D2 tunel Sitina

sekcia venovaná tunelom a príslušným stavbám

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 19. Dec 2007 17:23

Tomas PO napísal:hej, dost bratislavsky sa zachoval vodic iduci za autom co havarovalo.


A ja si myslím, že sa zachoval správne. Čo by si bol spokojný, keby to neubrzdil a napálil to rovno do neho :?: Už bol vykonaný model, čo by sa dialo potom a môžem Vám povedať, že zasiahnuté by bolo aj auto v ľavom pruhu a prišlo by k hromadnej zrážke na 100% s ťažko ranenými, nehovoriac o tom, že potom sa vytvoria kolóny a záchranné zložky majú zdržanie a môžu nastať aj úmrtia. :idea:

Ten za ním je tiež len človek sediaci v aute, bol úspech, že nenarazil, to sú sekundy a myslím si, že bol rád, že sa vyhol. Ostatní dávno brzdili a predpokladám, že premávka v tuneli zastala. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 19. Dec 2007 17:24

B;: to si ako myslel s tým, že sa musia otvoriť dvere do oboch strán :?:

Predsa stačí z jednej strany, vleziem do auta, odopnem dieťa a vyleziem von a podľa možností: najprv vystúpim obehnem auto ku stene a odtiaľ otváram dvere, ešte čo nebolo dokonalé bol stupeň otvorenia dverí, bolo to dosť do druhého jazdného pruhu. Ale to bol šok ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod random » 20. Dec 2007 10:12

no podla zaznamu ten co isiel priamo za nim ho obehol (schoval sa do bespecia) ... zastavil a isiel sa pozret co sa stalo ... myslim ze to nebolo priamo nespravne pretoze isiel im pomoct .. ale mal ostat za autom pred troskami ... tazko povedat co je pespecne a co nie ...
.. naproti tomu ten v druhom pruhu si iba nehodu obzrel z okna a odysiel ... ona sa zachoval nauzaj nevhodne ... myslim ze bratislavcania su viac uvedomeli ako napriklad kosicania a presovcania (bez urazky - a cest vynomkam) v pripade pomoci pri DN.
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod B; » 20. Dec 2007 15:52

Nejake prispevky Off topic som presunul, ciastocne su ale pritomne v citaciach.
Tymto sa to vysvetluje.
B;
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod random » 20. Dec 2007 16:02

B; :-D
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod ELZ » 20. Dec 2007 21:08

random napísal: .. ale mal ostat za autom pred troskami ...


Tazko povedat, ci by to stihol v pohode ubrzdit, skor som mal dojem, ze je rad, ze sa tomu vyhol a mal este stastie, ze aj vodic v lavom pruhu dobre reagoval. No a cuvat v este v nezastavenej premavke v tuneli ...
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod i15 » 20. Dec 2007 21:22

random napísal:no podla zaznamu ten co isiel priamo za nim ho obehol (schoval sa do bespecia) ... zastavil a isiel sa pozret co sa stalo ... myslim ze to nebolo priamo nespravne pretoze isiel im pomoct .. ale mal ostat za autom pred troskami ... tazko povedat co je pespecne a co nie ...


ja viem tak, ze treba zastat pred havarovanym autom. Ci mal akoze vodic auta iduceho za havarovanym "vlastnym telom" branit havarovane auto a este ryskovat ze ho niekto sejme, ked bude vystupovat z auta aby pomohol pripadnym ranenym?

.. naproti tomu ten v druhom pruhu si iba nehodu obzrel z okna a odysiel ... ona sa zachoval nauzaj nevhodne


obzrel... videl, ze auto je prazdne, vsetci su v poriadku... tak nebrzdil premavku a pokracoval. Podla mna sa tiez zachoval spravne
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Tomas PO » 21. Dec 2007 11:38

i15 napísal:obzrel... videl, ze auto je prazdne, vsetci su v poriadku... tak nebrzdil premavku a pokracoval. Podla mna sa tiez zachoval spravne

Ako letmo obrzries, ci ucastnici nehody nie su v soku a teda ci nekonaju iracionalne a netreba im pomoct?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Ike » 21. Dec 2007 13:36

http://youtube.com/watch?v=s4Yreko3VwI trocha na pobavenie a odreagovanie :P :lol: nemam ho rad, ale toto bolo fakt dobre
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod zvonec » 26. Mar 2008 01:26

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=9686

Budeme si musiet zopakovat stare dobre casy fajcenia cigaretiek v zapche ne patronke... 8) :?
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod Peter Olejár » 26. Mar 2008 10:00

zvonec napísal:http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=9686

Budeme si musiet zopakovat stare dobre casy fajcenia cigaretiek v zapche ne patronke... 8) :?


