Najpotrebnejsi tunel

sekcia venovaná tunelom a príslušným stavbám

Moderátor: Moderátori

Najpotrebnejsi tunel je podla vas...

Branisko 2. rura
4
4%
Horelica 2. rura
2
2%
Sitina
5
5%
Visnove
86
77%
Korbelka
7
6%
Iny tunel na D1
2
2%
D4 Karpaty
2
2%
nejaky cestny/zeleznicny tunel
1
1%
neviem/kazda ina odpoved
2
2%
 
Celkový počet hlasov : 111

Odoslaťod Dialniciar » 30. Dec 2008 15:08

wizard112, ty tu k tomu pristupuješ systémom: pravdu mám len ja a keď nie ja, tak istotne nikto :idea: :arrow:

wizard112 napísal:Napriek tomu si stojím za tým, že Tatra je v kritickejších situáciách lepšie riešenie ako Mercedes


V poriadku (kritické situácie áno, lebo mercedesy aj many aj ivecá len ťažko idú aj so šípovým pluhom na naše pomery), ale PRAX dnešných dní sú staré liazky ... takže ? :wink:

wizard112 napísal:keď je 8 cm utlačená vrstva snehu, pneumatika si prerazí cestu až na asfalt a zaberá tak?


Samozrejme, že na asfalt neprerazí. Ale dá sa tak ešte stále jazdiť s plne naloženým kamiónom, bez toho aby mal tendenciu skrížiť sa. Lebo skríženie je následok zle upravenej cesty. Takže v praxi odpoveď na tvoju otázku: Áno, ešte stále áno. :D Však to je aj bežná hrúbka na naších horských cestách, priechodoch a úžinách. Je to veľmi bežná situácia, že hrúbka je do 8cm. Ale keď už je 12cm, spôsobuje to problémy, lebo sa má sneh tendenciu vtláčať, čím to nie je jedna hmota, nehovoriac o vystupovaniach kusoch ľadu.

wizard112 napísal:cesty I., II., III. triedy v BA a KE vlastní mesto alebo ich len spravuje?


Non-stop na to odpovedám v CS. 8) Čo tak raz vyhľadať si to ? :x

http://www.ssc.sk/files/documents/cestn ... a_2008.pdf

Naposledy: Cesty I.-III. triedy v BA a v KE sú vo vlastníctve aj správe miest BA a KE. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod i15 » 30. Dec 2008 16:50

Podla toho mesto Kosice nevlastni/nespravuje ziadne cesty I. triedy. Pokial viem, spravuje ich NDS...
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Dialniciar » 30. Dec 2008 16:58

i15 napísal:Podla toho mesto Kosice nevlastni/nespravuje ziadne cesty I. triedy. Pokial viem, spravuje ich NDS...


ano moja chyba, bol som nepresný :cry: ... :roll:

http://www.ssc.sk/files/documents/konce ... _cesty.pdf

BA - cesty I.-III. triedy vo vlastníctve a správe mesta
KE - cesty II. a III. triedy vo vlastníctve a správe mesta
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod i15 » 30. Dec 2008 17:06

vpoho, nebolo to myslene ako provokacia ;)

Pre BA je mozno aj trochu smola, ze o cesty I. triedy sa musi starat sama...
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Andrej » 30. Dec 2008 17:13

devil napísal:ano, ale aby boli naozaj porovnatelne treba porovnatelne parametre+porovnatelnu intenzitu, cez certovicu aj sturec prejde 700 nakladiakov a cez donovaly 2.000, je to E tah = viac zahranicnych aj balkanskych ktori casto kalsu na vybavenie. soroska ma podobne intenzity, aj horsie zakruty ale je par 100 metrov nizsie a na vrchu je planina, takze v zime je tam menej problemov, biela hora a pezinska baba su na 4-500 metroch, branisko neviem ale tam je to uz bezpredmetne....je kopa prechov kde prejde par stovak aut aj viac ale nie 2.000 nakladiakov denne. ukaz mi horsky prechod s takou dlzkou a s takymi stupaniami ako na donovaloch a zaroven s tolkymi nakladiakmi a nebudem mat namietky.

este nieco, ja sa tu nebavim o tunely a ani nan nenarazam len mi neda ked niekto porovnava neporovnatelne, popri tom vsetkom si myslim ze ta situacia nie je tragicka.

Myslel som to ohladom zimnej udrzby, tam je situacia naozaj porovnatelna a ked to porovnas s inymi krajmi, tak BB je na tom na kazdom z tych prechodov horsie.

OT: Btw, co tak vsetky diskusie o donovaloch presunut do 1 temy? Je to uz porozhadzovane na fore snad v 50 temach :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 30. Dec 2008 17:21

Andrej napísal:Myslel som to ohladom zimnej udrzby, tam je situacia naozaj porovnatelna a ked to porovnas s inymi krajmi, tak BB je na tom na kazdom z tych prechodov horsie.


Ďalší, ktorý pozná situáciu aj inde po SVK alebo sleduje správy. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Najpotrebnejsi tunel

Odoslaťod williams » 09. Okt 2010 17:27

no visnove jednoznacne
williams
diskutujúci
 
Príspevky: 71
Založený: 16. Jún 2010 18:38

Re: Najpotrebnejsi tunel

Odoslaťod LubosG » 19. Okt 2010 17:42

Áno, určite k tým najpotrebnejším patrí tunel Višňové, no bohužiaľ aj keď "prejde" (v čo dúfam) PPP3, tak skoro postavený nebude. Takmer určite ho predbehnú tunely Čebrať a Šibenik - ten bude pravdepodobne postavený a sprevádzkovaný ako ďalší v poradí/"najbližší", Čebrať bude asi o niečo neskôr, no ktorý z týchto dvoch aktuálne naplánovaných do výstavby v najbližšom polroku je potrebnejší (viac porieši)...ťažko povedať, no našťastie nie je to tak podstatné, dôležité keďže do výstavby pôjdu obidva skoro naraz.
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

Re: Najpotrebnejsi tunel

Odoslaťod duli » 20. Okt 2010 11:26

lubos. tazko povedat ktory s tychto dvoch je traba viac. cebrat riesi ruzomberok, sibenik zase levocu. z mojich skusenosti by som bol radsej za cebrat ale ten ma vyse 2km sibenik zas len nieco cez 600m takze skor bude asi sibenik.
duli
diskutujúci
 
Príspevky: 226
Obrázky: 5
Založený: 21. Jún 2009 13:19
Bydlisko: Lipt.Mikulas

Predchádzajúca

Naspäť na Tunely

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.