac - LOT 3 Suvi Dol- Donji Neradovac) vyzerala výstavba v decembri asi takto:
https://www.youtube.com/watch?v=G9nHz7ia88A

Osobne som tade šiel naposledy v Septembri, neviem posúdiť v akom stave je celý úsek dnes, no makalo sa vo vysokom tempe.
Ivanisevic
diskutujúci
 
Príspevky: 58
Obrázky: 0
Založený: 25. Feb 2015 13:25

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod eucitizen » 12. Mar 2015 10:53

Vcera Ciernohorska vlada zaplatila prvu splatku Cinskej spolocnosti za vystavbu dilanice Bar-Boljare ( hranica so Srbskom). Pripravne prace bymali zacat v aprili.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod Ivanisevic » 12. Apr 2015 10:00

Aktuálny stav výstavby diaľnice Belehrad - Čierna Hora:
Ljig – Preljina (L=40,36 km; AzVirt, Azerbejdžan)
30.3. bola prerazená tunelová rúra tunelu Šarani (najdlhšom z 5 tunelov v danom úseku, dĺžka 885m). Zo 66 mostov je postavených 48, na 17 sa pracuje, jeden ešte nezačali.
Harmonogram výstavby hovorí o ukončení prác do 25.8. 2016 a všetko nasvedčuje tomu, že sa to stihne, existuje možnosť, že by to otvorili dokonca skôr.

Vo výstavbe sú aj úseky: Obrenovac - Ub (26,23 km) a Lajkovac - Ljig (24km), oba úseky budujú číňania, konkrétne Shandong Hi-speed Group. Zmluva bola podpísaná koncom roka 2013, reálne sa začalo stavať v Auguste 2014, doba výstavby je 34 mesiacov.

Ub - Lajkovac (12,5 km) je už dokončený.
Ivanisevic
diskutujúci
 
Príspevky: 58
Obrázky: 0
Založený: 25. Feb 2015 13:25

Re: Europa - Srbsko - Serbia / Čierna Hora -Montenegro

Odoslaťod Ivanisevic » 12. Apr 2015 13:07

Ešte si dovolím uviesť informácie o výstavbe diaľnice Niš-Bulharské hranice:
Prosek - tunel Bancarevo (Terna): Na úseku sa objavili zosuvy pôdy, avšak intenzívne sa pracuje, úsek by sa mal stihnúť dokončiť do konca roka
Tunel Bancarevo (Subtera): Obe tunelove rúry sú prerazené, očakáva sa dokončenie 1Q16
Tunel Bancarevo - Crvena reka (Aktor): Keďže sa pri zemných prácach našla bazilika zo 4. storočia, netuším čo s týmto úsekom bude. Nerobí sa tam.
Crvena reka - Čiflik (Aktor): Za posledný rok sa tam urobilo minimum, nenašiel som žiadne informácie o dôvodoch
Čiflik - Staničenje (Rubau): Buduje sa paralelná cesta k jestvujúcej, na ktorú sa presunie doprava a stará cesta sa prebuduje na diaľnicu. Robí sa vo veľkom tempe to konca roka bude určite spustený aspoň polprofil.
Staničenje - Pirot východ (Aktor): Tunel Sarlah je prerazený ale to je asi tak všetko, mosty a ostatné časti diaľnice sú slabo rozpracované. V poslednej dobe začali makať, ale toho roku ho nedokončia.
Pirot východ - Dimitrovgrad (Trace, prevzali po krachu Alpine): Práce vo vysokom tempe, do konca roka ho určite dokončia
Obchvat Dimitrovgrad (Trace, tunely Terna, prebrali po krachu Alpine): Dlhší tunel (Progon) je už hotový, problémy sa ale vyskytli na poslednom 1-2 km kvôli zosuvom pôdy. Ak to chcú stihnúť do konca roka, mali by zamakať.
Ivanisevic
diskutujúci
 
Príspevky: 58
Obrázky: 0
Založený: 25. Feb 2015 13:25

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RK vo svete

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.