A ja som zil v tom ze sa to bude zatvarat tak ako aj inde na svete ze raz jedna rura raz druha ale tunel pobezi vzdy :roll:
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod Andrej » 26. Mar 2008 10:36

Bolo by zrejme nebezpecne spustat celu premavku do 1 rury, kedze sirka tunela je 7,5 m a premavka 40-50 tisic vvozidiel/den. Navyse, cela odstavka je cez vikend, ked je premavka hooodne mensia, takze netreba sa obavat nejakych velkych zapch :)

V porovnani s Braniskom je tento tunel otvoreny takmer stale - dokopy to budu 3 dni za cely 1 rok, kym Branisko bolo niektore roky dokopy az cely 1 mesiac zatvorene.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Tomas PO » 26. Mar 2008 10:43

Andrej napísal:Bolo by zrejme nebezpecne spustat celu premavku do 1 rury, kedze sirka tunela je 7,5 m a premavka 40-50 tisic vvozidiel/den. Navyse, cela odstavka je cez vikend, ked je premavka hooodne mensia, takze netreba sa obavat nejakych velkych zapch :)

V porovnani s Braniskom je tento tunel otvoreny takmer stale - dokopy to budu 3 dni za cely 1 rok, kym Branisko bolo niektore roky dokopy az cely 1 mesiac zatvorene.

...Národná diaľničná spoločnosť sa chystá tunel zatvoriť od večera piatku 4. do nedele 13. apríla... To vikend rozhodne nebude. V tuneli existuje PDZ, ktorym sa da doprava spomalit na napr. 50-ku a nevidim potom ziadny dovod, aby nemohla byt premavka obojsmerna.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod aquila » 26. Mar 2008 10:46

hm mna by skor zaujimalo, preco na tak dlho a cely tunel.

inak problem v jednej rure nevidim ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Andrej » 26. Mar 2008 10:58

Tomas PO napísal:...Národná diaľničná spoločnosť sa chystá tunel zatvoriť od večera piatku 4. do nedele 13. apríla... To vikend rozhodne nebude.

:shock: Aha, tak to zle citam :roll: potom fakt nechapem, preco to zatvaraju na tak dlho a obe rury :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Peter Olejár » 26. Mar 2008 11:28

Andrej: samozrejme ze pri vysokych intenzitach by som pochopil ze zatvoria obe rury naraz, napriklad pri takom 7,5 km visnovom ale pri 1,5 km sitine nemoze byt problem obojsmerna prevadzka hoci aj pri MPR 50 km/h. A praveze podla dopravnej situacie sa da pohrat zo znacenim na odklonenie na Patronku az uz bude z dopravou zle alebo este lepsie podla toho aka je spicka dat aj jednosmernu dopravu cez tunel podla toho kde je aka kolona. :idea: tak sa to robi bezne vo svete ale tu vidim nejaku zradu ako opadanie omietky :twisted:
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod expwy » 26. Mar 2008 11:36

aquila napísal:hm mna by skor zaujimalo, preco na tak dlho a cely tunel...

Ide sa tam meniť celý softvér tunela - jednotlivé pravádzkové stavy nefungujú tak ako majú. Napr.: Keď sa navolí stav č. 5 v reále sa objaví stav č. 8 atď. Aj preto sa nijak nedá presmerovať doprava. Popri tom ako sa bude nahadzovať nový softvér a následne asi týždeň skúšať každý jeden prevádzkový stav sa bude robiť aj bežná údržba... :wink:
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Thomas » 26. Mar 2008 11:44

Andrej napísal:Bolo by zrejme nebezpecne spustat celu premavku do 1 rury, kedze sirka tunela je 7,5 m a premavka 40-50 tisic vvozidiel/den. Navyse, cela odstavka je cez vikend, ked je premavka hooodne mensia, takze netreba sa obavat nejakych velkych zapch :)


Nerad tě tahám za slovo kolego, ale v 1 větě si 2x protiřečíš :-)

1) než abchyom použili alepoň 1 rouru a Pražskou (nebo už je to Brnianská?) a Mlynskou dolinu (doprava se snad dá řídit, ne?), tak radši uzavřeme celý tunel.
2) je nebezpečné zužovat do jedné roury, když provoz je 40-50 tis., ale o víkendu kdy bude zavřeno je o hodně nižší.

neber to prosím osobně, možná jsem jen nepochopil, mimochodem, mě je to taky dost nepochopitelné.
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod aquila » 26. Mar 2008 11:46

2 MH: aha, mno tak to hodne vysvetluje ;) hm hm takze dodavatel sa "ukazal", ked sa zobrazia ine stavy, ake sa navolia :lol: ci skor :roll:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Peter Olejár » 26. Mar 2008 11:49

MH: tak to vysvetluje ozaj vsetko a chvalim ze sa spravi aj bezna udrzba a potom bude dlho pokoj. :D
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod B; » 26. Mar 2008 11:50

Mne sa natiska otazka:
Pri preberani SW do Tunela to nikto nezistil???????

A nestaci prelepit cisla na tlacitkach v centrale?? :lol: :lol:
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Andrej » 26. Mar 2008 12:05

Thomas napísal:Nerad tě tahám za slovo kolego, ale v 1 větě si 2x protiřečíš :-)

1) než abchyom použili alepoň 1 rouru a Pražskou (nebo už je to Brnianská?) a Mlynskou dolinu (doprava se snad dá řídit, ne?), tak radši uzavřeme celý tunel.

Tomuto som nepochopil. Ale doprava sa da riadit prakticky iba v tuneli Sitina a v Mlynskej doline. Na Prazskej nie a ta byva casto zapchata aj bez toho.
Thomas napísal:2) je nebezpečné zužovat do jedné roury, když provoz je 40-50 tis., ale o víkendu kdy bude zavřeno je o hodně nižší.

Mas pravdu, zle som to napisal. Cez vikend je premavka nizsia, ale aj tak mi to pride "drsne" do 1 rury dat obojsmernu premavku. Navyse, je vobec informacny system stavany na 1 ruru obojsmerne?
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Thomas » 26. Mar 2008 12:16

Andrej napísal:
Thomas napísal:Nerad tě tahám za slovo kolego, ale v 1 větě si 2x protiřečíš :-)

1) než abchyom použili alepoň 1 rouru a Pražskou (nebo už je to Brnianská?) a Mlynskou dolinu (doprava se snad dá řídit, ne?), tak radši uzavřeme celý tunel.

Tomuto som nepochopil. Ale doprava sa da riadit prakticky iba v tuneli Sitina a v Mlynskej doline. Na Prazskej nie a ta byva casto zapchata aj bez toho.
Thomas napísal:2) je nebezpečné zužovat do jedné roury, když provoz je 40-50 tis., ale o víkendu kdy bude zavřeno je o hodně nižší.

Mas pravdu, zle som to napisal. Cez vikend je premavka nizsia, ale aj tak mi to pride "drsne" do 1 rury dat obojsmernu premavku. Navyse, je vobec informacny system stavany na 1 ruru obojsmerne?


ad 1 - řídit se dá i dočasným dopravním značením - omezení, zužování atd. Psal jsi, že to asi radši zavřou, protože by bylo nebezpečné vést dopravu jednou rourou vzhledem k intenzitě. Ad absudrum: pak bys mohl ke stejnému závěru na Pražské a taky ji uzavřít :-) úvaha, že by se kvůli tomuhle měl zavírat tunel celý naráz, když by to šlo po rourách mi prostě nejde do hlavy a proto taky ten příspěvek.

ad 2 - asi ne - v galerii ale nejspíš budou fotky, ze kterých by se to dalo poznat, ale to je jedno - i když tam nebudou světelné ukazatele, neznamená to, že se tam nedá doprava svést. a řídit dočasným dopravním značením.

Mimochodem jsou i horší omezení :-).

můj názor je, že to chtějí udělat za víkend, ježto je to nákladově nejlevnější, a proto to zavírají zároveň.
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod Jarda » 26. Mar 2008 12:38

Thomas napísal:
Andrej napísal:
Thomas napísal:Nerad tě tahám za slovo kolego, ale v 1 větě si 2x protiřečíš :-)

1) než abchyom použili alepoň 1 rouru a Pražskou (nebo už je to Brnianská?) a Mlynskou dolinu (doprava se snad dá řídit, ne?), tak radši uzavřeme celý tunel.

Tomuto som nepochopil. Ale doprava sa da riadit prakticky iba v tuneli Sitina a v Mlynskej doline. Na Prazskej nie a ta byva casto zapchata aj bez toho.
Thomas napísal:2) je nebezpečné zužovat do jedné roury, když provoz je 40-50 tis., ale o víkendu kdy bude zavřeno je o hodně nižší.

Mas pravdu, zle som to napisal. Cez vikend je premavka nizsia, ale aj tak mi to pride "drsne" do 1 rury dat obojsmernu premavku. Navyse, je vobec informacny system stavany na 1 ruru obojsmerne?


ad 1 - řídit se dá i dočasným dopravním značením - omezení, zužování atd. Psal jsi, že to asi radši zavřou, protože by bylo nebezpečné vést dopravu jednou rourou vzhledem k intenzitě. Ad absudrum: pak bys mohl ke stejnému závěru na Pražské a taky ji uzavřít :-) úvaha, že by se kvůli tomuhle měl zavírat tunel celý naráz, když by to šlo po rourách mi prostě nejde do hlavy a proto taky ten příspěvek.

ad 2 - asi ne - v galerii ale nejspíš budou fotky, ze kterých by se to dalo poznat, ale to je jedno - i když tam nebudou světelné ukazatele, neznamená to, že se tam nedá doprava svést. a řídit dočasným dopravním značením.

Mimochodem jsou i horší omezení :-).

můj názor je, že to chtějí udělat za víkend, ježto je to nákladově nejlevnější, a proto to zavírají zároveň.


Z příspěvku MH vplývá, že proměnné značení se bude v době odstavení tunelu důkladně zkoušet po výměně softwaru. Pustit tam auta s tím, že řidiči se mají řídit dočasným značením, které je v rozporu s proměnným značením, by byl hazard.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Jarda » 26. Mar 2008 12:38

Thomas napísal:
Andrej napísal:
Thomas napísal:Nerad tě tahám za slovo kolego, ale v 1 větě si 2x protiřečíš :-)

1) než abchyom použili alepoň 1 rouru a Pražskou (nebo už je to Brnianská?) a Mlynskou dolinu (doprava se snad dá řídit, ne?), tak radši uzavřeme celý tunel.

Tomuto som nepochopil. Ale doprava sa da riadit prakticky iba v tuneli Sitina a v Mlynskej doline. Na Prazskej nie a ta byva casto zapchata aj bez toho.
Thomas napísal:2) je nebezpečné zužovat do jedné roury, když provoz je 40-50 tis., ale o víkendu kdy bude zavřeno je o hodně nižší.

Mas pravdu, zle som to napisal. Cez vikend je premavka nizsia, ale aj tak mi to pride "drsne" do 1 rury dat obojsmernu premavku. Navyse, je vobec informacny system stavany na 1 ruru obojsmerne?


ad 1 - řídit se dá i dočasným dopravním značením - omezení, zužování atd. Psal jsi, že to asi radši zavřou, protože by bylo nebezpečné vést dopravu jednou rourou vzhledem k intenzitě. Ad absudrum: pak bys mohl ke stejnému závěru na Pražské a taky ji uzavřít :-) úvaha, že by se kvůli tomuhle měl zavírat tunel celý naráz, když by to šlo po rourách mi prostě nejde do hlavy a proto taky ten příspěvek.

ad 2 - asi ne - v galerii ale nejspíš budou fotky, ze kterých by se to dalo poznat, ale to je jedno - i když tam nebudou světelné ukazatele, neznamená to, že se tam nedá doprava svést. a řídit dočasným dopravním značením.

Mimochodem jsou i horší omezení :-).

můj názor je, že to chtějí udělat za víkend, ježto je to nákladově nejlevnější, a proto to zavírají zároveň.


Z příspěvku MH vplývá, že proměnné značení se bude v době odstavení tunelu důkladně zkoušet po výměně softwaru. Pustit tam auta s tím, že řidiči se mají řídit dočasným značením, které je v rozporu s proměnným značením, by byl hazard.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Tunely

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.